MENÜ

Cem Özdemir

Cem Özdemir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cem Özdemir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.692 Cem Özdemir haberi bulunmuştur.

Cem Özdemir Haberleri

500 milyon kişi evlerine kapandı

500 milyon kişi evlerine kapandı

Tüm dünyada koronavirüs endişesi sürüyor.

20.03.2020Dünya
Cem Özdemir kimdir Cem Özdemirin biyografisi

Cem Özdemir kimdir? Cem Özdemir'in biyografisi

Almanya'da siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Türk kökenli Cem Özdemir'in kim olduğu ve siyasi yaşamı merak konusu oldu. Peki, Cem Özdemir kimdir? İşte, Cem Özdemir'in biyografisi...

19.03.2020Gündem
Cem Özdemir de koronaya yakalandı

Cem Özdemir de koronaya yakalandı

Yeşiller eski Eş Başkanı Cem Özdemir de koronavirüse yakalandı.

19.03.2020Avrupa
Son dakika haberler... Cem Özdemir ve Michel Barnierde de Corona Virüsü çıktı

Son dakika haberler... Cem Özdemir ve Michel Barnier'de de Corona Virüsü çıktı!

Almanya'da siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Özdemir, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

19.03.2020Dünya
Pizza çetesi yolda

'Pizza çetesi!' yolda

Almanya’da 1980 yılında kurulan ve doğa korunması, barış hareketine destek, nükleer santrallere karşı politikayla 1983 yılındaki genel seçimlerde yüzde 5.6 oranında oy alarak Federal Meclis olarak bilinen Alman Parlamentosu’na giren Yeşiller’e köklü partiler yıllarca ‘öcü’ gözüyle baktı. Özellikle muhafazakar kanat olarak tanınan Hıristiyan Demokrat/ Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) Yeşiller’den hep uzak durdu.

29.02.2020Avrupa
Bana ‘Ülkücü katili’ diyen beni tanıyana sorsun

'Bana ‘Ülkücü katili’ diyen beni tanıyana sorsun'

Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçisi atanması, Ülkücü kesimin tepkisini çekti. ‘Ülkücü katili’ suçlamalarına muhatap oldu. “Bana bu suçlamaları yapanlardan tek ricam, beni tanıyanlara sormaları” diyen Ceyhun, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

23.02.2020Gündem
Toplum tek yürek

Toplum tek yürek

Almanya’nın Hanau kentinde ırkçı bir Alman’ın dördü Türk dokuz göçmen genci katletmesi dün de ülkenin gündeminde ilk sıradaydı… Çeşitli kentlerde ırkçılığı ve ırkçıları lanetleyen gösteriler yapılıyor. Menfur olayın meydana geldiği Hanau kentinde de büyük bir gösteri yapıldı. İnsanlar tek yürek halinde ırkçı terörü lanetledi.

23.02.2020Dünya
Yeşiller istemedi, yasa geçmedi

Yeşiller istemedi, yasa geçmedi

Almanya’nın Schleswig Holstein Eyalet’nde hükümet ortakları CDU ile FDP, üniversite öğrencilerinin derslere peçe ve burkayla girmelerinin yasaklanmasını isterken, diğer ortak Yeşiller ise buna karşı çıktı. Konuyla ilgili hazırlanan yasa, Yeşiller meclis grubunun oylarıyla reddedildi.

3.02.2020Avrupa
‘Düşman Listesi’ yapanlar ağır ceza almalı

‘Düşman Listesi’ yapanlar ağır ceza almalı

Asayiş Dairesi Başkanı Holger Münch, ‘Düşman Listesi’ yayımlayan aşırı sağcıları, sadece ‘verileri koruma yasasını ihlal’le sınırlı tutmamak gerektiğini söyledi. Yasaların sertleştirilmesi gerektiğini belirten Münch, listeyi yayımlayanlara ağır ceza verilmesini istedi: “Bunun için yeni yasalar çıkmalı.”

3.02.2020Avrupa
Özgürlüğe, demokrasiye saldırı

Özgürlüğe, demokrasiye saldırı

Almanya’da son yıllarda her düzeyde politikacılara dönük kin ve nefret söylemleri, tehditler, saldırılar belirgin bir biçimde arttı. Hatta Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke, geçen yıl haziran ayında evinin terasında kafasına kurşun sıkılarak öldürüldü.

27.01.2020Avrupa
Önce Cem Özdemir, şimdi de Muhterem Aras...

Önce Cem Özdemir, şimdi de Muhterem Aras...

Baden Württemberg Eyalet Meclisi Başkanı Yeşiller’li Muhterem Aras, Stuttgart Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı.

15.01.2020Avrupa
Yeşiller Almanya’yı değiştirdi

Yeşiller Almanya’yı değiştirdi

Dünya genelinde yaşanan ekonomik ve petrol krizinin yanı sıra Almanya’da nükleer santral sayısının artmaya başladığı 1970’li yılların ikinci yarısında çevre korunmasından yana, silahlanmaya karşı olan çoğu genç ve orta yaşlı, eğitimli kesimden insanlar bir araya gelerek politikaya soyundular.

13.01.2020Avrupa
Cem Özdemir’in evine taşlı saldırı

Cem Özdemir’in evine taşlı saldırı

Almanya’da Yeşiller Partisi milletvekili Cem Özdemir’in evine pazartesi akşam saatlerinde taşlı saldırı düzenlendi.

17.12.2019Avrupa
Kretschmann: Özdemir, Yeşiller’in başbakan adayı olabilir

Kretschmann: Özdemir, Yeşiller’in başbakan adayı olabilir

Alman Yazı İşleri Ağı’na (Redaktionsnetzwerk Deutschland) bir mülakat veren Baden-Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann, Cem Özdemir’in bir sonraki seçimlerde partisi Yeşiller’in başbakan adayı olabileceğini söyledi.

5.12.2019Avrupa
Hâlâ hedeften çok uzaktayız

Hâlâ hedeften çok uzaktayız

Aşağı Saksonya Eyaleti’nin başkenti Hannover’de geçen hafta pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ikinci turu yapıldı. Seçimlerde, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Wolkswagen eski menajeri Eckard Scholz ile Yeşiller’in Türkiye kökenli adayı Eyalet Parlamentosu milletvekili Belit Onay yarıştı.

16.11.2019Avrupa
‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

Yeşiller Federal Meclis milletvekili Cem Özdemir ve Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth’un ölümle tehdit edilmesine siyasetçilerden sert tepki geldi. SPD, Yeşiller, CDU/CSU, Sol Parti ve FDP temsilcileri, aşırı sağın internet alanında da kontrol altına alınması konusunda ortak görüş bildirdi.

4.11.2019Avrupa
‘Tehditlerin üzerine en sert biçimde gideceğiz’

‘Tehditlerin üzerine en sert biçimde gideceğiz’

Yeşiller milletvekili Cem Özdemir ile Yeşiller Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth’a e-posta ile gönderilen ölüm tehditleri, güvenlik birimlerinin alarma geçmesine yol açtı.

3.11.2019Avrupa
Bu kez ikisine gitti ‘Ne zaman öldüreceğimizi...’

Bu kez ikisine gitti! ‘Ne zaman öldüreceğimizi...’

Almanya’da Yeşiller Partisi’nin Türkiye kökenli milletvekili Cem Özdemir ile Federal Meclis (Bundestag) Başkan Vekili Claudia Roth’a, aşırı sağcı bir grubun üyelerinin ölüm tehdidi içeren elektronik posta gönderdikleri bildirildi.

3.11.2019Avrupa
Cem Özdemir’e Neo-Nazi tehdidi

Cem Özdemir’e Neo-Nazi tehdidi

ALMAN Yeşiller Partisi’nin eski eş başkanı Cem Özdemir’in ABD bağlantılı aşırı sağcı bir gruptan ölüm tehdidi aldığı ortaya çıktı.

3.11.2019Dünya
Cem Özdemir baba oldu

Cem Özdemir baba oldu

Süper Lig ekiplerinden D.G. Sivasspor’da forma giyen futbolcu Cem Özdemir, baba olma mutluluğunu yaşadı.

31.10.2019Futbol
Bu nasıl bir adalet anlayışıdır

Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

Almanya’da Yeşiller’in önde gelen isimlerinden Renate Künast, kendisine sistematik olarak sosyal medya yoluyla hakaret edildiği gerekçesiyle Berlin Eyalet Mahkemesi’ne başvurarak suç duyurusunda bulundu.

7.10.2019Avrupa
Cem Özdemir yarışı kaybetti

Cem Özdemir yarışı kaybetti

Yeşiller’de dün yapılan Federal Meclis Grup Eş Başkanlık seçimini, 2013’ten beri bu görevi yürüten Katrin Göhring Eckardt ile Anton Hofreiter kazandı.

25.09.2019Avrupa
Yeşiller’de gergin salı

Yeşiller’de gergin salı

Yeşiller Federal Meclis Grup Eş Başkanlık seçimi bugün. Gergin geçmesi beklenen seçimlerde eş başkanlık için dört aday yarışıyor. Anton Hofreiter ile Katrin Göring Eckardt ve Yeşiller eski Eş Başkanı Cem Özdemir ile Kirsten Kappert Gonther.

23.09.2019Avrupa
Aday oldu, partide tartışma başladı

Aday oldu, partide tartışma başladı

Yeşiller Federal Meclis Grup Eş Başkan adayı olduğunu açıklayan Cem Özdemir’e destek arttı.

15.09.2019Avrupa
Twitter’dan duyurdu 2021’de adayım

Twitter’dan duyurdu! 2021’de adayım

2011’den bu yana Baden Württemberg Eyalet Başbakanı olarak görevini sürdüren Winfried Kretschmann, Twitter’dan yaptığı açıklamada 2021’deki seçimlerde Yeşiller’den üçüncü kez aday olacağını duyurdu.

12.09.2019Avrupa
Yeşiller’de Cem Özdemir hareketliliği

Yeşiller’de Cem Özdemir hareketliliği

2008-2018 yılları arasında Yeşiller Eş Başkanı olarak görev yapan Cem Özdemir, Federal Meclis Grup Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Özdemir 2017’de yapılan seçimlerden sonra da aynı görevi istemiş, ancak yeteri kadar destek bulamayınca adaylığını açıklamamıştı.

8.09.2019Avrupa
Ignatz Bubis Ödülü Cem Özdemir’in

Ignatz Bubis Ödülü Cem Özdemir’in

Almanya’da her üç yılda bir verilen ve Frankfurt’un en büyük ödüllerinden ‘Ignatz Bubis Ödülü’ne, Yeşiller eski Eşbaşkanı Cem Özdemir layık görüldü.

19.08.2019Avrupa
Meclis hesap sordu, bir araba dosyayla gitti

Meclis hesap sordu, bir araba dosyayla gitti

Almanya Federal Ulaştırma Komisyonu, yabancı plakalı araçlardan otoban ücreti alınması amacıyla hazırlanan yasa tasarısı için harcanan parayı öğrenmek için Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer’i davet etmişti. Scheuer, komisyona 21 dosyayla giderek, “Saklayacak hiçbir şeyimiz yok” dedi.

25.07.2019Avrupa
‘Alman Rüyası’ başladı

‘Alman Rüyası’ başladı

Gazeteci ve film yapımcısı Düzen Tekkal’ın Almanya’da kurduğu ‘GermanDream - Alman Rüyası’ adlı inisiyatif, hayallerini gerçekleştirmesi konusunda gençleri cesaretlendirmeyi hedefliyor. Partiler üstü inisiyatife her alandan destek geldi.

5.06.2019Avrupa
Tuzlaspor - Manisa BŞB: 0-2

Tuzlaspor - Manisa BŞB: 0-2

TFF 2. Lig Play Off Çeyrek Final ilk maçında Tuzlaspor, Manisa Büyükşehir Belediyespor'u konuk etti. Karşılaşmayı Manisa BŞB 2-0 kazanarak yarı final yolunda büyük adım attı.

9.05.2019Spor Arena
PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı! Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği bölgelerde yasa dışı sol örgütleri de muhafaza ediyor. Bunlar arasında MLKP, DKP, TİKKO ve TKHP/C yer alıyor.

25.04.2019Gündem
Almanya sizin vatanınız

Almanya sizin vatanınız

Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanlığı Müsteşarı Dr. Markus Kerber, Ankara ziyareti öncesi Hürriyet’e konuştu. Bakanlıkta ‘vatan’ bölümünden sorumlu Dr. Kerber, Almanya’da yaşayan Türklere ve Türkiye kökenlilere seslenerek “Almanya sizin vatanınız” dedi. Dr. Kerber, son zamanlarda Müslümanlara yönelik saldırıları da şiddetle kınadıklarını söyledi.

26.02.2019Avrupa
Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun, 2030 yılına kadar sera gazı salınımını yüzde 55 düşürmek için hükümete tavsiye edeceği iddia edilen ‘sürücülere daha fazla vergi ve otobana 130 km hız limiti’ haberleri, kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Bakanlar, parti liderleri, çevre örgütleri, polis sendikası, otomobil kulüpleri ve sürücüler karşı karşıya geldi.

23.01.2019Avrupa
Prof. Köhler’e göre ‘dizel yasağı’ saçma

Prof. Köhler’e göre ‘dizel yasağı’ saçma!

Dizel motorlu araçların emisyon değerleriyle oynanması skandalının ortaya çıkması üzerine başlayan dizel kavgası tersine mi dönecek? ARD’de yayınlanan bir programa katılan akciğer hastalıkları uzmanı Prof. Dieter Köhler, nitrik asit oranının evlerde daha çok, uygulanan dizel yasağının ise saçma olduğunu söyledi.

22.01.2019Avrupa
DİTİB’in ‘yeni başlangıcı’ da memnun etmedi

DİTİB’in ‘yeni başlangıcı’ da memnun etmedi

Almanya’da bazı siyasetçiler, geçen hafta ‘yeni bir başlangıç’ adımı atan DİTİB’i hala Türkiye’ye sadık olmakla suçladı ve ‘Ankara’dan tamamen bağımsız’ hale gelme çağrısı yaptı.

20.01.2019Avrupa
Berlin’den Londra’ya Brexit mektubu: Sizi özleyeceğiz

Berlin’den Londra’ya Brexit mektubu: Sizi özleyeceğiz

Alman siyasetçilerin de aralarında olduğu 30 ünlü isim Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılma sürecine ilişkin bir mektup kaleme aldı. Gazetede yayınlanan mektupta Londra’ya kararını gözden geçirmesi çağrısı yapılıyor.

19.01.2019Avrupa
Bir daha liste başı adayı olmayacak

Bir daha liste başı adayı olmayacak

Yeşiller Federal Meclis Grup Eş Başkanı Katrin Göring Eckardt, genel seçimlere daha uzun süre olmasına rağmen bir daha liste başı adayı olmayacağını duyurdu. Daha önce iki kez liste başı adayı olduğunu belirten Eckardt, “Harika bir sorumluluktu. Ama bir sonraki seçimlerde aynı görevi üstlenmeyeceğim” dedi.

2.01.2019Avrupa
Cem Özdemir’e  hakaret cezası  yarıya indirildi

Cem Özdemir’e hakaret cezası yarıya indirildi

Almanya’da Yeşiller Partisi eski eşbaşkanı Cem Özdemir’e hakaretten 30 gün ceza alan ve bu cezası bin 200 euro para cezasına çevrilen Bekir Sipahi’nin üst mahkemeye itirazı sonuçlandı. Üst mahkeme Sipahi’ye verilen cezayı yarıya indirdi.

4.12.2018Avrupa
Merkel: ‘Kin ve dışlama bize göre değil’

Merkel: ‘Kin ve dışlama bize göre değil’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kendisi için de ‘kader seçimi’ olarak görülen Hessen seçimlerinde CDU’nun başbakan adayı Volker Bouffier’ın kampanyasına destek turuna çıktı.

23.10.2018Avrupa
Çantasında milyarlık projeler var

Çantasında milyarlık projeler var

Almanya Başbakanı Merkel’in sağ kolu ekonomi bakanı Peter Altmaier, Siemens, EON gibi büyük Alman şirketlerinin CEO’larından oluşan 80 kişilik bir heyet ve çantasında milyarlık projelerle Türkiye’ye geliyor. Perşembe günü başlayacak Türkiye ziyareti öncesi sadece Hürriyet’e konuşan bakan Altmaier, “Alman işinsanlarıyla Türkiye’ye yatırım konusunda büyük bir tedirginlik yaşandı. Biz bunu değiştirmek istiyoruz” dedi.

22.10.2018Ekonomi
İki vekil Almanyanın Erdoğan onuruna vereceği yemeğe katılmayacağını açıkladı

İki vekil Almanya'nın Erdoğan onuruna vereceği yemeğe katılmayacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya'ya yapacağı devlet ziyaretinde askeri törenle karşılanacak ve onuruna bir akşam yemeği verilecek. Hür Demokrat Parti ve Sol Partili iki vekil bu yemeğe katılmayacaklarını açıkladı. FDP’li Djir-Sarai Türkiye’de tutuklu bulunan Alman vatandaşlarını gerekçe gösterirken Sol Partili Sevim Dağdelen yemek yerine Erdoğan'ı protesto gösterilerine katılacağını duyurdu.

22.09.2018Avrupa
Balıkesir elektrik kesintisi Balıkesirde elektrikler ne zaman gelecek

Balıkesir elektrik kesintisi! Balıkesir'de elektrikler ne zaman gelecek?

Balıkesir'de elektrikler ne zaman gelecek sorusu bölgede yaşayan birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Tesis çalışması, direk yeri değişimi, ağ şebekesi altındaki ağaçların budaması dolayısıyla kısa süreli elektrik kesintilerinin yapılacağı Balıkesir'de, çalışmaların tamamlanmasının ardından şebekelere dağıtım gerçekleştirilecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.09.2018Gündem
“Göçmenler sorunların anasıdır” diyen İçişleri Bakanı konuşurken, oturumu yöneten başkanlık divanında iki Türkiye kökenli milletvekili oturuyordu

“Göçmenler sorunların anasıdır” diyen İçişleri Bakanı konuşurken, oturumu yöneten başkanlık divanında iki Türkiye kökenli milletvekili oturuyordu

AImanya’nın 2019 bütçesinin görüşüldüğü Federal Meclis oturumunu yöneten başkanlık divanının iki koltuğuna, Türkiye kökenli iki milletvekili oturdu.

13.09.2018Avrupa
Demir Grup Sivasspor iskelet kadroyu bozmadı

Demir Grup Sivasspor iskelet kadroyu bozmadı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, transfer döneminde 6 oyuncuyla yollarını ayırıp, 7 futbolcu transfer ederek, iskelet kadrosunu ana hatlarıyla korudu.

5.09.2018Futbol
AfD yükseldi, Cem Özdemir kaybetti

AfD yükseldi, Cem Özdemir kaybetti

Alman kamuoyu araştırma kurumu ‘Politbarometer’ tarafından ankete katılanların yüzde 17’si, “Hafta sonu seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz” sorusuna aşırı sağcı AfD cevabını verdi.

1.09.2018Avrupa
Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Korkutan tırmanış... Chemnitz rüzgarı

Almanya'nın doğu eyaleti Saksonya'nın Chemnitz kentinde geçtiğimiz cumartesi başlayan olaylarda bıçakla yaralanan kişinin daha sonra hastanede ölmesi üzerine ırkçılar bir haftadır Chemnitz kentini eylemleriyle yaşanmaz hale getirdi. Irkçılar ve onlara karşı gösteride bulunan sol gruplar arasında yaşanan kavgalarda yaralanmalar da meydana geldi. Öte yandan aşırı sağcı ırkçı 'Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) son yapılan ankete göre oylarını yüzde 50'ye yakın oranda artırdığı görüldü.

31.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Ceyhun Ailesi’ni, babasını tanır mısınız?

DOKUZ kişinin öldürüldüğü Hanau cinayetleri ile ilgili yürüyüşlerin birinde bir Türk yanımıza yaklaştı ve “Viyana büyükelçiliğine atanan, eski SPD, Yeşiller milletvekili, şimdinin Viyana büyükelçisi Ozan Ceyhun’u tanır mısınız?” diye sordu.

27.02.2020

Bir artist müsveddesi: Cem Özdemir

Almanya’nın muhalif politikacıları, Almanya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onuruna verilen devlet yemeğine katılmayacaklarını açıkladılar.

29.09.2018