EKSTRA
MENÜ

Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dekorasyon Fikirleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 175 Dekorasyon Fikirleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dekorasyon Fikirleri Haberleri

En kullanışlı bebek odası dekorasyon fikirleri

En kullanışlı bebek odası dekorasyon fikirleri

Anne-baba olmaya hazırlanan ebeveynleri, doğum yaklaştıkça bebek odası telaşı sarar. Hatta bebek odası takımı ne zaman alınır araştırmalarına başlamışlardır bile… Bunun yanında bebek odası dekorasyonunun gerek rahatlığı gerekse renkleri açısından kullanışlı olması önemlidir. Bunun yanında göze hitap ediyor olması da ilk bakışta özellikle annelerin aradığı bir özelliktir. Peki bebek odası takımı nasıl olmalı, ne zaman alınmalı? İşte, en kullanışlı bebek odası dekorasyon fikirleri…

7.09.2021Dekorasyon
Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün İşte Harika Öneriler...

Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün! İşte Harika Öneriler...

Birçok insanın evden çalışmaya başladığı şu günlerde, ev dekorasyonunun önemi daha da ortaya çıktı. Tüm günü evde geçiriyoruz. Bu nedenle dekorasyonun da huzur verici, enerjik ve bir yandan da rahat olması gerekiyor. Evinizde huzurlu, rahat ve mutlu hissetmek için yapmanız gereken şet kendinize alan yaratmak olmalı.

17.05.2021Ev Dekorasyon
Çocukların yaratıcılığını destekleyecek dekorasyon önerileri

Çocukların yaratıcılığını destekleyecek dekorasyon önerileri

Çocuklarınız boyaları, yapıştırıcıları ve diğer malzemeleriyle yemek masasını ele mi geçiriyor? Yaratıcılıklarını desteklemek için belirli bir yerin olması önemli. İşte öneriler...

21.01.2021Dekorasyon
Evinize şans getirecek... Kokina çiçeği nasıl yapılır

Evinize şans getirecek... Kokina çiçeği nasıl yapılır?

Yılbaşı çiçeği olarak bilinen kokina, yeni yılın da yaklaşmasıyla birlikte evlerde yerini almaya başladı. Kırmızı olması ve kış aylarında yetişmesi sebebiyle yılbaşı ile özdeşleşen bu çiçeğe bir orman yürüyüşünde bile denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda şans getirdiğine de inanılan kokina çiçeğine bir göz atalım…

Çocuk odası modelleri - Yeni ve modern olan erkek ve kız çocuk odası modelleri (2020)

Çocuk odası modelleri - Yeni ve modern olan erkek ve kız çocuk odası modelleri (2020)

Hızla akıp giden zamana ayak uydurmaya çalışırken, çocuklarınızın da ihtiyaçları tıpkı onlar gibi gün geçtikçe büyüyor olabilir. Elbette çocuğunuzun her istediğini almak o kadar da kolay olmayabilir. Ancak yaratıcı fikirlerle onlara istedikleri odayı tasarlayıp, keyifle hep birlikte vakit geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Bunun için evin kullanılmayan alanlarında çocukların hayal gücünü geliştirebilecek taşınabilir eşyalara yer vermeniz ve dekoratif duvar kağıtlarıyla hayal ettiğiniz mekanlara yolculuk yapmanız artık çok kolay. Özellikle küçük metrekareli bir alanda çocuk odası kurgulamak zorundaysanız ya da aileniz git gide genişliyorsa, akıllı dekorasyon fikirlerine herkesten daha çok ihtiyacınız var demektir. İşte işinizi kolaylaştıracak bu yılın en çok beğenilen çocuk odaları…

9.09.2020Dekorasyon
Küçük yatak odalarını fonksiyonel bir mekana dönüştürmek için öneriler

Küçük yatak odalarını fonksiyonel bir mekana dönüştürmek için öneriler

İç Mimar Ezgi Damla Andiç, yatak odaları küçük olanlar için hem alanı daha geniş gösterecek hem de kullanım kolaylığı sağlayacak ipuçlarını paylaştı.

28.07.2020Dekorasyon
Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Uzun süren kışın ardından, nihayet sabırsızlıkla beklediğimiz bahar geldi. Baharın gelmesiyle içimizdeki heyecanlar da yavaş yavaş uyanıyor. Kendimizi daha güçlü, daha enerjik hissedip, bu enerjimizi yaşadığımız mekanlara da yansıtmak istiyoruz. Peki, baharın enerjisini evlerimize nasıl yansıtabiliriz? İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan harika öneriler…

21.05.2020Dekorasyon
Evde çiçek sevenlere özel dekorasyon fikirleri

Evde çiçek sevenlere özel dekorasyon fikirleri

Gittikçe artan gündelik iş yaşantımızın ardından, kendimizi doğanın huzurlu ve sağlıklı kollarına bırakmayı istemek, elbette hakkımız. Fakat yaşadığımız şehir hayatı düşünülürse, bu doğayı evimizde misafir etme fikrini doğuruyor. Bunu yaparken, dikkat etmemiz gereken onların da bizim gibi canlılar olduğunu ve her birinin bakımının ayrı olduğunu unutmamak... Onlar dekorasyonumuzun canlı birer refakatçisi. Peki, ev dekorasyonunda çiçekleri nasıl kullanabiliriz? İşte Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan şahane fikirler…

7.05.2020Dekorasyon
Evdeki boş alanları dekore etme rehberi

Evdeki boş alanları dekore etme rehberi

Evinizde gözünüze boş gelen ama nasıl dekore edeceğiniz de bilmediğiniz alanlar mı var? İşte size harika dekorasyon fikirleri...

28.04.2020Evdehayat
Uygulaması kolay ve pratik dekorasyon fikirleri

Uygulaması kolay ve pratik dekorasyon fikirleri

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm zamanımız evde geçtiği için pek çok detayın farkına varıyoruz. Bu süreçte evlerimizde birkaç ufak değişiklik yapmanın mümkün olduğunu belirten Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, evinizde uygulayabileceğiniz dekorasyon önerilerini sundu.

21.04.2020Dekorasyon
Salon Duvarları İçin Dekorasyon Fikirleri

Salon Duvarları İçin Dekorasyon Fikirleri

Gözünüze artık eskisi kadar güzel görünmeyen oturma odanızı küçük dokunuşlarla canlandırabilirsiniz. Nasıl mı? Duvarları ile oynayarak! Oturma odanızın duvarları için dekorasyon fikirlerini aşağıya bırakıyoruz.

5.02.2020Ev Dekorasyon
Ütü kireci nasıl temizlenir

Ütü kireci nasıl temizlenir?

Zaman içerisinde biriken ütü kireci nasıl temizlenir? Ütü kirecini temizlemek için kullanabileceğiniz ev yapımı pratik yöntemler nelerdir?

25.12.2019Evdehayat
Yılbaşı İçin Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı İçin Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı ruhunu evinize yansıtmak için sosyal medyadan yardım alabilirsiniz. En iyi dekorasyon hesaplarını araştırdık, sizler için derledik.

18.12.2019Ev Dekorasyon
Çiçek Kokan Festival

Çiçek Kokan Festival

Biraz çiçek, biraz tasarım, çokça hayal gücü ve ilham dolu yeni bir yıl...

Bu hafta sonu eğleniyoruz

Bu hafta sonu eğleniyoruz

Eylül’le beraber festivaller de coştu. Sadece bu hafta sonu katılabileceğiniz birbirinden renkli altı etkinlik var. Şehre dönüş işte böyle kutlanır!

Oturma Odanız İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Oturma Odanız İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odanızı canlandırmanın sayısız yolu vardır. Yaratıcı dekorlarla oturma odanıza sıcak tonlar ekleyebilirsiniz. Duvarlarınızı da desenli kağıtlarla örterek size ilham veren, içinizi açan ve yorgunluğunuzu alan bir yer haline getirebilirsiniz. Yazımızda sizlere bir oturma odasını evin en popüler mekanı haline nasıl getirebiliriz onu anlatacağız. İşte detaylar…

9.08.2019Ev Dekorasyon
Burcunuz Eviniz Hakkında Ne Diyor

Burcunuz Eviniz Hakkında Ne Diyor?

Burcumuz hakkımızda pek çok şey söyler. Peki, burcunuz eviniz hakkında ne diyor? Evinizi dekore ederken burcunuzun özelliklerinden yardım almak istiyorsanız sizi aşağıya doğru alalım.

23.07.2019Ev Dekorasyon
Küçük evlerde alan kazandıracak dekorasyon fikirleri

Küçük evlerde alan kazandıracak dekorasyon fikirleri

Günümüz şehir yaşamında artık evlerin metre kareleri küçüldü ve 1+1 ile 2+1 evlerde yaşam çoğaldı. Küçük metrekarelerde yaşayanlar için evi efektif kullanmak ve sınırlı alandan maksimum fayda sağlamak çok önemli. Yüksek Mimar Emel Balcı, küçük evleri doğru dekore etmenin ve daha kullanışlı bir ortam yaratmanın tüyolarını verdi.

23.10.2018Dekorasyon
Banyo ve mutfağı masraf yapmadan yenileyebilirsiniz

Banyo ve mutfağı masraf yapmadan yenileyebilirsiniz

Banyonuzu ve mutfağınızı yenilemek istiyor ancak nereden başlamanız gerektiğini bilemiyor musunuz? Mimar Figen Erdağ Demircan; “Küçük şeylerin de değişim yaratmada etkileri büyüktür” diyerek banyo ve mutfaklarını fazla masraf yapmadan yenilemek isteyenlere şu önerilerde bulunuyor.

8.10.2018Dekorasyon
Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey

Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey

Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui’nin evlere iyi şans getirdiğine inanılıyor. Doğada var olan yaşam enerjisini yaşanılan mekânlarda harekete geçirme yöntemlerini içerek Feng Shui uygulamalarıyla siz de evinize iyi enerji getirmeyi deneyebilirsiniz. İşte Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey:

27.07.2018Emlak
Yeni evliler için 10 dekorasyon önerisi

Yeni evliler için 10 dekorasyon önerisi

Yeni evli çiftlerin hayatını kolaylaştıracak ve evlerine hayran bıraktıracak dekorasyon önerilerini sizler için hazırladık. Yeni evliler dekorasyon çalışmalarına nereden başlamalı, neler yapmalı? Tüm maddeleri inceleyin, hazırlıksız yakalanmayın!

27.07.2018Emlak
Herkesin mutlaka bilmesi gereken ev dekorasyonu fikirleri

Herkesin mutlaka bilmesi gereken ev dekorasyonu fikirleri

Ev dekorasyonu konusu profesyonel olmayanlar için gizemli bir konu olabilir. Ancak herkes evini kendi zevkine göre dekore etmek ve fikirleri uygulamak ister. Bu noktada nereden başlayacağınızı ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda herkesin mutlaka bilmesi gereken ev dekorasyonu fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

18.07.2018Emlak
Evinizi küçük dokunuşlarla farklılaştırın İşte ipuçları...

Evinizi küçük dokunuşlarla farklılaştırın! İşte ipuçları...

Yaz rehavetinin içinde aslında bir de sonbahara hazırlık var. Sonbahar ayları; Eylül ayında okulların başlamasıyla birlikte tekrar yuvanıza döndüğünüz ve yeni bir başlangıca hazır olduğunuz zamanlar.

6.07.2018Dekorasyon
Küçük balkonlar için 10 dekorasyon fikri

Küçük balkonlar için 10 dekorasyon fikri

Şehrin içindeki dairelerin belki de en önemli alanı balkonları. Artık balkonları yaza hazırlamanın vakti geldi. İşte küçük balkonlar için dekorasyon fikirleri!

27.04.2018Emlak
Bütçe dostu duvar dekorasyonu önerileri

Bütçe dostu duvar dekorasyonu önerileri

Boş duvarları renklendirmek veya şık duvar dekorları yaratmak bazen cüzdanları zorlayabilir. Çünkü beğenilen dekorasyon ürünleri hiçbir zaman istenilen kadar ucuz olmaz. Bu noktada bütçe dostu dekorasyon fikirleri imdadınıza yetişebilir.

22.03.2018Emlak
2018 dekorasyon trendleri

2018 dekorasyon trendleri

2018 geldi geçiyor. Evlerine yeni bir hava katmak isteyenler ise bu yılın modasını merak ediyor. Ev dekorasyonu alanında uzman kişiler, 2018 dekorasyon trendleri hakkında fikirlerini açıklamaya başladı. Bu içerikte sizlerle 2018 dekorasyon trendleri arasında en fazla ön plana çıkan fikirleri paylaşacağız.

12.03.2018Emlak
Küçük evlere akıllı dekorasyon

Küçük evlere akıllı dekorasyon

Küçük metrekareye sahip bir eviniz varsa, akıllı dekorasyon fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu için öncelikle metrekareye uygun hareket etmeniz önemli. Küçük ev dekorasyonu yaparken hem fonksiyonelliği artırmaya hem de evinizi daha geniş göstermeye öncelik vermelisiniz.

25.06.2017Dekorasyon
1+1 daireler için dekorasyon fikirleri

1+1 daireler için dekorasyon fikirleri

1+1 daire için dekorasyon fikirleri arıyorsanız, işinizi kolaylaştıracak harika önerilerimiz var! Metropol hayatının zorluğu, bekar ve az nüfuslu ailelerin sayısının artması nedeniyle 1+1 daireler oldukça popüler bir hale geldi. “Solo yaşam” diye tanımlanan hayat tarzı ile çok daha pratik ve kolay bir yaşama sahip olunabiliyor. Peki, geçmişten gelen alışkanlıklarımızı onlarca metrekarelere yayarken, 1+1 dairelere nasıl sığabiliriz? En önemlisi de 1+1 daire için hem kullanışlı hem şık bir dekorasyon nasıl yaratabiliriz?

1.06.2017Dekorasyon
Evdeki Boş Alanlar Nasıl Dekore Edilmeli

Evdeki Boş Alanlar Nasıl Dekore Edilmeli?

Bazen evimizin bazı bölümlerini sebepsiz şekilde boş bırakmaya bayılıyoruz. Ama boş bırakmamızın asıl sebebi cidden sebebinizin olmayışı mı yoksa nasıl dekore edeceğimizi bilemememiz mi?

21.02.2017Ev Dekorasyon
Ekonomik dekorasyon fikirleri

Ekonomik dekorasyon fikirleri

Bu örnekler size nereden başlamanız ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda iyi bir rehber olacak.

24.11.2016Stil
Banyolar için şık ve orijinal dekorasyon fikirleri

Banyolar için şık ve orijinal dekorasyon fikirleri

Bu yazımızda banyoları için farklı dekorasyon fikirleri arayan okurlarımız için birbirinden orijinal ve yenilikçi banyo dizaynları örneklerini derledik.

6.10.2016Stil
Çocuklu aileler için sıcacık ve mutluluk dolu dekorasyon fikirleri

Çocuklu aileler için sıcacık ve mutluluk dolu dekorasyon fikirleri

Tarzınızı ve zevklerinizi dekorasyonunuza yansıtırken sadece kendinizi değil çocuklarınızı da düşünmek zorundasınız. Peki çocuklu evleri dizayn ederken nelere dikkat etmeliyiz?

18.08.2016Stil
Gökkuşağı renkleriyle mutluluk dolu dekorasyon fikirleri

Gökkuşağı renkleriyle mutluluk dolu dekorasyon fikirleri

Görenlerin yüzüne otomatik olarak bir gülümseme konduran ve içimizi huzurla kaplayan gökkuşağı renkleriyle yapılmış şahane dekorasyon ve tasarım örnekleri...

4.07.2016Stil