EKSTRA
MENÜ

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Dekorasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.069 Ev Dekorasyonu haberi bulunmuştur.

Ev Dekorasyonu Haberleri

Var mısınız dekorasyon detoksu yapmaya

Var mısınız dekorasyon detoksu yapmaya?

Pandemiyle beraber evlerde çok zaman geçirmeye başladık. Yaşam alanlarımızda verimli olarak kullanamadığımız her ayrıntı dikkatimizi çekiyor, gereksiz eşyalardan kurtulmak istiyoruz… “Evinizin de detoksa ihtiyacı var” diyen İç Mimar Hakan Kütahya, konuyla ilgili ilham veren fikirlerini paylaştı.

27.02.2021Dekorasyon
Ev Dekorasyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Çok Fazla Bilgi Veriyor

Ev Dekorasyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Çok Fazla Bilgi Veriyor

Birçok insan, başkalarının dış görünüşlerine göre yüzeysel sonuçlar çıkarır. Dış görünüşten, parmaklardan, hatta saç tipinden bile kişilik analizi yapılabiliyor. En harika kişilik analizi yöntemlerinden biri de kesinlikle dekorasyon. Bir ev, sahibinin kişiliği hakkında bize çok fazla bilgi veriyor.

15.01.2021Ev Dekorasyon
Evlere halı seçerken nelere dikkat edilmelidir

Evlere halı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Evlere halı seçimi yaparken pek çok şeye dikkat edilir. Yeni trendler, odanın büyüklüğü, mevsime uygunluğu ve renkleri gibi daha da uzatacağımız bir liste önümüze çıkar. Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan halı seçiminde nelere dikkat edilmeli?

14.12.2020Dekorasyon
Trend alarmı: Ev dekorasyonunda bambu detaylar

Trend alarmı: Ev dekorasyonunda bambu detaylar

Görünüşü bile insana rahatlık veren bambu, takıdan mobilyaya her yerde önümüze çıkıyor. Suya ve kirece karşı dayanıklı olan bambu, bu özelliğiyle banyolarda çok sık tercih ediliyor. Yeni ev trendlerinde de ön planda yer alan bambu detayları inceleyim…

2.12.2020Dekorasyon
Evini Yenilemek İsteyenlere Dekorasyon Önerileri

Evini Yenilemek İsteyenlere Dekorasyon Önerileri

Yaşanılan mekanları daha farklı hale getirmek için fazla çaba gösterilir ve ortaya çıkan sonuç pek memnun edici olmayabilir. Ancak her şeyin sırayla yapılarak sağlam bir şekilde ilerlenebileceğini ifade eden Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, evini yenilemek isteyenler için önerilerini sundu.

1.12.2020Ev Dekorasyon
Ev dekorasyonunda yeni trend: Altın detaylar

Ev dekorasyonunda yeni trend: Altın detaylar

Sürekli değişen dekorasyon trendlerinde en çok sevilenlerde biri de altın detaylar oldu. Zarif görüntüsünün yanı sıra zenginlik ve gücü de temsil eden altın, evinize çok yakışacak. Peki altın detaylar evi boğmadan nasıl kullanılır? İşte en güzel kullanılacak yerler…

30.11.2020Dekorasyon
Baskı Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Baskı Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüz teknolojisinde pek çok kişini merak ettiği bir bölüm olan baskı sanatları bölümü yaygın olarak tercih edilmektedir. Baskı Sanatları bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı şekilde araştırdık ve derledik.

25 yıl sonra memleketine döndü, eski ahşapları sanata dönüştürüyor

25 yıl sonra memleketine döndü, eski ahşapları sanata dönüştürüyor

İSTANBUL'da 25 yıl bir fabrikada işçi olarak çalıştıktan sonra memleketi Tokat'a dönen Hasan Şahingöz (45), yakılmak üzere ayrılan veya doğada kuruyan odunları toplayıp ev aksesuarları üretmeye başladı. Şahingöz'ün atık ve kuru ağaçlardan yaptığı eserler ilgi çekiyor.

21.11.2020Güncel
Bu Dekorasyon Önerileri İle Evinizin Her Köşesini Değerlendirin

Bu Dekorasyon Önerileri İle Evinizin Her Köşesini Değerlendirin!

Evinizde kullanmadığınız odalar, gün geçtikçe fazlalıkların yer aldığı etkisiz bir alana dönüşmeye başlamış olabilir. İşin ilginç yanı, her ne kadar sizi toparladığını düşünseniz de bu odalar hep dağınık kalırlar. Bu durum her geçen gün sizi daha da rahatsız etmeye başladıysa artık bir değişiklik yapma zamanı gelmiş demektir. İşte size yardımcı olabilecek birkaç önemli ipucu…

20.11.2020Ev Dekorasyon
Oturma Odası İçin En Doğru Mobilya Nasıl Bulunur

Oturma Odası İçin En Doğru Mobilya Nasıl Bulunur?

Oturma odasını mobilyalarla doldurmak oldukça masraflıdır. Bu sebeple doğru mobilyaları seçmek hem dekorasyon hem de uzun vadede maddi zarar yaşamamak için çok önemlidir. İşte oturma odanıza en iyi mobilyaları bulmak için birkaç ipucu...

10.11.2020Ev Dekorasyon
Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün İşte Harika Öneriler...

Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün! İşte Harika Öneriler...

Birçok insanın evden çalışmaya başladığı şu günlerde, ev dekorasyonunun önemi daha da ortaya çıktı. Tüm günü evde geçiriyoruz. Bu nedenle dekorasyonun da huzur verici, enerjik ve bir yandan da rahat olması gerekiyor. Evinizde huzurlu, rahat ve mutlu hissetmek için yapmanız gereken şet kendinize alan yaratmak olmalı.

6.11.2020Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyonunda Farklılıklar Yaratmanın Etkili Yolları

Ev Dekorasyonunda Farklılıklar Yaratmanın Etkili Yolları

Evinizin havasını değiştirmek için küçük ama etkili dekorasyon tüyolarından faydalanabilirsiniz. Basit dokunuşlarla evinizde başka bir atmosfer oluşturmanın yollarını anlatıyoruz!

14.10.2020Ev Dekorasyon
Avize çeşitleri ve isimleri nelerdir Avize çeşitleri hakkında bilgiler

Avize çeşitleri ve isimleri nelerdir? Avize çeşitleri hakkında bilgiler

Ev dekorasyonu herkes için önemlidir. Kişiler evlerini dekore ederken birçok ayrıntıya dikkat eder. Bu sebeple ev dekore edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan bir tanesi de avizelerdir. Avize seçimi bir evin en önemli dekorasyon unsurlarından biridir. Aksi takdirde evin aydınlatmasının kötü olması evin enerjisini de düşürmektedir. Avize çeşitleri ile ilgili detayları derledik.

26.08.2020Sözlük
Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz İşte öneriler...

Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? İşte öneriler...

Kitaplarımızı düzenli bir şekilde muhafaza etmek için kullandığımız kitaplıklar, aynı zamanda ev dekorasyonu için de önemli detaylardan biri. Ancak, bazen kitaplığınızı ne kadar düzenli tutsanız da tekrar karışabiliyor. Ayrıca dağınık bir kitaplıkta hoş bir görüntü vermeyebilir. Bunun için kitaplığınızın düzenini sağlayarak şık ve düzenli hale getirebileceğiniz birkaç ipucunu sizin için derledik.

Dekorasyonda Abajur Kullanmanın İncelikleri

Dekorasyonda Abajur Kullanmanın İncelikleri

Abajurlar, konumlandığı odaya romantik ve yumuşak bir hava katar aynı zamanda hoş bir aydınlatma sağlar. Dekorasyonda abajur kullanmanın inceliklerini anlatıyoruz.

9.07.2020Ev Dekorasyon
Evinizdeki Dar Alanlar İçin Pratik Çözümler

Evinizdeki Dar Alanlar İçin Pratik Çözümler

Evinizin büyüklüğü ne olursa olsun bir türlü tam olarak sığamıyorsanız ya da eviniz gerçekten küçükse bu tüyolar çok işinize yarayacak!

8.07.2020Ev Dekorasyon
e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü

'e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü'

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

26.06.2020Teknoloji
PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

25.06.2020Ekonomi
Evinize Baharı Getirecek Yenilikler

Evinize Baharı Getirecek Yenilikler

Baharın gelişiyle içimizdeki enerjiyi yaşadığımız alanlara da yansıtabileceğimizi belirten Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, evlerimize baharı getirecek yenilikler ile ilgili önerilerini paylaştı.

20.05.2020Ev Dekorasyon
Tornavida çekiç tadilata giriştik

Tornavida çekiç tadilata giriştik

Evde geçirilen sürenin artmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan yapı malzemeleri ve dekorasyon ürünleri aramaları da 12 ayın zirvesini gördü. E-ticaret platformlarına göre tadilat malzemeleri satışları yüzde 50, bahçe mobilyası satışları yüzde 55 arttı. ‘Dekoratif kitaplık ve kütüphane’ aramaları da son bir yılın en yüksek seviyesini gördü. Tepsi, spatula ve merdane gibi mutfak gereçleri de siparişlerde onları takip etti.

7.05.2020Ekonomi
Ev Dekorasyonunda Bitkilerin Önemi ve Yerleşimi

Ev Dekorasyonunda Bitkilerin Önemi ve Yerleşimi

Büyük yapraklı bitkilerin özellikle salon dekorasyonunda trend olduğunun altını çizen Mimar-İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, bitkileri ev dekorasyonunda nasıl konumlandırabileceğimizden detaylarıyla bahsetti.

6.05.2020İyi Yaşam
Evdeki boş alanları dekore etme rehberi

Evdeki boş alanları dekore etme rehberi

Evinizde gözünüze boş gelen ama nasıl dekore edeceğiniz de bilmediğiniz alanlar mı var? İşte size harika dekorasyon fikirleri...

28.04.2020Evdehayat
Karantina Günlerinde En Çok Vakit Geçirilen Balkonlarımız için Dekorasyon Önerileri

Karantina Günlerinde En Çok Vakit Geçirilen Balkonlarımız için Dekorasyon Önerileri

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde vakit geçirdiğimiz bu süreçte balkonlarımız hiç olmadığı kadar önemli bir hal aldı. Bu dönemde bazen konser alanı olan balkonlarımız, bazen ise en keyifli sohbetlerin yeri oluyor. Peki, karantina günlerinde daha çok vakit geçirilen bu alanı hazır baharda gelmişken nasıl daha iyi kullanabiliriz? Mimar Esra Kestirengöz, bu konuda basit ama etkili dekorasyon önerilerinde bulundu.

16.04.2020Ev Dekorasyon
Dar mekanları geniş ve ferah gösterecek dekorasyon tüyoları

Dar mekanları geniş ve ferah gösterecek dekorasyon tüyoları

Günümüzde yaşadığımız alanlar, ihtiyaçlarımız doğrultusunda bizlere, bulunduğumuz alanların yeterli olmadığını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Biz de evlerimizi daha geniş ve ferah göstermenin yollarını arıyoruz. Peki, ama bunu nasıl yapabiliriz? Tüyoları Mimar-İç Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan aldık.

9.04.2020Dekorasyon
Eviniz için en iyi 10 dekorasyon ipucu hangisi

Eviniz için en iyi 10 dekorasyon ipucu hangisi?

Yaşadığınız alanı enerjik ve canlı hale getirmek için sizin favoriniz hangisi?

Evinizi değiştirecek 5 etkili dokunuş

Evinizi değiştirecek 5 etkili dokunuş

Sürekli evde olmak, akıllara "Acaba dekorasyonu mu değiştirsem?" sorusunu getiriyor.

23.03.2020Evdehayat
Evinizi Geniş Göstermek İçin 6 Etkili Yöntem

Evinizi Geniş Göstermek İçin 6 Etkili Yöntem

Ev dekorasyonu, yaşadığınız alandan keyif almanıza yardımcı olan oldukça önemli bir iştir. Eğer küçük bir eve sahipseniz birkaç basit yöntem ile yaşama alanınızı genişletebilirsiniz.

24.02.2020Ev Dekorasyon
Begonya çiçeği nedir Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeğinin özellikleri ve bakımı hakkında merak edilen bilgileri haberimizde derledik. Begonya çiçeğinin bakımı için neler yapılmalı ve Begonya çeşitleri nelerdir sorularının cevapları internette sıklıkla araştırılıyor. Peki Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

19.12.2019Gündem
Beyoğlunda Ev Dekorasyon Tasarım günleri

Beyoğlu'nda Ev Dekorasyon Tasarım günleri

Beyoğlu Belediyesinin himayesine, ev dekorasyon tasarımcılarını buluşturan "Maison Française Back to Home" adlı etkinlik başladı.

21.11.2019Keyif
Evinizin Rengi Ruh Halinizi Nasıl Etkiliyor

Evinizin Rengi Ruh Halinizi Nasıl Etkiliyor?

Evinizdeki renklerin psikolojik olarak ne anlama geldiklerini ve sizin üzerinizde bu renklerin etkileri olduğunu biliyor muydunuz?

21.11.2019Ev Dekorasyon
Evlerinizi yaz havasına kavuşturmanız için 9 basit öneri

Evlerinizi yaz havasına kavuşturmanız için 9 basit öneri

Yaz sıcaklarında evleri de “yaz havası”na kavuşturmak mümkün.

11.08.2019Dekorasyon
Evinizi Değiştirecek 8 Etkili Dokunuş

Evinizi Değiştirecek 8 Etkili Dokunuş

Yapacağınız küçücük dokunuşlarla, evinizi yepyeni bir yer haline getirebilirsiniz. İşte evinizi değiştirecek 8 etkili dokunuş...

13.03.2019Ev Dekorasyon
Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Tahsin Öztiryaki, mutfak ürünleri sektöründe ihracatın geçen yıl 4,55 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Geçen yıl sektörümüz ülkemize 3,5 milyar dolar dış ticaret fazlası sağladı. Mutfak sektörü bir yandan ihracatını artırırken diğer taraftan ithal ürünleri Türkiye'de üreterek cari açık probleminin çözümüne çifte katkı sağlıyor." açıklamasını yaptı.

13.02.2019Ekonomi
Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

İMMİB tarafından 24 yıldır milli katılım organizasyonu ile Türk ürünlerinin görücüye çıktığı ve bu yıl 165 Türk firmasının katılacağı Ambiente 2019, 8 Şubat'ta Frankfurt'ta kapılarını açacak.

5.02.2019Ekonomi
Dekorasyonda Turuncu Rengi Kullanmanın Yolları

Dekorasyonda Turuncu Rengi Kullanmanın Yolları

Enerjisi yüksek bir renk olan turuncu, kırmızı ve sarı renklerinin karışımından oluşur. Dokunduğu her ortama enerji ve canlılık verir. Adeta pozitif enerjinin kaynağıdır. İşte evinizde turuncu rengi kullanabileceğiniz alanlar...

31.01.2019İyi Yaşam
Dekorasyonda Yapılan 3 Temel Hata

Dekorasyonda Yapılan 3 Temel Hata

Evler, ofisler, kafeler, restoranlar en çok vakit geçirdiğimiz mekanlar. Peki, bu mekanların dekorasyonunu gerçekleştirirken nelere dikkat etmeliyiz? İç Mimar ve Tasarımcı Nihat Yıldız, en çok yapılan dekorasyon hatalarının neler olduğunu, bir mekanda dekorasyon gerçekleştirirken nelere dikkat edilmesi gereketiğini anlattı.

13.12.2018Ev Dekorasyon
2019da Evinizde Renklere Yer Açın

2019'da Evinizde Renklere Yer Açın

Yeni yılda popüler olacak renkler açıklandı. Mimar Figen Erdağ Demircan, 2019'da evlerde yoğun olarak mavi, parlak gri ve toprak tonlarının hakim olacağını söyledi.

16.11.2018Ev Dekorasyon
2019 ev dekorasyonu trendlerinde neler var

2019 ev dekorasyonu trendlerinde neler var?

2018’in neredeyse bittiğine inanmak zor. Ancak 2019 dekorasyon trendleri hakkında konuşulmaya başlandı bile. Mimar Figen Erdağ Demirtaş 2019’da ev dekorasyonunda bizi bekleyen trendler hakkında bilgiler verdi.

20.10.2018Dekorasyon
Evinizde az bütçeyle büyük değişiklere imza atın İşte püf noktaları...

Evinizde az bütçeyle büyük değişiklere imza atın! İşte püf noktaları...

Evimi nasıl yenileyebilirim sorusundan önce kendinize "Hangi eşyalardan kurtulabilirim?” diye sormak daha doğru... Hasar görmüş, zedelenmiş eşyaları yenilemek ya da onları evden çıkarmak ilk işlem olmalıdır.

6.08.2018Dekorasyon

Yazar Sonuçları

Ev dekorasyonunda planlı ve programlı olmak

Yaşadığımız mekanları yaşanabilir kılmak, oraya ruhumuzu katmak için çok şey yaparız. Çok düşünürüz, dergiler karıştırırız, internet sitelerinde sörf yaparız, bulduğumuz görselleri illa bir yerlere kaydederiz. Bunları uygulamaya sıra geldiğinde ise; hangi parçayı, seçtiğimiz hangi konseptle birleştirebiliriz diye düşünürken, sonuç bizi pek de mutlu etmeyebilir.

16.11.2020

Akşam müsaitseniz size dans etmeye gelecektik

Eğlence yerlerinin kapanmasıyla 19 Mart’tan beri çalışamayan ve para kazanamayan DJ’ler bir araya geldi. Hep beraber kendi YouTube kanallarını kurarak evlerinden canlı müzik yayını yapmaya başladılar.

30.05.2020

Hayat Eve Sığar Dedik de Peki Biz Evlerimize Sığabildik mi?

Neredeyse 1 ay oldu… Koskoca dünyamızı evimize taşıyalı ve bu düzene alışmaya başlayalı… İşlerimizi oturma odasına, çocuklarımızın eğitimini salona, çok sevdiğimiz pastane kurabiyelerini mutfağa sığdırdık.

14.04.2020
Minimalizm iç mekan tasarımında nasıl uygulanabilir

Minimalizm iç mekan tasarımında nasıl uygulanabilir?

Minimalizm nedir? Minimalist bir evde nelere dikkat edilmesi gerekir. En etkili çözümler nelerdir?

10.11.2019

Dekorasyonda minik mutluluk formülleri

En iyi mahalledeki en kötü evi satın al

3.07.2019