Milli Piyango Sonuçları (2019 Yılbaşı Bileti Sorgula)

Milli Piyango Sonuçları (2019 Yılbaşı Bileti Sorgula)

On Numara Sonuçları

Şans Topu Sonuçları

Sayısal Loto Sonuçları

Süper Loto Sonuçları

Milli Piyango Haberleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 1.Telefondan Milli Piyango Nasıl Sorgulanır?

  1- MPİ ikramiye bilgi hattını arayın: (0 312) 285 90 66 (PBX)
  2- 1'e basarak Milli Piyango sonuçları öğreneceğinizi onaylayın. (Farklı şans oyunları için sorgulamak isterseniz bekleyin.)
  3- Çekiliş tarihini tuşlayın: 31 12 2015
  4- Tarihin doğruluğunu onaylamak için 0 tuşuna basın. (Tarihi yanlış yazdıysanız 1'e basarak tekrar girin.)
  5- Piyango biletinizin numarasını tuşlayın.
  6- Numaranın doğruluğunu onaylamak için 0 tuşuna basın.
  Bu işlemden sonra sesli yanıt sistemi ile biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz.
  Eğer yine aynı tarihe ait farklı bir bileti sorgulamak isterseniz piyango sonucunu öğrendikten sonra 1'e basabilirsiniz.
  .
 • 2. Milli Piyango bileti satın alırken nelere dikkat edilmeli?

  Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

31 Aralık 2018 (1 Ocak 2019) Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları Hakkında


Milli Piyango İdaresi (MPI) tarafından gerçekleştirilen Milli Piyango Çekilişi her ayın 9, 19 ve 29'uncu günlerinde gerçekleşmektedir. Genel itibariyle akşam saatlerine doğru Milli Piyango sonuçları bilet sorgula ekranı aktif olmaktadır. Tam liste (sıralı liste) halinde açıklanan listede son 6 rakamına göre büyük ikramiye kazanan numaralar ile birlikte son 5, 4, 3, 2 rakamına göre çeşitli ikramiyeler kazanan numaralar detaylı olarak yer almaktadır. Aynı zamanda teselli ikramiyesi ve amorti kazanan numaralar da sonuç listesinde bulunmaktadır. 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen Milli Piyango sonuçları ile ikramiyelerin hangi rakamlara çıktığını hızlıca öğrenmek istiyorsanız, şu an bulunduğunuz sayfadan sonuçlar açıklanır açıklanmaz hızlıca piyango bileti sorgula işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekiliş tarihi seçimi yapmak ve bilet numaranızı sorgulama kutusa girerek bilet sorgula butonuna basmaktır. Böylece ücretsiz olarak bilet sorgulama yapabilir ve biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.
Milli Piyangonun çekilişinin gerçekleştiği tarih yalnızca Milli Piyango yılbaşı çekilişi gerçekleştiği zaman değişmektedir.

Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?


Çekiliş, her sene olduğu gibi bu sene de 31 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecektir. MPİ tarafından organize edilen 2019 Yılbaşı Özel Çekilişi açıklandıktan sonra hemen bulunduğunuz sayfadan ne kadar ikramiye kazandığınızı bilet numarası girerek öğrenebilir, dilerseniz tam liste seçeneği ile bilet numaranızı listede arayabilirsiniz.