EKSTRA
MENÜ

Artış

Artış haberleri sayfasında güncel ve son dakika Artış hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 96.711 Artış haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Artış Haberleri

Günlük Burç Yorumları: 15 Ekim Cuma Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 15 Ekim Cuma Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 15 Ekim'de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 15 Ekim günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 15 Ekim Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. İşte 15 Ekim Cuma günlük burç yorumlarınız...

15.10.2021Astro Gündem
Polonyadan tartışma yaratan sığınmacı kararı

Polonya'dan tartışma yaratan sığınmacı kararı

Polonya Parlamentosu, sınır muhafızlarına, yasa dışı şekilde ülkeye giren göçmenleri derhal sınır dışı etme yetkisi veren tartışmalı yasa tasarısını onayladı. Tasarı, sığınmacıların da aynı muameleye tabi tutulmasına imkan veriyor.

15.10.2021Dünya
İspanyada enflasyon patladı

İspanya'da enflasyon patladı

İspanya'da enflasyon enerji ve giyecek fiyatlarının etkisiyle eylülde yüzde 4 yükselerek son 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

15.10.2021Ekonomi
Tüberküloz (Verem) nedir, nasıl bulaşır İşte tüberküloz hastalığı belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılar

Tüberküloz (Verem) nedir, nasıl bulaşır? İşte tüberküloz hastalığı belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılar

Tüberküloz yani verem hastalığı, DSÖ'den yapılan açıklama ile gündeme geldi. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs nedeniyle dünyada tüberküloz kaynaklı ölümlerin son 10 yıl içinde ilk defa artış gösterdiğini ve 30 ülkede etkisini giderek artırdığını açıkladı. Solunum yoluyla akciğerlere yerleşerek insan sağlığını tehdit eden tüberküloz, boşaltım ve sindirim sistemleriyle omurga, böbrekler ve karın boşluğu gibi farklı bölgeleri de etkileyebiliyor. Peki, Tüberküloz (Verem) nedir, belirtileri nelerdir? İşte, tüberküloz hastalığı belirtileri, tedavisi ve bulaşıcılığı hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.10.2021Gündem
DSÖden korkutan rapor Kororonavirüsle birlikte yeniden hortladı

DSÖ'den korkutan rapor! Kororonavirüsle birlikte yeniden hortladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelenin sağlık sisteminde yarattığı boşluk nedeniyle dünyada tüberküloz kaynaklı ölümlerin son 10 yıl içinde ilk defa artış gösterdiğini açıkladı.

14.10.2021Dünya
Dünyanın en zengin 20 ülkesinde karbon emisyonu hızla artıyor

Dünyanın en zengin 20 ülkesinde karbon emisyonu hızla artıyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başında bir süre düşüş trendi yakalayan karbon emisyonları, özellikle dünyanın en zengin 20 ülkesinde hızla artıyor.

14.10.2021Ekonomi
ABDde üretici fiyatları eylülde beklenenden az arttı

ABD'de üretici fiyatları eylülde beklenenden az arttı

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,5 yükselerek piyasa beklentilerinin altında arttı.

14.10.2021Ekonomi
Fransayı sarsan iddia

Fransa'yı sarsan iddia!

Fransa'da cumhurbaşkanı adayı Philippe Poutou, polisin mahallelerde her yıl 15 kadar genci öldürdüğünü ileri sürdü.

14.10.2021Dünya
S&Pden önemli merkez bankası uyarısı

S&P'den önemli merkez bankası uyarısı

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P "Yükselen enerji fiyatları, gelişen piyasalardaki merkez bankalarının sabrını test edecek" açıklamasında bulundu.

14.10.2021Ekonomi
MSI Creator Z16 incelemesi

MSI Creator Z16 incelemesi

Yepyeni bir inceleme videosuyla karşınızdayız. Bu kez konuğumuz ise içerik üreticilerine yönelik olarak geliştirilen, şık tasarımı ve yüksek performanslı donanımıyla dikkat çeken yeni MSI Creator Z16…

14.10.2021Teknoloji
Rapor yayınlandı Dünya için kritik tahmin: 6 kat fazlasına ihtiyaç var

Rapor yayınlandı! Dünya için kritik tahmin: 6 kat fazlasına ihtiyaç var

Dünyanın 2050'ye kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşması için temiz enerji kaynaklarının yaygınlaşması gerekirken, bu kapsamda 6 kat fazla kritik mineral kaynağa ihtiyaç duyulacağı tahmin ediliyor.

14.10.2021Ekonomi
IEA, küresel petrol talebindeki artış öngörüsünü revize etti

IEA, küresel petrol talebindeki artış öngörüsünü revize etti

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), devam eden enerji krizinin petrol tüketiminde artışa neden olacağına işaret ederek, bu yıl ve gelecek yıl için küresel petrol talebine yönelik tahminini yukarı yönlü revize etti.

14.10.2021Ekonomi
Yaş meyve ve sebze ihracatında 2 milyar dolar barajı 9 ayda aşıldı

Yaş meyve ve sebze ihracatında 2 milyar dolar barajı 9 ayda aşıldı

Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatı, yılın ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artarak 2 milyar 15 milyon dolara ulaştı.

14.10.2021Ekonomi
Afganistanda büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna

Afganistan'da büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna!

Afganistan'ın Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından içine girdiği kaos ortamı devam ederken ülkenin ekonomik durumdaki kötüye gidiş sürüyor. Ülkedeki doktorlar fakirlik nedeniyle çocukların açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirirken uluslararası topluma yardım çağrısı yapıyor.

14.10.2021Dünya
ABDde gıda fiyatlarındaki artış enflasyonu yukarı çekmeye devam ediyor

ABD'de gıda fiyatlarındaki artış enflasyonu yukarı çekmeye devam ediyor

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla hız kazanan gıda fiyatlarındaki artış, 2011'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşırken, ülkede enflasyonu körüklemeye devam ediyor.

14.10.2021Ekonomi
Petrol 84 dolar sınırında

Petrol 84 dolar sınırında

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 83,95 dolardan işlem görüyor.

14.10.2021Ekonomi
Salgınla mücadelede kritik sayı: 6 MİLYON, kritik ay: KASIM

Salgınla mücadelede kritik sayı: 6 MİLYON, kritik ay: KASIM

6 milyon çift doz Sinovac olmuş kişi hatırlatma dozunu yaptırmaya yanaşmadı. Ülkemizde her gün 200 binden fazla çift doz aşılı kişi bağışıklığını kaybederken sadece günde yaklaşık 30 bin kişi 3. doz aşısını yaptırıyor. Kasım ayında ise bizi bambaşka bir risk bekliyor. İşte 5 soruda salgınla mücadelede son durum

14.10.2021Gündem
Aşı karşıtlığı 90 bin hayata mal oldu

Aşı karşıtlığı 90 bin hayata mal oldu!

ABD'de yapılan araştırmada, yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşılanmayı reddettiği için hazirandan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının en az 90 bin olduğu bilgisi paylaşıldı.

14.10.2021Dünya
İstanbul için kâbus senaryosu: Deniz sahilleri yutacak

İstanbul için kâbus senaryosu: Deniz sahilleri yutacak

En son ‘iklim değişikliği’ haritasına göre 1.5 derecelik ısınma sonucunda 40 yıl içinde İstanbul’un kıyı haritası da değişecek. 3 derecelik kötümser senaryo gerçekleşirse deniz suları sahillerden iki kilometre kadar içeri girecek, başta Dolmabahçe ve Çırağan sarayları olmak üzere birçok yapı ve bölge sular altında kalacak.

14.10.2021Gündem
Evde çifte rekor geldi

Evde çifte rekor geldi

Eylül ayında hem yabancıya konut satışında hem de yurtiçi satışta rekor kırıldı. Yurtiçinde yüksek kredi faizine rağmen pandemi etkisi ile değişen talepler ve fiyat artış beklentisi etkili olurken, yabancı cephesinde doların yükselmesi yatırımcıları alıma yönlendirdi.

14.10.2021Ekonomi
Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) Dünya Enerji Görünümü 2021 raporuna göre, dünyada güneş ve rüzgar enerjisi, elektrikli araçlar ve diğer düşük karbon teknolojiler gelişirken, yeni bir enerji ekonomisi ortaya çıkıyor.

14.10.2021Ekonomi
Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi

Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi

Meclis Genel Kurulunda, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi.

13.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Bakan Kocadan kritik toplantı sonrası flaş açıklama: Aktif vakaların yüzde 40ını 23 yaş altı oluşturuyor

Son dakika haberi... Bakan Koca'dan kritik toplantı sonrası flaş açıklama: Aktif vakaların yüzde 40'ını 23 yaş altı oluşturuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklamada bulundu. Aktif vakaların yaklaşık yüzde 40'ını 23 yaş altı vatandaşların oluşturduğunu belirten Bakan Koca, "Yakında yaşanmaya başlayan hareketlilik sebebiyle özellikle üniversite öğrencilerimizi acilen aşı olmaya ve aşılarını tamamlamaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. Bakan Koca ayrıca, "Kendi aşımızın kullanılması için iki doz aşısını olmuş sağlıklı kişilerin Turkovac aşı hatırlatma dozu uygulaması çalışmasına katılmasına ihtiyaç var. Kendi aşımızın ortaya çıkmasında ben de varım diyen tüm gönüllülerimizi çalışmaya katılmaya davet ediyorum" çağrısında bulundu.

13.10.2021Gündem
Rüyada Sinemaya Gitmek Ne Anlama Gelir Rüyada Sevgiliyle, Arkadaşla, Anneyle Ve Tek Başına Sinemaya Gittiğini Görmek

Rüyada Sinemaya Gitmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Sevgiliyle, Arkadaşla, Anneyle Ve Tek Başına Sinemaya Gittiğini Görmek

Sinemaya gitmek, en sevilen sosyal aktiviteler arasında yer alıyor. Bu nedenle de rüyada sinemaya gitmek, çok sık görülüyor. Bu rüya genellikle olumlu şekilde rüya tabircileri tarafından yorumlanıyor. Rüyada sinemaya gitmek, güzel, rahat ve mutlu bir hayatınızın olduğunu simgeler. Rüyada sinemaya gitmek ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.

13.10.2021Mahmure
Rüyada Sadaka Vermek Ne Anlama Gelir Rüyada Eşinin, Arkadaşının Ve Ölmüş Birinin Sadaka Verdiğini Görmek

Rüyada Sadaka Vermek Ne Anlama Gelir? Rüyada Eşinin, Arkadaşının Ve Ölmüş Birinin Sadaka Verdiğini Görmek

Gerçek hayatta sadaka vermek, çok hayırlı bir iştir. Bu nedenle de insanlar sadakaya çok önem verir. Bu nedenle de sıkça sadaka ile ilgili bazı rüyalar görülür. Rüyada sadaka görmek, genellikle hayırlı şekilde yorumlanan rüyalardır. Rüyada sadaka vermek ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.

13.10.2021Mahmure
ABDde yıllık enflasyon yeniden 13 yılın zirvesinde

ABD'de yıllık enflasyon yeniden 13 yılın zirvesinde

ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,4 ve yıllık bazda yüzde 5,4 artışla beklentilerin üzerinde yükseldi.

13.10.2021Ekonomi
OPEC, küresel petrol talebindeki artış öngörüsünü aşağı yönlü revize etti

OPEC, küresel petrol talebindeki artış öngörüsünü aşağı yönlü revize etti

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), bu yıl için küresel petrol talebine yönelik artış öngörüsünü aşağı yönlü revize ederek, günlük petrol talebinin yaklaşık 96 milyon 600 bin varil olacağı tahmininde bulundu.

13.10.2021Ekonomi
Bilim insanları uyardı: Virüsün yayılma hızını artırıyor

Bilim insanları uyardı: Virüsün yayılma hızını artırıyor!

Hintli bilim insanlarının yaptığı son araştırma rüzgarlı havalarda koronavirüsün yayılma hızının yüzde 20 arttığını ortaya koydu. Uzmanlar son baharda olduğumuz bugünlerde özellikle rüzgarlı havalarda, açık alanlarda da maske takılmasını ve sosyal mesafenin 2,2 metreye çıkarılmasını öneriyor.

13.10.2021Dünya
Dev otobüs üreticisinden yüzde 138’lik ihracat artışı

Dev otobüs üreticisinden yüzde 138’lik ihracat artışı

Otobüs üreticisi TEMSA, yılın ilk 9 ayında üretimini yüzde 30, toplam üretim payını ise 4,5 puan artırdı. TEMSA, aynı dönemde otobüs ihracatında da yüzde 138’lik artış kaydetti.

13.10.2021Otomobil
Yabancıya konut satışları rekor kırdı

Yabancıya konut satışları rekor kırdı

Eylül ayında yabancılar konut alımında tüm zamanların rekorunu kırdılar. 6630 adet konut yabancılara satıldı. Yıl sonuna kadar 50 bin konut satışı hedefinin yakalanacağı bekleniyor.

13.10.2021Ekonomi
Rusya koronavirüs ölümlerinde bir kez daha rekor kırdı

Rusya koronavirüs ölümlerinde bir kez daha rekor kırdı

Rusya'da aşı ve tedbirlere rağmen koronavirüs vaka ve ölümlerinde artış sürüyor. Ülkede 984 ile Kovid-19'dan günlük en yüksek can kaybı açıklandı.

13.10.2021Dünya
Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır? Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin yaprağı özü, zeytin bitkisinin yapraklarından elde edilir. Zeytin yaprağı ekstraktının anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklerine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Bu nedenle zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır, ne işe yarar merak edilmektedir. İşte virüslere karşı bir kalkan göre üstlenen zeytin yaprağı çayının faydaları ve kullanımı.

Bakan Karaismailoğlu: Dünya ticaret yolları üzerinde hakimiyetimizi ilan ettik

Bakan Karaismailoğlu: Dünya ticaret yolları üzerinde hakimiyetimizi ilan ettik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye’yi baştan başa kuşatan konforlu ve emniyetli yollarımızı yaparken aynı zamanda ülkemizin dünya ile bağlarını güçlendirdik, lojistik bir iddia kazandık. Bugün artık, dünya ticaret yolları üzerinde hakimiyetimizi ilan ettik" dedi.

13.10.2021Ekonomi
Euro Bölgesinde sanayi üretimi ağustosta düştü

Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi ağustosta düştü

Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği ağustosta bir önceki aya göre yüzde 1,6 azaldı.

13.10.2021Ekonomi
Samsun Sağlık Müdürü Oruç: Koronavirüs vakaların çoğu gençler

Samsun Sağlık Müdürü Oruç: Koronavirüs vakaların çoğu gençler

SAĞLIK Bakanlığı’nın açıkladığı güncel haftalık koronavirüs risk haritasına göre, vaka yoğunluğu en çok artan iller arasındaki Samsun’da aşısız genç hasta sayısında artış yaşanıyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Yoğun bakımlarda aşılı genç hastamız yok fakat aşısız olan gençler var. Vakaların çoğu gençlerden oluşuyor. Aşısız gençler delta varyantından dolayı da hastalığı zor atlatıyor. 35 yaş altındakiler, aşı tereddüdü yaşıyor, bu tereddütleri gidererek aşı olsunlar” dedi.

13.10.2021Gündem
Kaç yıl ömrünüz kaldı Ölüm Hesaplayıcının bir cevabı var...

Kaç yıl ömrünüz kaldı? 'Ölüm Hesaplayıcı'nın bir cevabı var...

Uzmanlar tarafından sağlık sigortacıları için tasarlanan yeni algoritma ne zaman öleceğinizi ve hayatınızı ne kadarını sağlıklı bir şekilde geçirebileceğinizi tahmin ediyor. 'Ölüm Hesaplayıcı' olarak bilinen uygulama sosyal medyada en çok tartışılan konular arasına girdi, uygulamaya inananlar da eleştirenler de mevcut.

13.10.2021Dünya
Eylülde konut satışları arttı

Eylül'de konut satışları arttı

Konut satışları Eylül ayında yüzde 7.6 oranında artış yaşadı. En az konut satılan il Hakkari olurken en çok konut İstanbul'da satıldı.

13.10.2021Ekonomi
İklim krizi için korkutan uyarı: Hazır değiliz, yüzlerce kişi ölebilir

İklim krizi için korkutan uyarı: Hazır değiliz, yüzlerce kişi ölebilir!

Dünya iki yıla yakındır koronavirüs kâbusundan uyanamazken etkisini artık somut olarak hissetmeye başladığımız iklim krizi büyük bir felakete dönüşmenin eşiğinde. Dünya nüfusunun en az yüzde 85'i iklim değişikliğinden etkilenirken İngiltere Çevre Ajansı çok kritik uyarılarda bulundu.

13.10.2021Dünya
Dünya için 2050 alarmı Biz bugünü tartışıyoruz ama...

Dünya için 2050 alarmı! Biz bugünü tartışıyoruz ama...

Koronavirüs salgını yüzünden dünya genelinde yükselen gıda fiyatları, iklim krizine bağlı afetlerle de birleşince alarm vermeye başladı. Yayımlanan bilimsel raporlara göre, iklim krizinin önüne geçilmediği takdirde, 2050 yılında dünya genelinde tarım üretimi verimi üçte bir oranında düşecek. Bu çiftçilerin yüzde 50'den daha fazla üretim yapmak zorunda kalacağı anlamına geliyor. Hindistan, Rusya, ABD “nasıl önlem alırız”ı tartışıyor. Peki, Türkiye'de durum ne? İşte bugünümüzün ve yarınımızın fotoğrafı...

13.10.2021Ekonomi
Vergi Müfettişleri Derneğinden TBMMye ziyaret

Vergi Müfettişleri Derneği'nden TBMM'ye ziyaret

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) Genel Başkanı Ahmet Halis Başli ve yönetim kurulu üyeleri TBMM'de ziyaretlerde bulundu. Vergi usul kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hakkında hazırlanan rapor da TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'a sunuldu.

13.10.2021Gündem
Küresel piyasalar ABDnin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda enflasyonist endişelerle dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD'de açıklanacak eylül ayı enflasyonu ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.

13.10.2021Ekonomi
‘Gaziantep için birlik olduk’

‘Gaziantep için birlik olduk’

Hürriyet Gazetesi’nin kentlerin ekonomisine ışık tutan projesi ‘Gaziantep Ekonomi Zirvesi’ yoğun katılım ile gerçekleşti. Dünyayı saran koronavirüse rağmen ihracat yapan, üretimi sürdüren ve çarkları dönen Gaziantep konuşuldu. Zirvenin katılımcıları, Gaziantep’te başarının sanayicilerin, iş insanlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve yetkililerin tek yumruk olmasıyla yakalandığına dikkat çekti.

13.10.2021Ekonomi
Enerji krizinden Rusya ve Avustralya kârlı çıkacak

Enerji krizinden Rusya ve Avustralya kârlı çıkacak

Enerji krizi, iki büyük üretici Rusya ve Avustralya’ya yaradı. Rusya’nın 50 milyar dolar ek gelir elde edeceği hesaplanırken Avustralya’nın kömür ihracatı da artmaya başladı.

13.10.2021Dünya
Avustralya’da Delta varyantı etkisi Can kayıpları sürüyor

Avustralya’da Delta varyantı etkisi! Can kayıpları sürüyor

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının etkisindeki Avustralya’da alınan sıkı tedbirlere rağmen son 24 saatte 2066 kişi virüse yakalandı, 17 kişi hayatını kaybetti.

13.10.2021Gündem
Rusyadan koronavirüs açıklaması... Vakalar 1 haftada yüzde 16 arttı

Rusya'dan koronavirüs açıklaması... Vakalar 1 haftada yüzde 16 arttı

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son bir haftada yüzde 16 arttığını bildirdi.

12.10.2021Dünya
BMden Yunanistan açıklaması: Elimizde sağlam kanıtlar var

BM'den Yunanistan açıklaması: Elimizde sağlam kanıtlar var

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Hurtado, Yunanistan'ın son dönemde sığınmacıları Türkiye'ye "geri itme" gibi insan hakları ihlallerine ilişkin, "Yunanistan'daki geri itmelere ilişkin biz de sağlam kanıtlar alıyoruz." dedi.

12.10.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Şifreli hayatlar

Dünya genelinde Facebook, Instagram ve WhatsApp’a saatlerce süren erişim sorunu yaşanmasıyla birlikte siber saldırılarda da büyük bir artış yaşanıyor.

13.10.2021

Aşı kampanyasının hız kesmesi kaygı verici

Dünkü yazımızda COVID-19 vakalarının ve bundan kaynaklanan ölümlerin girilen yeni dalgada yüksek bir eşikte seyretmesinin “kanıksanmaya” başlanması sorununa odaklandık.

13.10.2021