Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en huzurlu köyü! Ne yol var ne de araba, sadece....
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İki kıtanın birbirinden ayrıldığı yer! Her geçen gün biraz daha büyüyor...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İnsan ömrünün en uzun olduğu ada! Türkiye’ye 50 kilometre uzaklıkta…
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Medeniyetin uğramadığı yer! Dünyadan bihaber yaşıyorlar, kaç yaşında olduklarını bile bilmiyorlar...
Hafta sonu Hafta sonu
Batı Karadeniz'in en güzel yeri! 'Dünyanın gözü' olarak biliniyor, sessiz bir hafta sonu için tam zamanı...
Hafta sonu Hafta sonu
Hafta sonunun en huzurlu adresi! Pek fazla bilinmiyor, hem yakın hem de ucuz...
Büyük şehirlerde beton aralarında trafikte kalıp, kalabalık içinde hareket etmeye çalıştıkça hafta sonları daha kıymetli olmaya başlıyor. “Şu iki gün gelse bir yerlere kaçalım” cümlesini daha çok kurar oluyoruz. Şehrin bu yoğun temposundan biraz uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek için güzel bir önerim var, Sapanca… Hem çok güzel hem de ucuz… İşte size Sapanca gezi rehberi…
Seymen BOZASLAN / Instagram: @seymen.b
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Binaya tonlarca ağırlıktaki vagonları koydu! Görenleri şaşkına çeviriyor...
Belçika'nın başkenti Brüksel'de tren konseptiyle hazırlanmış otel içindeki ve tepesindeki otuz tonluk vagonlar ziyaretçilerde 1950'lerde tren yolculuğu yapıyormuş hissi uyandırıyor.
AA / Hürriyet Seyahat
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Uzungöl karlar altında
Türkiye'nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan ve kar yağışının ardından beyaza bürünen Uzungöl, güzel manzaralar oluşturdu.
Yeme&İçmeYeme&İçme
Uşak’ın birbirinden leziz yemekleri
Uşak mutfağının önemli damak tatları arasında bulunan 'gümlü kebabı', 'zini hamursuzu' ve 'demir tatlısı', farklı lezzet arayanlara alternatif sunuyor. Birbirinden farklı yemekleriyle adeta keşfedilmeyi bekleyen Uşak mutfağının vazgeçilmezleri arasında gümlü kebabı, zini hamursuzu ve demir tatlısı yer alıyor.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İzmir Kuş Cenneti'nde eşsiz gün batımı
Dünyanın en önemli sulak alanları arasında yer alan Gediz Deltası'ndaki İzmir Kuş Cenneti, başta flamingo ve pelikanlar olmak üzere ev sahipliği yaptığı 291 kuş türüyle ziyaretçilerine gün batımında eşsiz güzellikler sunuyor.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Almanya'da karnaval sezonu başladı
Almanya'da karnaval sezonu resmen başladı. Her sene 11 Kasım’da saat 11:11’de kostüm giymiş insanlar belediye binalarına hücum ediyor ve sembolik olarak yönetimi ele alıyorlar.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dumanı üstünde Etna Yanardağı
Bir yanardağ düşünün; bir yandan kıyametleri koparıp bir şehri ve kim bilir kaç yaşamı altüst ediyor diğer yandan çevresine bolluk ve bereket getiriyor. Bu mucizenin adı Etna… Patlamaları ve neden olduğu depremlerle Sicilya’da bulunduğu bölgenin tarihini yazan yanardağ… Önce volkanik patlama ve kızgın lavlar, sonra volkanın tetiklediği depremler. Etna, Katanya şehriyle beraber birçok kasabayı yok etmiş, yıkılan bu şehir ve kasabalar barok tarzı ile yeniden inşa edilmiş. Etna Yanardağı deneyimi ile felaket sonrası yeşeren hayatlara tanıklık edeceksiniz.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bakışları üzerine kilitleyen dükkan: Hafız Mustafa 1864
Tatlıyı, parlak renkleri, bol porsiyonları ve aydınlık gündemiyle sunan bu dükkanın, iki asıra yaklaşan işletmesindeki -kendi bulduğu, test ettiği ve sürdürdüğü- başarı formülünün, geçip giden zamandan bağımsız, uzun yıllar, aynı şekilde devam edeceği kesin.
FestivalFestival
'Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için geri sayım başladı
Kasım'da altıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin hazırlıkları kapsamında binlerce narenciye ürünü kullanılarak ilginç figürler oluşturuluyor. Helikopter, uçak, gemi, tren gibi devasa figürler de ortaya çıkarken, festival alanı şimdiden vatandaşların en uğrak mekânı haline gelmeye başladı. Festivalde ayrıca 30 ülkeden 700 gösteri sanatçısı yer alacak.
Gezgin
Seyahatte yeni moda: Karavan tatili
Büyük şehrin kalabalığından, gürültüsünden, sürekli bir yerlere yetişme telaşından dolayı kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz, o zaman bu karavanlar tam sizlik.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dolomit Sıradağları'nda eşsiz bir 'yıldız odası'
Kuzey İtalya'da, Cortina D’ampezzo'da bulunan ahşap yapı, yeryüzündeki en güzel kaçış noktalarından biri. Sırf yıldızları izleyebilmek için yapılmış bu yapı görenler tarafından çok fazla ilgi görüyor.
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Karadeniz'in en uzun teleferiğinde rengarenk yolculuk
Trabzon'un Beşikdüzü ilçesindeki Beşikdağ'da yer alan ve 3100 metrelik hattıyla Karadeniz'in en uzun teleferiği olan ‘Beşikdüzü’, ziyaretçilerini sonbaharda rengârenk bitki örtüsüyle kaplı doğada yolculuğa çıkarıyor.
20
SonbaharSonbahar
Sessiz sakin tatil için şimdi tam zamanı...
25
Seyahat Haberi Seyahat Haberi
Sular altında kalıp hayalet şehre dönüştü
26
YazYaz
Türkiye'nin en güzel köyleri! Tüm yılın yorgunluğunu unutacaksınız...
23
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yarıyıl tatilinde nereye?
17
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye’nin en uzun ömürlü insanları burada yaşıyor
24
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın bir ucunda sıra dışı yaşam! Açlığa mahkum edilip, sürgün edildiler şimdi ise...
GezginGezgin
Seyahate çıkmadan önce dikkat edilecek kurallar
Tatile çıkmadan önce yapılacaklar listesi bir hayli uzun olur. En önemlisi iyi ve huzurlu bir tatil yapmak… Bu nedenle hem güvenliğiniz hem de konforunuz için çeşitli önlemler almalı ve planlamalar yapmalısınız. Öylece başınızı alıp gitmeden önce size birkaç tavsiyede bulunacağım. Hadi başlayalım…
Gamze BEYAZ / Instagram: @seyyahaile
GezginGezgin
'Kasım' gezilecek yerler, uzman jüri seçti
Havaların iyice soğuyup kışa sayılı haftalar kalan şu günlerde, internet sitemizde yazan beş gezgin yazarımıza ‘Kasım’ ayında nereye gitmeli, neler yapmalı?’ diye sorduk. Beşinden de oldukça güzel, eğlenceli ve bütçeyi pek sarsmayacak öneriler geldi. Kasım ayının gelmesiyle birlikte soğuyan havalarda tatil planı hazırlığındaysanız bu listemiz tam sizlik…
Hürriyet Haber
GezginGezgin
Vahşi hayvanları fotoğraflamak için dünyayı geziyor
Gezgin
Sokaklarda etnik müzik yaparak dünyayı geziyorlar
GezginGezgin
60 ayda 195 ülke
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
193 ülkeyi gezerek rekor kıran gezgin
GezginGezgin
Pablo Escobar’ın memleketinde çılgın bir Türk!