MENÜ

Beytüşşebap

Beytüşşebap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beytüşşebap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.765 Beytüşşebap haberi bulunmuştur.

Beytüşşebap, Şırnak ilinin bir ilçesidir.

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nin Irak ve Suriye sınırlarından ortalama 20 km uzaklıktadır. Habur sınır kapısına adını veren çay Beytuşşebap sınırları içerisinden doğar. İlçede sıcak su kaplıcası bulunmaktadır. İlçe stratejik bir konudadır, Kuzey doğusunda Van, Doğusunda Hakkâri, Kuzey batısında Siirt Güneyinde Uludere, Batısında ise Şırnak bulunmaktadır.

Beytüşşebap Haberleri

Beytüşşebap’ta kar nedeni ile kapanan köy yolları açılıyor

Beytüşşebap’ta kar nedeni ile kapanan köy yolları açılıyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kar nedeni ile kapanan köy yolları yeniden ulaşıma açılıyor.

26.03.2020Gündem
Kar sularıyla beslenen dev şelale görenleri hayran bırakıyor

Kar sularıyla beslenen dev şelale görenleri hayran bırakıyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde havaların ısınmasıyla beraber karların erimesi sonucu dev şelaleler oluştu. Dev şelalelerin görüntüsü görenleri kendine hayran bıraktı.

23.03.2020Seyahat
Binlerce solucan kar üstüne çıktı, vatandaş paniğe kapıldı

Binlerce solucan kar üstüne çıktı, vatandaş paniğe kapıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası solucanların ortaya çıkması vatandaşların tedirgin etti. Yetkililer, solucanların yuvalarının deliklerinin kapanması nedeniyle ortaya çıktığını ifade etti.

18.03.2020Gündem
Şırnakta kardan yolları ulaşıma kapanan iki aileye ulaşıldı

Şırnak'ta kardan yolları ulaşıma kapanan iki aileye ulaşıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kar kalınlığı yer yer 7 metreye kadar ulaşırken, ekipler yaylada yaklaşık 1 aydır yolları kapalı olan iki aileye ulaştı.

12.03.2020Gündem
Kar kalınlığı 7 metreyi buldu, iş makineleri 20 gündür yolu açmaya çalışıyor

Kar kalınlığı 7 metreyi buldu, iş makineleri 20 gündür yolu açmaya çalışıyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ile Uludere ilçeleri arasında bulunan yolda kar kalınlığı 7 metreyi buldu. Bölgeye sevk edilen iş makineleri, 20 gündür metrelerce yükseklikte kar birikintilerini temizleyip yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

5.03.2020Gündem
Keçilerinin boynuzuna hortum taktı Nedeni ise...

Keçilerinin boynuzuna hortum taktı! Nedeni ise...

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bir çiftçi, birbirlerini boynuzlayarak yaralayan keçilerine ilginç bir çözüm buldu. Hayvanlarını bir bir yakalayan çiftçi, boynuzlarına hortum takarak yaralanmalarının önüne geçti.

20.02.2020Gündem
Şırnak-Beytüşşebap yoluna kaya parçası düştü

Şırnak-Beytüşşebap yoluna kaya parçası düştü

Şırnak-Beytüşşebap kara yoluna dev kaya parçası düştü. Bir süre araç trafiğine kapanan yol, ekiplerin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı.

20.02.2020Gündem
Faciadan dönüldü Dev kaya parçası...

Faciadan dönüldü! Dev kaya parçası...

Şırnak-Beytüşşebap karayoluna dev kaya parçası düştü. Bir süre araç trafiğine kapanan yol, ekiplerin temizleme çalışması sonucu tekrar ulaşıma açıldı.

20.02.2020Gündem
Nevin için sağlık görevlileri ve karla mücadele ekipleri seferber oldu

Nevin için sağlık görevlileri ve karla mücadele ekipleri seferber oldu

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde yolu kardan kapanan Gökçe köyünde rahatsızlanan 7 yaşındaki Nevin Kotluk'u hastaneye ulaştırmak için sağlık görevlileri ile karla mücadele ekipleri seferber oldu.

17.02.2020Gündem
Beytüşşebap eksi 20yi gördü, şelaleler dondu

Beytüşşebap eksi 20'yi gördü, şelaleler dondu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde hava sıcaklığı eksi 20 dereceye kadar düştü. İlçedeki şelaleler donarken buzdan dev sarkıtlar oluştu.

16.02.2020Gündem
Şırnakı, Hakkari ve Siirtte bağlayan yollar kardan kapandı

Şırnak'ı, Hakkari ve Siirt'te bağlayan yollar kardan kapandı

ŞIRNAK'ı, Hakkari ve Siirt'e bağlayan karayolları kardan kapanırken, 143 köye ise ulaşım sağlanamıyor.

13.02.2020Gündem
Aksarayda okullar tatil mi edildi 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Aksaray'da okullar tatil mi edildi? 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Okulların tatil edildiği iller arasına Aksaray da dahil oldu. Valiliğin aldığı karar doğrultusunda Aksaray'da sabah saatlerinde okullar tatil edildi. Okulların tatil edildiği illere Kahramanmaraş ve Nevşehir de gece saatlerinde dahil olmuştu. Karabük'te de öğrencilerin merakla beklediği kar tatili için valilikten herhangi bir açıklama yapılmadı. Okulların tatil olarak ilan edildiği iller arasında Kırşehir, Kayseri, Bingöl de yer aldı. Peki, okullar hangi illerde tatil edildi? İşte, okullar tatil açıklaması yapılan iller hakkında detaylı bilgiler

13.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Meteorolojiden peş peşe kar yağışı uyarıları

Son dakika haberleri: Meteoroloji'den peş peşe kar yağışı uyarıları

Meteoroloji'den kar yağışı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Yurt genelinde etkisini artıran kar yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Birçok karayolu ve köy ulaşıma kapanırken Meteoroloji'den yeni uyarılar geldi

8.02.2020Gündem
Güneydoğu için yoğun kar uyarısı

Güneydoğu için 'yoğun kar' uyarısı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

7.02.2020Gündem
Bugün (6 Şubat)  okullar tatil mi İstanbul 2020 Hangi illerde okullar tatil Valilikten son dakika kar tatil açıklamaları

Bugün (6 Şubat) okullar tatil mi İstanbul 2020! Hangi illerde okullar tatil? Valilikten son dakika kar tatil açıklamaları

Meteoroloji'nin yaptığı son hava durumu değerlendirmelerine göre yurdun birçok bölgesinde kar yağışı etkili olacak. İstanbul için de kar yağışı uyarısı yapılırken, kentte yaşayan veli ve öğrenciler bugün eğitim öğretime ara verilip verilmediğini öğrenmek adında valiliklerden yapılacak açıklamaları araştırmaya başladı. Çarşamba günü okulların tatil olduğu illerde de perşembe okulların tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Peki, bugün okullar tatil mi? İstanbul Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı? Hangi illerde okullar tatil? İşte, 6 Şubat kar tatili haberleri ve konuyla ilgili detaylar...

5.02.2020Gündem
Şırnakta 3 köyde okullara çığ tatili

Şırnak'ta 3 köyde okullara 'çığ' tatili

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, çığ tehlikesi nedeniyle 3 köyde okullar bugün için tatil edildi.

5.02.2020Gündem
Şırnakta dondurucu soğuk kartpostallık görüntüler oluşturdu

Şırnak'ta dondurucu soğuk kartpostallık görüntüler oluşturdu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan dondurucu soğukların kayalık alanlarda sarkıtlara neden olması kartpostallık görüntüler oluşturdu.

5.02.2020Seyahat
Kar kalınlığı 4 metreyi aştı, ekipleri yolları açmak için seferber oldu

Kar kalınlığı 4 metreyi aştı, ekipleri yolları açmak için seferber oldu

Şırnak'ın Uludere ile Beytüşşebap ilçeleri arasında bulunan Tanin Tanin bölgesinde kar kalınlığı 4 metreyi geçti. Ekipler, kapanan köy yollarının açılması için seferber oldu.

3.02.2020Gündem
Kayıp çifti arama çalışmalarında 17.gün

Kayıp çifti arama çalışmalarında 17.gün

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril'in, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan babası Hürmüz Diril (71) ile annesi Şimuni Diril'i (65) arama çalışmaları, 17'nci günde havadan sürdürüldü.

27.01.2020Haber
Şırnakta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 17nci gün

Şırnak'ta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 17'nci gün

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril'in, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan babası Hürmüz Diril (71) ile annesi Şimuni Diril'i (65) arama çalışmaları, 17'nci günde havadan sürdürüldü. Şimuni Diril'in, 12 Ocak 2019'da rahatsızlanması sonucu köyden askeri helikopterle alınıp, hastaneye ulaştırıldığı anların görüntüsü ortaya çıktı.

27.01.2020Gündem
Hasta kurtarmaya giden ambulans kara saplandı

Hasta kurtarmaya giden ambulans kara saplandı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir hastayı almaya giden 112 Acil Servis ambulansı kara saplandı. Köylüler ambulansı halatlarla direklere bağlayarak devrilmesini önledi.

26.01.2020Gündem
Şırnakta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 13üncü gün

Şırnak'ta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 13'üncü gün

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril'in, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan babası Hürmüz Diril (71) ile annesi Şimuni Diril'i (65) arama çalışmaları, 13'üncü günde de sürdürüldü.

23.01.2020Gündem
Şırnakta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 11inci gün

Şırnak'ta, kayıp Keldani çifti arama çalışmalarında 11'inci gün

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril'in, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan babası Hürmüz Diril (71) ile annesi Şimuni Diril'i (65) arama çalışmaları, 11'inci günde de sürdürüldü.

21.01.2020Gündem
Şırnakta kayıp Keldani çifti arama çalışmaları 10uncu günde

Şırnak'ta kayıp Keldani çifti arama çalışmaları 10'uncu günde

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril'in Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan babası Hürmüz Diril (71) ile annesi Şimuni Diril'i (65), arama çalışmaları 10’uncu günde de devam ediyor.

20.01.2020Gündem
Şırnak’ta şelaleler dondu

Şırnak’ta şelaleler dondu

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kışın sert yüzünü göstermesiyle birlikte şelaleler dondu. Çetin geçen kış aylarında hava sıcaklığı eksi 16 dereceye kadar düştü. Aralıklarla yağan kar yağışıyla beraber ilçedeki bir çok yerde bulunan şelaleler dondu. Dev sarkıtların oluştuğu şelalelerde kartpostallık görüntüler oluştu.

20.01.2020Haber
Şırnak’ta şelaleler dondu

Şırnak’ta şelaleler dondu

Şırnak’ta kış etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığı eksilere düşünce şelaleler dondu. Dev sarkıtların oluştuğu dağ yamaçlarında kartpostallık görüntüler oluştu.

20.01.2020Gündem
Şırnak’ta kayıp Süryani çifti arama çalışmaları 8’inci günde

Şırnak’ta kayıp Süryani çifti arama çalışmaları 8’inci günde

İSTANBUL Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril’in Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak’tan bu yana haber alınamayan annesi Hürmüz Diril (65) ile babası Şimoni Diril’i (71), arama çalışmaları 8’inci günde de sürüyor.

18.01.2020Gündem
Kayıp Süryani çift, 7 gündür aranıyor

Kayıp Süryani çift, 7 gündür aranıyor

İstanbul Keldani Kilisesi papazı Remzi Diril'in Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan annesi Hürmüz ve babası Şimoni Diril, 7 gündür karla kaplı köyde ve çevresinde jandarma özel harekât ekiplerinin katılımıyla aranıyor.

17.01.2020Gündem
Kayıp Süryani çift, 7 gündür aranıyor

Kayıp Süryani çift, 7 gündür aranıyor

İSTANBUL Keldani Kilisesi papazı Remzi Diril'in Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve 11 Ocak'tan bu yana haber alınamayan annesi Hürmüz ve babası Şimoni Diril, 7 gündür karla kaplı köyde ve çevresinde jandarma özel harekât ekiplerinin katılımıyla aranıyor.

17.01.2020Haberler
Son dakika haberi: Kayıp Süryani çift ile ilgili Şırnak Valiliğinden açıklama

Son dakika haberi: Kayıp Süryani çift ile ilgili Şırnak Valiliği'nden açıklama

Şırnak Valiliği, Beytüşşebap ilçesinde 11 Ocak'tan itibaren haber alınamayan Süryani çifti arama faaliyetlerinin olumsuz hava şartlarına rağmen sürdüğünü bildirdi.

16.01.2020Gündem
Şırnakta kayıp Süryani çiftten hala iz yok

Şırnak'ta kayıp Süryani çiftten hala iz yok

İstanbul Keldani Kilisesi papazı Remzi Diril'in 6 gün önce Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kaybolan anne ve babasından hala haber alınamadı.

16.01.2020Gündem
Şırnakta, Süryani çiftten 5 gündür haber alınamıyor

Şırnak'ta, Süryani çiftten 5 gündür haber alınamıyor

İstanbul Keldani Kilisesi papazı Remzi Diril'in Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan anne ve babası Hurmuz ve Şimoni Diril'den 5 gündür haber alınamıyor. Çiftin bulunması için jandarma, bölgede insansız hava araçlarıyla (İHA) arama çalışma başlattı.

15.01.2020Gündem
Beytüşşebapta kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler oluştu

Beytüşşebap'ta kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler oluştu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası Habur Çayı etrafında kartpostallık görüntüler oluştu.

6.01.2020Seyahat
Yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı... Yaralılar var

Yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı... Yaralılar var

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, kar yağışı nedeni ile kayganlaşan yolda, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı. Kazada 5 kişi yaralandı.

1.01.2020Gündem
Beytüşşebapta 10 köy yolu kardar kapandı

Beytüşşebap'ta 10 köy yolu kardar kapandı

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde, 10 köy yolu etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

28.12.2019Gündem
Beytüşşabapta kalp krizi geçiren hasta, askeri helikopterle taşındı

Beytüşşabap'ta kalp krizi geçiren hasta, askeri helikopterle taşındı

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde kalp krizi geçiren kişi, bölgeye sevk edilen askeri helikopterle hastaneye ulaştırıldı.

12.11.2019Gündem
Son depremler listesi: 20-21 Ekim dün gece deprem mi oldu Kandilli son depremler

Son depremler listesi: 20-21 Ekim dün gece deprem mi oldu? Kandilli son depremler

Kandilli Rasathanesi son depremler listesi, günün ilk saatlerinde araştırılmaya başlandı. Son depremler listesinde yer alan bilgilere göre bölgelerinde meydana gelen en son depremlerin listesine erişmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden bu konuya yanıt arıyor. İşte, 20 Ekim'i 21 Ekim'e bağlayan gece itibariyle gerçekleşen son depremler listesi

21.10.2019Gündem
Düğünde 1 kilo altın takıldı

Düğünde 1 kilo altın takıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde üç gün üç gece süren aşiret düğününde geline 1 kilo altın, damada ise 150 bin lira para takıldı. Terörün tamamen bitmesinin ardından ilk defa 2900 rakımlı Kato Dağı'nda gelin ve damat düğün resimleri çektirirken, kesilen 60 koyunun etinden ve 3 ton pirinçten hazırlanan kavurma ve pilav davetlilere ikram edildi.

16.10.2019Gündem
Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe: 12 terörist etkisiz hale getirildi...

Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe: 12 terörist etkisiz hale getirildi...

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalına gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist daha etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9'a yükseldi. Öte yandan Pençe Harekatı kapsamında düzenlenen operasyonda da 3 terörist etkisiz hale getirildi.

23.09.2019Gündem
Beyin kanaması geçiren kişi, askeri helikopterle hastaneye ulaştırıldı

Beyin kanaması geçiren kişi, askeri helikopterle hastaneye ulaştırıldı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde beyin kanaması geçiren kişi, bölgeye sevk edilen askeri helikopterle hastaneye ulaştırıldı.

15.09.2019Gündem
Kato Dağı, teröristlerden temizleniyor

Kato Dağı, teröristlerden temizleniyor

Terör örgütü PKK'ya yönelik üç ilde başlatılan Kıran Operasyonu kapsamında Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Hakkari Valisi İdris Akbıyık ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin 3 bin 400 rakımlı Kato-Marinos Acar Tepe Üs bölgesinde denetlemelerde bulundu.

20.08.2019Gündem
Burası Antalya değil Şırnak Doğal güzellikleriyle hayranlık uyandırıyor...

Burası Antalya değil Şırnak! Doğal güzellikleriyle hayranlık uyandırıyor...

Şırnak'ın yıllarca terörün gölgesinde kalan Beytüşşebap ilçesinin el değmemiş yaylaları, dereleri, kaplıcaları ve vadileri ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

18.07.2019Seyahat
Şırnakta yol yapımında çalışan işçilere terör saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak'ta yol yapımında çalışan işçilere terör saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Suriye uyruklu işçi Valid Youssef hayatını kaybetti.

15.07.2019Gündem
Şırnaktaki şelaleye büyük ilgi

Şırnak'taki şelaleye büyük ilgi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde doğaseverler tarafından keşfedilen şelale, görenleri büyülüyor.

14.07.2019Ekonomi
Toplarken yakalandılar 204 bin TL ceza...

Toplarken yakalandılar! 204 bin TL ceza...

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, 5 kilo 800 gram salep soğanı topladıkları tespit edilen 3 kişiye 204 bin TL para cezası verildi.

3.07.2019Gündem
İstanbul’dan gelin gitti Düğünde bir kilo altın takıldı…

İstanbul’dan gelin gitti! Düğünde bir kilo altın takıldı…

İstanbullu Meryem Aydemir, burada tanıştığı Şırnaklı Cüneyt Aydemir ile Beytüşşebap ilçesinde 3 gün 3 gece süren düğünle dünya evine girdi. Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı.

20.06.2019Gündem
Dut toplarken çaya düşen Jehat, 3 gündür aranıyor

Dut toplarken çaya düşen Jehat, 3 gündür aranıyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Cumartesi günü dut topladığı ağaçta, bastığı dalın kırılmasıyla Habur Çayı'na düşüp suda kaybolan Jehat Ecer (11), 3 gündür aranıyor.

17.06.2019Gündem
Çaya düşen kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu, kuzeni kayıp

Çaya düşen kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu, kuzeni kayıp

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde, Habur Çayı'na düşen kuzeni Jehat Ecer'i (11) kurtarmak için suya giren Mustafa Ecer (20) akıntıya kapılıp, boğularak hayatını kaybetti. Jehat'ın arama çalışmaları ise sürüyor.

15.06.2019Haber
Çok acı... Kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu

Çok acı... Kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, Habur Çayı'na düşen kuzeni Jehat Ecer'i (11) kurtarmak için suya giren Mustafa Ecer (20) akıntıya kapılıp, boğularak hayatını kaybetti. Jehat'ın arama çalışmaları ise sürüyor.

15.06.2019Gündem
Son dakika... Bakanlık açıkladı: Şırnakta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Bakanlık açıkladı: Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı'ndan, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

12.06.2019Gündem