En İyi
Türkiye'nin en iyi 10 vegan ve vejeteryan mekânı
Vejetaryen ve vegan mutfak kültürüne sahip ancak damak tadınıza uygun restoran ve kafeleri bulamıyorsanız listemiz tam size göre! Raw beslenme anlayışı, vegan, vejetaryen, glütensiz ve paleo gibi mutfak arayışları için Türkiye’de seçenekler kısıtlı ancak biz en iyilerini seçtik. Beş jüri üyesinin ilk tercihi Zencefil restoran oldu.
Selim ONAT
En İyi
Hatay’ın en iyi 10 lezzeti
Antakya, geçen hafta UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na seçilerek gastronomi kenti olarak ilan edildi. Böylece Gaziantep’ten sonra Antakya da bu unvana sahip oldu. Arap, Ermeni, Musevi ve Türk kültürlerinin harmanlanmasıyla kente çok zengin bir mutfağa sahip. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Hatay’ın coğrafi konumu, zengin tarihsel geçmişi ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapmasıyla 600 çeşidin üzerinde yemeğe sahibiz” diyor. Biz de jürimizle beraber Hatay’ın midenizi şenlendirecek en önemli lezzetlerini seçtik.
Selim ONAT
Yeme&İçmeYeme&İçme
Türkiye’nin en iyi 10 otantik restoranı
Istanbul
Pera'nın lezzet durakları
Yeme&İçmeYeme&İçme
Bir tatlıdan fazlası: İstanbul'da en lezzetli Cheesecake nerede yenir?
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Milli parklar ziyaretçi rekoru kırdı
Tarım ve Orman Bakanlığının koruması altındaki milli parklar ile tabiat parkları, geçen yıl ziyaretçi akınına uğradı. Tarım ve Orman Bakanlığının koruması altındaki milli parklar ile tabiat parkları, geçen yıl ziyaretçi rekoru kırdı. Tercihini doğadan yana kullanan 35 milyondan fazla kişi yıl boyunca buralara akın etti.
Anadolu Ajansı
Doğa TatiliDoğa Tatili
Karadeniz’in en güzel 10 yaylası
Doğa TatiliDoğa Tatili
Ruhunu arındırmak isteyenlere yurt içi ekolojik tatil rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer seçildi! Listeye Türkiye'den üç yer girdi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ekolojik tatilin en gözde rotaları
Tüm dünyada doğayla iç içe tatil yapma planları gitgide popülerleşiyor. Şehir hayatının keşmekeşinden bunalanlar için dünyadan ve Türkiye'den ekolojik tatil önerileri...
Hürriyet Haber
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kısa tatilleri en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için 7 öneri
YazYaz
Turkuazın Binbir Hali: Maldivler
BalayıBalayı
Düğün stresini unutturacak en güzel 10 balayı rotası
AlmanyaAlmanya
Avrupa'nın ortasındaki tropik ada
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kemer Country Club’da görkemli Noel ve yılbaşı kutlamaları
OtelOtel
Türkiye’nin kongre oteli olmaya adayız
OtelOtel
Swissôtel the Bosphorus, İstanbul’a üç ödül birden!  
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Filmlere set olan 7 efsane otel
21
En İyi
Birkaç saatte bahara kaçışın 10 yolu
Doğa uzun kış uykusundan uyandı, baharın kokusu etrafı sardı ama tüm bunları şehrin sokaklarında görmek, fark etmek mümkün değil. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların baharın gelmesini beklemek yerine bahara gitmesi gerekiyor artık. Peki ama nereye? Jürimize, şehirden birkaç saatlik yolculukla bahara varabileceğiniz rotaları sorduk.
22
En İyi
Ege’nin saklı kalmış 10 köyü
Erken baharın tadını çıkarmak için rotayı Ege’ye çevirecek, gelincik tarlalarının, katırtırnaklarının, bahar dallarının oluşturduğu rengârenk manzarayla kışın ağırlığını üzerinizden atacaksınız... Üstelik bir de kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak, bilinmeyeni keşfetmek istiyorsunuz... Seyahat yazarlarına ve gezginlere, Ege’nin gizli kalmış 10 köyünü sorduk. Karşımıza 10 saklı cennet çıktı.
26
En İyi
Çocukla doğa yürüyüşü için 10 rota
Şimdi çocuğunuzu da yanınıza alarak doğaya çıkmanın, yemyeşil patikalarda yürümenin ve ona doğa sevgisi aşılamanın tam zamanı... Jürimize, çocuğunuzla birlikte yürüyebileceğiniz kolay, kısa ve yorucu olmayan doğa yürüyüşü rotalarını sorduk. İşte listemiz...
23
En İyi
Sadece baharda görebileceğiniz 10 manzara
Halk arasında baharın habercisi olarak kabul edilen ilk cemre, önümüzdeki hafta havaya düşecek. Sonraki hafta suya, en son da toprağa... Baharın ilk işaretleriyle birlikte toprak uyanacak, güneş yüzünü daha sık göstermeye başlayacak. Hayatını doğanın içinde geçiren jüri üyelerimize, Anadolu’da nisan başına kadar gerçekleşecek ve kaçırılmaması gereken olayları sorduk. Ortaya, sadece önümüzdeki bir-iki ay içinde görebileceğiniz manzaraların listesi çıktı.
21
En İyi
Keşfedilmeyi hak eden 10 alışveriş caddesi
Kimi yurtdışına gitmişken alışveriş yapar, kimiyse alışveriş yapmak için seyahate çıkar. Günümüzde hangi ülkeden hangi markadan olursa olsun hemen her şey internet üzerinden bir tık uzaktayken, yabancı bir ülkede zincir mağazalara girmek yerine orijinal parçalar keşfetmek daha heyecan verici olabiliyor. Bu hafta, keşfedilmeyi bekleyen alışveriş caddelerini araştırdık. Bu listede 5. Cadde, Oxford Caddesi gibi ünlü adresler yok. Jüri üyelerimizin tercih ettiği, orijinal parçalar, yerel tasarımlar barındıran, zamanda yolculuğa çıkaran, seyahatiniz sırasında renkli bir gün geçirmenizi sağlayacak yerler var. İşte dört kıtadan 10 alışveriş caddesi…
KışKış
Peribacaları beyaza büründü
Kapadokya'da dün başlayan kar yağışı nedeniyle peribacaları ve doğal kaya oluşumları beyaz örtü altında güzel görüntü oluşturdu.
Fransa
Doğa tutkunlarının adresi Pirene Dağları
Fransa ile İber yarımadasını birbirinden ayıran Pirene Dağları 430 km uzunluğa sahip. Dağcılar ve kış sporu tutkunlarının cazibe merkezi olan Pireneler, derin vadilerle yarılmış yapısı, bünyesinde barındırdığı üç milli park ile sadece akciğerlere değil gözlere de ziyafet sunuyor.
KışKış
Hak ettiği ilgiyi göremeyen 7 kayak merkezi
Çanakkale
Çanakkale'de tarihi Gelibolu Yarımadası beyaza büründü
KışKış
Yosemite Vadisi'nden harika kış manzaraları
YazYaz
Mavinin benzersiz tonlarıyla her gün yüzlerce turist ağırlıyor
YazYaz
Çeşme’nin en iyi beach clublar’ı, restoranları ve gece kulüpleri…
YazYaz
Athena’nın tabiat anayla buluştuğu yer: Assos