GeriEğitim ÖSYS üniversite tercih kılavuzu için tarih bilgisi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSYS üniversite tercih kılavuzu için tarih bilgisi!

ÖSYS üniversite tercih kılavuzu için tarih bilgisi!

1 milyon adayın başvurduğu LYS’nin iki oturumu tamamlandı, geri kalan üç sınav 17-18 Haziran’da yapılacak. Sınavlardan sonra adaylar, tercih telaşına girecek. 2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun, 20 Haziran’da ÖSYM internet adresinden paylaşılması planlanıyor.

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), 17 Haziran’daki LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil) ile 18 Haziran’da LYS-3 (Edebiyat-coğrafya) var. Adaylar sınavların ardından tercih telaşına düşecekler. Bu aşamada da 2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları Kontenjanları Kılavuzu’nun yayınlanmasını heyecanla bekleyecekler. Hürriyet’in edindiği bilgilere göre, 2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun 20 Haziran’da ÖSYM’nin internet adresinden paylaşılması planlanıyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir imzasıyla üniversitelere gönderilen yazıda, kılavuzda yer alabilecek hataların kontrol edilmesi istendi. Metinde, kılavuzun 20 Haziran’da açıklanmasının planlandığı ve üniversitelerin programlarıyla ilgili bilgileri kontrol etmeleri gerektiği dile getirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle