EKSTRA
MENÜ

Araç Muayenesi

Araç Muayenesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Araç Muayenesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 583 Araç Muayenesi haberi bulunmuştur.

Araç Muayenesi Haberleri

TÜVTÜRKte kredi kartı geçiyor mu TÜVTÜRK araç muayene istasyonu için kredi kartı açıklaması

TÜVTÜRK'te kredi kartı geçiyor mu? TÜVTÜRK araç muayene istasyonu için kredi kartı açıklaması!

Araç muayenesi yetkili kurum olan TÜVTÜRK, sadece nakit olarak kabul ettiği muayene ücretleri için yeni bir sürece başlıyor. Normal şartlar altında kredi kartı kabul etmeyen TÜVTÜRK, yeni dönemde araç muayene ücretlerini kredi kartı ile kabul edebilecek. İşte, TÜVTÜRK'te kredi kartı geçiyor mu sorusuna cevap niteliğindeki o gelişmeler

16.11.2020Ekonomi
TÜVTÜRKten araç muayene randevu şebekesi operasyonuna ilişkin açıklama

TÜVTÜRK'ten "araç muayene randevu şebekesi" operasyonuna ilişkin açıklama

TÜVTÜRK tarafından, "muayene randevusu ücret bedeli" adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı yapılan operasyondan dolayı yetkililere teşekkür edilirken, araç sahiplerinin araç muayene randevusu için herhangi bir ücret ödemesine gerek olmadığı belirtildi.

3.11.2020Ekonomi
Yıllık 2 milyon lira vurgun yapan araç muayene çetesi çökertildi 24 gözaltı

Yıllık 2 milyon lira vurgun yapan 'araç muayene' çetesi çökertildi 24 gözaltı

ANKARA Emniyet Müdürlüğü Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, araç muayene şirketinin web sitesinin kopyasını yaparak yıllık 2 milyon lira vurgun yapan dolandırıcılık çetesini çökertti. İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 24 kişi gözaltına alındı.

28.10.2020Haber
Araç sahibi olanlar dikkat Bu yöntemle 2 milyonluk vurgun yapmışlar...

Araç sahibi olanlar dikkat! Bu yöntemle 2 milyonluk vurgun yapmışlar...

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, araç muayene şirketinin web sitesinin kopyasını yaparak yıllık 2 milyon lira vurgun yapan dolandırıcılık çetesini çökertti. İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 24 kişi gözaltına alındı.

28.10.2020Gündem
İstanbulda 2. aşama eğitim başladı Servisler denetlendi, öğrenciler okullarda karşılandı

İstanbul'da 2. aşama eğitim başladı! Servisler denetlendi, öğrenciler okullarda karşılandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri yüz yüze eğitimin başladığı ikinci aşamada denetimlerini sürdürdü. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri okul servislerine yönelik denetim yaparken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ise öğrencileri okulda karşılayarak koronavirüs hakkında uyarılarda bulundu.

12.10.2020Gündem
Araç muayeneleri ne zaman başlıyor

Araç muayeneleri ne zaman başlıyor?

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK'te araç muayenelerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Binlerce araç sahibi, muayenelerin yeniden ne zaman başlayacağı tarih konusunda internette araştırma yapıyor. Peki, araç muayeneleri ne zaman başlıyor?

17.06.2020Gündem
Araç muayeneleri hangi tarihe ve ne zamana kadar ertelendi

Araç muayeneleri hangi tarihe ve ne zamana kadar ertelendi?

Araç muayeneleri ne zaman yapılacak sorusu, pandemi sürecinde TÜVTÜRK ve Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamalar ve Resmi Gazete bilgileri nedeniyle araştırılan hususlar arasında yer alıyor. Bulaş riskini en aza indirmek için 3 Nisan tarihinda yayımlanan bilgiler çerçevesinde araç muayaneleri bir süreliğine ertelenmişti. Peki, son gelişmelere göre araç muayeneler hangi tarihe ve ne zaman kadar ertelenmiş olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.06.2020Ekonomi
Araç muayeneleri hangi tarihe ve ne zamana kadar ertelendi

Araç muayeneleri hangi tarihe ve ne zamana kadar ertelendi?

Araç muayeneleri ne zaman yapılacak sorusu, pandemi sürecinde TÜVTÜRK ve Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamalar ve Resmi Gazete bilgileri nedeniyle araştırılan hususlar arasında yer alıyor. Bulaş riskini en aza indirmek için 3 Nisan tarihinda yayımlanan bilgiler çerçevesinde araç muayaneleri bir süreliğine ertelenmişti. Peki, son gelişmelere göre araç muayeneler hangi tarihe ve ne zaman kadar ertelenmiş olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.06.2020Ekonomi
Araç muayene işlemleri alınan önlemlerle devam ediyor

Araç muayene işlemleri alınan önlemlerle devam ediyor

TÜVTÜRK tarafından sokağa çıkma kısıtı kapsamında olmayan araç sahipleri için Türkiye genelindeki tüm istasyonlarının açık olduğu ve isteyen sürücüler için araç muayene hizmetinin üst düzey önlemlerle devam ettiği açıklandı.

13.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Restoranlar açılışa hazırlanıyor

Son dakika haberler: Restoranlar açılışa hazırlanıyor

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından birçok tedbir devreye alındı. Turizm durdu, restoranlar, berberler kapandı. Sokağa çıkma yasakları uygulanmaya başladı. İnsanların büyük bir çoğunluğu evden çalışma düzenine geçerken, zorunlu olmayan hallerde evden dışarıya çıkışlarda da büyük bir düşüş yaşandı. Peki, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak? İşte, sektör yöneticilerinden bazı görüşler

5.05.2020Ekonomi
Araç muayeneleri ertelendi mi Muayene istasyonları kapalı mı

Araç muayeneleri ertelendi mi? Muayene istasyonları kapalı mı?

Araç sahiplerinin araştırdığı konular arasında yer alan muayeneler ertelendi mi sorusu, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik aracılığıyla yanıt buldu. Koronavirüs nedeniyle bazı kurum ve kuruluşların kapalı tutulacak olması nedeniyle araç muayenelerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar da bu hususta araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, araç muayeneleri ertelendi mi ve muayene istasyonları kapalı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.05.2020Ekonomi
Muayene istasyonları kapalı mı açık mı Muayeneler ertelendi mi

Muayene istasyonları kapalı mı açık mı? Muayeneler ertelendi mi?

Araç muayene süresi gelen vatandaşların araştırdığı muayene istasyonları kapalı mı sorusu son günlerin gündem konuları arasında yer almaya başladı. Koronavirüs dolayısıyla alınan önlemlerden birisi de muayene istasyonları aracılığıyla yapılan araç muayene işlemlerinin ertelenmesi oldu. Muayene zamanları gelen vatandaşlar, muayene istasyonları açık mı sorusunu yönelterek bu durum hakkında bilgi edinmek istedi. Peki, muayeneler ertelendi mi? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

10.04.2020Ekonomi
Araç muayeneleri ne zamana kadar yapılacak

Araç muayeneleri ne zamana kadar yapılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle araç muayene sürelerini uzattı. Bu gelişmenin ardından milyonlarca araç sahibinin tarih araştırmaları da hız kazandı. Araç sahipleri muayene için belirlenen son tarihin ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, araç muayeneleri ne zamana kadar yapılacak?

7.04.2020Gündem
Araç muayeneleri ertelendi mi Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak

Araç muayeneleri ertelendi mi? Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak?

Araç sahibi milyonlarca kişi, araç muayeneleri hakkında bir erteleme kararı alınıp alınmadığını merak ediyor. Corona virüsüne karşı alınan tedbirlerle evden çıkmayan vatandaşlar, araç muayenesi için belirlenen son sürenin ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, araç muayeneleri ertelendi mi? Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak?

3.04.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu 65 yaş ve üzerindekilerin araç muayeneleri ertelendi

İçişleri Bakanlığı duyurdu! 65 yaş ve üzerindekilerin araç muayeneleri ertelendi

İçişleri Bakanlığı , *81 İl Valiliğine Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında “Araç Muayeneleri  İle İlgili Yeni Bir Genelge” daha gönderdi. Genelge ile 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi. Bu kapsamda olanlar araç muayenelerini  sokağa çıkma yasağı kaldırıldıktan 45 gün sonraya kadar yaptırabilecek

27.03.2020Gündem
Aracını muayeneye götürecekler dikkat Sakın inanmayın

Aracını muayeneye götürecekler dikkat! Sakın inanmayın

TÜVTÜRK tarafından, ücretsiz olarak alınabilen araç muayene randevusu için telefonla veya bazı internet siteleri aracılığıyla ücret talep eden kişilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

1.02.2020Otomobil
Bugün İstanbul... Polis o araçları tek tek durdurdu...

Bugün İstanbul... Polis o araçları tek tek durdurdu...

İstanbul'da çakar takan ve emniyet şeridi ihlali yapan araçlara yönelik denetimler gerçekleştirildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesindeki denetimlerde belirlenen noktalarda ekipler araçları tek tek durdurarak kontrol yaptı.

31.01.2020Gündem
Bakan Turhan: Kara yoluyla geçen yıl 90,2 milyon yolcu taşındı

Bakan Turhan: Kara yoluyla geçen yıl 90,2 milyon yolcu taşındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kara yollarında geçen yıl 5 milyon 961 bin 236 seferle toplam 90 milyon 176 bin 556 yolcunun taşındığını bildirdi.

21.01.2020Ekonomi
Son dakika haberi… Araç muayenesinde yeni ücret tarifesi belli oldu

Son dakika haberi… Araç muayenesinde yeni ücret tarifesi belli oldu

Yeniden değerleme oranında artan araç muayene ücretleri yarından itibaren 174,64 lira ile 462,56 lira arasında değişecek.

31.12.2019Ekonomi
Türkiyede bu yıl 9,4 milyon araç muayeneden geçti

Türkiye'de bu yıl 9,4 milyon araç muayeneden geçti

Ülke genelindeki 302 istasyonda bu yıl 9 milyon 415 bin araç muayeneden geçirildi, 3 milyon 282 bin aracın yeniden muayenesi istendi.

19.12.2019Ekonomi
Otomobil sahipleri buna dikkat Çoğu kişi bilmiyor

Otomobil sahipleri buna dikkat! Çoğu kişi bilmiyor

TÜVTÜRK, muayene öncesinde, araç sahiplerinin kolaylıkla yapabileceği 10 basit kontrolü paylaştı.

4.12.2019Ekonomi
Yollarda 500 bine yakın ‘pert’ araç var

Yollarda 500 bine yakın ‘pert’ araç var

2017’de ağır hasar kaydı (pert) olmasına rağmen yeniden trafiğe çıkan ‘zombi’ araç sayısı 400 bine yaklaşırken, bugün bu sayı 500 bin adedi aşmış durumda. Peki trafikteki bu büyük soruna kim ne zaman ‘dur’ diyecek, sigorta şirketleri buna ne kadar devam edecek?

28.10.2019Ekonomi
Araç muayenesi yaptıracaklar dikkat TÜVTÜRKten ‘randevu hizmeti ücreti’ uyarısı

Araç muayenesi yaptıracaklar dikkat! TÜVTÜRK'ten ‘randevu hizmeti ücreti’ uyarısı

Araç muayenesi yaptıracak olanlara TÜVTÜRK'ten önemli bir uyarı geldi. Kurumun hiçbir internet sitesi ve çağrı merkeziyle bağının veya iş birliğinin bulunmadığını açıklayan TÜVTÜRK, araç sahiplerinin randevularını kurumun internet sitesi ve çağrı merkezinden ücretsiz alabileceklerini bildirdi.

30.07.2019Gündem
Araç muayenesi için randevu almak isterken dolandırıldılar

Araç muayenesi için randevu almak isterken dolandırıldılar

Avusturya’dan dönerek Türkiye'ye yerleşen bir vatandaş, muayenesi biten aracı için randevu almak isterken dolandırıldı. Randevu talebi oluşturmak için internette gördüğü numarayı arayan vatandaşa 6-7 dakikalık konuşma sonrası 150 lira ekstra fatura geldi.

1.02.2019Haber
Araç sahipleri dikkat Böyle dolandırıyorlar

Araç sahipleri dikkat! Böyle dolandırıyorlar

Avusturya’dan dönerek Türkiye'ye yerleşen bir vatandaş, muayenesi biten aracı için randevu almak isterken dolandırıldı. Randevu talebi oluşturmak için internette gördüğü numarayı arayan vatandaşa 6-7 dakikalık konuşma sonrası 150 lira ekstra fatura geldi.

1.02.2019Ekonomi
Otomobil servisinde akıl almaz olay

Otomobil servisinde akıl almaz olay!

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, otomobil servisinde araçlarının egzoz emisyon ölçümünü yaptıran çift, yoldan çıkan bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

31.05.2018Gündem
TÜVTÜRK saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor TÜVTÜRK çalışma saatleri

TÜVTÜRK saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? TÜVTÜRK çalışma saatleri

Araç muayene istasyonları TÜVTÜRK, her araç sahibinin bildiği kurumlardan biri. TÜVTÜRK'de hizmetler başlıca; periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, egzoz gazı emisyon ölçümü gibi pek çok işlem yapılmaktadır. Peki, TÜVTÜRK saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? İşte TÜVTÜRK çalışma saatleri...

31.01.2018Gündem
Araç muayenesinde yeni dönem 1 Ocaktan itibaren kaldırılıyor

Araç muayenesinde yeni dönem! 1 Ocak'tan itibaren kaldırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile 1 Ocak 2018 itibarıyla egzoz gazı emisyon pulu ve ruhsatı kullanımı sona erecek, egzoz gazı emisyon ölçümlerinin takibi online sistem üzerinden yapılacak.

27.12.2017Gündem
Araç sahipleri dikkat Muayene ücretlerine 1 Ocaktan itibaren zam geliyor

Araç sahipleri dikkat! Muayene ücretlerine 1 Ocak'tan itibaren zam geliyor

Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2018'den geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırıldı. Buna göre, muayene ücretleri 115,64 lira ile 305,62 lira arasında olacak.

12.12.2017Ekonomi
Araç muayene adımları nelerdir Araç muayenesinde nelere dikkat edilmeli

Araç muayene adımları nelerdir? Araç muayenesinde nelere dikkat edilmeli?

Araç sahipleri her yıl düzenli olarak yapılan ve yapılması zorunlu olan muayene adımlarını merak ediyorlar. Aracınızın trafiğe çıkması için belirlenen kurallara uygun olması gerekir. İşte araç muayene öncesinde ve muayene sırasında dikkat edilmesi gereken adımlar

14.11.2017Gündem
Cam filmi için 3 kritik öneri

Cam filmi için 3 kritik öneri

Makina Yüksek Mühendisi Alpay Lök, cam filmi konusunda, bazıları kafaları karıştıran, çok önemli beş ayrıntıyı ve bu konuda 3 önerisini aktardı.

10.11.2017Ekonomi
Cam filmi yasağına TÜVTÜRKten muayene açıklaması

Cam filmi yasağına TÜVTÜRK'ten muayene açıklaması

Cam filmi yasağı tüm yurtta yankılarını sürdürürken, TÜVTÜRK'ün yapmış olduğu 'ağır kusur' açıklaması araç muayenesinde yaşanabilecek sorunları gün yüzüne çıkardı. Resmi Gazete'de yayımlanan cam filmi yasağının ardından araç muayenesi hakkında açıklama yapan TÜVTÜRK, araçlarında cam filmi olanların ağır kusurlu olacağını ifade etti. İşte, yeni yasaya göre cam filmi cezası ve detaylı bilgiler

1.11.2017Ekonomi
Araç muayenesinde buna dikkat

Araç muayenesinde buna dikkat!

Uzmanlar, araç muayenesine gitmeden önce kusurlu plakaların yenilenmesi konusunda uyarıda bulunuyor.

19.08.2017Ekonomi
Dikkat... 400 bine yakın zombi yollarda

Dikkat... 400 bine yakın zombi yollarda!

 2016 yılında Türkiye’de 43 bin 11 araç ağır hasar kaydı (pert) ile trafikten çekildi. Ancak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) raporura göre yüzde 70’in üzerinde ağır hasara sahip bu araçların yüzde 96.4’ü yani 41 bin 470 adedi onarılarak tekrar trafiğe çıktı. Nerede ve kim tarafından onarıldığı belli olmayan bu zombi araçların sayısının 10 yılda 400 bine yaklaştığı belirtiliyor.

13.08.2017Ekonomi
Ruhsattan trafik belgesi çıkarıldı

Ruhsattan trafik belgesi çıkarıldı

RUHSAT olarak bilinen ve aracımızda taşıdığımız belgeler iki parçadan oluşur: ‘Araç Tescil Belgesi’ ve ‘Motorlu Araç Trafik Belgesi’. Ruhsatın içindeki bu belgelerden biri olan ‘Motorlu Araç Trafik Belgesi’ artık kullanılmayacak, ‘Araç Tescil Belgesi’nin ise kullanılacak.

2.07.2017Ekonomi
Araç sahiplerine muayene müjdesi

Araç sahiplerine muayene müjdesi!

LPG'li ve LPG dönüşümü yeni yapılacak araçlar için araç muayenesi öncesinde gaz sızdırmazlık ve montaj raporu almak için Makina Mühendisleri Odasına veya Türk Standardları Enstitüsüne (TSE) başvurulması gerekmeyecek.

24.06.2017Ekonomi
Araç muayenesinde bunlara dikkat

Araç muayenesinde bunlara dikkat

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları, araç sahiplerinin periyodik muayene öncesinde araçlarında dikkat etmeleri gereken noktaları paylaştı.

9.06.2017Ekonomi
Standart dışı plakalar ağır kusur sayılacak

Standart dışı plakalar ağır kusur sayılacak

Araç muayenelerinde uygulanan kusur tablosunda yapılan değişiklikle standartlara uygun olmayan plakalar, muayeneden geçemeyecek. Genişliği 11 santimetre, uzunluğu 52 santimetre olacak plakalarda, silik, bold, italik veya kapatma şeklindeki yazı ve rakamlar ağır kusur kapsamında değerlendirilecek.

28.05.2017Ekonomi
Muayene istasyonunda dehşet

Muayene istasyonunda dehşet!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, 38 yaşındaki Ö.A. araç muayenesi yüzünden tartıştığı Tüvtürk Araç Muayene İstasyon Müdür yardımcısı 29 yaşındaki Oğuzhan Karaca’yı pompalı tüfekle vurarak yaraladı.

4.04.2017Gündem
‘TIR’larda kış lastiği zorunlu değil’

‘TIR’larda kış lastiği zorunlu değil’

İstanbul'da belediye ekiplerinin çalışmalarıyla şehrin içindeki ana yollar kardan temizlenirken, TEM otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu TIR’ların kayması nedeniyle kapandı.

7.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Araç muayenede randevu oyunu

Araç muayenede bazı uyanıklar ilginç bir yöntem geliştirmiş. İnternette ‘araç muayene randevu’ diye arama yaptığınızda karşınıza çıkan şirketlerin bu işin tek yetkilisi TÜVTÜRK ile hiç ilgisi yok. Randevu ücretsiz derlerken kanmayın numarayı aradığınızda dakikası 5 liradan faturanız işlemeye başlıyor.

7.09.2018

Yollarda 400 bin zombi var

2016 yılında Türkiye’de 43 bin 11 araç ağır hasar kaydı (pert) ile trafikten çekildi. Ancak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) raporuna göre yüzde 70’in üzerinde ağır hasara sahip bu araçların yüzde 96.4’ü yani 41 bin 470 adedi onarılarak tekrar trafiğe çıktı. Nerede ve kim tarafından onarıldığı belli olmayan bu zombi araçların sayısının 10 yılda 400 bine yaklaştığı belirtiliyor.

13.08.2017