EKSTRA
MENÜ

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Boğaziçi Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.007 Boğaziçi Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Boğaziçi Üniversitesi Haberleri

Eriyen buzulların arkasında gizlenen 3 olası felaket

Eriyen buzulların arkasında gizlenen 3 olası felaket

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde pazar günü sabah saatlerinde Nanda Devi buzulundan bir parçanın koparak, Rishiganga Hidroelektrik Santrali’nin barajını yerle bir etmesi korkunç bir felaketi beraberinde getirdi. Kurtarma çalışmaları devam ederken can kaybının da artmasından endişe ediliyor. Felaketin bilançosu henüz netleşmiş olmasa da, birçok kişi için sebebi belli: İklim krizi. Peki iklim krizinin beraberinde getirdiği buzul erimelerinin yol açacağı tek sorun bu mu? Uzmanlara göre bu sorunun cevabı ne yazık ki hayır. Buzulların erimesi uyuyan virüslerden metan gazına birçok felaketi de beraberinde getirecek gibi görünüyor.

9.02.2021Dünya
Bahçeliden Berberoğlu açıklaması: Dokunulmazlığın kaldırılması için oy kullanacağız

Bahçeli'den Berberoğlu açıklaması: Dokunulmazlığın kaldırılması için oy kullanacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Boğaziçi'ndeki olaylara dikkat çekerek "Evlatlarını üniversiteye gönderen muhterem analarımız çocuğunuz bu örgütlerin eline düşerse memnun olur musunuz? Kılıçdaoğlu, Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın diyor. Kendisine göre hava hoş. Muhterem analarımız, evlatlarınıza sahip çıkın." dedi. Bahçeli partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ayrıca, ''Enis Berberoğlu ile ilgili dokunulmazlığın kaldırılmasıyla alakalı fezleke komisyon ve genel kurula geldiğinde de MHP daha önceki tutum ve davranışına uygun olarak dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

9.02.2021Gündem
Boğaziçi olaylarından tutuklanmıştı... ‘O hesabı devretmiştim’

Boğaziçi olaylarından tutuklanmıştı... ‘O hesabı devretmiştim’

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasının ardından başlayan protesto gösterileri sürerken, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle gözaltına alınıp tutuklanan Mimar Sinan Üniversitesi öğrencisi Beyza Buldağ (23) mesajların atıldığı hesabı kendisinin kullanmadığını söyledi. 

9.02.2021Gündem
İnce, CHPden ayrıldı

İnce, CHP'den ayrıldı

Muharrem İnce CHP’den istifasını açıklarken “Atatürk’ün emanetini işgalden kurtarmak için terk ediyorum. E-Devlet’ten istifa edeceğim. Ama 42 yıllık emek sonucunda iki tuşa basarak olmaz. Gerekçesini de yazılı olarak hafta içi göndereceğim” dedi. İnce daha önce CHP’den istifa eden üç milletvekiliyle birlikte partisinin kuruluşunu yakında açıklayacağını duyurdu.

9.02.2021Gündem
Yeni fakülte kararına tepki

Yeni fakülte kararına tepki

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, iki yeni fakülte açılması kararına tepki gösterdi. Rektörlüğe sırt dönerek protestoya devam eden akademisyenler, kararın üniversitenin iradesinin hiçe sayıldığını belirterek, “Yeni fakültelerle ilgili kararın iptalini ve bir kez daha atanmış rektörün istifasını talep ediyoruz” dedi.

9.02.2021Gündem
5 gün daha yaz hafta sonu kış 20 derece birden düşecek...

5 gün daha yaz hafta sonu kış! 20 derece birden düşecek...

Şubat ayında mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar dün bazı illerde 25 dereceye kadar çıktı. Meteoroloji uzmanları sıcaklıkların 4-5 gün daha süreceğini fakat soğuk hava dalgasının kapıda olduğunu söylüyor. Cumartesi günü sıcaklıkların 20 derece düşmesiyle birlikte etkili kar yağışı bekleniyor.

9.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesinde yeni rektör yardımcıları belli oldu

Boğaziçi Üniversitesi'nde yeni rektör yardımcıları belli oldu

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör yardımcılığı görevine Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu ve Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci getirildi.

8.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden kampüsler taşınacak iddiasına yanıt

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'nden 'kampüsler taşınacak' iddiasına yanıt

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, Boğaziçi Üniversitesi'nin mevcut kampüslerinden taşınarak farklı semtlerde bulunan mekanlarda yeni kampüslere yerleşeceği yönünde son günlerde yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

8.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi taşınmayacak

'Boğaziçi Üniversitesi taşınmayacak'

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör ataması tartışmaları devam ederken son günlerde mevcut kampüslerin taşınacağı iddiası da yeni bir polemik konusu olmuştu. Üniversite yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yaparak yorumların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

8.02.2021Eğitim
Yönetişim = Kurumların dayanıklılığı

Yönetişim = Kurumların dayanıklılığı

Pandemiyle yüzleştiğimiz ilk günler, doğrusunu söylemek gerekirse küresel çaptaki bu krize birkaç ay ömür biçmiştim. Artçı sarsıntıları, yan etkileri de hesaba katarsak en fazla bir yılda her şeyin düzeleceğini, COVID-19’u da sağlam bir hayat dersi olarak bireysel ve kurumsal tarihime yazıp, torunlarıma hatta belki ilerde birlikte çalışacağım Alfa Kuşağına anlatmak gibi planlarım vardı. Şu anda Alfa Kuşağına verebileceğim tek mesaj şu: Bazı şeyler, tüm istatistiklere, öngörülere, deneyimlere rağmen beklediğinizden çok uzun sürebilir, sakin olun.

8.02.2021Eğitim
Kadıköydeki Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan 61 kişi adliyeye sevk edildi

Kadıköy'deki Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan 61 kişi adliyeye sevk edildi

Kadıköy'deki Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 61 kişi, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

8.02.2021Gündem
Boğaziçi eylemlerine 5 tutuklama

Boğaziçi eylemlerine 5 tutuklama

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasıyla ilgili Kadıköy’de düzenlenen protesto eylemlerinin ardından kamu malına zarar verdikleri, görevi yaptırmamak için direndikleri ve terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 5’ü tutuklandı.

8.02.2021Gündem
Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Buna devlet müsaade etmez

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Buna devlet müsaade etmez

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin, "Burada başka bir tablo var. Başka bir hazırlığın ipuçları görülüyor, seziliyor. Buna devlet müsaade etmez." ifadelerini kullandı.

7.02.2021Gündem
Kofler’e cevap: ‘Telaşa gerek yok’

Kofler’e cevap: ‘Telaşa gerek yok’

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman hükümetinin insan hakları sorumlusu Baerbel Kofler’in Twitter üzerinden yaptığı, “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tutuklamalar ve toplama yasağı konusunda çok endişeliyim” paylaşımına tepki gösterdi.

7.02.2021Avrupa
Boğaziçi Üniversitesi’ne 2 yeni fakülte

Boğaziçi Üniversitesi’ne 2 yeni fakülte

Rektör atamasıyla ilgili tartışmaların sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi’ne, Cumhurbaşkanı kararıyla iki yeni fakülte kuruldu.

7.02.2021Eğitim
İzmir Valiliğinden çıplak arama iddialarına yalanlama

İzmir Valiliği'nden çıplak arama iddialarına yalanlama

İzmir’in Konak ilçesinde, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara destek vermek için iki ayrı bölgede izinsiz gösteri yaptığı için gözaltına alınan 26 şüphelinin emniyette çıplak arama ya da yasa dışı uygulama yapıldığı iddiaları üzerine, İzmir Valiliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Sosyal medyada oluşturulan iddialar tümüyle gerçek dışı, emniyet birimlerimizi yıpratmaya yönelik yalanlardan ibaret olup ’çıplak arama, kanuna aykırı arama ya da mevzuata aykırı bir uygulama’ yapılmamıştır" ifadeleri kullanıldı.

6.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi’nde Hukuk ve İletişim Fakültesi kuruldu

Boğaziçi Üniversitesi’nde Hukuk ve İletişim Fakültesi kuruldu

Cumhurbaşkanı kararıyla 20 üniversitede 26 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. 12 üniversitedeki 35 fakülte, enstitü ve yüksekokul kapatıldı, 6 üniversitedeki 9 fakülte ve yüksekokulun ismi değiştirildi. 

6.02.2021Eğitim
‘YSK üyelerine hakaret’ten ifade verdi

‘YSK üyelerine hakaret’ten ifade verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerinin şikâyeti üzerine hakkında ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan hakkında dava açılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, talimatla ifade verdi.

6.02.2021Gündem
Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına tepki: Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler

Erdoğan’dan Boğaziçi protestolarına tepki: Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir' diyecekler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasının ardından başlayan olaylar için “Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmeli diyecekler. Olayların öğrencilerimizle yakından uzaktan alakası yok” dedi. Erdoğan, dün cuma namazı çıkışı ve Adıyaman, Edirne, Erzurum. İzmir, Kırşehir, Mersin ve Osmaniye 6. Olağan İl Kadın Kolları kongrelerine canlı bağlantıyla seslenirken özetle şunları söyledi:

6.02.2021Gündem
Kadıköy’deki Boğaziçi eylemlerinde ‘tekme’den 2 tutuklama

Kadıköy’deki Boğaziçi eylemlerinde ‘tekme’den 2 tutuklama

Kadıköy’de Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 23 şüpheliden ikisi dün sabaha karşı tutuklandı. Cezaevine gönderilen iki şüphelinin polise tekme attıkları iddiasıyla “Görevi yaptırmamak için direnme” suçundan tutuklandıkları öğrenildi.

6.02.2021Gündem
Akademisyenlerden Rektör Bulu’ya rakamla cevap

Akademisyenlerden Rektör Bulu’ya rakamla cevap

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden bir grup, Rektör Melih Bulu’yu iki gün önce yaptığı “20 kadar akademisyen mahalle baskısı uygulayarak işi bloke ediyor” açıklamasının ardından dün rektörlük önünde ellerinde ‘Melih Bulu İstifa’ yazan ve sayı bulunan dövizlerle protesto etti.

6.02.2021Gündem
Mahir Ünal: Boğaziçi Üniversitesinin marka değerine zarar vermemek gerekiyor

Mahir Ünal: Boğaziçi Üniversitesi'nin marka değerine zarar vermemek gerekiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Boğaziçi Üniversitesi müstesna üniversitemiz. Öncelikle üniversitenin marka değerine zarar vermemek gerekiyor. Öğrencilerimizle ilgili son derece dikkatli bir dil kullanıyoruz." dedi.

6.02.2021Gündem
Bakan Pakdemirliden Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili değerlendirme

Bakan Pakdemirli'den Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili değerlendirme

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili, "Herkesin bir yerde toplanıp bazı şeyleri protesto etme hakkı kanun ve nizama uygun şekilde elbette var ama ne zamanki etrafta birileri toplanır, terör örgütleri bu işin içine giriyorsa aklıselim gençlerimizin bu işten kendilerini kurtarmaları, evlerine dönmeleri lazım." dedi.

5.02.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaziçi Üniversitesine rektör atanmasına yönelik başlatılan gösterilere ilişkin, "Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz." değerlendirmesinde bulundu.

5.02.2021Haber
Bakan Pakdemirliden Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin açıklama

Bakan Pakdemirli'den Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili, "Herkesin bir yerde toplanıp bazı şeyleri protesto etme hakkı kanun ve nizama uygun şekilde elbette var ama ne zamanki etrafta birileri toplanır, terör örgütleri bu işin içine giriyorsa aklıselim gençlerimizin bu işten kendilerini kurtarmaları, evlerine dönmeleri lazım." dedi.

5.02.2021Gündem
Fuat Oktaydan Boğaziçi Üniversitesi olaylarına sert tepki: Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiyeyi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz

Fuat Oktay'dan Boğaziçi Üniversitesi olaylarına sert tepki: 'Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaziçi Üniversitesine rektör atanmasına yönelik başlatılan gösterilere ilişkin, "Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz." değerlendirmesinde bulundu.

5.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman-Edirne-Erzurum-İzmir-Kırşehir-Mersin-Osmaniye 6'ncı olağan il kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili konuşan Erdoğan, ''Kendi ülkelerinde sokakta en küçük taşkınlar gösterenlerin başını ezenlerin, ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz. Elbette teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gösteren hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız'' dedi. Ailelere de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Evlatlarınıza lütfen sahip çıkın. Meydanı onların heyecanlarını kendi çıkarları için kullanan profesyonel provokatörlere bırakmayın'' ifadelerini kullandı.

5.02.2021Haber
Numan Kurtulmuş’tan ‘hukuk reformu’ mesajı: Son noktaya geldi

Numan Kurtulmuş’tan ‘hukuk reformu’ mesajı: Son noktaya geldi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanlığı’nın başta insan hakları belgesi, insan hakları eylem planı olmak üzere önemli bir paketi hazırladığını belirterek, “Bu önce Beştepe'de Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında müzakereye açıldı. Arkasından partimizde, MYK'da müzakereye açıldı. Son noktaya, olgunlaşma noktasına geldi” dedi.

5.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröre bulaşanların gözünün yaşına bakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröre bulaşanların gözünün yaşına bakmayacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman-Edirne-Erzurum-İzmir-Kırşehir-Mersin-Osmaniye 6'ncı olağan il kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili konuşan Erdoğan, ''Kendi ülkelerinde sokakta en küçük taşkınlar gösterenlerin başını ezenlerin, ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz. Elbette teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı haline gelen, şiddeti bir hak arama vasıtası olarak gösteren hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız'' dedi. Ailelere de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Evlatlarınıza lütfen sahip çıkın. Meydanı onların heyecanlarını kendi çıkarları için kullanan profesyonel provokatörlere bırakmayın .İnşallah bu sinsi oyunu hep birlikte bozacağız. '' ifadelerini kullandı.

5.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi'ndeki olaylara ilişkin "Bunun öğrencilerimizle yakından uzaktan alakası yok" dedi. Erdoğan, "YÖK'ün yetki alanı var ve bu ülkenin cumhurbaşkanının yetkileri var. Bundan önce ben iki tane rektör atadım. Onların atamasını da yine ben yapmıştım. YÖK teklifini yapmıştır, ben de onadım. Bunları ben yaptım. Şimdi Melih bey ile ilgili de 9 tane aday önüme geldi. Ve bu 9 adaydan bir tanesi olan Melih beyi yine aynı şekilde ben atamasını yaptım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ve kendisini oraya atamaktan dolayı da bazı TV kanalları çıkmışlar, "istifa etmelidir" Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler" dedi.

5.02.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Boğaziçi protestoları tepkisi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Boğaziçi protestoları tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi'ndeki olaylara ilişkin "Bunun öğrencilerimizle yakından uzaktan alakası yok" dedi. Erdoğan, "YÖK'ün yetki alanı var ve bu ülkenin cumhurbaşkanının yetkileri var. Bundan önce ben iki tane rektör atadım. Onların atamasını da yine ben yapmıştım. YÖK teklifini yapmıştır, ben de onadım. Bunları ben yaptım. Şimdi Melih bey ile ilgili de 9 tane aday önüme geldi. Ve bu 9 adaydan bir tanesi olan Melih beyi yine aynı şekilde ben atamasını yaptım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ve kendisini oraya atamaktan dolayı da bazı TV kanalları çıkmışlar, "istifa etmelidir" Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler" dedi.

5.02.2021Gündem
Bahçeli’den çağrı: ‘Evlatlarınıza siz sahip çıkın’

Bahçeli’den çağrı: ‘Evlatlarınıza siz sahip çıkın’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ailelerine çağrıda bulundu.

5.02.2021Gündem
Başkentte siyasi trafik hızlandı... Kılıçdaroğlu’ndan anayasa kriteri

Başkentte siyasi trafik hızlandı... Kılıçdaroğlu’ndan anayasa kriteri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret ederken yeni anayasa tartışmaları için “Ülkenin toplumsal uzlaşma ile kabul edilmiş bir anayasaya ihtiyacı var” dedi.

5.02.2021Gündem
‘Sıfırdan anayasa’ mı

‘Sıfırdan anayasa’ mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yeni anayasa” açıklamasına ilişkin olarak, “Burada bir yeni anayasa kavramı var. Sıfırdan anayasa yapmak gibi bir iddia ise o zaman ikinci Cumhuriyet’in kuruluşu anlamını taşır ki, bunun cevabını almamız gerekiyor” dedi.

5.02.2021Gündem
Beştepe’de ‘anayasa’ buluşması

Beştepe’de ‘anayasa’ buluşması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yeni anayasa” çıkışının ardından dün kulisleri hareketlendiren bir görüşme yaşandı. Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beştepe’de buluştu.

5.02.2021Gündem
İnceden öğrencilere ziyaret, rektöre ret

İnce'den öğrencilere ziyaret, rektöre ret

Yeni parti kurma hazırlığı yapan Muharrem İnce, Boğaziçi Üniversitesi kampusunda eylem yapan öğrencileri ziyaret etti.

5.02.2021Gündem
Boğaziçililer serbest

Boğaziçililer serbest

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlük binasını kuşattıkları ve çalışanların dışarı çıkmasını engelledikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 51 öğrencinin hepsi, dün sabaha karşı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5.02.2021Gündem
Kadıköy’deki Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde 2 gösterici tutuklandı

Kadıköy’deki Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde 2 gösterici tutuklandı

Kadıköy'deki Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 23 kişiden 2’si çıkarıldığı mahkemece ’Görevi yaptırmamak’ suçundan tutuklandı. Diğer 21 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

4.02.2021Gündem
Devlet Bahçeliye Twitter sansürüne MHPden açıklama

Devlet Bahçeli'ye Twitter sansürüne MHP'den açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi, Devlet Bahçeli'nin paylaşımlarına kısıtlama getiren Twitter hakkında açıklama yaptı.

4.02.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun’dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İletişim Başkanı Altun’dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili, ''Gençlerimizi, üniversitelerimizi radikalizmden, terörizmden, vandalizmden korumak için elimizden geleni yapacağız.'' açıklamasında bulundu.

4.02.2021Gündem
Bursa’da Boğaziçi Üniversitesi protestosu: 17 gözaltı

Bursa’da Boğaziçi Üniversitesi protestosu: 17 gözaltı

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki gösterilere destek vermek için toplanan 17 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.

4.02.2021Gündem
AK Parti’den ABD’nin açıklamasına tepki: Reddediyoruz

AK Parti’den ABD’nin açıklamasına tepki: Reddediyoruz!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Boğaziçi Üniversitesi protestoları nedeniyle ABD’nin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Çelik açıklamasında ‘Bu açıklamayı içişlerimize müdahale olarak görüyor ve reddediyoruz’ dedi.

4.02.2021Gündem
Kadıköyde gözaltına alınan 23 kişi adliyeye sevk edildi

Kadıköy'de gözaltına alınan 23 kişi adliyeye sevk edildi

Kadıköy'de Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde gözaltına alınan 23 kişi, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

4.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İletişimin tali değil asli olduğu bir dönemdeyiz

Türkiye gündemi bu aralar öylesine yoğun ki bize neredeyse pandemiyi bile unutturdu. Reform paketleri, yeni sivil Anayasa hazırlıkları, WhatsApp’ın kişisel veri paylaşımı dayatması, Boğaziçi’ne rektör ataması ve sonrasında çıkan olaylar... Hareketli gündemi konuşmak, aklıma takılanları sormak için bu hafta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’u ziyaret ettim. Bu hareketlilik içinde iletişimin önemine vurgu yapan Altun, “Ülkemiz, bölgemiz ve bütün dünya açısından önemli olayların, sıcak gelişmelerin yaşandığı kritik bir zamandayız. Böyle bir dönemde iletişim, tali değil asli bir alan olarak öne çıkıyor” dedi.

9.02.2021

İstemezük!

Türkiye’yi hâlâ eski Türkiye zanneden nadanlar, zehirlerini kusmak ve kaos oluşturmak için aportta bekliyorlar.

8.02.2021

Moda benim için aşırı olmadan şık olmaktır

Selin Barlas... Annesi İtalyan ve bir tarafı İsveç asıllı Amerikalı, babası Türk olan ve bu güzel karmanın donanımlı, başarılı kızı... Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Bir dönem, Tarihin Arka Odası isimli televizyon programını sundu. 7 dil bilen ve çok iyi derecede İngilizce konuşan sevgili Selin Barlas, çocuk kitapları seslendiriyor, kültür-sanat sitelerine içerik hazırlıyor. Şalom gazetesinde Amerikan siyaseti ve politikalarını yorumladığı bir köşesi bulunuyor. On parmağında, on marifet... Kuzeni Pınar Söylemez’in kurucusu olduğu PS ONE markası için de bir koleksiyon hazırlığı içerisinde. Modayı “Kendi tarzı ve tavrını bilen insanların sahip olduğu stil” olarak yorumlayan Selin Barlas modanın yanı sıra sürdürülebilir yaşam tarzı ve projelerini konuştuk. Dahası mı? Hepsi sohbetimizde...

7.02.2021

Galiba ilk kez uzaya bir Türk astronot gönderilecek

Sosyal medyada çok iyi hazırlanmış, kısa ve vurucu bir klip gördüm:

7.02.2021

Gündem

Üniversitelerde bir tatsızlık oldu mu, hep endişe ederim.

5.02.2021

Biden yönetimi ile kurulan ilk diyalogdan yansıyanlar

ABD’deki yeni Demokrat Yönetim Başkan Joe Biden’ın ant içtiği 20 Ocak günü işbaşı yaptı. O günden itibaren Türkiye-ABD ilişkisinde yanıtı en çok merak edilen soru, yeni yönetim ile Ankara arasında ilk temasın ne zaman ve hangi düzeyde kurulacağıydı.

5.02.2021

Hayat bayram olsa

Sıkılı yumruklar birazcık gevşese...

5.02.2021