MENÜ

Ösys

Ösys ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ösys haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ösys haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.553 Ösys haberi bulunmuştur.

Ösys Haberleri

ÖSYM Başkanı istifa etti

ÖSYM Başkanı istifa etti

ÖSYM'nin puan hesaplamasına ilişkin yaptığı hata sonrası ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir dün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Demir, "İlgili personelin kasıt taşımayan dikkatsizlikleri sonucu ortaya çıkan yerleştirme hatası nedeniyle ÖSYM'nin kurum olarak tartışılmasının önüne geçmek maksadıyla görevden ayrılma talebimi ilgili makama bugün itibarıyla sunmuş bulunmaktayım" diye konuştu. ÖSYM Başkanı Demir'in istifası sosyal medyada sadece Türkiye'de değil dünyada gündem oldu. Twitter'da adeta mesaj yağdı, Ömer Demir dünya çapında TT (Trending Topic) oldu.

21.08.2017Gündem
YÖK soruyor: Neden tercih yapmadınız

YÖK soruyor: Neden tercih yapmadınız?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2017 ÖSYS’de tercih hakkı olmasına rağmen bunu kullanmayan 852 bin adaya neden tercih yapmadıklarını sormak için anket çalışması başlattı.

19.08.2017Gündem
Bugün saat 17:00den itibaren 852 bin kişiye Neden yapmadınız diye sorulacak

Bugün saat 17:00'den itibaren 852 bin kişiye 'Neden yapmadınız' diye sorulacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, ÖSYS-2017'de tercih hakkı olmasına rağmen tercih yapmayan 852 bin adaya "Neden tercih yapmadınız?" diye soracaklarını söyledi

19.08.2017Eğitim
YÖK üniversite adaylarına neden tercih yapmadıklarını soruyor

YÖK üniversite adaylarına neden tercih yapmadıklarını soruyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, tercihte bulunmayan üniversite adaylarına yönelik hazırladıkları anket uygulamasını 19 Ağustos saat 17.00'den itibaren başlatacaklarını söyledi.

19.08.2017Eğitim
AÖF kayıt tarihleri belli oldu... AÖF yeni dönem kayıtları ne zaman

AÖF kayıt tarihleri belli oldu... AÖF yeni dönem kayıtları ne zaman?

AÖF kayıt işlemlerinin ne zaman başlayacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Açıköğretim Fakültesi'nde okumak isteyen öğrenciler için AÖF kayıt dönemi yaklaşıyor. Öğrenciler ise AÖF kayıtları için gerekli olan işlemleri merak ediyorlar. Peki, AÖF kayıtları ne zaman yapılacak? Yeni kayıt nasıl yapılır?

18.08.2017Eğitim
Üniversite ek yerleştirme başvuruları başladı mı Gözler boş kontenjanlar listesinde

Üniversite ek yerleştirme başvuruları başladı mı? Gözler boş kontenjanlar listesinde

LYS tercih sonuçları ardından tüm gözler, üniversite ek yerleştirme başvuruları ve boş kontenjanlar listesine çevrildi. 2017 ÖSYS yerleştirme sonuçları neticesinde herhangi bir üniversiteye yerleşememiş olan üniversite öğrencilerini kapsayan ek yerleştirme süreci kayıtların ardından başlayacak. Peki Üniversite ek yerleştirme başvuruları başladı mı? Boş kontenjanlar ne zaman belli olacak?

18.08.2017Gündem
Üniversite kayıtları için son gün

Üniversite kayıtları için son gün

Üniversite kayıtları bugün sona eriyor. Kazandığı üniversiteye bugün içinde kayıt yaptırmayan adaylar, haklarını kaybedecekler. Öte yandan lise öğrencileri için 14 Ağustos’ta başlayan birinci nakil dönemi de, bugün bitiyor. İkinci nakil dönemi, 21 Ağustos’ta başlayacak.

18.08.2017Eğitim
ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri başladı... Son gün ne zaman

ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri başladı... Son gün ne zaman?

Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri için başvurular alınmaya başladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ana sayfasından yaptığı duyuruda 2017-ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercihlerinin bu ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Peki Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri için son gün ne zaman?

17.08.2017Eğitim
Kurban Bayramı tatili kaç gün Bayram tatili takvimi belli oldu

Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili takvimi belli oldu

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı, tatilin ne zaman başlayıp biteceği belli oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, uzun süredir soru işareti olan Kurban Bayramı tatil takvimiyle ilgili kararını verdi. Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıktı.

16.08.2017Gündem
Hükümetten ÖSYM açıklaması: Büyük bir hata...

Hükümetten ÖSYM açıklaması: Büyük bir hata...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ÖSYM’nin puanlama hesabındaki hatasına ilişkin, bu tip olayların ÖSYM’yi yıprattığını belirterek, “Bu hatanın pek çok kişiyi etkilediğini görüyoruz. ÖSYM Başkanlığı bunlarla ilgili gerekli idari tahkikatı yapacaktır” dedi.

15.08.2017Gündem
Üniversite kayıt işlemi e-devlet üzerinden nasıl yapılır E-kayıtlar için son gün...

Üniversite kayıt işlemi e-devlet üzerinden nasıl yapılır? E-kayıtlar için son gün...

Yerleştirme sonuçları ardından gözler kayıt sürecine çevrildi. Üniversite kayıtları 14-18 Ağustos, e-kayıtlar ise 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Peki üniversite kayıt işlemi e-devlet üzerinden nasıl yapılır? Kayıt için gerekli belgeler hangileri?

15.08.2017Eğitim
Üniversite kayıtları, e-kayıt nasıl yapılır Kayıt için gerekli belgeler

Üniversite kayıtları, e-kayıt nasıl yapılır? Kayıt için gerekli belgeler

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı üniversite kayıtları başladı. ÖSYS 2017 sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, üniversitelerden ve e-kayıt yoluyla gerçekleştirilebilecek. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar. İşte üniversite kayıtlarıyla ilgili detaylar!

15.08.2017Eğitim
Yeni Alev Topları için burs

Yeni Alev Topları için burs!

Alev Topları Programı’na bu yılki başvurular ÖSYM’nin yerleştirme sonuçlarını ilan etmesini izleyen ilk iş günü başlayacak ve 24 Ağustos 2017’ye kadar devam edecek.

15.08.2017Kampüs
ÖSYMnin pardon deme hakkı yok

ÖSYM'nin 'pardon' deme hakkı yok

Üniversite yerleştirme sonuçlarını yanlış açıklayan ÖSYM’ye bir tepki de Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan geldi. Başkan Şeref Malkoç, “ÖSYM’nin pardon demeye hakkı yok, YÖK ile birlikte çözüm üretmeli” dedi.

14.08.2017Eğitim
ÖSYM LYS tercih sonuçlarını güncelledi YÖKSİS giriş sayfası

ÖSYM LYS tercih sonuçlarını güncelledi! YÖKSİS giriş sayfası

ÖSYM, LYS tercih sonuçlarını güncelledi. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme işlemindeki hatadan dolayı üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere ait güncel verilerin, YÖKSİS'ten indirilerek, gerekli işlemlerin yapılması istendi. İşte konuya dair detaylar ve YÖKSİS giriş sayfası!

13.08.2017Gündem
ÖSYM’den yerleştirme skandalı

ÖSYM’den yerleştirme skandalı

ÖSYM 2017 ÖSYS’de ikinci kez yanlış hesaplama yaparak özür diledi. Adayların ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın dikkate alındığı tespit edildi. Güncellemeyle 1110 adayın yerleştirmesi değişti. 1628 aday daha önce bir programa girmemişken yerleşir duruma geldi, bir bölümü kazanan 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir bölüme yerleşemedi.

12.08.2017Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak İşte üniversite kayıtları için gerekli belgeler

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte üniversite kayıtları için gerekli belgeler

Üniversite kayıtlarının ne zaman yapılacağını merak eden yüz binlerce öğrenci konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde14-18 Ağustos'ta, elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos'ta yapılacak. Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler (https://www.turkiye.gov.tr/) adresinde ‘e-hizmetler' bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında ilgilki tarihlerde açılacak ‘Üniversite E-Kayıt' seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

12.08.2017Eğitim
ÖSYMden son dakika açıklaması... Puan hesabında hata yapıldı

ÖSYM'den son dakika açıklaması... 'Puan hesabında hata yapıldı'

ÖSYM’den puan hesaplamasında hata yapıldığıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Tablo 6-C’nin ekindeki okullardan mezun olan adayların ek puansız yerleştirme puanları kullanıldı. 1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir" denildi.

12.08.2017Gündem
2017 KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak İşte KYK yurt ve burs başvuruları için belirlenen tarih

2017 KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak? İşte KYK yurt ve burs başvuruları için belirlenen tarih!

2017 KYK yurt başvurularının ne zaman yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan birisi haline geldi. ÖSYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kazanan öğrenciler, gidecekleri üniversite için KYK tarafından destek almayı düşünüyor. Hem kalacakları yurtlar için hem de eğitimlerine destek olması için burs almak isteyen öğrenciler, KYK tarafından belirlenen başvuru tarihinini merak ediyorlar. Peki, 2017 KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak? İşte, KYK yurt ve burs başvuruları için belirlenen tarih.

11.08.2017Eğitim
AÖF kayıtları ne zaman yapılacak İşte AÖF kayıt tarihi

AÖF kayıtları ne zaman yapılacak? İşte AÖF kayıt tarihi!

AÖF kayıtlarının ne zaman yapılacağı Açıköğretim Fakültesine kayıt olmak isteyen binlerce öğrenci tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açık Öğretim Fakültesine kayıt yaptırmayı düşünen öğrenciler kayıt sürecinin nasıl işlediğini, kayıtların hangi tarihlerde yapılabileceğini ve kayıt yaptırabilmek için gereken belgelerin ve koşulların neler olduğunu merak ediyorlar. Peki, AÖF kayıtları ne zaman yapılacak? İşte AÖF kayıt tarihi!

11.08.2017Eğitim
Üniversite kayıtları ayın kaçında Üniversiteye e-kayıt nasıl yapılır

Üniversite kayıtları ayın kaçında? Üniversiteye e-kayıt nasıl yapılır?

Üniversite tercih sonuçları ardından kayıt telaşı başladı. ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, işlemlerini üniversitelerde veya e-kayıt koluyla gerçekleştirebilecek. Peki üniversite kayıtları ayın kaçında? Üniversiteye e-kayıt nasıl yapılır?

11.08.2017Eğitim
2017 LYS ek yerleştirme ne zaman yapılacak Üniversite boş kontenjanları açıklandı

2017 LYS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? Üniversite boş kontenjanları açıklandı!

2017 LYS ek yerleştirme işleminin ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelere yerleşemeyen adaylar için açılan ek kontenjanlar belli oldu. Boş kontenjanlar listesi kayıt sürecinin ardından güncellenecek. Kayıt yaptırmayan ve yerleştirme için yeteri başvuru alınmayan bölümlerde kalan boş kontenjanlar doğrultusunda ek yerleştirme tercihleri alınacak. Peki, 2017 LYS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

10.08.2017Eğitim
YÖK üniversitelerdeki rekor boş kontenjanı değerlendirdi: “Bilinçli ve seçici tercihin göstergesi”

YÖK üniversitelerdeki rekor boş kontenjanı değerlendirdi: “Bilinçli ve seçici tercihin göstergesi”

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2017 ÖSYS sonuçlarını değerlendirdi. Analizde, kontenjan ve yerleşen sayılarının ‘hadsiz hesapsız artırılması’nın öncelik olmadığı vurgulandı. YÖK, boş kontenjan sayılarının öğrencilerin daha bilinçli ve seçici tercihler yaptığını gösterdiğini belirtti. Analizde ayrıca başarı barajı ve açıköğretimle ilgili yeniliklerin, boş kontenjana neden olsa da kalite artırılması amacı için olumlu olduğu söylendi.  Ayrıca “Özellikle meslek lisesi mezunlarına yönelik bu ilk sene için rehberlik yapmamız gerektiğini de göz ardı etmiyoruz” denildi.

10.08.2017Eğitim
Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

2017 LYS sonuçları açıklandı. Uzmanlar boş kontenjan sayısının 300 bini bulacağını öngörüyor. Boş kontenjan sayısının artması herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirmede yeni bir fırsatı getirdi. Uzmanlar bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

10.08.2017Kampüs
Rekor boş kontenjanda 3 neden

Rekor boş kontenjanda 3 neden

Üniversitelerde geçen yıla oranla yaklaşık 4 kat fazla (214 bin 430) boş kontenjan kalırken uzmanlara göre bunun 3 önemli nedeni var: Meslek liselerine sınavsız geçiş hakkının kaldırılmasıyla bu adayların doğru tercihte bulunamaması, açıköğretime LYS’yle öğrenci alınması, vakıflarda artan üniversite ve kontenjan sayısına rağmen öğrenci talebinin düşmesi...

9.08.2017Eğitim
Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman Boş kontenjanların sayısı açıklandı

Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman? Boş kontenjanların sayısı açıklandı

LYS tercih sonuçları ardından üniversite boşta kalan kontenjanlar açıklandı, ek yerleştirmelerin tarihi merak konusu oldu. Herhangi bir önlisans veya lisans programına yerleşememiş olan üniversite adayları, bu yılki son umut olarak gördükleri ek yerleştirmeleri araştırıyor. Peki Üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman? İşte detaylar!

9.08.2017Eğitim
ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları milyonlarca adayın erişimine ÖSYM tarafından biraz önce açıldı. Günlerdir adaylar tarafından beklenen LYS tercih sonuçları için müjdeli haber biraz önce geldi. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından adaylar ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresine akın ettiler. ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresi kısa süreliğine yoğunluktan erişime kapalı hale geldi. Şimdi üniversite kayıtlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İşte, LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası ve detaylar.

8.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) tercih sonuçları için bekleyiş son buldu. LYS 2017 tercih sonuçları ÖSYM'nin internet adresinden açıklandı. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle nereye yerleştiğini öğrenebilir. İşte LYS tercih sonuç sorgulama sayfası ve üniversite kayıt dönemine ilişkin detaylar!

8.08.2017Eğitim
LYSde son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS'de son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih yerleştirme sonuçları 8 Ağustos tarihinin en çok konuşulan konusu oldu. 2017-ÖSYS Merkezî Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Net saat belli mi? İşte LYS tercih sonucuyla ilgili son durum!

8.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor.. İşte açıklanacağı saat

LYS tercih sonuçları bugün açıklanıyor.. İşte açıklanacağı saat

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş bugün son bulacak. ÖSYM'den gelen bilgilere göre tercih sonuçları bugün saat 17:00'den sonra açıklanacak. Peki LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hangi işlemler uygulanacak? İşte detaylar

8.08.2017Gündem
Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS tercih sonuç tarihini açıkladı

Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM' LYS tercih sonuç tarihini açıkladı

ÖSYM, LYS tercih sonuçları sessizliğini 4 Ağustos Cuma günü bozdu. Pek çok sınavın sonuç tarihini 2017 sınav takvimiyle duyuran ÖSYM, LYS tercih sonucunda net tarih beklentilerine sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Yapılan duyuruya göre sonuçlar bu hafta erişime açılacak. Peki 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.08.2017Gündem
ÖSYM LYS tercihleri sonuç sorgulama LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı ÖSYM tarih verdi mi

ÖSYM LYS tercihleri sonuç sorgulama! LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası yüz binlerce öğrencinin akınına uğramaya devam ediyor. Milyonlarca öğrenci 26 Temmuz tarihinde LYS tercih işlemlerini tamamlamış ve ardından LYS tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. LYS tercih sonuçlarının hala açıklanmamasının ardından öğrencilerin büyük isyanı sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde açıklanan LYS tercih sonuçlarının, bu yıl da bu tarihlere yakın açıklanabileceği düşünülmeye başlandı. Peki, LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM tarih verdi mi?

4.08.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay

LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken, ÖSYM takviminde dikkat çeken bir detay yer aldı. ÖSYM'nin resmi sitesinde merakla beklenen başka bir sınav sonucu olan ÖABT sonuçlarının bugün açıklanacağı duyuruldu. Bu duyurunun ardından öğrencilerde LYS tercih sonuçlarının da bu takvim de yer alıp yer almayacağı merak konusu oldu. Peki LYS tercih sonuçları bugünün takviminde yer almamasına rağmen açıklanacak mı? İşte detaylar

4.08.2017Eğitim
2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanır LYS sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? LYS sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

LYS sonuçları 11 Temmuz’da açıklandı ancak LYS tercih sonuçları ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Her yıl binlerce öğrencinin girdiği ve sonuçlara göre tercihlerini yaptığı Lisans Yerleştirme Sınavı tercih sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

3.08.2017Eğitim
Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı

Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) son günlerin en çok araştırılan konularından biri olmaya devam ediyor. Hem daha önce bir kaç kez üniversite sınavına giren hem de yeni mezunlar LYS tercih sonuçlarını sosyal medyada da gündeme getirerek ÖSYM'den yanıt almaya çalışıyor. Peki tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

3.08.2017Gündem
AÖF yatay geçiş başvuruları başladı

AÖF yatay geçiş başvuruları başladı

AÖF yatay geçiş başvurularu başladı. Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş başvuruları 01 Ağustos – 15 Ağustos, Kurumlararası yatay geçiş başvuruları ise 01 Ağustos – 25 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

2.08.2017Kampüs
AÖF 3 ders sınav sonuçları beklenirken yeni duyuru geldi... AÖF sonuç tarihi belli oldu mu

AÖF 3 ders sınav sonuçları beklenirken yeni duyuru geldi... AÖF sonuç tarihi belli oldu mu?

AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna yanıt arayan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nin resmi sayfasını ziyaret ederken yeni bir duyuruyla karşılaştı. Yatay geçiş duyurusuyla karşılaşan açıköğretimlilerin AÖF 3 ders sonuç sorgulamaları hız kazandı. Peki yeni bir açıklama geldi mi? AÖF sonuç tarihi belli oldu mu?

1.08.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ve tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının yeni gündemi bu soru oldu. 2017 LYS tercihleri 18-26 Temmuz tarih aralığında alındı. Tercih hakkını elde etmiş olan binlerce aday, ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında!

27.07.2017Eğitim