EKSTRA
MENÜ

Bakımlı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.615 haberi bulunmuştur.

Bakımlı Haberleri

Tarçın Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Tarçın Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Tarçın Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Tarçın Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Son günlerde kış aylarının bastırması ile birlikte pek çok kişinin yüzünde kuruluklar meydana gelmektedir. Bu kuruluklardan kurtulması için birkaç maske ve kür kullanılmaktadır. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Tarçın maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tarçın maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nedir? Soruları gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Saç Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Saç Kürü Faydaları Ve Tarifi

Saç Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Saç Kürü Faydaları Ve Tarifi

Saçlar her gün dış etkenlere bağlı olarak yıpranıyor ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle saç bakım maskeleri ve saç kürü yaparak hem kadınlar hem de erkekler saçlarının sağlıklı uzamasını ve güçlenmesini sağlamayı amaçlıyor. Saç kürü nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Tatlı Badem Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Tatlı Badem Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Tatlı Badem Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Tatlı Badem Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Tatlı badem yağı, üretimi gerçekleştirilmekte olan badem yağları içerisinde en fazla kullanılan yağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatlı badem yağının içerisinde önemli ölçüde ağ asitleri bulunmaktadır. Sizin için Tatlı badem yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Tatlı badem yağı faydaları ve kullanımı konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

Çim Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Çim Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Çim Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Çim Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Çim ve çimlendirilmiş yeşil bir bahçe elbette içimizi açar, yeşili ruhumuzu dinlendirir. Ancak çim tohumu nasıl alınır, nasıl ekilir? Çim tohumu nasıl saklanır, nereden alınır? Çim tohumunun ekimi nasıl yapılır? Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Dudak Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Dudak Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Dudak Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Dudak Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Dudak yağı, dudak sağlığının korunmasında son derece etkili bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudağın sağlığının korunmasında nemlendirme çok önemlidir. Bu kapsamda kişiler tarafından en fazla sorulan Dudak yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Dudak yağı faydaları ve kullanımı şeklindeki soruların yanıtlarını sizin için tüm detayları ile birlikte derledik.

Gül Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Gül Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Gül Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Gül Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Güller, evlerin ve bahçelerin olmazsa olmaz bitkileri arasında yer alır. Mis kokuları ve zarif duruşları ile dikkat çeken güller, en sevilen çiçekler arasında yer alıyor. Kokusu ve güzelliği ile bulunduğu ortama pozitif enerji saçan gül fidanları nasıl ve ne zaman dikilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.04.2021Bitki Bakımı
5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat

5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat!

Estetik müdahale mağdurlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Güzelleşmek, daha bakımlı görünmek uğruna yapılan birtakım işlemler çok korkunç sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bunu yaşamamak için nelere dikkat etmelisiniz? Eğer 'Bir gün ben de estetik müdahale yaptırabilirim' diyorsanız haberimizi mutlaka sonuna kadar okuyun

10.04.2021Gündem
Lyocell Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Lyocell Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Lyocell Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Lyocell Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kumaşlar giyim sektörü ve ev tekstili sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Modanın öncü akımlarına göre kullanılacak kumaşlar da belirlenir. Lyocell kumaş ise hazır giyimde en fazla kullanılan kumaşlar arasında yer almaktadır. Lyocell kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Şehrin en ucundaki fener

Şehrin en ucundaki fener

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’deki ucuna kurulu Rumeli Karaburun Feneri’nin öyküsü ilgi çekici. Hemen önündeki ‘Kimsesizler Mezarlığı’ndan başlayıp burayı mesken tutan korsanları hayal ederek kıyı boyu bir tur atalım...

28.03.2021Seyahat
Muşmula Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Muşmula Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Muşmula Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Muşmula Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde yeryüzünde birbirinden farklı ağaç çeşitleri bulunuyor. Bu ağaçların yetişme süreci ve özelikleri de farklılık gösteriyor. Özellikle muşmula ağacı da merak ediliyor. Muşmula ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma ağacı görüntüsü mükemmel olan ve aynı zamanda meyveleri faydalı olan bir ağaçtır. Hurma ağacı palmiyegiller grubundan gelmektedir ve tropikal bölgelerde yetişir. Yaprak kısımları dekoratif bir görüntüye sahiptir. Ağacın gövde yapısı pürüzlü ve kahverengimsi renklerde olur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Badem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Badem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Badem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Badem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Badem, kültürümüzün en eski yemişleri arasında yer alır. Faydaları ve lezzeti ile severek tükettiğimiz badem, ülkemizin iklim özelliklerine göre belirli bölgelerde yetiştirilir. Badem ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Çiçek Gibi ne demek Çiçek Gibi deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Çiçek Gibi ne demek? Çiçek Gibi deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Çiçek güzel kokulu ve görünümlü bitkilere verilen isimdir. Çiçekler her insanda güzel duygular uyandırır. Bu sebeple de insanlar tarafından sevilir. Çiçek kelimesi ile türetilmiş olan deyimler Türkçede sıklıkla kullanılmaktadır. Çiçek gibi ne demek? Çiçek gibi deyiminin anlamı ve cümle içinde kullanımı ile ilgili bilgileri derledik.

Antalyanın tarihi düğmeli evleri

Antalya'nın tarihi 'düğmeli evleri'

Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçelerinde mimari tarzından dolayı "düğmeli ev" olarak adlandırılan yapılar, bölgeye turist çekmeye devam ediyor.

23.03.2021Keyif
Cennet Gibi ne demek Cennet Gibi deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Cennet Gibi ne demek? Cennet Gibi deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Deyimler genellikle gerçek anlamdan uzaklaşmış ve birden çok sözcükten oluşan söz gruplarıdır. Dilimizde sıklıkla kullandığımız pek çok deyim bulunur. Bunlardan birisi de Cennet gibi deyimidir. Peki cennet gibi ne demek? Cennet gibi deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımını sizlere detaylıca inceledik.

TBMM Başkanı Şentop: 100 yıldan fazla zaman geçti fakat...

TBMM Başkanı Şentop: 100 yıldan fazla zaman geçti fakat...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü Törenlerinde açıklama yaptı.

18.03.2021Gündem
Malatyada 13 köy okuluna yapılacak kütüphaneye 13 şehidin ismi verilecek

Malatya'da 13 köy okuluna yapılacak kütüphaneye 13 şehidin ismi verilecek

MALATYA'da, avukatlık yapan Veysel Taner Şenel, kentte bulunan 13 okula 13 kütüphane yaptırarak, 13 şehidin isminin verileceğini söyledi.

9.03.2021Gündem
TFFden stat zeminleri için yeni talimatname, 3 ayda 1 denetleme

TFF'den stat zeminleri için yeni talimatname, 3 ayda 1 denetleme

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Akın, stat zeminleri için yeni talimatname hazırlıklarını dile getirdi.

5.03.2021Futbol
Hüdavendigar Kent Parkı Nerede Hüdavendigar Kent Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Hüdavendigar Kent Parkı Nerede? Hüdavendigar Kent Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Bazen şehrin karmaşasından, yoğunluğundan insan kaçmak ister. Tabiatın içinde olmak ve yürüyüş yapmak ve soluklanmak herkese iyi gelir. Bunun içinde her zaman uzaklara gitmeye gerek olmayabilir. Kimi zaman şehrin göbeğindeki parklar insana ilaç gibi gelir. İşte merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Dilek Yarımadası Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Dilek Yarımadası Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dilek Yarımadası Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Dilek Yarımadası Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye’nin her bölgesinde birden fazla doğa güzelliği ile karşılaşmak mümkündür. Tabiatı, tarihi ve kültürü ile bu coğrafya pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her bölgenin iklimsel farklıkları ise gezmek isteyenlere seçim şansı sunmaktadır. Dilek Yarımadasında bu güzelliklerden bir tanesidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Güvercin Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Güvercin Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Güvercin Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Güvercin Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye’nin her köşesinde farklı bir güzellik ve tarih bulmak mümkündür. Gezdikçe yeni yerler keşfetme şansı yakalarsınız. Keşfetmek ve yeni yerler tanımakta insanın ruhuna iyi gelmektedir. Bu güzelliklerden bir tanesi de Güvercin Adası’dır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
Kardeşlerim dizisi oyuncu kadrosu dikkat çekti Kardeşlerim oyuncuları kimler, hangi oyuncular var

Kardeşlerim dizisi oyuncu kadrosu dikkat çekti! Kardeşlerim oyuncuları kimler, hangi oyuncular var?

Kardeşlerim dizisi oyuncuları, dizinin ilk bölümü ile dikkatleri üzerine topladı. Televizyon macerasına yeni başlayan Kardeşlerim dizisinde Celil Nalçakan, Halil Özgür Sarı, Cüneyt Mete, Fadik Sevin Atasoy gibi isimler başrolleri paylaşıyor. Herkese ve her şeye rağmen kopmayan, düştükçe birbirine tutunup yeniden ayağa kalkan gençlerin umut dolu öyküsünü ekranlara taşıyan Kardeşlerim dizisinin yönetmen koltuğunda ise Serkan Birinci oturuyor. Peki, Kardeşlerim dizisi oyuncuları kimler? İşte, diziyle ilgili bilgiler.

20.02.2021Televizyon
Her köşesinde kaybettiği aşkının anıları gizli: O evi satıyor

Her köşesinde kaybettiği aşkının anıları gizli: O evi satıyor

Geçen yaz hayatının en büyük acısını yaşayan, büyük aşkı ve 29 yıllık eşi Kelly Preston'ı kaybeden John Travolta, her köşesinde anıları bulunan 20 odalı malikanesini satışa çıkarıyor. Travolta ve Preston'ın evlendikleri 1991 yılında satın aldıkları özel bir adadaki malikane için aktörün istediği fiyat 5 milyon dolar.

19.02.2021Magazin
Trabzonda 400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'da 400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine bağlı Kalegüney Mahallesi'nde bulunan 400 yıllık su değirmenleri onarılarak kullanılabilir hale getirildi.

19.02.2021Haber
400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

400 yıllık su değirmenleri dualarla açıldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesine bağlı Kalegüney Mahallesi'nde bulunan 400 yıllık su değirmenleri onarılarak kullanılabilir hale getirildi.

19.02.2021Gündem
Sağlıklı Bir İlişki İçin 10 Altın Öneri

Sağlıklı Bir İlişki İçin 10 Altın Öneri!

Yapılan bilimsel araştırmalar hep aynı sonucu ortaya koyuyor; sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak fiziksel ve psikolojik sağlığımız başta olmak üzere yaşamımızın birçok alanına olumlu katkı sağlıyor. Uzman Klinik Psikolog Ece Koç, 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında yaptığı açıklamada, sağlıklı bir ilişki için 10 altın öneride bulundu; sağlıklı ilişkinin 7 faydasını anlattı.

12.02.2021Aşk
Bu ne rahatlık Onlar da böyle değişti

Bu ne rahatlık! Onlar da böyle değişti

Pandemi, herkes gibi ünlülerin de hayatını ve hatta dış görünüşlerini bile değiştirdi. Maske kullanmanın zorunlu olması nedeniyle de daha bir yıl önce, alışverişe bile en bakımlı halleriyle giden bazı ünlüler, artık rahat hatta bazen dağınık tarzı tercih ediyor.

9.02.2021Magazin
Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Ağaç evde kalabilmek sadece çocukların değil küçükten büyüğe herkesin hayalidir. Bazılarımız hemen arka bahçesine bir ağaç ev yaptıracak kadar şanslıysa da diğerlerinin hayali bu kadar kolay gerçekleşmiyor. Belki de son yıllarda bungalov evlere ilginin artmasının sebebi de budur. İşte çocukluk hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz dünyanın dört bir yanındaki ağaç evler….

27.01.2021Seyahat
James Bond Serisi Filmleri - James Bond Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

James Bond Serisi Filmleri - James Bond Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

James Bond, bütün zamanların en iyi casusları arasında yer alıyor. Yakışıklı, çekici ve son derece bakımlı olan James Bond; aynı zamanda alanında uzman bir casusu canlandırıyor. Peki, James Bond serisi filmleri hangileridir? James Bond serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları detaylı bilgiler nelerdir? İşte bu konuda merak edilen her şey.

19.01.2021Kültür Sanat
Tırnak Şekliniz Sizin Hakkınızda Neler Söylüyor

Tırnak Şekliniz Sizin Hakkınızda Neler Söylüyor?

Davranış alışkanlıklarımız ve fiziksel özelliklerimiz/tercihlerimiz kişiliğimiz hakkında pek çok ipucu verirler. Bu ipuçlarından bazıları bilime dayanır bazıları ise bir grup insan üzerinde yapılan basit çalışmalara dayanır. Tırnak şekliniz de kişiliğiniz hakkında ipucu veren noktalardan biri.

19.01.2021Kişisel Bakım
Estetikte 2021’in trendi ‘doğallık’

Estetikte 2021’in trendi ‘doğallık’

Her yeni yılda yeni bir yaş alıyoruz. Sağlıklı ve doğal yaş almanın sırrı cildimize iyi bakmaktan geçiyor. Gelişen teknolojiler ve estetik yenilikler cildimizi sağlıklı ve canlı tutmak için bize pek çok alternatif sunuyor.

18.01.2021Kişisel Bakım
2021’de Etkisini Kaybedecek Makyaj Trendleri

2021’de Etkisini Kaybedecek Makyaj Trendleri

Her sene modayla birlikte makyaj trenleri de yenileniyor. Geçtiğimiz yıllardaki takma kirpikler, abartılı makyajlar yerini bu yıl doğal bir görünüme bırakıyor. Özellikle karantina süreci bu sene makyaj da dahil, hayatımızın birçok anına yansıdı diyebiliriz. İşte bu yıl köklü bir değişikliğe uğrayan makyaj trendleri…

12.01.2021Makyaj
Pandemi Sürecinde Aile İçi İletişimi İyileştirmek İçin Öneriler

Pandemi Sürecinde Aile İçi İletişimi İyileştirmek İçin Öneriler

Pandemi sürecinin devam ettiği  bu günlerde ev içinde aile ilişkileri de durumdan etkilendi. Çocukların okula gitmemesi, ebeveynlerin evden çalışması ve sürekli kapalı ortamda bulunmak günlük hayatta karmaşalara yol açar hale geldi. İlişkilerde kavga, yanlış anlaşılma ve gerginliklerin arttığı bu günleri sakin ve huzurlu geçirebilmek için çözüm önerilerini Evlilik ve İlişki Danışmanı Sevgi Keleş anlattı.

11.01.2021Evlilik
Satış Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Satış Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Satış Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Satış Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Satış danışmanı, günümüzde iş olanağı oldukça fazla olan mesleklerden bir tanesidir. Satış Danışmanı Nedir? Ne İş Yapar? Nasıl Olunur? Sorularını bilmeyenler için özetle anlatmak istedik. Aynı zamanda bu işi yapacak olup araştıranlar içinde akla gelen soruların cevaplarını derledik.

22.12.2020Meslekler
Rusyada, arıtma tesisinde çuvalda bulunan kedi ölümden kurtarıldı

Rusya'da, arıtma tesisinde çuvalda bulunan kedi ölümden kurtarıldı

Rusya'da bir atık arıtma tesisindeki çalışan cam parçaları çöplerin arasından ayırdıkları sırada bir çuvalı eline aldı. Çuvalın içinden kedi çıktı. O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

21.12.2020Haber
Estetisyen nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Estetisyen olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Estetisyen nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Estetisyen olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İnsanların güzellik algıları geliştikçe estetiğe olan ilgileri de artmaktadır. Bu sebeple günümüzün yükselen mesleklerinden birisi de estetisyenlik olmaktadır. Estetisyen nedir? Ne iş yapar ve geliri nedir gibi sorularının ve daha fazlası sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
El konulan ’yasak ırk’ üç köpeği için her gün 160 kilometre yol gidiyor

El konulan ’yasak ırk’ üç köpeği için her gün 160 kilometre yol gidiyor

TRABZON'un Of ilçesinde yaşayan ve köpekleri ile çektiği videolarla fenomen olan Youtuber Recep Bayraktar’ın ’dogo arjantin’ cinsi 3 köpeğine yasak ırk olduğu gerekçesiyle el konuldu. Trabzon'da barınağa teslim edilen köpeklerini görmek için her gün 160 kilometre yol gidip gelen Bayraktar, Köpeklerim onları terk ettiğimi düşünmesin diye gelip her gün onları görüyorum dedi.

19.12.2020Güncel

Yazar Sonuçları

Malabadi Köprüsünden Mardin’e

Doğu Anadolu yolculuğumuz devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Kars’a ve sonra Erzurum’a gitmiştik.Bu hafta Tatvan, Bitlis’ten geçip Batman’a doğru ilerliyoruz, sonra da Güneşn aşık olduğu şehir “Mardin’e” götüreceğim sizi...

11.04.2021

Saçlar geçmişten günümüze stilin belirleyici unsurudur

Kadın, erkek herkes güzel, bakımlı saçlara sahip olmak ister. Saçımızın görüntüsünün bakımlı, kesiminin başarılı olması sosyal yaşantımızda öz güvenimizi arttırır daha mutlu olmamızı sağlar. Bakımlı saçlar, pozitif bir enerji sağlar. Türkiye’de bir çok saç tasarım salonunda Paris Kuaför’den eğitim almış, muhteşem sihirli elleri görebilirsiniz. Stil ikonu diyebileceğimiz sayılı isimler vardır. Ben de ülkemizin saç tasarımının ikonu rahmetli Hakkı Kutlugün derim... 64 yıldır hizmet veren, koltuklarında Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı, Ajda Pekkan, Sertab Erener gibi sanatçılar ile Tansu Çiller gibi siyasetçileri salonlarında ağırlamış Paris Kuaför, kurucusu Hakkı Kutlugün’ün oğlu Hakan Kutlugün’ün yenilikçi vizyonuyla ilk günkü enerjiyi barındırıyor.

21.03.2021

Toros sediri umut oldu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği, dünyanın karşı karşıya olduğu ciddi bir sorun. Isınmayı yavaşlatacak çözümler aranıyor. Ama devam eden ısınmanın uzun vadede yıkıcı etkisine karşı çareler de düşünülüyor. Bunlardan biri de orman ekosistemi.

17.03.2021

Dünyayı güzelleştiren kadınlar

Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Bana her zaman ilham veren üç dostumu sizinle tanıştırmak istedim. Yetiştirdiği binlerce öğrenciyle ekonomiye yön veren Prof. Dr. Aslı Ekmekçi, aileden aldığı sanayi şirketini Japonlarla birleştirip dünya lideri haline getiren iş insanı Özlem Öztiryaki Yılmaz ve büyük davalarda hemcinslerinin kurtarıcısı avukat Sibel Engin...

8.03.2021

Bursa Turizminden ve şehrin insanından hakettiği ilgiyi göremeyen YILDIRIM KÜLLİYESİ

Bursa erken dönem Osmanlı mimari eserlerini barındıran, Sultan Orhan’dan başlayarak en güzel külliyelerin yapıldığı bir şehir. Öyle ki bu külliyeler bakıldığında her yerden görülebilsin, şehri süslesin, yaptıran Sultanın şehre mührü olsun diye tepelere yapılmış. Hatta o günlerde, şehrin kuzeyinde verimli ova güneyinde ise Uludağ olduğu bilinci ile Sultan Orhan ile birlikte surlar dışına taşınan yerleşimin, şehrin doğu – batı istikametinde gelişebilmesi yolunda adımlar atılmış ve en batıda 1. Murat Hüdavendigar kendi adına külliyesini, en doğuya da Yıldırım Bayezid Külliye’sini inşa ettirmiş.

7.03.2021

Şubatta denize girmenin ekstrem değil sıradan olduğu koylar

Güney illerimizde deniz sezonu kapanmadı. Bu kış hiç olmadığı kadar yumuşak geçince şubatta denize girmek ‘normal’leşti. Sizin için şubatta kulaç attığım en sakin güney koylarını yazdım...

21.02.2021

Sezonun Makyaj Trendleri

Geride bıraktığımız 2020 yılını daha çok evde vakit geçirerek, evden çalışarak geçirdik. Kimi zaman kendimizi daha iyi hissedip modumuzu yükseltmek için kimi zamansa online işlerimiz veyahut toplantılarımız için makyaj yaptık.

15.02.2021

Kayak İçin En İyi Adreslerden: Erzurum-Palandöken

Kayak sezonu açılmışken ve bu sene yurt dışına gitmek hayal olmuşken ülkemizin harika kayak merkezlerinden biriyle açılışı yapayım dedim. İlk tercihimi Erzurum Palandöken’den yana kullandım. Geçtiğimiz hafta sonu kayak sezonuna dadaşlar diyarında giriş yaptım. Hava -20 derece olmakla beraber her gün güneşliydi. Aşırı soğuk olsa da çok keyifliydi. 

27.01.2021

Gezginlerin en çok fotoğrafladığı İngiliz köyü

İngiltere’nin ‘sıradışı doğal güzellik alanları’ndan biri olan Cotswolds sınırları içinde yer alıyor Bourton-on-the-Water. Dünya gezginlerinin en çok fotoğrafladığı köy olarak da ünü yayıldı.

16.01.2021