EKSTRA
MENÜ

2021 Yks

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 488 haberi bulunmuştur.

2021 Yks Haberleri

Ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak 2021 Ek tercih ücreti için son saatler

Ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak 2021? Ek tercih ücreti için son saatler

YKS ek tercih yerleştirme ücreti için son saatlere girildi. Dün tamamlanan tercih sürecinin ardından henüz para yatırma işlemi yapmayan adaylar, ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak sorusuna cevap aramaya başladı. Bu para hesaba yatırılmadan yerleştirme süreci tamamlanmayacak. Adayların para yatırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından değerlendirme işlemleri başlayacak. Peki, ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak 2021? İşte, ek tercih ücreti son tarih bilgisi

24.09.2021Gündem
Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman ÖSYM YKS üniversite kayıt tarihlerini yayınladı

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? ÖSYM YKS üniversite kayıt tarihlerini yayınladı!

YKS ek tercih sonuçlarına göre üniversite kayıtları alınmaya başlanacak. 20-23 Eylül'de tamamlanacak olan ek tercihleri sonrası ön lisans ve lisans programlarına yerleşerek kayıt hakkı elde eden öğrenciler belirlenecek. ÖSYM'nin yayınladığı 2021 YKS ek tercih kılavuzunda, ek tercih üniversite kayıtlarının ekim ayında yapılacağı bildirildi. Ek tercih ile üniversitelere yerleşecek öğrenciler elektronik ve bireysel olarak kayıtlarını gerçekleştirecekler. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? İşte, 2021 YKS ek tercih üniversite kayıt tarihleri hakkında detaylar.

23.09.2021Gündem
Ek yerleştirme sona eriyor

Ek yerleştirme sona eriyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) birinci ek yerleştirme için tercih işlemlerinin bugün sona ereceğini bildirdi.

23.09.2021Eğitim
YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri

YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek? 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri!

YKS ek yerleştirme tercihleri başladı. Ek tercih sürecinin ayrıntıları yayınlanan kılavuzla paylaşıldı. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, YKS tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerektiği belirtildi. Ek tercihlerin başarılı olabilmesi için ek tercih ücretinin ilgili bankalara yatırılması gerekiyor. Peki, YKS ek tercih ücreti ne kadar, hangi bankalara ödenecek? 2021 YKS ek tercih kılavuzu bilgileri!

21.09.2021Gündem
YKS ek tercih başvuru ekranı ÖSYM YKS üniversite ek tercihleri nasıl yapılır İşte ikinci yerleştirme detayları

YKS ek tercih başvuru ekranı! ÖSYM YKS üniversite ek tercihleri nasıl yapılır? İşte ikinci yerleştirme detayları!

YKS ek tercih başvuru ekranı erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu. 2021-YKS merkezî yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılacak. YKS ek tercihleri aday T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan gerçekleşecek. Peki, YKS ek tercih başvurusu nasıl yapılır? İşte, üniversite YKS ek tercih ekranı ve yerleştirme işlemlerinin detayları.

20.09.2021Gündem
Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman AÖF kayıt yenileme ne zaman İşte AÖF kayıt takvimi

Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman? AÖF kayıt yenileme ne zaman İşte AÖF kayıt takvimi

Açıköğretim üniversite kayıtları adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sınavı (2021 YKS) ile Anadolu Üniversitesi'ne bağlı AÖF'e yerleştirilen adaylar, kayıtlarını online olarak tamamladı. Peki, Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman?

20.09.2021Gündem
2021 YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı...  2021 YKS ek tercihleri ne zaman, tercih ekranı açıldı mı

2021 YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı... 2021 YKS ek tercihleri ne zaman, tercih ekranı açıldı mı?

YKS ek tercih sürenin detayları yayınlanan kılavuzla paylaşıldı. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri, 20-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, YKS tercih kılavuzundan faydalanarak tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler. İşte 2021 YKS ek tercih kılavuzu ve sürecin detayları...

18.09.2021Gündem
140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak İşte YKS ek yerleştirme işlemlerinde son durum

140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte YKS ek yerleştirme işlemlerinde son durum!

2021-YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Kılavuzu'nun yayımlandığını bildirdi. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

18.09.2021Gündem
YKS’de ek tercihler 20 Eylül’de

YKS’de ek tercihler 20 Eylül’de

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri, 20-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

18.09.2021Eğitim
YKS tavan ve taban puanlar (150 - 180 puanla alan üniversiteler) açıklanmıştı Üniversite boş kontenjanları nasıl öğrenilir

YKS tavan ve taban puanlar (150 - 180 puanla alan üniversiteler) açıklanmıştı! Üniversite boş kontenjanları nasıl öğrenilir?

YKS ek yerleştirme sürecinin detaylarının açıklanması ardından boş kontenjanların yanı sıra tavan ve tapan puanlar da bir kez daha gündeme geldi. Ek yerleştirme kontenjanlarını, 2021-YKS merkezî yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile 2021-YKSmerkezî yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan kontenjanlar oluşturmaktadır. Peki, üniversite boş kontenjanları nasıl öğrenilir?

17.09.2021Gündem
Ek yerleştirme tercihleri başladı

Ek yerleştirme tercihleri başladı

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başladı.

17.09.2021Eğitim
YKS ek tercih kılavuzu yayımlandı ÖSYM YKS 2021 ek tercihleri ne zaman yapılacak

YKS ek tercih kılavuzu yayımlandı! ÖSYM YKS 2021 ek tercihleri ne zaman yapılacak?

YKS ek tercih tarihleri ile ilgili açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Heyecanla beklenilen YKS ek tercih kılavuzu erişime açıldı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Değerli YKS adaylarımız, 2021-YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. Tercihlerinizi 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.' dedi.

17.09.2021Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman  YKSde 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak İşte YKS ikinci tercih işlemlerinde son durum

YKS ek tercih tarihleri ne zaman? YKS'de 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte YKS ikinci tercih işlemlerinde son durum

YKS ek tercihleri ne zaman sorusu, ikinci üniversite yerleştirme sürecini bekleyen adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından 2021 YKS ek tercih kılavuzu ile tercih süreci başlayacak. YKS ikinci ek tercihleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden alınacak. Bu süreçte istedikleri ön lisans veya lisans programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Gözler şimdi ÖSYM'den gelecek "YKS ek tercihler başladı" duyurusunda. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? YKS ek tercihleri ne zaman? İşte, üniversite ikinci tercih tarihleri hakkında detaylar.

16.09.2021Gündem
2021 YKS ek tercih (2.tercihler) tarihleri belli oldu mu, 140 puanla tercihler ne zaman YKS tarihinde ilk kez ikinci tercih fırsatı

2021 YKS ek tercih (2.tercihler) tarihleri belli oldu mu, 140 puanla tercihler ne zaman? YKS tarihinde ilk kez ikinci tercih fırsatı

YKS ek tercih tarihleri için araştırmalar merkez yerleştirmelerin gerçekleştirilmesinin hemen ardından gündem oldu. ÖSYM takvimiyle YKS ek tercihleri için süreç başlayacak, adaylar boş kontenjanlar için tercihlerini gerçekleştirebilecek. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak YKS tarihinde ilk kez ikinci tercih (ek tercih) uygulanacak. Peki, 2021 YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu, 140 puanla tercihler ne zaman? İşte YKS ek tercih sürecinin detayları...

15.09.2021Gündem
2021 YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu 2. tercihler ne zaman Üniversite 2. ek tercih tarihleri için gözler ÖSYMde

2021 YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu? 2. tercihler ne zaman? Üniversite 2. ek tercih tarihleri için gözler ÖSYM'de!

YKS ek tercih tarihleri merkezi yerleştirmelerin tamamlanmasından bu yana araştırılıyor. 31 Ağustos'ta açıklanan üniversite tercih sonuçlarında herhangi bir yükseköğrenim programına yerleşemeyen adaylar, ÖSYM tarafından belirlenecek tarihler arasında YKS ek tercih sürecinde tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Peki, 2021 YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu? 2. tercihler ne zaman?

13.09.2021Gündem
YKS ek yerleştirme işlemi ne zaman Üniversite ek tercihleri için nefesler tutuldu

YKS ek yerleştirme işlemi ne zaman? Üniversite ek tercihleri için nefesler tutuldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021 YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, adayların gözü ikinci yani ek tercih sürecine çevrildi. İstedikleri ön lisans veya lisans programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Peki, YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri ne zaman?

11.09.2021Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor, bitti mi 2021 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor, bitti mi? 2021 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihleri gündemde yer almaya devam ediyor. 2021 YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını ÖSYM'nin belirlediği tarihe göre gerçekleştirdi. Online kayıt ve bireysel kayıtlar tamamlanırken gözler son tarihe çevrildi. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor, bitti mi? İşte, 2021 üniversite kayıt tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.09.2021Gündem
VGM burs başvurusu ne zaman İşte 2021 VGM başvurularında son durum

VGM burs başvurusu ne zaman? İşte 2021 VGM başvurularında son durum

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursu için geri sayım başladı. 2021 YKS yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ve ardından kayıt işlemlerinin de sona ermesi ile birlikte burs arayışına giren üniversiteliler, VGM'nin 2021 burs başvurularına odaklandı. Öte yandan VGM'nin lise bursu için de öğrencilerin beklentisi ve araştırması sürüyor. Peki, VGM 2021 burs başvuruları ne zaman?

10.09.2021Gündem
YKS ek tercihler ne zaman yapılacak İşte 2021 YKS ek yerleştirme takviminde son durum

YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? İşte 2021 YKS ek yerleştirme takviminde son durum

YKS ek tercihler için nefesler tutuldu. Birinci yerleştirme sürecinde herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanamayan adayların gözü kulağı 2021 YKS ek tercihler ile ilgili yapılacak açıklamaya çevrildi. Bu yıla özel uygulanacak "ikinci ek yerleştirme" sürecinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, YKS ek tercihler ne zaman yapılacak? İşte, 2021 YKS ek yerleştirme takviminde son durum ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.09.2021Gündem
YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak İşte YKS ek tercihlerinde son durum

YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak? İşte YKS ek tercihlerinde son durum!

YKS ek tercihler için gözler ÖSYM'den gelecek açıklamada. 2021 YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı ve kayıtlar başladı. Bu gelişme sonrası, 140 puan barajı için belirlenen 3. yerleştirme başvurularının tarihi gündeme geldi. Bu yıla özel uygulanacak "ikinci ek yerleştirme" sürecinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak? İşte, ayrıntılar.

7.09.2021Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor İşte YÖKün açıkladığı kayıt tarihleri - Üniversite kayıtları başladı mı

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? İşte YÖK'ün açıkladığı kayıt tarihleri - Üniversite kayıtları başladı mı?

2021 YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri için belirlenen en son tarih, araştırılan konular arasında yer alıyor. 2021 kayıt tarihlerine odaklanan üniversiteli adayları, YÖK ve ÖSYM gibi kurumlardan gelecek açıklamalara odaklandı. Peki, 2021 üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

7.09.2021Gündem
Ek tercih dönemi ne zaman başlayacak İşte 2021 YKS ek tercih tarihleri

Ek tercih dönemi ne zaman başlayacak? İşte 2021 YKS ek tercih tarihleri

Ek tercihler ile üniversite ikinci tercih dönemi üniversite adaylarının yakından takibinde yer alıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih sonuçlarını açıklamasının ardından gözler bu kez ek yerleştirme işlemlerine çevrildi. Yaptıkları tercihler kapsamında herhangi bir yükseköğrenim programına yerleşemeyen binlerce aday, boş kontenjanlar için tercih yapacakları tarihi bekliyor. Peki, 2021 YKS ek tercihleri ne zaman? İşte, ikinci tercihler hakkında bilgiler

6.09.2021Gündem
YKS 140 puanla tercihler ne zaman yapılacak YKS ek tercih tarihleri için gözler ÖSYMde

YKS 140 puanla tercihler ne zaman yapılacak? YKS ek tercih tarihleri için gözler ÖSYM'de!

YKS ek tercih tarihleri için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından açıklanan üniversite yerleştirme sonuçlarının ardından adayların gözü 2021 YKS ek tercih tarihlerine çevrildi. Bu yıla özel uygulanacak "ikinci ek yerleştirme" sürecinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, YKS 140 puanla tercihler ne zaman yapılacak? İşte, 2021 YKS ek tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

3.09.2021Gündem

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte son durum

YKS ek tercih tarihleri için araştırmalar başladı. YKS'ye giren adaylar tercihlerini 5-20 Ağustos tarihleri aralığında tamamladılar. ÖSYM tarafından 31 Ağustos'ta açıklanan üniversite tercih sonuçlarında herhangi bir yükseköğrenim programına yerleşemeyen adaylar, YKS ek tercih sürecinde boş kontenjanlara tercihlerini yapabilecekler. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlıyor? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte, 2021 YKS ek tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

2.09.2021Gündem
YKS şampiyonları nereye yerleşti

YKS şampiyonları nereye yerleşti?

Milyonlarca aday öğrencinin gözü, günlerdir Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarındaydı. Merakla beklenen sonuçların açıklanmasıyla birlikte heyecanı artan öğrenciler, üniversite hayatına atılmak için hazırlıklara başladı.

1.09.2021Eğitim
2021 YKS ek tercihleri ne zaman 140 puanla tercih tarihleri belli oldu mu (İşte YKS 2. ve 3. tercihlerinde son durum)

2021 YKS ek tercihleri ne zaman? 140 puanla tercih tarihleri belli oldu mu? (İşte YKS 2. ve 3. tercihlerinde son durum)

2021 YKS ek tercihleri ne zaman? 140 puanla tercih tarihleri belli oldu mu? Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir eğitim öğretim kurumuna yerleşemeyen üniversite adayları, bu sorulara yanıt arıyor. YKS sonuçlarına göre yapılan ilk yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar için herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar için bu yıl bir ilk yaşanacak. Baraj puanının düşürülmesiyle birlikte YKS'de 3. tercihlerde alınacak. İşte YKS 2. ve 3. tercihlerinde son durum

1.09.2021Gündem
‘Adayların yüzde 86’sı yerleşti’

‘Adayların yüzde 86’sı yerleşti’

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre adayların yüzde 85.80’i bir bölüme yerleşti. Yüzde 50’si ise ilk 3 tercihinden birine girdi.

1.09.2021Eğitim
140 puanla tercihler ne zaman alınacak İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde merak edilenler

140 puanla tercihler ne zaman alınacak? İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde merak edilenler

2021-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme ve ek yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlar için bu seneye özel "ikinci ek yerleştirme" yapılacak. Düşürülen baraj puanlarla tercihler bu aşamada yapılabilecek ve TYT puanı en az 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, 140 barajı ne zaman tercih yapacak?

31.08.2021Gündem
Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk yerleştirme işlemlerinin neticesinde herhangi bir programa yerleşemeyen gençlerin üzülmemelerini ve bilhassa ümitsizliğe kapılmamalarını tavsiye ederek, boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ve ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansın devam ettiğini belirtti.

31.08.2021Eğitim
YKS tercih sonuçları açıklandı

YKS tercih sonuçları açıklandı

Binlerce adayın günlerdir merakla beklediği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) tercih sonuçları açıklandı.

31.08.2021Eğitim
140 barajı ne zaman tercih yapacak İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde son gelişmeler

140 barajı ne zaman tercih yapacak? İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde son gelişmeler

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) yerleştirme sonuçlarının gelecek hafta içerisinde açıklanacağını bildirdi. Bu gelişme sonrası, 140 puan barajı için belirlenen 3. yerleştirme başvurularının tarihi gündeme geldi. Peki, 140 barajı ne zaman tercih yapacak?

28.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları haftaya

YKS tercih sonuçları haftaya

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) yerleştirme işlemlerinin henüz tamamlanmadığını açıkladı.

28.08.2021Eğitim
YKS ek tercih ne zaman İşte 2021 üniversite yerleştirme işlemlerinde son durum

YKS ek tercih ne zaman? İşte 2021 üniversite yerleştirme işlemlerinde son durum

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) yerleştirme sonuçlarının gelecek hafta içerisinde açıklanacağını bildirdi. Bu gelişme sonrası, ek tercih olarak da bilinen 2. yerleştirme başvurularının tarihi gündeme geldi. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman?

27.08.2021Gündem
YKS Tercih sonuçları bu hafta açıklanacak

YKS Tercih sonuçları bu hafta açıklanacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) yerleştirme işlemlerinin henüz tamamlanmadığını açıkladı.

27.08.2021Eğitim
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 YKS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih detayı

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? YKS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih detayı!

YKS tercih sonuçları ve yerleştirme süreci, ÖSYM'nin gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından adayların erişimine açılacak. Toplam 1 milyon 38 bin kişilik kapasiteye sahip olan üniversiteler için sıralama ve başarı puanı detayına göre tercih yapan adaylar, bu işlemlerini 20 Ağustos tarihinde tamamlamıştı. Tercih kılavuzunda üniversitelerin açılacağı tarihe de yer veren ÖSYM, online kayıtların 4 Eylül tarihine başlayacağını ve üniversitelere kayıtların bu tarihler itibariyle gerçekleşeceğini açıkladı. Peki, ÖSYM'nin verdiği bilgiler çerçevesinde YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.08.2021Gündem
Üniversiteler açılacak mı İşte güz döneminde yüz yüze eğitim hakkında son durum

Üniversiteler açılacak mı? İşte güz döneminde yüz yüze eğitim hakkında son durum

"Üniversiteler ne zaman açılacak?" sorusu 2021-2022 eğitim yılının güz yarı yılı öncesi öğrenciler ve ailelerinin gündeminde yer alıyor. Halihazırda üniversite eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra 2021 YKS tercih sürecinin ardından üniversite eğitimi planı yapan öğrenciler, güz yarı yılında eğitimin yüz yüze mi yoksa online mı olacağını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler...

25.08.2021Gündem
İkinci ek yerleştirme müjdesinin detayları: Üniversite (YKS) ek tercihleri ne zaman 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak

İkinci ek yerleştirme müjdesinin detayları: Üniversite (YKS) ek tercihleri ne zaman? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ek tercih sürecinin nasıl olacağına yönelik araştırmalar sürüyor. ÖSYM’nin sonuçları açıklamasıyla kazananlar kayıtlarını yaptıracak. Eylül ayının başında, boş kalan kontenjanlar ÖSYM’ye bildirilecek. Merkezi yerleştirmede herhangi bir eğitim kurumuna yerleşemeyen adaylar için ek tercih süreci başlayacak. YÖK, merkezi ve ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar için "ikinci ek yerleştirme" yapılacağını, bu ek yerleştirme imkanından TYT puanı asgari 140, AYT/YTD puanı asgari 170 olan adayların da faydalanabileceğini açıklamıştı. 2021-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme ve ek yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlar için bu seneye özel "ikinci ek yerleştirme" yapılacak. Peki, üniversite (YKS) ek tercihleri ne zaman? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

25.08.2021Gündem
YKS 2. tercihler ne zaman İşte 2021 YKS ek tercih sürecinde son durum

YKS 2. tercihler ne zaman? İşte 2021 YKS ek tercih sürecinde son durum!

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercih başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Üniversitelerin boşta kalacak kontenjanları için beklenti için olan üniversiteli adayları, konu hakkında ÖSYM'den bir açıklama yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyor. Peki, 2021 YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

24.08.2021Gündem
2021 YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak İşte YKS ikinci tercihlerinde son durum

2021 YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? İşte YKS ikinci tercihlerinde son durum!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından, gözler bu kez ek yerleştirme işlemlerine çevrildi. Yaptıkları tercihler kapsamında herhangi bir yükseköğrenim programına yerleşemeyecek on binlerce kişi, boş kontenjanlar için tercih yapacakları tarihi bekliyor. Peki, 2021 YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

23.08.2021Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak İşte 2021-2022 kayıtlarında son durum

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? İşte 2021-2022 kayıtlarında son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından, gözler bu kez üniversite kayıt işlemlerine çevrildi. Yaptıkları tercihler kapsamında bir yükseköğrenim programına yerleşecek adaylar, kayıt yapacakları tarihi bekliyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

23.08.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu 2021-2022 eğitim yılının güz yarı yılı öncesi öğrenciler ve ailelerinin gündeminde yer alıyor. Halihazırda üniversite eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra 2021 YKS tercih sürecinin ardından üniversite eğitimi planı yapan öğrenciler, güz yarı yılında eğitimin yüz yüze mi yoksa online mı olacağını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler...

23.08.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak İşte 2021 KYK başvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte 2021 KYK başvurularında son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), binlerce öğrenciye barınma hizmeti sunmasının yanında burs ve kredi desteği de sağlıyor. 2021 YKS yerleştirme işlemleri kapsamında bu yıl ilk kez bir yükseköğrenim programına yerleşecek yüz binlerce öğrenci, KYK'nın 2021-2022 dönemi burs ve kredi başvurularını başlatacakları tarihi bekliyor. Peki, 2021 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

22.08.2021Gündem
Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS üniversite tercihleri için ÖSYM üzerinde beklenti sürüyor

Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS üniversite tercihleri için ÖSYM üzerinde beklenti sürüyor

Üniversite tercih sonuçları için geri sayım başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için tercih işlemleri sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemlerinin 20 Ağustos'ta sona erdiğini bildirdi. Şimdi tüm gözler tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, üniversite tercihleri ne zaman açıklanacak?

22.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM tarih verdi mi İşte YKS tercih sonuçlarında son durum

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM tarih verdi mi? İşte YKS tercih sonuçlarında son durum

2021 YKS tercih sonuçları, başvuru sürecinin tamamlanmasının hemen ardından gündeme geldi. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM tarih verdi mi? İşte YKS tercih sonuçlarında son durum

21.08.2021Gündem
Tercih yapınca OBP kırılır mı Tercih yapıp yerleşemeyince puan düşer mi

Tercih yapınca OBP kırılır mı? Tercih yapıp yerleşemeyince puan düşer mi?

Tercih yapınca OBP kırılır mı sorusu yanıt buldu. 2 milyondan fazla öğrencinin katılım sağladığı 2021 YKS'de sınav sonuçlarının ardından tercih kılavuzu yayımlandı. YKS puanı kadar, doğru tercihin de üniversite kazanmada etkin rol oynadığı sınavda, adaylar konuya dair detaylar araştırıyor. Bu yıl tercih yaparak kayıt olup, yerleştikleri programa gidip gitmeme konusunda kararsız kalanlar, 'Tercih yapıp kayıt yaptırınca okul puanı düşer mi?' sorusunun yanıtını arıyor. İşte, tercihlerin OBP puanı katsayı etkisi hakkında detaylı bilgiler.

20.08.2021Gündem
Tercihte son gün

Tercihte son gün

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih süreci bugün sona eriyor. Şimdi gözler sonuçları açıklayacak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından da birinci ve ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Barajın düşürüleceği ek tercih dönemini ise, yüz binlerce aday heyecanla bekliyor.

20.08.2021Eğitim
YKS için tercih işlemleri yarın sona erecek

YKS için tercih işlemleri yarın sona erecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemlerinin yarın sona ereceğini bildirdi.

19.08.2021Gündem
Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih süreci 20 Ağustos’ta sona eriyor. Şimdi gözler sonuçları açıklayacak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından da birinci ve ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Barajın düşürüleceği ek tercih dönemini ise yüz binlerce aday heyecanla bekliyor.

19.08.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze mi olacak İşte güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze mi olacak? İşte güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu 2021-2022 eğitim yılının güz yarı yılı öncesi öğrenciler ve ailelerinin gündeminde yer alıyor. Halihazırda üniversite eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra 2021 YKS tercih sürecinin ardından üniversite eğitimi planı yapan öğrenciler, güz yarı yılında eğitimin yüz yüze mi yoksa online mı olacağını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler...

19.08.2021Gündem
Milli sporcuya üniversitede yüzde 100 burs hakkı

Milli sporcuya üniversitede yüzde 100 burs hakkı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yıllarca ‘eğitimleri ile hayalleri’ arasında tercih yapmak zorunda kalan milli sporculara, üniversitede yüzde 100 burslu okumanın kapılarını araladı.

19.08.2021Eğitim