MENÜ

Figen Yüksekdağ

Figen Yüksekdağ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Figen Yüksekdağ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 933 Figen Yüksekdağ haberi bulunmuştur.

Figen Yüksekdağ Şenoğlu 1971, Ceyhan, Adana doğumlu Türk siyasetçi. Halkların Demokratik Partisi eşbaşkanı ve 25. dönem milletvekilidir.


Figen Yüksekdağ Haberleri

Başsavcılıktan Demirtaş ve Yüksekdağ açıklaması

Başsavcılıktan Demirtaş ve Yüksekdağ açıklaması

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın 6-7-8 Ekim olayları kapsamında aldığı cezalar hakkında açıklama yaptı.

22.09.2019Gündem
Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında karar

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında karar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 6-8 Ekim 2014'teki Kobani (Ayn el-Arap) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin soruşturması kapsamında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın tutuklanmalarına karar verildi.

20.09.2019Gündem
Polisin şehit edilmesiyle ilgili firari hükümlü yakalandı

Polisin şehit edilmesiyle ilgili firari hükümlü yakalandı

Adana’da 3 yıl önce bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösterisi sırasında gruba müdahale eden çevik kuvvet polisi Mustafa Yeli’nin şehit edilmesi olayını organize ettiği ileri sürülen ve 14 yıl 5 ay hapis cezası alan şahıs yakalanarak cezaevine konuldu. Zanlının, olay anında tanınmamak için yüzünü bezle kapattığı, arkasında delil bırakmamak için de eline eldiven taktığı ve ayakkabısının üzerine çorap geçirdiği öğrenildi.

4.07.2019Gündem
Figen Yüksekdağın tutukluluk halinin devamı kararı verildi

Figen Yüksekdağ'ın tutukluluk halinin devamı kararı verildi

Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın "terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü propagandası", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "suç işlemeye tahrik" suçlarından yargılandığı davanın duruşması görüldü.

14.06.2019Gündem
Hain saldırıyı organize etmişti Kıskıvrak yakalandı

Hain saldırıyı organize etmişti! Kıskıvrak yakalandı

Adana'da 3 yıl önce bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösterisi sırasında gruba müdahale eden çevik kuvvet polisi Mustafa Yeli'nin şehit edilmesi olayını organize ettiği ileri sürülen ve 23 yıl 3 ay hapis cezası alan şahıs, terörle mücadelenin kurduğu özel ekip tarafından yakalandı.

13.05.2019Gündem
Bakan Soylu: Irakın kuzeyinde devlet kuracaklardı, Erdoğan kurdurmadı

Bakan Soylu: Irak'ın kuzeyinde devlet kuracaklardı, Erdoğan kurdurmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Irak'ın kuzeyinde devlet kuracaklardı, Tayyip Erdoğan kurdurmadı. Irak'la İran'la aramızın en yoğun olduğu dönemde bir araya geldi. Orada Amerika'nın fişeklediği, Avrupa'nın tahrik ettiği bir meseleyi orada akamete uğrattı, kurdurmadı, yoksa kuracaklardı" ifadelerini kullandı.

20.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Seçimden sonra milletin önüne gelince çok ciddi bedel ödeyecek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Seçimden sonra milletin önüne gelince çok ciddi bedel ödeyecek’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı. Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırıya ilişkin "50 Müslüman orada şehit ediliyor, bunların cezası, azami 15 yıl olacak. Böyle bir şey olabilir mi? Bu kabul edilebilir mi?" açıklamasında bulunan Erdoğan, "Bu olayda Avrupa'nın sesi çıktı mı? Hayır. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Mansur Yavaş’la ilgili iddialar için de “Seçimden sonra bunun dokunulmazlığı da yok, bunlar milletin önüne gelecek. O zaman çok ciddi bedeli kendisi ödeyeceği gibi maalesef Ankaralı hemşehrilerimizi ödetme durumuna düşürür” dedi.

18.03.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Açılış Töreninde konuştu

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Açılış Töreni'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda Kuzey Marmara Otoyolu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Millet İttifakının Ankara adayı Mansur Yavaş ile ilgili çok sert sözler kullanarak "Ankara’da yine yolsuzluklar içinde olan bir aday bulmuşlar. Adamda her türlü yolsuzluk var. Buyrun ve bir senet... Hesabını veremiyor şu anda. Hadi ver hesabını. Bay Kemal bu; afedersin karşılıksız senediyle ortada dolaştığını sen izah et. Niye? Hepsi ortalıktan kaçıyorlar. Şimdi arkadaşlarımız da onları kovalıyor." dedi.

16.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Gölbaşında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gölbaşı'nda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Gölbaşı'ndaki toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında "Kanal Ankara projesi ile şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Bu projenin temelini çok yakında atıyoruz" ifadelerini kullandı.

13.03.2019Gündem
Bakan Soylu: PKKnın şah damarını kestik

Bakan Soylu: PKK'nın şah damarını kestik

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li belediyeye atanan kayyumlarla PKK'nın şah damarını kestiklerini belirtti. Soylu, "Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil'den atanmış bir kayyum vardı. İnanmayan Mardin'de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk'e sorsun. Belediye başkanıyken karşısına geçip ayak ayak üstüne atıp, sigarasını yaktıran 17-18 yaşlarındaki teröristin kim olduğunu sorsun" dedi.

2.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Millete açık toplantı yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim

Bakan Soylu: "Millete açık toplantı yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz ne güzel açık açık AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi bir araya geldik, salonlarda toplantı yapıyoruz. Madem HDP'den, PKK'dan bu kadar destek alıyorsunuz, Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu oturun, onlarla beraber bizim yaptığımız gibi millete açık, şeffaf toplantılar yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim." dedi.

27.02.2019Gündem
Derhal bırakın

'Derhal bırakın'

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demirtaş hakkında AİHM’nin verdiği kararı değerlendirerek, “AİHM’nin kararı önemlidir. Hukukun üstünlüğünün gereği olarak bu kararın yerel mahkemelerce bir an önce karara bağlanması gerekir. Başta Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm tutuklu arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.

21.11.2018Gündem
‘Beğeni’li terör davası

‘Beğeni’li terör davası

Amasya Üniversitesi’nde beş öğrenciye, Facebook’tan yaptıkları beğeni ve Twitter’dan takip ettikleri kişiler gerekçe gösterilerek ‘terör örgütü propagandası yapmak’tan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

5.09.2018Gündem
CNNTürk Özel Dosya: HDPli vekiller hakkındaki suçlamalar neler

CNNTürk Özel Dosya: HDP'li vekiller hakkındaki suçlamalar neler?

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş cezaevinde olduğu için seçim propagandası yapamıyor. Demirtaş ve diğer HDP’li milletvekilleri hakkında hangi soruşturmalar sürüyor, haklarında yapılan suçlamalar neler?

16.06.2018Gündem
HDPde kongresinde Öcalan fotoğrafları

HDP'de kongresinde Öcalan fotoğrafları

HDP'nin 3. Olağan Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda başladı. Tek liste ile girilecek seçimde, Eş Genel Başkanlık için İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekili Sezai Temelli oylanacak. Kongrede, Parti Meclisi ile Disiplin ve Danışma Kurulu üyeleri de belirlenecek.

11.02.2018Gündem
HDPli Ferhat Encünün vekilliği düştü

HDP'li Ferhat Encü'nün vekilliği düştü

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’nün vekilliği, kesinleşmiş yargı kararı nedeniyle düşürüldü.

6.02.2018Gündem
Türk Tabipleri Birliği soruşturmasında ikinci gözaltı dalgası

Türk Tabipleri Birliği soruşturmasında ikinci gözaltı dalgası

Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) bildirisi ile ilgili sosyal medyada yaptıkları paylaşım nedeniyle tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Songül A.'nın da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı. Afrin harekâtıyla ilgili yapılan açıklama sonrasında 11 TTB yöneticisi gözaltına alınmıştı.

2.02.2018Gündem
HDP’de eş genel başkanlık için öne çıkan iki isim

HDP’de eş genel başkanlık için öne çıkan iki isim

HDP’nin 11 Şubat’ta yapacağı 3’üncü Olağan Kongresi’nde eş genel başkanlığa aday gösterilecek isimler netleşmeye başladı. Cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aday olmayacağını parti yönetimine bildirirken, kongrede TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ve Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’in adaylıklarına kesin gözüyle bakılıyor. Buldan’ın isminin kesinleştiği, Bilgen’in adaylığına ise, HDP bileşenlerinin de sıcak baktığı öğrenildi. Parti yönetiminde konuşulan bir diğer isim ise Mithat Sancar.

1.02.2018Gündem
Demirtaştan Hasip Kaplana yanıt

Demirtaş'tan Hasip Kaplan'a yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan’ın parti içinde tartışmalara neden olan açıklamalarıyla ilgili olarak, "Umarım Hasip Bey kastını aştığını kabul edecektir" dedi.

12.01.2018Gündem
Osman Baydemir gözaltına alındı

Osman Baydemir gözaltına alındı

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, partisinin programları kapsamında geldiği İzmir’de, hakkında açılan bir dava kapsamında ifade vermediği gerekçesiyle dün gece gözaltına alındı. Bu sabah adliyeye götürülerek SEGBİS yoluyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Baydemir, açıklamasının ardından partisinin programına katılmak üzere adliyeden ayrıldı.

7.01.2018Gündem
Tutuklamalar uygun

'Tutuklamalar uygun'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve 11 milletvekilinin AİHM’ye açtıkları davaya savunma gönderen Türkiye, HDP’lilerin terör örgütü PKK yöneticileriyle aynı çizgide açıklamalar yaptığını, şiddetin önlenmesi için tutuklamaların ‘gerekli ve uygun’ olduğunu belirtti.

13.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan ile Bahçeli’nin ilk ortak mitinginden izlenimler

CUMHURBAŞKANI Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhur ittifakının ilk ortak mitingini CHP’nin kalesi olarak bilinen İzmir’de yaptılar. Birçok önemli mitinge ev sahipliği yapan Gündoğdu Meydanı bu kez Erdoğan ile Bahçeli’yi aynı kürsüde ağırladı.

18.03.2019

Kim kimi sattı?

Sanki YPG ile PKK’nın aynı örgüt olduğunu bilmiyorlarmış gibi... bütün hatlarımızla ABD’yi ikna etmeye çalışıyoruz.

13.11.2018

Seçim ufuktayken muhalefetin hali

Seçimin 2019’dan 2018’e çekilmesi düne kadar zayıf bir ihtimaldi benim için, dünden itibaren o kadar zayıf bir ihtimal değil; 15 Temmuz 2018 diyenlere o kadar dudak bükmüyorum artık.

24.12.2017

Enis yatarken, biz yazarken, âlem izlerken

“Her mahkûmun iki derdi var” diyor Enis Berberoğlu. “Bir, içeride sağ salim yaşamaya çalışmak, iki dışarıya çıkmanın yolunu aramak”, “tabii ki hukuki” yolu diye eklemiş, Enis’in tünel kazıp çıkacak hali yok ya.

11.12.2017