EKSTRA
MENÜ

Danıştay

Danıştay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Danıştay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.105 Danıştay haberi bulunmuştur.

Danıştay Haberleri

Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Anayasa Mahkemesi, 301 işçinin öldüğü Soma maden faciasında “denetiminde ihmali olduğu” iddia edilen 12 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni verilmemesini yaşam hakkı ihlali saydı ve yeniden yargılama için karar örneğini Danıştay’a gönderdi.

4.08.2020Ekonomi
Erbaştan Müslüman dini liderlere Ayasofya mektubu

Erbaş'tan Müslüman dini liderlere 'Ayasofya' mektubu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'nın 86 yıl aradan sonra cami olarak yeniden ibadete açılmasından dolayı Müslüman dini liderlere birer mektup gönderdi. Erbaş mektubunda, "Ayasofya’nın dirilişi, inşallah, mazlum ve mahzun müminler için geleceğe dair bir ümit kaynağı; adalet, merhamet ve ahlak temelinde yükselen medeniyetimizin yeniden yükselişinin de ilk işareti olacaktır" ifadelerine yer verdi.

29.07.2020Gündem
Adli tatil ne zaman bitecek Tarih belli oldu

Adli tatil ne zaman bitecek? Tarih belli oldu

Mahkemede işlemleri olan vatandaşlar, yakın zaman önce başlayan 2020 adli tatilin ne zaman biteceğini merak ediyor. Hakim, savcı ve adliye çalışanları, ülkemizde her yıl adli tatil sürecine girerek belli bir dönem izin yapıyor. Adli tatil süresince, Yüksek yargı organları Danıştay ile Yargıtay’da nöbetçi heyetler görev yapıyor. Peki, adli tatil ne zaman bitecek?

26.07.2020Gündem
Son dakika... Ayasofyadaki o alana neden halı serilmedi Dr. Coşkun Yılmaz açıkladı

Son dakika... Ayasofya'daki o alana neden halı serilmedi? Dr. Coşkun Yılmaz açıkladı

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Ayasofya-i Kebir Camii’nde üzerine halı serilmeyen kare şeklindeki alanın, imparatorların taç giyme alanı olduğunu ve tarihi hatırasına binaen boş bırakıldığını söyledi.

25.07.2020Gündem
YHT kazasında 3 bürokrata soruşturma izni yine yok

YHT kazasında 3 bürokrata soruşturma izni yine yok

Danıştay 1. Dairesi, 9 kişinin hayatını kaybettiği YHT kazasıyla ilgili bilirkişi tarafından kusurlu bulunan, dönemin TCDD Genel Müdürü ve iki yardımcısı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından “soruşturma izni verilmemesi” nedeniyle açılan davada kararını verdi.

25.07.2020Gündem
Akın akın Ayasofya’ya 350 bin kişiyle ilk namaz

Akın akın Ayasofya’ya! 350 bin kişiyle ilk namaz

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya’yla birlikte İstanbul da tarihi bir güne tanıklık etti. Hem İstanbul’un hem Türkiye’nin dört bir yanından Ayasofya’ya ilk cuma namazını kılmak için akın vardı. Sultanahmet geceden doldu, trafik durdu.

25.07.2020Gündem
Cuma namazı sonrası Ayasofya Camiine akın ettiler

Cuma namazı sonrası Ayasofya Camii'ne akın ettiler

İbadete açılan Ayasofya Camii'nin içine cuma namazı sonrası çok sayıda kişi girip fotoğraf ve görüntü çekti.

24.07.2020Gündem
Ayasofya Cami tarihi, önemi nedir ve Ayasofya neden önemli

Ayasofya Cami tarihi, önemi nedir ve Ayasofya neden önemli?

Ayasofya tarihi açıdan pek çok medeniyeti görmüş ve her medeniyet için ayrı bir öneme sahip olmuştur. Tarih boyunca pek çok kez hasar gören, hatta yeniden inşa edilen Ayasofya, yaklaşık 1700 yıllık bir serüvene sahiptir. Belirli dönemlerde kilise olarak vasıf taşıyan Ayasofya, Osmanlı Devleti'nin İstanbul'u topraklarına katmasının ardından ise cami vasfını kazanmıştır. Peki, Ayasofya Cami tarihi açıdan neden bu kadar önemli? İşte, tarihi bilgilerle Ayasofya Cami'nin 1700 yıllık geçmişi

24.07.2020Gündem
Ayasofyanın açılışına yerli ve yabancı basından yoğun ilgi

Ayasofya'nın açılışına yerli ve yabancı basından yoğun ilgi

AYASOFYA'da kılınacak ilk namaza yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu yoğun ilgi gösteriyor.

24.07.2020Gündem
İsmail Kandemir kimdir

İsmail Kandemir kimdir?

Ayasofya'nın müzeden camiye dönüştürülmesi için 26 yıl mücadele eden matematik öğretmeni İsmail Kandemir'in Ayasofya'da kılınacak Cuma namazında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yan yana saf tutacağı öğrenildi. İsmail Kandemir, Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneği'ni kurarak, Ayasofya için ilk kez 2005'te Danıştay'da dava açmıştı. İşte ‘İsmail Kandemir kimdir?’ sorusunun yanıtı

24.07.2020Gündem
Ayasofyada ilk namaz ne zaman kılınacak Ayasofyada kılınacak ilk namaz ile ilgili bilgiler

Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak? Ayasofya'da kılınacak ilk namaz ile ilgili bilgiler

Ayasofya'da kılınacak ilk namazın ayrıntıları belli oldu. Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasına sayılı günler kala halılar serilmeye başlanmıştı. Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldıracağı öğrenilirken, cami içine 470 ila 500 kişinin girmesi bekleniyor. Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak? Ayasofya'da kılınacak ilk namaz ile ilgili bilgiler

23.07.2020Gündem
Ayasofya Camii ne zaman açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayasofya paylaşımı

Ayasofya Camii ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya paylaşımı

Ayasofya’nın ibadete açılış tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Danıştay'ın verdiği kararla yeniden cami olması kararlaştırılan Ayasofya ilk cuma namazının kılınmasının ardından, ibadete açılacak. Ayasofya Camii için geri sayım devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım büyük beğeni topladı. Peki, Ayasofya Camii ne zaman açılıyor? İşte, Ayasofya'nın açılış tarihi...

23.07.2020Gündem
2020 adli tatili ne zaman başlıyor İşte adli tatil hakkında ayrıntılar

2020 adli tatili ne zaman başlıyor? İşte adli tatil hakkında ayrıntılar

Adli tatil hakkında araştırmalar temmuz ayının son günleriyle birlikte hız kazandı. Adli tatilin başlangıcı, özellikle adliyelerde yargısal işleri olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, 2020 adli tatili ne zaman başlıyor?

22.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberi: Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberine göre; Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

21.07.2020Gündem
Ayasofya’da hazırlıklar tamam; fresklere yelken perde

Ayasofya’da hazırlıklar tamam; fresklere yelken perde

Cuma günü yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya’da fresk ve mozaikler namaz sırasında ‘yelken perde’ sistemiyle kapatılacak. Perdenin açılıp kapanması bir dakika sürecek.

21.07.2020Gündem
Ayasofya ne zaman ibadete açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan hazırlıkları inceledi

Ayasofya ne zaman ibadete açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan hazırlıkları inceledi!

Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yeniden ibadete açılacak Ayasofya Camisi'nin girişindeki bilet satış ve hızlı geçiş yazıları kaldırıldı. Ayasofya Camisi'nde yeniden ibadete yönelik çalışmalar devam ederken, vatandaşlar da ilk namazın kılınacağı tarihi araştırıyor. Peki, Ayasofya ne zaman ibadete açılacak?

20.07.2020Gündem
Son dakika... Ayasofyaya sürpriz ziyaret Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı

Son dakika... Ayasofya'ya sürpriz ziyaret! Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camii'nde incelemelerde bulundu. Sürpriz ziyarete ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ise Taksim Camii ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatında incelemelerde bulunmak için Taksim'e gitti.

19.07.2020Gündem
Adli tatil ne zaman bitecek

Adli tatil ne zaman bitecek?

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil 31 Ağustos'ta sona erecek.

19.07.2020Gündem
Bakan Kurumdan Ayasofya açıklaması

Bakan Kurum'dan Ayasofya açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararla Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Ayasofya'mızı inşallah 24 Temmuz'da cuma namazıyla tüm İslam alemine kazandırmış olacağız. Allah'a hamdediyoruz." dedi.

18.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı

Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili "Diyanet gerekli davetleri yapacak." dedi ve ibadete 1000 ila 1500 kişinin katılabileceğini duyurdu. Erdoğan, gelen tepkilere de "Yurt dışından gelen tepkilerin hiçbiri bizi bağlamaz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Kurban Bayramı'nda bir kısıtlama olacak mı' sorusuna da "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok." yanıtını verdi.

18.07.2020Gündem
Bakan Akardan Fransaya tepki: Herkesin efelik yapacağı bir ülke olmadığımızı görsünler

Bakan Akar'dan Fransa'ya tepki: Herkesin efelik yapacağı bir ülke olmadığımızı görsünler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Azerbaycan bizim canımızdır. Biz Türkiye olarak daima can kardeşimiz Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

17.07.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Ayasofya açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan Ayasofya açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararla Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Bunu, Türkiye'nin bir psikolojik sınırı aşması anlamında, uluslararası alanda önemli bir adım olarak görüyorum." dedi.

17.07.2020Gündem
Son dakika haberi... Ankarada doğumda bebeğin kafası koptu Psikolojim bozuldu

Son dakika haberi... Ankara'da doğumda bebeğin kafası koptu! 'Psikolojim bozuldu'

Normal doğuma alınan Seda Erin’in bebeği ters geldi. Doktorların müdahalesi sırasında bebeğin kafası koptu. Bebeğin kafası anne rahminde, gövdesi ise doktorların elinde kaldı. Daha sonra ameliyatla anne rahminde kalan bebeğin kafası alındı. Hastanenin bağlı olduğu Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, “Hata ve kusur görülmemiştir, yapılanlar ilme ve fenne uygundur” savunması yaptı.

17.07.2020Gündem
Dünyanın gözü Azerbaycan - Ermenistan sınırındaki çatışmalarda

Dünyanın gözü Azerbaycan - Ermenistan sınırındaki çatışmalarda

Azerbaycan-Ermenistan sınırında geçen haftadan beri devam eden çatışmalar gözlerin bu bölgeye çevrilmesine neden oldu. Ermenistan'ın Tovuz bölgesine yaptığı saldırılara Azerbaycan ordusu gecikmeden karşılık verdi. Bölgede yaşanan sıcak çatışmalarda Ermenistan sivilleri de hedef alırken Azerbaycan Ermenistan'a ait bir İHA'yı düşürdü. Azerbaycan ve Ermenistan arasında tansiyon yükselirken bölgede yaşanan gelişmeleri ve doğabilecek sonuçları uzmanlar değerlendirdi...

17.07.2020Dünya
Son dakika haberler... Ayasofyada ilk namazın ayrıntıları belli oldu

Son dakika haberler... Ayasofya'da ilk namazın ayrıntıları belli oldu!

Ayasofya'nın 24 Temmuz'da ibadete açılmasına ilişkin programın ayrıntıları belli oldu. Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldıracağı öğrenilirken, cami içine 470 ila 500 kişinin girmesi bekleniyor.

17.07.2020Haber
Son dakika haberler... Ayasofyada ilk namazın ayrıntıları belli oldu

Son dakika haberler... Ayasofya'da ilk namazın ayrıntıları belli oldu!

Ayasofya'nın 24 Temmuz'da ibadete açılmasına ilişkin programın ayrıntıları belli oldu. Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldıracağı öğrenilirken, cami içine 470 ila 500 kişinin girmesi bekleniyor.

17.07.2020Gündem
Ayasofya ne zaman ibadete açılacak İşte Ayasofya camisinde ilk cuma namazının kılınacağı tarih

Ayasofya ne zaman ibadete açılacak? İşte Ayasofya camisinde ilk cuma namazının kılınacağı tarih

Danıştay kararı ardından Ayasofya yeniden cami statüsüne sahip oldu. Danıştay 10. Dairesi’nin verdiği kararla Ayasofya, 86 yıl sonra ibadete açıldı. Bu kararın ardından gözler, tarih bilgisine çevrildi. Tarihi yapıda cami kılmak isteyen vatandaşlar, merakla Ayasofya’nın ibadete açılacağı tarihi araştırıyor. Peki, Ayasofya ne zaman ibadete açılacak? Ayasofya camisinde ilk cuma namazı ne zaman kılınacak?

16.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Tarihi gün Ayasofya Camii protokolü imzalandı

Son dakika haberler... Tarihi gün! Ayasofya Camii protokolü imzalandı

Ayasofya'nın Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesine ilişkin protokol imzalandı. Protokole göre camideki din hizmetleri Diyanet tarafından, koruma faaliyetleri ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülecek. Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Üç konuya değinmek istiyorum. Ayasofya Camii, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık olacak üstelik ücretsiz olacak." ifadelerini kullandı. Ersoy, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Sultan Ahmet Meydanı'daki tapu binası bakanlığımıza tahsis edildi. İkona ve kilise inşaları koleksiyonu, türbe eşyaları koleksiyonları gibi değerli birçok hazine değerimizi orada sergilemeye başlayacağız." diye konuştu.

16.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Gazi Mecliste 15 Temmuz anması... Cumhurbaşkanı Erdoğandan TBMMde flaş mesajlar

Son dakika haberler... Gazi Meclis'te 15 Temmuz anması... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM'de flaş mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında, şehitler anıtına çelenk bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi ve 15 Temmuz gecesi bombanın düştüğü alana karanfil bıraktı. TBMM'de de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güçleri yetseydi seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz." ifadelerini kullandı. "Kartların yeniden karıldığı bir döneme girmiş bulunuyoruz." diyen Erdoğan, "Bu değişim sürecini başarıyla yönetmek mecburiyetindeyiz." dedi.

15.07.2020Gündem
Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Danıştay’ın, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal ederek, ibadete açılmasının ve cami statüsünü kazanmasının önünü açması, birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da tepkiyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Temmuz’da Ayasofya’nın cuma namazıyla ibadete resmen açılacağını ilan etmesi, Almanya’da çeşitli çevreleri küplere bindirdi.

15.07.2020Avrupa
Kılıçdaroğlundan 15 Temmuz eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan 15 Temmuz eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de Grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

15.07.2020Gündem
Ayasofya ne zaman yapıldı Ayasofyanın tarihi ve yeniden cami olma süreci

Ayasofya ne zaman yapıldı? Ayasofya'nın tarihi ve yeniden cami olma süreci

Ayasofya ne zaman yapıldı? Ayasofya'nın tarihi yeniden ibadete açılma süreciyle gündeme geldi. 2 Temmuz’da Ayasofya'nın statüsüne ilişkin verilen karara yönelik Danıştay'da duruşma yapıldı ve karar açıklandı. Ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Temmuz'da Ayasofya Camii'nde ilk namazın kılınacağını aktardı. İstanbul'un fethiyle birlikte camiye çevrilen Ayasofya, anat ve mimarlık tarihi bakımından dünyanın önde gelen yapıları arasında yer tutuyor. İşte, Ayasofya'nın tarihi ve yeniden cami olma süreciyle ilgili ayrıntılar.

14.07.2020Gündem
Ayasofya kimin eseri, ne zaman yapıldı Ayasofyanın tarihiyle ilgili merak edilenler

Ayasofya kimin eseri, ne zaman yapıldı? Ayasofya'nın tarihiyle ilgili merak edilenler

Ayasofya'nın tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın 24 Temmuz'da kılınan ilk namazla ibadete açılacağını duyurdu. Peki, Ayasofya kimin eseri, ne zaman yapıldı? İşte, Ayasofya'nın tarihiyle ilgili merak edilenler.

14.07.2020Gündem
2020 Adli tatil ne zaman başlıyor

2020 Adli tatil ne zaman başlıyor?

Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatilin 2020 yılında ne zaman başlayacağı, adliyelerde çeşitli işleri olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, adli tatil ne zaman başlayacak? İşte, adli tatil hakkında merak edilen detaylar...

14.07.2020Gündem
Son dakika haberler: Din İşleri Yüksek Kurulundan Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler: Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan Ayasofya açıklaması

Din İşleri Yüksek Kurulu Ayasofya Camii'nde bulunan resimler hakkında açıklamalarda bulundu. Din İşleri Yüksek Kurulu'nun açıklamasında 'Ayasofya Camii'nde bulunan resimler, burada kılınacak namazların sıhhatine engel değildir. Bununla birlikte Müslümanların namazlarını huşû içerisinde eda etmelerini sağlamak için uygun yöntemler kullanılmak suretiyle namaz vakitlerinde söz konusu resimler perdelenmeli veya karartılmalıdır' ifadelerini kullandı.

14.07.2020Gündem
Rusya: Ayasofya Türkiye’nin iç meselesi

Rusya: Ayasofya Türkiye’nin iç meselesi

Danıştay’ın Ayasofya kararı dünyada ses getirmeye devam ediyor. Rus Dışişleri Bakanlığı konunun Türkiye’nin iç meselesi olduğunu belirtti. Tahran “Mutlu olduk” dedi.

14.07.2020Dünya
Fatih ortodoksların da hükümdarıydı

Fatih ortodoksların da hükümdarıydı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ayasofya’daki tüm eserlerin korunacağını telefon diplomasisi yaptığı liderlere anlattığını vurgulayarak, “Fatih Sultan Mehmet aynı zamanda ortodoksların da lideriydi, hükümdarıydı. Ayasofya’nın korunması için bütün çalışmalar titizlikle yapılıyor” diye konuştu.

14.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman Bakanlar Kurulunda kritik konular masaya yatacak

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda kritik konular masaya yatacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşiyor. Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyelerinin de ele alındığı toplantıda, korona virüsü önlemleri ve alınacak yeni kararlar değerlendiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Kurban Bayramı'nda iller bazında sokağa çıkma yasağı olabileceği mesajını vermesiyle, Bakanlar Kurulu Toplantısı'na gözler çevrildi. Peki, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman? İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.07.2020Gündem
Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti MKYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Ayasofya'nın ibadete açılmasından sonra UNESCO tarafından kültürel miras olarak kalıp kalmayacağı ile ilgili olarak, "Bu şekilde ibadet mekanı olarak açık olup, kültürel miras içinde olan yerler vardır. UNESCO'dakiler bilsinler; burasının evrensel mirasının korunmasında Türkiye her türlü işbirliğine açıktır. Ayasfoya'nın tüm özellikleri korunacaktır" dedi.

13.07.2020Gündem
Rusyadan Ayasofya açıklaması

Rusya'dan Ayasofya açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı: "Ayasofya kararı Türkiye'nin iç işleridir" açıklaması yaptı.

13.07.2020Dünya
Ekrem İmamoğlu, Ayasofya kararından üç gün sonra konuştu

Ekrem İmamoğlu, Ayasofya kararından üç gün sonra konuştu

AYASOFYA’nın 86 yıl sonra müze statüsünden çıkarılarak camiye çevrilmesinin ardından sessiz kaldığı için eleştirilerin hedefi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Hürriyet’e konuştu.

13.07.2020Gündem
‘Hainler tasfiye edilince ordumuz kendini buldu’

‘Hainler tasfiye edilince ordumuz kendini buldu’

15 Temmuz, salgın, Libya ve Doğu Akdeniz konularında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Silahlı Kuvvetlerimiz asıl görevine yoğunlaşmış ve vazifesini bîhakkın yerine getirmeye başlamıştır” dedi.

13.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tarihte bugün güzel bir gün

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi, 24 Temmuz’da imzalanan Lozan Antlaşması’yla ilgili anlamlı bir açıklama yaptı ve “Lozan karşıtlığı bölücü, gerici, işbirlikçi, cemaatçi, tarikatçı, PKK ve FETÖ’cü vb yapılanmalara göz yummaktır” dedi. ADD’nin açıklaması özetle şöyle:

24.07.2020

Ayasofya’nın ibadete açılmasındaki 29 Mayıs gizemi

Danıştay’ın Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması sürecinde verdiği karar öncesinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile görüşmüştüm. Konumuz Ayasofya’nın duvarlarındaki mozaiklerle ilgiliydi. Prof. Dr. Ali Erbaş ile konuşmamızın başında Ayasofya’nın açılışından kendimce çıkardığım bir gizemi paylaştım.

24.07.2020

Fuat Oktay: ‘Kurban’da yasak yok, önlem var’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin iki yıllık değerlendirmesiyle başlayan sohbetimiz, kısa sürede sıcak konulara kaydı.

18.07.2020

CHP Atatürk’ü savunmaktan tırsıyor

CHP ne yazık ki artık iyice kağşamış, bu garip parlamentoda dahi gerekli reaksiyonu veremiyor. Yobaz bir dernek/cemaat, her neyse, tepesinde devlet kurucusu Atatürk’ün imzası olan, neredeyse 100 yıllık bir kararnamenin iptali için Danıştay’ı ‘koçbaşı’ gibi kullanıp iptal kararı çıkarıyor. Cumhurbaşkanı 15 dakikada Danıştay ile arasındaki kuryenin getirdiği kararı, Cumhurbaşkanı kararnamesi olarak yayınlıyor.

14.07.2020

Danıştay’ın Ayasofya kararında dikkat çeken noktalar

Danıştay 10’uncu Dairesi’nin Ayasofya’nın müze statüsünü iptal eden 19 sayfa uzunluğundaki kararı daha giriş sayfasında ‘Davalı’ konumundaki eski Başbakanlık tarafından yapılan savunmayla başlıyor. Kararda, ‘Davalı’ bölümünün karşısında “Cumhurbaşkanlığı (Başbakanlık) Ankara” yazılı.

14.07.2020

Ayasofya için tarihi karar!

Danıştay 10. Dairesi’nin başkan ve üyeleri (başkan Yılmaz Akçil, üye Ali Ülker, üye Ömer Civri, üye Abdullah Aygün, üye Lütfiye Akbulut) ve Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan çok önemli bir karara imza atarak tarihe geçtiler.

13.07.2020

İki kahraman: Menderes ve Erdoğan

14 Mayıs 1950’de seçimleri kazanıp iktidar olduktan sonra Menderes’in ilk icraatlarından biri ezanı Arapça aslına çevirmek olmuştu.

13.07.2020