Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Akdamar Adası’nda ‘Badem Çiçeği Festivali’ talebi
Gezgin
Türkiye’nin en sakin yeri! Her yer bomboş, şimdi tam zamanı...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en sıra dışı 30 yeri seçildi! Listede Türkiye’den çok ilginç bir yer bulunuyor…
OtelOtel
Kapısında kuyruk oluyor! Petrol çalışmalarında kullanılıyordu, şimdi ise...
Kültür&SanatKültür&Sanat
Tarihin sessiz tanıkları bu müzede sergileniyor
Fransa
Çiçekler ve dev figürlerin karnavalı
Avrupa'nın en ilgi çekici etkinliklerinden Nice Karnavalı bu yıl da görkemli görüntülere sahne oluyor.
Hürriyet Seyahat
Gezgin
75 yaşında hayalimdeki dağa çıktım
Yeryüzünde mutlaka görmek istediğim dağları yıllar önce, öğrenciliğim sırasında belirlemiştim. İlk sırada Alpler (Avrupa’nın genç dağları) vardı. Ardından Hartz Dağları (Avrupa’nın yaşlısı), Kayalık Dağları (Kuzey Amerika’nın genci), And Dağları (Güney Amerika’nın genci) ve Table Mountain (Masa Dağı) geliyordu. Masa Dağı dışındaki dağları daha önce gördüm. Şimdi, 75’inci yaşımda, görmek istediğim sonuncu dağ Güney Afrika’nın simgesi Masa Dağı. En başta şunu söylemeliyim ki, gezmeyi çok istiyorsanız, kendinize iyi bakıyorsanız 75 yaş geç değil. Bu yazıyı yazmamın amacı da bu zaten.
Filiz ÜSKÜL
Kültür&SanatKültür&Sanat
Seyahat etme isteği uyandıracak kitaplar
Kitap okurken hayal dünyamızda bir yolculuğa çıkarız. Okuduğumuz kitabın karakterinin hayatına konuk olur, onun yürüdüğü yolları yürür ve gezdiği yerleri görürüz. Evimizin en güzel köşesinde kitabımızı okurken aslında dünyayı gezeriz ve yolculuğumuz asla bitmesin isteriz. Kitabı bitirip kütüphaneye koyduktan sonra da okurken gezdiğimiz yerleri yerinde görmek için seyahat planları yaparız. Gelin hep beraber içinizde seyahat etme isteği uyandıracak kitaplara bakalım.
Balıkesir
Ayvalık´ın nergis dolu Çiçek Adası
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin, 22 adasından biri olan Çiçek Adası'nda her yıl aralık ve mart ayları arasında yetişen nergis, görsel şölen sunmanın yanı sıra ev ve iş yerlerinin masalarını süslüyor.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bu park 355 yıldır pelikanlara ev sahipliği yapıyor
Londra'nın ünlü St James's Parkı çok sayıda hayvana da ev sahipliği yapıyor. Parkın içinde yer alan yapay gölde yaşayan kanatlılar arasında pelikanlar büyük bir önem taşıyor.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Melen Çayı'nda rafting sezonu açıldı
Türkiye'nin en önemli rafting parkurlarından Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı'nda sezon açıldı.
SırbistanSırbistan
Zemun, Kalemegdan ve gece hayatıyla Belgrad…
Bizans, Bulgar, Avusturya, Macaristan, Sırp, Osmanlı hâkimiyetine giren Belgrad, 1918’de Yugoslavya’nın, 2006’da Sırbistan’ın başkenti olarak varlığını sürdürmüş. Şehirde binalardan yemeklerine kadar daha çok Osmanlı ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğu izleri baskın bir biçimde görülüyor. Daha önce Belgrad’ın Eski Şehir bölgesi Stari Grad’ı ve iş merkezleriyle dolu yeni kısmı Nova Grad’ı (Yeni Şehir) anlatmıştım. Bu yazıyla Zemun ve Kalemegdan’ın yanı sıra Belgrad’ın gece hayatını anlatacağım.
Gezgin
50’sinden sonra rekortmen turist oldu!
50 yaşından sonra dünya miraslarını gezmeye başlayan ve seyahatlerini hep dünya miraslarını görmek üzere planlayan Atila Ege bugün 75 yaşında. 25 yılda 126 ülkeden 890 dünya mirasını ziyaret etti. Bu rakam ile bir dünya birinciliğini de elinde tutuyor. Eşi Nihal Ege de kadınlar arasında aynı rekorun sahibi. Ege çiftinin 2019 planları hazır: Filipinler, Mısır, Cezayir, Kazakistan, Tacikistan ve Rusya’yı gezecekler.
En İyi
Sadece baharda görebileceğiniz 10 manzara
Halk arasında baharın habercisi olarak kabul edilen ilk cemre, önümüzdeki hafta havaya düşecek. Sonraki hafta suya, en son da toprağa... Baharın ilk işaretleriyle birlikte toprak uyanacak, güneş yüzünü daha sık göstermeye başlayacak. Hayatını doğanın içinde geçiren jüri üyelerimize, Anadolu’da nisan başına kadar gerçekleşecek ve kaçırılmaması gereken olayları sorduk. Ortaya, sadece önümüzdeki bir-iki ay içinde görebileceğiniz manzaraların listesi çıktı.
FestivalFestival
Bisiklet festivali başlıyor
Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Tour of Antalya powered by AKRA’ bisiklet turu, 21-24 Şubat tarihleri arasında koşulacak. 21 ülkeden 168 sporcuyu izlemek, bisikletseverler için başlı başına bir festivale dönüşecek.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
65 yaş üzerine 10 rota
Fest Travel, Antonina Turizm, Setur, Jolly Tur, Tura Turizm, Gazella Tur, Pronto Tur, MNG Tur, Sacred7travel ve Coral Turizm’den isimlere tavsiyelerini sorduk. Sunduğu konfor sebebiyle listeye gemi ve tren seyahatleri ağırlığını koydu.
Gezgin
Tüm dünyanın beklediği en renkli karnaval  
Şu sıralar tüm gözler Avrupa’nın en büyülü ve tarihi şehirlerinden biri olan Venedik’e çevrilmiş durumda. Çünkü her yıl şehri kış ortasında uykusundan uyandırıp yeniden hayata döndüren bir eğlence var: Venedik Karnavalı… Şehrin oldukça romantik dokusuna görsel bir şölen katan bu etkinlik biraz hüzünlü bir hikâyeye de sahip… İşte Venedik Karnavalı hakkında detaylar...
1
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en misafirperver 10 ülkesi seçildi! İlk sıradaki ülke sizi çok şaşırtacak…
1
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi
1
Gezgin
Kraliçeye düğün hediyesi olarak verilen kasaba
1
OtelOtel
Bu otelde dokunduğunuz her şey satılık
1
Rize
Türkiye’de sadece Rize’de yapılıyor! Haftada 9 bin Euro ödüyorlar, 250 kişi sırada…
1
Gezgin
Balayı cennetini ucuza gezme formülü! 200 TL'ye konaklama yapılıyor, hatta...
Gezgin
Yeşil ve mavinin buluştuğu dünyanın cennet köşesi: Faroe Adaları
Sadece 18 adadan oluşan, Atlantik Okyanusu'nun ortasında bulunan bu küçük ülkede poz vermenize veya özel bir yer aramanıza gerek kalmadan deklanşöre her bastığınızda muhteşem kareler çekeceksiniz. Sıra dışı dağlar, çok hızlı hareket eden sis, her tarafa serpiştirilmiş üçgen çatısı çimli evler, gizemli yürüyüş ve sürüş rotaları, hırçın şelale, keskin fiyortları ve şirin mi şirin puffin kuşları... Burası gerçekten adeta cennet… Yalnız ilginç bilgiler de var. Örneğin, koyun sayısı insanlardan fazla, ulaşımda helikopter de kullanılıyor ve ülkede toplamda üç adet trafik ışığı var. Her şey o kadar heyecan verici ki, insan bir an için kendisini farklı bir dünyada hissediyor. İşte size Faroe Adaları gezi rehberi…
Yazı ve fotoğraflar: Melih DAŞGIN / Instagram: @izinthengit
Gezgin
Amalfi kıyılarının en ucuz kasabası: Minori
Bu yaz Amalfi sahil şeridini gezmeyi planlıyorsanız hiç düşünmeden size Minori’de konaklamanızı önerebilirim. Hem konumu ve bütçe dostu oluşu, hem de sakin bir kasaba olması sebebiyle sizi de memnun edeceğine eminim. İşte size Minori hakkında bilgiler…
Görkem TEMELKAYA / Instagram: @gorkemce
Gezgin
Türkiye'nin yeşil cenneti! ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ ilan edilmişti...
Gezgin
Renkli ve eğlenceli şehirleriyle Portekiz…
Gezgin
Turistler gökyüzünden izledikleri Kapadokya'ya hayran kaldı
Gezgin
'Korumanın başkenti'ne rekor ziyaretçi
Gezgin
Ucuza seyahat etmenin püf noktaları