EKSTRA
MENÜ

Bm Genel Kurulu

Bm Genel Kurulu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bm Genel Kurulu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.543 Bm Genel Kurulu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bm Genel Kurulu Haberleri

Yunanistan Başbakanı Miçotakisten BMde Türkiye mesajı Her çabayı göstereceğim

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten BM'de Türkiye mesajı! 'Her çabayı göstereceğim'

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri kapsamında konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile işbirliği arayışında her tür çabayı göstereceğini belirtti.

24.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanın New Yorktaki diplomasi trafiği sürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'taki diplomasi trafiği sürüyor

Dün BM Genel Kurulu'nda dünyaya seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün BM kapsamında görüşmelerini sürdürüyor. Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Kitarovic, Burundi Cumhurbaşkanı Ndayishimiye, Bulgaristan eski Cumhurbaşkanı Stoyonov, FIFA Başkanı Infantino, Irak Cumhurbaşkanı Salih ve Libya Başkanlık Konseyi Başkanı el-Menfi ile bir araya geldi.

22.09.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu, New Yorkta MIKTA toplantısına katıldı

Bakan Çavuşoğlu, New York'ta MIKTA toplantısına katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'dan oluşan MIKTA toplantısına katıldı.

22.09.2021 Dünya
BM Genel Kurulunda Kovid-19 şoku Sağlık Bakanı virüse yakalandı

BM Genel Kurulu'nda Kovid-19 şoku! Sağlık Bakanı virüse yakalandı

Dünyanın gözü New York'ta düzenlenen BM Genel Kurulu'nda. Birçok gündem maddesiyle birlikte bu kurulun en önemli konusu elbette dünyayı saran koronavirüs salgını. Dünya liderlerini bir araya getiren 76. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda ilk konuşmayı yapan Brezilya heyetinde ise pozitif test şoku yaşanıyor.

22.09.2021Dünya
BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76’ncı Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iklim değişikliğine karşı mücadeleye geniş yer ayırırken “Paris İklim Anlaşması’nı önümüzdeki ay Meclis onayına sunmayı planlıyoruz” dedi.

22.09.2021Gündem
Ekvador Devlet Başkanı Lassodan dünyaya göç krizi için işbirliği çağrısı

Ekvador Devlet Başkanı Lasso'dan dünyaya 'göç krizi için işbirliği' çağrısı

Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, son yıllarda giderek derinleşen göç krizi nedeniyle uluslararası topluma işbirliği yapılması çağrısında bulunarak, zorunlu göç stratejisi belirlenmesi gerektiğini söyledi.

22.09.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlunun New Yorktaki diplomasi trafiği devam ediyor

Bakan Çavuşoğlu'nun New York'taki diplomasi trafiği devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere, Slovakya, Moldova ve Çekyalı mevkidaşlarıyla ayrı ayrı görüştü.

22.09.2021Gündem
Bakan Kurumdan Meclisin onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşmasına ilişkin açıklama

Bakan Kurum'dan Meclis'in onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşması'na ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşması'na ilişkin, "İklim değişikliğiyle mücadele noktasında atılacak bu tarihi adımın, ülkemize, milletimize ve dünyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

22.09.2021Gündem
Dünya onu aşı karşıtı lider olarak tanıdı... Tehlike şimdi de BM Genel Kuruluna taşındı

Dünya onu aşı karşıtı lider olarak tanıdı... Tehlike şimdi de BM Genel Kurulu'na taşındı!

Birleşmiş Milletler (BM) Zirvesi'ne katılmak için New York'ta bulunan, aşı karşıtı Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun heyetinde bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

21.09.2021Dünya
BTS geldi, BM Genel Kurulu çevrimiçi yayını 1 milyondan fazla insan tarafından izlendi

BTS geldi, BM Genel Kurulu çevrimiçi yayını 1 milyondan fazla insan tarafından izlendi!

1 milyondan fazla insan, pazartesi günü internetin en sıcak olayını izledi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında yapılan konuşmayı sıradan BM toplantılarından farklı kılan, süper star erkek K-pop grubu BTS oldu.

21.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDde Yeni Türkevi Binasını inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de! Yeni Türkevi Binası'nı inceledi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'taki Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere "TC-TRK" uçağıyla ABD'ye geldi. Erdoğan ilk olarak, New York'ta bugün resmi açılışını yapacağı Yeni Türkevi Binası'nda incelemelerde bulundu.

19.09.2021Gündem
BMden dünyaya Gazze çağrısı: Çocukların hayatını cehenneme çeviren çatışmalara son verin

BM'den dünyaya Gazze çağrısı: "Çocukların hayatını cehenneme çeviren" çatışmalara son verin!

BM Genel Kurulu İsrail ve Filistin gündemiyle toplandı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatları. Çatışmalar derhal durmalı." dedi.

20.05.2021Dünya
Son dakika: BM Genel Kurulu Filistin gündemiyle toplanacak

Son dakika: BM Genel Kurulu Filistin gündemiyle toplanacak!

Son dakika haberine göre BM Genel Kurulu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını görüşmek üzere perşembe günü toplanacak.

17.05.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Haber
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkırdan Doğu Akdeniz mesajı

BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan Doğu Akdeniz mesajı

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilime ilişkin, “BM Genel Kurul Başkanı, tarafsız olmak zorunda. Bu tür durumlara ülkemin değil BM'nin bakış açısıyla bakacağım. Gelişmeleri takip ediyorum ve prensipte bu tür sorunlar diyalog ve diplomasi ile barışçıl yollarla çözülmeli. Türkiye ve Yunanistan NATO üyesi iki müttefik ve güçlü kültürel ve ekonomik bağları var. Benim tercihim tabii ki dünyada ve bölgede barış ve istikrar görmek.” dedi.

16.09.2020Dünya
178 oyla BM Genel Kurulu’nun başında

178 oyla BM Genel Kurulu’nun başında

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı’na 192 üye ülkeden 178’inin oyuyla seçilen Volkan Bozkır, koronavirüs sürecinde yürüttüğü kampanyayı ve ‘sessizliği bozan’ üç ülkeyi anlattı: “Kolay bir kampanya olmadı. Tek aday olarak girmemize rağmen genel kurul toplanamadığı için sessizlik süreci yoluna başvuruldu. Bir ülke karşı çıktığı zaman bozulacak bir süreçtir. 3 ülke sessizlik sürecini kırdı. Amaç Türkiye’nin az oy almasıydı. 178 oy bunlara da en iyi cevaptır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir olayda 178 oy almak hemen hemen hiç görülmedi.”

19.06.2020Gündem
Trumptan çok konuşulacak sözler: Daha da şiddetlenecek

Trump'tan çok konuşulacak sözler: Daha da şiddetlenecek

ABD Başkanı Donald Trump, “Tüm ülkelerin İran’a karşı eyleme geçme sorumluluğu var. Hiçbir sorumlu ülke İran’ın kana susamışlığına ortaklık edemez” ifadelerini kullandı.

24.09.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaldığı otelde minik misafiri tarafından karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaldığı otelde minik misafiri tarafından karşılandı

73. BM Genel Kurul toplantısı için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yoğun bir günün ardından kaldığı otele geldiğinde onu küçük bir misafiri karşıladı

26.09.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na hitabı öncesinde ABD Başkanı Donald Trump ile bir görüşme gerçekleştirdi.

25.09.2018Gündem
‘Trump BM’de’ alarmı

‘Trump BM’de’ alarmı

ABD Başkanı Trump bugün geç saatlerde BM Genel Kurulu’nda konuşacak, yarın ise BM Güvenlik Konseyi’nde İran oturumunu yönetecek. Trump’ın konuşmasının dünya kamuoyunu tedirgin ettiği belirtiliyor.

24.09.2018Dünya
Flaş açıklama ‘Bundan dolayı Türkiye’ye minnettarım’

Flaş açıklama! ‘Bundan dolayı Türkiye’ye minnettarım’

BM 72. Genel Kurul Başkanı ve Slovakya Dışişleri Bakanı Miroslav Lajcak "Türkiye, BM'nin saygın bir üyesidir, BM'de önemli bir rolü vardır.  Türkiye aktif, görünür ve BM gündemindeki bütün konularla ilgilenebilen bir ülke. Bundan dolayı minnettarım ve Türkiye'nin BM'ye güçlü desteğini sürdürmesini diliyorum" dedi.

14.08.2018Dünya
Erdoğandan BM Genel Kurulunda kritik mesajlar

Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Suriye ve Irak'la ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı konuşmada Suriye ve Irak'la ile ilgili kritik mesajlar verirken IKBY'ye de referandumdan vazgeçmesi çağrısını yineledi.

19.09.2017Haber
Dünya bu Türk kızını konuşuyor

Dünya bu Türk kızını konuşuyor!

BM Genel Kurulu'nda konuşan 10 yaşındaki Talya Özdemir, BM kürsüsünden hitap eden en genç Türk oldu.

11.02.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulunda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’de Birleşmiş Milletler 71. Genel Kurulu’nda, 15 Temmuz darbe girişimini anlattı. Erdoğan, “Bu kürsüden tüm dostlarımıza kendi güvenlikleri için ülkelerinin geleceği için FETÖ’ye karşı gerekli önlemleri almaları çağrısında bulunuyorum. FETÖ ile mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir” dedi.

20.09.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere Başbakanı May ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere Başbakanı May ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul genel görüşmeleri için bulunduğu New York'ta İngiltere Başbakanı Theresa May'i kabul etti.

20.09.2016Dünya
BM Genel Sekreterliği için yapılan ilk oylamadan Guterres çıktı

BM Genel Sekreterliği için yapılan ilk oylamadan Guterres çıktı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yerine geçecek ismin belirlenmesi için BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan gizli oylamanın sonuçları belli oldu.

22.07.2016Dünya
BMde rüşvet skandalı

BM'de rüşvet skandalı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu eski Başkanı ve Antigua-Barbuda BM Daimi Temsilcisi John Ashe, rüşvet ve yolsuzluk suçlamasıyla ABD'de tutuklandı.

6.10.2015Dünya
Esadsız Suriyeye ihtiyaç var

Esad'sız Suriye'ye ihtiyaç var

ABD’nin New York kentinde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu BM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

30.09.2015Dünya
Shakira, Aylan Kurdi ve kardeşi için söyledi

Shakira, Aylan Kurdi ve kardeşi için söyledi

Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ni kabul etmesi, ünlü şarkıcı Shakira'nın da katılımıyla kutlandı. Aynı zamanda BM Genel Kurulu'nda liderlerin katıldığı haftanın açılışı Papa'nın konuşmasının ardından Shakira'nın söylediği şarkı ile açıldı.NEW YORK (CİHAN)

26.09.2015Ne Oluyor
Cinsiyet eşitliği dünya barışı ve istikrarı için çok önemli

Cinsiyet eşitliği dünya barışı ve istikrarı için çok önemli

New York'ta bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler'de (BM) "Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi" temalı etkinlikte konuştu.

6.03.2015Dünya
Türkiye BMGKda üçüncü turda İspanyaya kaybetti

Türkiye BMGK'da üçüncü turda İspanya'ya kaybetti

Türkiye'nin de aday olduğu BM Güvenlik Konseyi 2015-2016 geçici üyeliği seçimleri sonuçlandı. New York’taki BM Genel Kurulu’nda yapılan kapalı oylamada, Batı Avrupa ve Diğerleri grubundan Yeni Zelanda'nın ardından İspanya Konsey'e seçildi. Türkiye'yi üçüncü tur oylamada geçen İspanya'dan "Türkiye çekilmeliydi" açıklaması geldi.

16.10.2014Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla ABD polisi arasında arbede

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarıyla ABD polisi arasında arbede

Birleşmiş Milletler 69’uncu Dönem Genel Kurul Çalışmaları için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin son gününde, Erdoğan’ın yakın korumaları ile New York polisi arasında arbede yaşandı.

26.09.2014Dünya
Obama New Yorkta Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü

Obama New York'ta Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü

ABD Başkanı Barack Obama, New York'ta devam eden BM Genel Kurulu 69'uncu dönem genel görüşmeleri sırasında Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştü. Obama'nın görüşmede, Mısır'daki insan haklarının durumuna dair endişelerini dile getirerek, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması gerektiğini söylediği belirtildi.

26.09.2014Dünya
Mısırdan Erdoğanın açıklamalarına kınama

Mısır'dan Erdoğan'ın açıklamalarına kınama

Mısır'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasındaki Mısır'la ilgili açıklamalarını kınadığı bildirildi. Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Mısır, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın BM Genel Kurulu'nun açılış konuşmasını kınayarak ve kızgınlıkla izledi" ifadelerine yer verildi.

25.09.2014Dünya
Obama ile Erdoğan mutabık kaldı

Obama ile Erdoğan mutabık kaldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin New York kentinde BM Genel Kurul’unda yaptığı dünkü konuşması öncesi çeşitli ülke liderleriyle ikili görüşmelerde bulundu.

24.09.2014Dünya
Erdoğan: Birleşmiş Milletler ne işe yarar

Erdoğan: Birleşmiş Milletler ne işe yarar

BM Genel Kurulu’nun 69’uncu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ,BM’yi olaylar karşısındaki tutumundan dolayı eleştirerek, “BM ne işe yarar?”, Güvenlik Konseyi’ni eleştirerek “Dünya 5’ten büyüktür” dedi.

24.09.2014Dünya
Rusyadan BMye Kırım tepkisi

Rusya'dan BM'ye 'Kırım' tepkisi

Rusya, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nun, Kırım'ı ilhakının yasa dışı olduğunu içeren tasarıyı oy çokluğuyla kabul etmesinin Ukrayna'daki krizin çözümüne yardım etmeyeceğini savundu.

28.03.2014Dünya
Buluşma için  oda ve su bile hazırdı

Buluşma için oda ve su bile hazırdı

ABD Başkanı Obama ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin görüşmeye çok yaklaştığı ancak buluşmanın son anda gerçekleşmediği ortaya çıktı. Ruhani dün de “nükleer müzakereler bir an önce başlasın” diyerek dikkatleri üzerine çekti.

25.09.2013Gündem
Güvenlik Konseyi utanç verici

Güvenlik Konseyi utanç verici

BM Genel Kurulu’nun 68’inci toplantısında Brezilya Devlet Başkanı Dilma Roussef ve ABD Başkanı Barack Obama’dan sonra 3’üncü sırada konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Güvenlik Konseyi’nin Suriye konusundaki tutumunu eleştirerek, “Kimyasal stokların imhası ile hesap vermekten kurtulamazlar. BMGK’nın Suriye’de asli sorumluluğunu yerine getirmedeki başarısızlığı utanç vericidir” dedi.

24.09.2013Gündem
Obama’dan İran’a BM’de zeytin dalı

Obama’dan İran’a BM’de zeytin dalı

ABD Başkanı Obama dün BM Genel Kurulu’na yaptığı konuşmada İran’ı önce eleştirdi, ardından nükleer müzakereler öncesinde zeytin dalı uzattı. “İran’da rejim değişikliği istemiyoruz” diyen Obama, satır aralarında İsrail’in pek hoşlanmayacağı başka mesajlar da verdi.

24.09.2013Gündem
Obama: Güçlü bir BMGK kararı çıkarmalıyız

Obama: Güçlü bir BMGK kararı çıkarmalıyız

ABD Başkanı Barack Obama New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na hitap etti.

24.09.2013Gündem