MENÜ

Ahlat

Ahlat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahlat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.227 Ahlat haberi bulunmuştur.

Ahlat Haberleri

Dünyanın en büyük İslam mezarlığı yeniden kapılarını açtı

Dünyanın en büyük İslam mezarlığı yeniden kapılarını açtı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan ve dünyanın en büyük İslam mezarlığı olan Selçuklu Meydan Mezarlığı, 3 ay aradan sonra yeniden kapılarını açtı.

2.06.2020Seyahat
Süphan Dağı nerede Süphan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre Süphan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Süphan Dağı nerede? Süphan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Süphan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Türkiye'nin en büyük dağı olan Süphan Dağı, dünyanın her yerinden bilinir. Süphan Dağı nerede, yüksekliği ne kadar, Süphan Dağı efsanesi gibi soruların cevaplarını detaylarıyla derlemeye çalıştık. İşte Süphan Dağı ile ilgili bilgiler.

31.05.2020Gündem
OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

ORMAN Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, ’Dünya Arı Günü’ mesajında, "2020 yılı içerisinde 56 adet ’bal ormanı’ kurulmasını hedefliyoruz" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Mersinde tahrip edilen ormanlık alan İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı oldu

Mersin'de tahrip edilen ormanlık alan 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' oldu

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'de kaçak kesimle tahrip edilen ormanlık alana çeşitli türde 10 binin üzerinde ağaç dikimi yapıldığını ve bu alanın 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' olarak tescil edildiğini söyledi.

26.05.2020Gündem
Mersinde kaçak kesim yapılan alan şehitler için hatıra ormanına dönüştürüldü

Mersin'de kaçak kesim yapılan alan şehitler için hatıra ormanına dönüştürüldü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Söz konusu alanları tekrar ormana kazandırdık ve şehitlerimizi yad etmek amacıyla buranın ismini 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' olarak tescil ettirdik" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Bal üretimi ülke ekonomisine de enerji veriyor

Bal üretimi ülke ekonomisine de "enerji" veriyor

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey "Türkiye'deki bal üretiminin ham piyasa değeri 450 milyon dolar civarında. Ülke ekonomisine katma değerinin ise yaklaşık 1 milyar dolar olduğu düşünülüyor" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Deprem mi oldu, nerede deprem oldu Kandilli son dakika depremler listesi (15 Mayıs 2020)

Deprem mi oldu, nerede deprem oldu? Kandilli son dakika depremler listesi (15 Mayıs 2020)

Son dakika depremler listesi AFAD ve Kandilli Rasathanesinin deprem verilerinde güncelleniyor. Türkiye'de son zamanlarda Elazığ, Manisa, Malatya, Isparta Muğla gibi illerde yaşanan depremlerin ardından, son dakika depremler verisi vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Türkiye 15 Mayıs son dakika depremler listesinde Muğla'da meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki deprem dikkat çekiyor. İşte, Deprem mi oldu, nerede deprem oldu? sorularının Kandilli son dakika depremler listesi üzerindeki yanıtı...

15.05.2020Gündem
Van Gölü’ne açılan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Van Gölü’ne açılan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bitlis’in Ahlat ilçesinden botla Van Gölü’ne açılan kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

28.04.2020Gündem
Ahlat’taki Nazik Gölü kesin korunacak hassas alan ilan edildi

Ahlat’taki Nazik Gölü 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi

Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan 40 kilometrekarelik alana sahip Nazik Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi.

22.04.2020Seyahat
21 cennet koruma altında

21 cennet koruma altında

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kesin korunacak hassas alan ilan edilen 21 yerin listesi dün Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte Türkiye’nin cennet köşeleri:

22.04.2020Gündem
UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde Türkiye hangi kültür varlıkları ile yer alıyor

UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde Türkiye hangi kültür varlıkları ile yer alıyor?

Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına öncülük eden UNESCO, 2020 yılında Türkiye’den 5 yeni kültür varlığını daha listeye ekledi. Dünya çapında pek çok ülkede kültür varlıklarını listeleyen UNESCO, Türkiye’den toplam 83 kültür varlığına bu listede yer verdi. Peki, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi içerisinde Türkiye’den kaç kültür varlığı yer alıyor? İşte, Dünya Miras Alanı olarak kabul edilen yerler ve geçici liste içerisine alınan kültür varlıkları

20.04.2020Seyahat
Nemrut Dağının zirvesinde muhteşem manzara

Nemrut Dağı'nın zirvesinde muhteşem manzara

Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, Bitlis'teki Nemrut Dağı ve Kalderasının zirveden karlı manzarası görenleri hayran bırakıyor.

17.04.2020Seyahat
Ahlat’ın tarihi mekanlarında korona virüs sessizliği

Ahlat’ın tarihi mekanlarında korona virüs sessizliği

Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan tarihi mekanlar korona virüs salgını nedeniyle sessizliğe büründü. Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler ve vatandaşların ‘evde kal’ çağrılarına uyması sonucu boş kalan ilçedeki tarihi yerler drone ile havadan görüntülendi.

14.04.2020Seyahat
Ahlat Nerede Ahlata Nasıl Gidilir Ahlat Gezilecek Yerler

Ahlat Nerede? Ahlat'a Nasıl Gidilir? Ahlat Gezilecek Yerler

Bereketli ovaları ve doğal güzellikleri ile Ahlat dünyanın en önemli tarihi merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Türk tarihi açısından önemli bir yere sahip olan Ahlat, her sene yoğun olarak yabancı ve yerli turist çekiyor. Pek çok kişi bölgeyi daha detaylı öğrenebilmek için internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Peki Ahlat nerede? Ahlat'a nasıl gidilir? Ahlat gezilecek yerler hakkında bilinmesi gerekenler.

11.04.2020Gündem
20 yaş altı hırsızlık şüphelilerine yasak ihlalinden 3 bin 150şer lira ceza

20 yaş altı hırsızlık şüphelilerine yasak ihlalinden 3 bin 150'şer lira ceza

BİTLİS’in Ahlat ilçesinde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 20 yaşından küçük 3 kişiye koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 3 bin 150'şer lira idari para cezası kesildi. Şüpheliler hakkındaki adli işlemin de sürdüğü bildirildi.

7.04.2020Gündem
Buzları çözülen Nazik Gölü görenleri kendine hayran bırakıyor

Buzları çözülen Nazik Gölü görenleri kendine hayran bırakıyor

Kış mevsiminde şiddetli soğuk nedeniyle yüzeyi buz tutan Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Nazik Gölü’nün çözülmesiyle ortaya çıkan görüntü görenleri büyülüyor.

6.04.2020Seyahat
Çankırıda, 6 gündür aranan kişi ölü bulundu

Çankırı'da, 6 gündür aranan kişi ölü bulundu

Çankırı'da, 6 gündür kendisinden haber alınmayan ve akli dengesi yerinde olmadığı ileri sürülen Ali İhsan Sallalı'nın (49) cansız bedenine ulaşıldı.

4.04.2020Gündem
Bitlisin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Bitlisde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Bitlis'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Bitlis'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Bitlis, tarihi binlerce yıl öncesine uzanan ve şehir tarihini kanıtlayan yapılarını korumaya başlamış bir şehirdir. Her yıl çok sayıda insan Bitlis sınırlarında bulunan kale ve diğer İslami eserleri görmek için bölgeye gitmektedir. Peki, Bitlis hangi bölgededir ve ilçeleri nelerdir? Şehirde gezilebilecek ve tarihi yerler nerelerdir? İşte Bitlis hakkında hazırladığımız gezi rehberi.

2.04.2020Gündem
Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü Kuruluş Osman Geyhatu Han gerçekte var mı

Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü? Kuruluş Osman Geyhatu Han gerçekte var mı?

Kuruluş Osman dizisiyle gündeme gelen konulardan biri de Geyhatu Han oldu. İsmi ilk kez dizinin 12. Bölümünde geçen Geyhatu Han’ın hayatı ve tarihte var olup olmadığı merak ediliyor. Peki, Geyhatu Han kimdir, ne zaman öldü? Kuruluş Osman dizisindeki Geyhatu Han gerçekte var mı?

1.04.2020 Televizyon
Ahlat Ağacı filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi İşte Ahlat Ağacının konusu ve oyuncuları

Ahlat Ağacı filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi? İşte Ahlat Ağacı'nın konusu ve oyuncuları

Ahlat Ağacı filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. 2018 yılında vizyona giren Ahlat Ağacı, Altın Palmiye ve Cannes Film Festivali Büyük Ödülü’ne aday gösterilmişti. Festivallerde beğeni toplayan film, dakikalarca ayakta alkışlanmıştı. Peki, Ahlat Ağacı filminin oyuncuları kimler, film nerede çekildi? İşte Ahlat Ağacı'nın konusu ve oyuncuları

30.03.2020Televizyon
Kara Panter’den ‘kara liste’ye

Kara Panter’den ‘kara liste’ye

Sinema tarihinin en güzel kadınlarından biriydi. Çizgi dışına kaydı, sistem onu cezalandırmakta gecikmedi. ‘Kara Panterler’ hareketine yaptığı maddi yardım nedeniyle FBI tarafından kara listeye alınan ve hayatı zehir edilen Jean Seberg’in son yıllarını anlatan ‘Seberg’te ikonik yıldızı Kristen Stewart canlandırıyor.

10.03.2020Kampüs
Neden beni seçmiyorsunuz

Neden beni seçmiyorsunuz

Bennu Yıldırımlar, Hülya Koçyiğit’in sunduğu “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu.

23.02.2020Televizyon
Değerli konut vergisi ve bina yüksekliklerinde önemli değişiklik

Değerli konut vergisi ve bina yüksekliklerinde önemli değişiklik

İmar Kanunu'nda yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre bina yüksekliklerine sınır getirilecek ve değerli konut vergisi 5 milyon lira üzerinde olan konutlardan alınacak.

20.02.2020Emlak
-18de zamana karşı kurtarma operasyonu

-18'de zamana karşı kurtarma operasyonu

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yolu kar ve tipiden kapanan köyde rahatsızlanan 53 yaşındaki Fahrettin Selici, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından hastaneye ulaştırıldı.

15.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Tarihi adım atıldı... Şehirlere nefes aldıracak yasa... Silüet müjdesi

Son dakika haberler: Tarihi adım atıldı... Şehirlere nefes aldıracak yasa... Silüet müjdesi

Gökdelenlere olanak sağlayan ‘kat serbest’ hakkı mevzuattan çıkarılırken, kentlerin ‘siluetinin’ korunması yasal hüküm oldu. Belediyeler, mevcut planlarda serbest olarak belirlenmiş yükseklikleri 1 Temmuz 2021’e kadar düzeltecek. Kaçak yapının cezası, değerine göre her bölgede farklı olacak. Bayburt’ta birim başına örneğin 10 lira uygulanan ceza, Maslak’ta aynı birimde 900 liraya çıkacak.

15.02.2020Ekonomi
Bitlisin Ahlat ilçesinde okullar yarın da tatil edildi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde okullar yarın da tatil edildi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle okullar 14 Şubat Cuma günü de (yarın) tatil edildi.

13.02.2020Gündem
Bitliste PKK/KCK operasyonu: HDP İl Başkanı gözaltına alındı

Bitlis'te PKK/KCK operasyonu: HDP İl Başkanı gözaltına alındı

Bitlis'te yürütülen PKK/KCK operasyonunda, aralarında Bitlis HDP İl Başkanının da olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

12.02.2020Gündem
Bitlisin Ahlat ilçesinde okullar yarın da tatil edildi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde okullar yarın da tatil edildi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle okullar 13 Şubat Perşembe günü de (yarın) tatil edildi.

12.02.2020Gündem
Bitlisin Ahlat ilçesinde okullara kar tatili

Bitlis'in Ahlat ilçesinde okullara kar tatili

Bitlis'in Ahlat ilçesinde kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

12.02.2020Gündem
4 metre karda hasta kurtarma operasyonu

4 metre karda hasta kurtarma operasyonu

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yolu kar ve tipi nedeniyle kapanan köyde rahatsızlanan 15 yaşındaki Ali Kemal Hança, UMKE ekiplerinin uzun süren çabası sonucu hastaneye ulaştırıldı.

12.02.2020Gündem
12 Şubat okullar tatil mi Gümüşhaneden son dakika tatil haberi

12 Şubat okullar tatil mi? Gümüşhane'den son dakika tatil haberi!

Gece yarısına kadar pek çok valiliğin ilan ettiği tatil olan okullar arasına son olarak Kastamonu katıldı. Gelen son dakika bilgilerine göre Kastamonu'da da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Ankara, Çankırı ve Karabük'te ikamet eden ve okulların tatil olduğu iller arasında kendi şehirlerinin olup olmadığını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirdi. Peki, 12 Şubat Çarşamba günü okullar hangi illerde tatil edildi? İşte, sabahın ilk saatleri itibariyle araştırılan bugün okullar tatil mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

12.02.2020Gündem
Köy yolunda mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Köy yolunda mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yollarında mahsur kalan araçlar, Ahlat İlçe Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından kurtarıldı.

11.02.2020Gündem
Bitliste okullara kar tatili

Bitlis'te okullara kar tatili

Bitlis merkezi ve ilçeleri ile köylerdeki okullar yarın tatil edildi.

9.02.2020Gündem
Bitlis’te kar 2 metreyi aştı... Araçlar ve evler kara gömüldü

Bitlis’te kar 2 metreyi aştı... Araçlar ve evler kara gömüldü

Bitlis'te 2 gün etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, araçlar ve evler kara gömüldü. 620 yerleşim biriminin ulaşıma kapandığı kentte yolda kalanlar için misafirhaneler açıldı.

9.02.2020Gündem
Geçen yıl 10,5 milyon fidan bedelsiz dağıtıldı

Geçen yıl 10,5 milyon fidan bedelsiz dağıtıldı

Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki fidan ihtiyacını karşılamak üzere geçen yıl 3 bin 290 hektar üzerine kurulu 138 tesiste 242 milyon 436 bin fidan üretti. En çok ilgiyi sedir, karaçam, mavi ladin, ıhlamur, akçaağaç, alıç, ceviz ve badem fideleri görüyor.

7.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Hangi illerde okullar tatil edildi İşte okulların tatil olduğu iller

Son dakika haberler: Hangi illerde okullar tatil edildi? İşte okulların tatil olduğu iller

Denizli'nin Çameli, Çal ve Bekilli, Erzincan'ın Refahiye, Bitlis'in Ahlat, Bingöl'ün Karlıova, Manisa'nın Kula, Alaşehir, Sivas'ın Gemerek ve Burdur'un Altınyayla, Çavdır ile Gölhisar ilçelerinde eğitime ara verildi.

7.02.2020Gündem
Tarihi kent Ahlat’tan kartpostallık manzaralar

Tarihi kent Ahlat’tan kartpostallık manzaralar

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki tarihi yapıların karla bütünleşmesi, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturuyor. Kar yağışı sonrası beyaz örtüye bürünen Ahlat’taki tarihi mekanlar drone ile havadan görüntülendi. Karla ayrı bir güzelliğe bürünen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'nde yer alan dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğine sahip Selçuklu Meydan Mezarlığı, kubbeleri beyaza bürünen tarihi kümbetler, Bayındır Köprüsü ve Şelalesi ile ilçedeki birçok tarihi mekan kar yağışı sonrası kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

4.02.2020Seyahat
Van Gölü kirlilikten kurtuluyor

Van Gölü kirlilikten kurtuluyor

VAN Gölü’nü kirlilikten kurtaracak olan ’İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 150 milyon TL maliyeti olan tesisin 1 milyon 100 bin nüfuslu kentin kanalizasyon atığını, önümüzdeki 50 yıla kadar arıtabilecek kapasitede olduğunu söyledi.

1.02.2020Gündem
Yolda kalan sürücülere AFAD yardım etti

Yolda kalan sürücülere AFAD yardım etti

Bitlis'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yolda kalanlara kumanya verildi.

31.01.2020Gündem
Bitlisteki Nazik Gölünün yüzeyi buzla kaplandı

Bitlis'teki Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı

Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Nazik Gölü'nün yüzeyi, soğuk hava nedeniyle buzla kaplandı.

28.01.2020Gündem
Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor Tutunamayanlar nerede çekiliyor

Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor? Tutunamayanlar nerede çekiliyor?

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan Tutunamayanlar, bu hafta yeni bölümü ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. TRT1'de yeni bölümü ile yayınlanan dizinin oyuncu kadrosu ve konusu sosyal medyada ilgi toplamaya devam ediyor. Özellikle İstanbul'un sahil kesiminde çekimi yapılan Tutunamayanlar, çekildiği mekanla sık sık gündeme geliyor. İstanbul'un sahil kesimindeki mahallesini ekran başındakilere yansıtan Tutunamayanlar oyuncu kadrosu ve konusu ile bu hafta da merak konusu oldu. Peki, Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor? Tutunamayanlar nerede çekiliyor? İşte, detaylar.

21.01.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Aktif yaşam şart

Ankara’da yayınlanan Popüler Bilim Dergisi, Işık Yayıncılık tarafından 26 yıldır yayınlanıyor. Geçen yıl çıkan 266’ncı sayısında bir yazı dikkatimizi çekti. “65 yaş üstü sağlıklı kişiler gençlerden daha verimli çalışabilir” yazıyordu.

5.05.2020

Sen Hep Yaz Dorsay!  

Değerli dostum Atilla Dorsay’la telefonda uzun uzun konuştuk; uzaktan özlem giderdik.

8.04.2020

Hadi gel, sinemamıza geri dönelim!

Malum sebepten evde kalmaya, dolayısıyla da film izlemeye devam... Bu hafta ‘Türk sineması’na göz atalım ve mutlaka izlenmesi gereken yapıtların arasında dolaşalım dedik. İşte kalburüstü yapımlarımızın listesi...

4.04.2020

Eve kapanın, hatta odalara kapanın!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aradı.

26.03.2020

Onca kötülük varken...

Sinema tarihinin en güzel kadınlarından biriydi. Çizgidışına kaydı, sistem onu cezalandırmakta gecikmedi. ‘Seberg’, Kara Panterler hareketine yaptığı maddi yardım nedeniyle FBI tarafından kara listeye alınan ve hayatı zehir olan ikonik yıldız Jean Seberg’in son yıllarını anlatıyor.

7.03.2020

Dağda kar, mutfakta bahar

Kar kalınlıkları ideale ulaştı, kayak merkezleri yükünü aldı. Şimdi beyaz zirvelerin tadını çıkarmanın tam zamanı. Ancak unutmayın, bu zorlu spor bolca kalori harcamak anlamına geliyor. Neyse ki hangi dağı seçerseniz seçin eteklerinde sizi bekleyen lezzet dolu bir şehir var. Kayak tutkunlarını mutlu edecek tüyolar burada.

24.02.2020

'Çekiç' çevrimiçi oluyor

KLASİK müzayedelerin yerini hızla online müzayedeler almaya başladı. Bu, aynı zamanda yeni bir sanat alıcısının oluştuğunun da göstergesi.

22.01.2020