EKSTRA
MENÜ

Yks 2020

Yks 2020 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yks 2020 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 539 Yks 2020 haberi bulunmuştur.

Yks 2020 Haberleri

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 ek tercih sonuçları bekleniyor

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ek tercih sonuçları bekleniyor!

YKS 2020 ek yerleştirmeleri için tercih süreci sona erdi. Adaylar, 2020-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 23 Eylül'e kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yaptı. Tercihlerin tamamlanmasının ardından şimdi de sonuçlara yönelik tarih araştırması hız kazandı. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.09.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler YKS 2020 ek tercih sonuçları ile ilgili açıklamada

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler YKS 2020 ek tercih sonuçları ile ilgili açıklamada

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. YKS ek tercih işlemleri 17 Eylül’de başladı ve 23 Eylül’de sona erdi. Adaylar ücret ödeme işlemlerini bugün de yapabiliyorlar. Tercihlerini yapan adaylar heyecanla ek tercih sonuçlarını beklemeye başladılar. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

24.09.2020Gündem
YKS ek tercih tarihleri 2020 üniversite ek tercih ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak

YKS ek tercih tarihleri! 2020 üniversite ek tercih ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak?

YKS ek tercih tarihleri, ÖSYM tarafından ek tercih işlemlerinin başlatılmasının ardından gündeme geldi. YKS ek tercihleri 17 Eylül ve 23 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Üniversiteye yerleşmede ikinci tercih şansını deneyecek olan adaylar, YKS ek tercih ücretlerini tercih kılavuzunda yer alan bankalara yatıracaklar. Üniversite ek tercihleri 24 Eylül 2020 tarihine kadar ödenebilecek. Peki, üniversite ek tercih ücreti ne kadar? İşte, YKS ek tercihlerin yatırılacağı bankalar ve tercih ücreti bilgileriyle ilgili ayrıntılar.

22.09.2020Eğitim
YKS 2020 ek tercih ücreti yatırılan bankalar hangileri İşte YKS ek tercih ücreti ile ilgili bilgiler

YKS 2020 ek tercih ücreti yatırılan bankalar hangileri? İşte YKS ek tercih ücreti ile ilgili bilgiler

YKS ek tercihleri 2020 yılında 17 Eylül’de başladı. Adaylar işlemlerini 23 Eylül’e kadar yapabilecekler. YKS ek tercih kılavuzu içerisinde başvuru sürecine dair detaylar aktarıldı. Adayların ek tercih ücretini de kılavuz içerisinde belirtilen bankalara yatırmaları gerekiyor. Peki YKS ek tercih ücreti nasıl, hangi bankalara yatırılır? İşte ek tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler

18.09.2020Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak YKS 2020 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? YKS 2020 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM açıklaması araştırılıyor. YKS tercihlerinin ardından sonuçlar erişime açıldı. Adaylar üniversite kayıtlarını belirtilen tarihlerde yaptılar. Kayıtların ardından üniversitelerin boş kontenjanları belli olacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklandı. YKS ek tercihleri ise 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında yapıldı. Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL oldu. Peki YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak?

9.09.2020Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman başlıyor Gözler YKS 2020 üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercih tarihleri ne zaman başlıyor? Gözler YKS 2020 üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercihlerinin ne zaman başlayacağı ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan üniversite kayıtları sona erdi. YÖK programına göre bu yıl üniversite şahsen kayıtları 5 Eylül, elektronik kayıtları ise 6 Eylül'de tamamlandı. Kayıtların tamamlanmasının ardından gözler YKS ek tercihlerine çevrildi. İşte üniversite ek tercihleri ile ilgili detaylar...

7.09.2020Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercihleri için heyecan giderek artıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtları başladı. Üniversite e-kayıt işlemleri 6 Eylül’e kadar, şahsen kayıt işlemleri ise 5 Eylül’e kadar devam edecek. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte üniversite 2. tercihleri ile ilgili detaylar…

30.08.2020Gündem
İki birinci aynı üniversiteyi seçti

İki birinci aynı üniversiteyi seçti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sayısal ve sözel birincileri İstanbul Medipol Üniversitesi’ne yerleşti. Sözel birincisi Muhammed Rodi Düger İletişim Fakültesi’ni, sayısal birincisi Özge Dilay Örüm ise Uluslararası Tıp Fakültesi’ni tercih etti. Birinciler ve sınavda ilk 100’e girerek derece elde eden öğrenciler üniversitenin Beykoz Kampusu’nda düzenlenen törende basın mensuplarıyla bir araya geldi.

28.08.2020Eğitim
Çobanlıktan tıp fakültesine

Çobanlıktan tıp fakültesine

Van’ın Erciş ilçesinde hem çobanlık yapıp, hem de üniversiteye hazırlanan Muhammet Taş (19), girdiği Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında büyük bir başarı elde ederek, Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Taş’ın başarısı ailesine büyük mutluluk yaşattı.

28.08.2020Eğitim
YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelere kayıt tarihini öğrencilerin talebi üzerine uzattı. Yeni tarihlere göre e-kayıt 4 gün, şahsen kayıt 1 gün uzatıldı.

28.08.2020Eğitim
YKS şampiyonları hangi okulları seçti

YKS şampiyonları hangi okulları seçti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan (YKS) 500 tam puan alan öğrenciler yani Türkiye'nin sınav şampiyonları hedefledikleri üniversitelere yerleşti. Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) beş, Alan Yeterlilik Testleri'nden (AYT) sayısalda üç, sözelde bir, eşit ağırlıkta bir, dilde beş olmak üzere toplam 15 aday 500 puan almıştı. TYT birincileri Ankara, Antalya, Aydın, Çorum ve Nevşehir'den; AYT birincilerinde sözel İzmir, eşit ağırlık Osmaniye, sayısal İstanbul, İzmir, Malatya; yabancı dilde dört aday İstanbul bir aday Niğde'den çıktı. Kimisi çocukluk hayali olan bölüme girdi, kimiyse son anda karar verdi. İşte birincilerin yerleştikleri üniversiteler ve bölümler.

27.08.2020Eğitim
YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - YKS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir YKS tercih sonuç ekranı

YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - YKS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? YKS tercih sonuç ekranı

YKS tercih sonuçları için ÖSYM resmi sayfası ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den yazılı açıklama geldi. Aygün, 26 Ağustos tarihinde yaptığı sosyal medya paylaşımında '6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2020-YKS tercih sonuçları açıklanmıştır. ' ifadelerine yer verdi. Peki, YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte henüz yerleştirme sonuçlarını öğrenmemiş olanlar için YKS tercih sonuç ekranı...

26.08.2020Gündem
Tıp Fakültesini kazandığını pazarcı tezgahında öğrendi

Tıp Fakültesini kazandığını pazarcı tezgahında öğrendi

Tıp Fakültesini kazandığını pazarcı tezgahında çalışırken öğrenen Melih Buğra Ertek büyük sevinç yaşadı.

26.08.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Albayraktan gençlere üniversite mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan gençlere üniversite mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Üniversite hayatına hoş geldiniz gençler. Dünyaya, üreten Türkiye'nin devrimci ruhunu ilimle, irfanla hep birlikte göstermeye ne dersiniz? Bu yıl başarılı olamayan arkadaşlarımız da üzülmesin mücadeleye, yeniden denemeye DEVAM! Sizleri de o sıralarda görmek istiyoruz" dedi.

26.08.2020Ekonomi
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı ve 14 Ağustos’ta sona erdi. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra üniversite kayıtlarına ve ek tercihlere geldi. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

26.08.2020Gündem
Üniversitelerde doluluk yüzde 93ü aştı

Üniversitelerde doluluk yüzde 93'ü aştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2020) yerleştirme raporunu kamuoyuna duyurdu.

26.08.2020Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: ‘Doluluk oranları arttı’

YÖK Başkanı Saraç: ‘Doluluk oranları arttı’

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir mesaj yayımlayan  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl üniversitelerin doluluk oranlarının arttığını vurguladı.

26.08.2020Eğitim
YKS yerleştirme sonuçları bu hafta açıklanacak

YKS yerleştirme sonuçları bu hafta açıklanacak

Üniversite adaylarının 2020-YKS yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyişi sürerken ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis Aygün, sonuçların bu hafta içinde açıklanacağını belirtti.

22.08.2020Eğitim
YKS tercih sonuçları açıklandı mı Gözler YKS 2020 tercih (yerleştirme) sonuçlarında

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Gözler YKS 2020 tercih (yerleştirme) sonuçlarında!

YKS tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması heyecanla bekleniliyor. Haziran ayında sınava giren adaylar sonuçlar açıklandıktan sonra heyecanla tercihlerini yaptılar. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak olan üniversite kayıtları için ÖSYM tarih verdi.  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak.

21.08.2020Gündem
2020 YKS (üniversite) tercih ekranı: YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek - Son saatlere girildi

2020 YKS (üniversite) tercih ekranı: YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek? - Son saatlere girildi

YKS tercihleri ÖSYM tarafından 6 Ağustos tarihinde alınmaya başlandı. Üniversiteye girmeyi bekleyen ve tercihlerini son güne bırakan adaylar YKS tercihlerinin biteceği tarihe odaklandı. ÖSYM AİS ekranı üzerinden aday şifre ve T.C kimlik numarası ile alınacak olan tercihler gece yarısı sona erecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, 2020 YKS tercih ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.08.2020Gündem
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite)  2. tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) 2. tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı. Tercihler 14 Ağustos’ta saat 23:59’da sona erecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar hangi üniversiteyi ve bölümü kazandıklarını öğrenebilecekler. Peki YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

14.08.2020Gündem
YKS 2020 (üniversite) tercihleri ne zaman bitecek İşte YKS tercih kılavuzu

YKS 2020 (üniversite) tercihleri ne zaman bitecek? İşte YKS tercih kılavuzu

YKS tercihleri tüm hızıyla devam ediyor. YKS tercih kılavuzuna göre adaylar işlemlerini yapıyorlar. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Tablo 3'te yer alan ön lisans programlarını, 2020-TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebileceklerdir. Peki YKS tercihleri ne zaman bitecek? Yayımlanan takvim içerisinde tercihlerin sona ereceği tarih duyuruldu. İşte YKS tercih kılavuzu ve detaylar...

11.08.2020Gündem
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdölden tercih yapacak öğrencilere çağrı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl'den tercih yapacak öğrencilere çağrı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de işsizlik sektörünün en az olduğu alan sağlık sektörü. Verilere göre sağlık eğitimi alan kişilerin sadece yüzde 4'ü işsiz kalıyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl de, YKS tercihi yapacak öğrencilere sağlıkla alakalı bölümlere öncelik vermeleri konusunda önerilerde bulundu.

8.08.2020Gündem
YKS tercihleri nasıl yapılır İşte YKS 2020 tercih kılavuzu ve ÖSYM giriş ekranı

YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS 2020 tercih kılavuzu ve ÖSYM giriş ekranı

YKS tercihleri ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından başladı. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak olan YKS tercihleri 14 Ağustos'a kadar devam edecek. YKS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre tercihler yapılacak. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Tercihler https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve şifre kullanılarak gerçekleştirilecek. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak.

7.08.2020Gündem
YKS tercihleri başladı… Seçim yaparken acele etmeyin

YKS tercihleri başladı… Seçim yaparken acele etmeyin

YKS tercihleri bugün başladı. Seçilecek mesleğin öğrenci için çok önemli bir karar ve hayatının dönüm noktası olduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. M. Necmettin Atsü, “Meslek kararında asıl söz sahibi öğrencinin kendisi. Ortalama ömrün 80 yıl olduğunu düşünürsek öğrenciler 60 yıllık bir karar verecek. Bu kararı verirken çok iyi düşünmek, acele etmemek gerekiyor” dedi.

7.08.2020Eğitim
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler YKS 2020 üniversite tercih sonuçlarında

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler YKS 2020 üniversite tercih sonuçlarında

YKS tercih sonuçları için heyecan başladı. Üniversite tercihleri 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak. Sınava giren adaylar, ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre işlemlerini gerçekleştiriyorlar. AYT ve TYT sınavlarından aldıkları puan neticesinde üniversite tercihlerini gerçekleştirecek olan adaylar, 2 yıllık ya da 4 yıllık bölümleri tercih edebilecek. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

7.08.2020Eğitim
YKS tercihleri saat kaçta başlıyor 2020 YKS (üniversite) tercih tarihleri ve kılavuz detayı

YKS tercihleri saat kaçta başlıyor? 2020 YKS (üniversite) tercih tarihleri ve kılavuz detayı!

YKS tercihleri, ÖSYM tarafından belirlenen tarihin gelmesiyle gündemdeki yerini aldı. Üniversiteye yerleşecek olan binlerce aday 2020 YKS tercih kılavuzuna göre, 4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerin tercihlerini yapacaklar. YKS tercihleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile alınacak. 2020 YKS tercihleri 14 Ağustos'ta sona erecek. Peki, YKS tercihleri başladı mı? İşte, 2020 YKS tercih tarihleri ve kılavuzla ilgili detaylı bilgiler.

5.08.2020Gündem
PMYO 2020 alımlarıyla ilgili detaylar merak ediliyor... PMYO başvurusu için TYT taban puanları kaç

PMYO 2020 alımlarıyla ilgili detaylar merak ediliyor... PMYO başvurusu için TYT taban puanları kaç?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) alımlarına ilişkin detaylar YKS 2020 sonucunun açıklanması ardından merak konusu oldu. Polis adayları, YKS’nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) puanı ile PMYO alımlarına başvuruda bulunabilecek. Polislik için başvuru yapacak olan adayların sadece bu yıla mahsus olmak üzere TYT’de baraj puanı olan 150'yi geçmesi gerekiyor. Peki, polislik taban puanı belli oldu mu? PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Polis Meslek Yüksek Okulu başvurularıyla ilgili tüm bilinmesi gerekenler…

31.07.2020Gündem
2 yıllık, 4 yıllık üniversite taban puanları: YKS 2020 taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı

2 yıllık, 4 yıllık üniversite taban puanları: YKS 2020 taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı!

2020 üniversite taban puanları ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından YKS taban puanları ve başarı sıralamaları belli oldu. ÖSYM tarafından açıklanan tabloya göre, üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerinin taban puanlarına ve başarı sıralamasına göre 2020 YKS tercih işlemleri tamamlanacak. Adaylar tablo 3 ve tablo 4 üzerinden lisans ve önlisans tercihleri yapacak. İşte, YKS taban puanları ve başarı sıralamasıyla ilgili ayrıntılar.

29.07.2020Gündem
PMYO 2020 alımlarıyla ilgili detaylar merak ediliyor... Polislik kaç puan PMYO başvurusu için TYT taban puanları kaç

PMYO 2020 alımlarıyla ilgili detaylar merak ediliyor... Polislik kaç puan? PMYO başvurusu için TYT taban puanları kaç?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) alımlarına ilişkin detaylar YKS 2020 sonucunun açıklanması ardından merak konusu oldu. Polis adayları, YKS’nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) puanı ile PMYO alımlarına başvuruda bulunabilecek. Polislik için başvuru yapacak olan adayların sadece bu yıla mahsus olmak üzere TYT’de baraj puanı olan 150'yi geçmesi gerekiyor. Peki, polislik taban puanı belli oldu mu? PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Polis Meslek Yüksek Okulu başvurularıyla ilgili tüm bilinmesi gerekenler…

28.07.2020Gündem
2 yıllık, 4 yıllık sözel sayısal üniversite taban puanları belli oldu İşte YKS 2020 taban puanları

2 yıllık, 4 yıllık sözel sayısal üniversite taban puanları belli oldu! İşte YKS 2020 taban puanları

2 yıllık, 4 yıllık sözel ve sayısal üniversite taban puanları ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Üniversite taban puanları her yıl ÖSYM tarafından yayımlanıyor. Adaylar bu puanlara bakarak tercih işlemlerini gerçekleştiriyorlar. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre tercih işlemleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. YKS 2020 tercih kılavuzunun erişime açılması ile beraber 2 yıllık, 4 yıllık sözel sayısal üniversite taban puanları belli oldu.

28.07.2020Gündem
4 yıllık sağlık bölümleri taban puanları 2020 4 yıllık sağlık bölümleri başarı sıralamaları kaç

4 yıllık sağlık bölümleri taban puanları 2020! 4 yıllık sağlık bölümleri başarı sıralamaları kaç?

4 yıllık sağlık bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları, kariyerini sağlık alanında sürdürmek isteyen pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 4 yıllık sağlık bölümleri içerisinde yer alan branşlarda eğitim görmek isteyen adaylar, internet üzerinden puan araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, 4 yıllık sağlık bölümleri başarı sıralamaları kaçtan başlıyor ve hangi aralıklarda yer alıyor. İşte, YKS 2020 tercih robotu aracılığıyla kolayca görüntülenebilen 4 yıllık sağlık bölümler taban puanları ve başarı sıralamaları 2020 ekranı

27.07.2020Gündem
4 yıllık Eşit Ağırlık (EA) bölümler taban puanları 2020 ÖSYM 4 yıllık EA bölümler başarı sıralaması

4 yıllık Eşit Ağırlık (EA) bölümler taban puanları 2020! ÖSYM 4 yıllık EA bölümler başarı sıralaması!

4 yıllık eşit ağırlık bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları ile araştırılmaya devam ediliyor. Sınava Eşit Ağırlık alanından giren ve YKS 2020 sonuçları kapsamında puanlarını elde eden pek çok aday, 4 yıllık Eşit Ağırlık bölümler kapsamında hangi bölümleri tercih edebileceğini tercih robotu üzerinden görüntüleyebilecek. Peki, 4 yıllık eşit ağırlık bölümler için taban puanları ve başarı sıralaması neler oldu? İşte, 4 yıllık Eşit Ağırlık bölümler için taban puanları ve başarı sıralaması hakkında detaylı bilgiler

27.07.2020Gündem
Bakan Selçuk’tan üniversite adaylarına mesaj

Bakan Selçuk’tan üniversite adaylarına mesaj

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS-2020 sonuçlarının açıklanmasının ardından gençlere destek mesajı verdi. Selçuk, “Çok daha fazlasını içinizde taşıyorsunuz” diye belirtti.

27.07.2020Eğitim
ÖSYM sınav sonuçları YKS sorgulama ekranı TYT AYT YKS 2020 Türkiye birincileri ve baraj puanı bilgileri

ÖSYM sınav sonuçları YKS sorgulama ekranı! TYT AYT YKS 2020 Türkiye birincileri ve baraj puanı bilgileri

ÖSYM tarafından açıklanan YKS sonuçları, 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü yüz binlerce adayın gündemindeki konu oldu. Hayallerindeki Lisans ve Ön Lisans bölümlerini tercih edebilmek için TYT, AYT ve YDT oturumlarına katılan öğrenciler, 2020 YKS sonuçları çerçevesinde girdikleri oturumlar için puan bilgilerini edinebilecek. YKS sonuçları ile başarı sıralaması hakkında da bilgi sahibi olacak olan pek çok aday, buna göre tıp, mühendislik, öğretmenlik gibi branşlarda tercih yapıp yapamayacağı fikrine sahip olacak. İşte, YKS 2020 sonuçları çerçevesinde TYT AYT baraj puanı bilgileri, tercih süreci ve YKS birincileri hakkında bazı bilgiler

27.07.2020Gündem
YKS birincilerinin illeri açıklandı

YKS birincilerinin illeri açıklandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bu sabah açıklanan YKS-2020 sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak YKS birincilerinin hangi illerden çıktığını kamuoyuna duyurdu.

27.07.2020Eğitim
Son dakika... YKS sonuçları açıklandı

Son dakika... YKS sonuçları açıklandı

YKS sonuçları ÖSYM tarafından sabah saatlerinde erişime açıldı. YKS 2020 kapsamında YDT, TYT ve AYT sonuçları bilgilerini Aday İşlemleri Sayfası (AİS) aracılığıyla duyuran ÖSYM, YKS sonuçları sonrasında tercih aşaması için güncel kılavuz bilgilerini yayımlayacak. Açıklanan son bilgilere göre 6 Ağustos tarihinde başlayacak olan YKS 2020 tercih süreci, internet ortamında yürütülecek ve 14 Ağustos'a kadar sürecek. YKS sonuçları bilgisi çerçevesinde yapılacak olan tercihler, baraj puanını geçen her aday tarafından değerlendirilebilecek. İşte, YDT, AYT ve TYT bilgilerinin yer aldığı YKS 2020 sonuçları, baraj puanı ve tercih süreci hakkında detaylı bilgiler

27.07.2020Haber
YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak 2020 YKS (üniversite sınavı) sonuçlarında son durum bilgisi...

YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2020 YKS (üniversite sınavı) sonuçlarında son durum bilgisi...

'YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?' Üniversite sınav heyecanını geride bırakan milyonlarca aday, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklanmış durumda. ÖSYM Başkanı Aygün, YKS tercihlerinin 6-14 Ağustos tarihlerinde 'http://ais.osym.gov.tr'den yapılacağını açıkladı. Tercih açıklaması ardından sonuçlara yönelik araştırmalar da hız kazandı. ÖSYM, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih 2020 sınav takviminde belli oldu. İşte, 2020 YKS sınav sonuçlarında son durum ve YKS sonuç tarihiyle ilgili ayrıntılar....

25.07.2020Eğitim
YKS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak YKS tercih kılavuzu açıklandı

YKS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak? YKS tercih kılavuzu açıklandı!

YKS tercihleri her yıl ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor. Haziran ayında uygulanan üniversite sınavı sonuçlarının başlamasının ardından tercihler başlayacak. ÖSYM YKS tercih kılavuzu ile ilgili açıklama yaptı ve ön bilgi verme amaçlı kılavuzu erişime açıldı. Tercih tarihlerinde yeniden bir kılavuz yayımlanacak. Peki YKS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak?

24.07.2020Gündem
YKS sonuçları açıklandı mı Gözler ÖSYM YKS (üniversite sınavı) sonuç duyurusunda

YKS sonuçları açıklandı mı? Gözler ÖSYM YKS (üniversite sınavı) sonuç duyurusunda

Sosyal medyada 'YKS 2020' etiketinin trend listesinde yer alması heyecan yarattı. Üniversite sınavına giren binlerce öğrenci, sosyal medyadaki paylaşımlar nedeniyle ÖSYM sayfasını ziyaret ederek YKS sonucunun açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyor. Peki, YKS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM takvimine göre, üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS sonuçlarıyla ilgili son durum...

24.07.2020Gündem
YKS tercih kılavuzu açıklandı İşte 2020 YKS tercih kılavuzuna göre tercih tarihleri...

YKS tercih kılavuzu açıklandı! İşte 2020 YKS tercih kılavuzuna göre tercih tarihleri...

YKS tercih kılavuzu ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS tercih kılavuzu ön bilgi verme amaçlı yayımlandı. Adaylar tercih işlemlerini 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapabilecekler. Adaylar işlemlerini T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar.

22.07.2020Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanıyor YKS 2020 sonuçları ile ilgili ÖSYM tarih verdi

YKS sonuçları ne zaman açıklanıyor? YKS 2020 sonuçları ile ilgili ÖSYM tarih verdi

YKS sonuçları için heyecan giderek artıyor. YKS 2020 yılında üç oturum şeklinde gerçekleştirildi. TYT, AYT ve YDT oturumları 27 Haziran ve 28 Haziran'da yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan aldıklarını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM tarafından YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. Sonuçların açıklanmasının ardından, üniversite tercih işlemleri başlayacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanıyor?İşte 2020 üniversite sınavı sonuç tarihi...

17.07.2020Eğitim
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak YKS 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS 2020 sonuçları için heyecanlı bekleyiş

YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran'da gerçekleştirildi. YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. TYT, AYT, YDT olmak üzere üç oturum şeklinde yapılan üniversite sınavında adaylar kendi alanlarına uygun olan oturumlara girdiler. Sınavın soruları ve cevapları tüm oturumların tamamlanmasının ardından 28 Temmuz'da erişime açıldı. ÖSYM yayımlandığı duyuruda sonuçların ne zaman açıklanacağını bildiri. İşte 2020 YKS sonuç tarihi...

14.07.2020Gündem
YKS 2020 ne zaman açıklanacak YKS sınav sonuçlarında tarih bilgisi ÖSYMden geldi

YKS 2020 ne zaman açıklanacak? YKS sınav sonuçlarında tarih bilgisi ÖSYM'den geldi

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversiteye giriş kapsamında uygulanan 2020 YKS 27 28 Haziran tarihleri arasında üç oturum şeklinde gerçekleşti. Adaylar soruların ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesapladılar. Hayallerindeki üniversiteye yerleşmeyi bekleyen binlerce aday, 2020 YKS sonuçlarıyla ilgili ÖSYM'nin yapacağı son dakika açıklamaya odaklandı. İşte, ÖSYM'nin yapılan açıklamaya göre, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih.

11.07.2020Gündem
2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak Gözler ÖSYMde

2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak? Gözler ÖSYM'de

Yaklaşık iki buçuk milyon adayın katılım sağladığı 2020-YKS'nin sonuçları henüz açıklanmamışken, üniversiteli adayları ÖSYM'nin tercih başvurularını ne zaman almaya başlayacağını sorguluyor. Bu kapsamda bilgi edinmek isteyen adaylar, ÖSYM'nin açıklamalarını araştırıyor. Peki, 2020 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

10.07.2020Gündem
YKS bitti, öğrencileri tercih heyecanı sardı

YKS bitti, öğrencileri tercih heyecanı sardı

Üniversite adaylarının geleceğini belirleyen önemli dönüm noktalarından biri olan YKS’nin tamamlanmasıyla yeni bir dönemece girildi. Adaylar, 28 Temmuz tarihinde açıklanacak sınav sonuçlarını beklerken; uzmanlar bundan sonraki döneme ilişkin önerilerde bulundu.

6.07.2020Eğitim
Mabel Matiz: ‘Hayretle izliyorum’

Mabel Matiz: ‘Hayretle izliyorum’

YKS-2020’nin TYT oturumunda Türkçe soruları arasında Mabel Matiz’in ‘Fırtınadayım’ şarkısının sözlerinin yer alması üzerine, şarkıcının cinsel kimliği üzerinden tartışma başlamıştı.

5.07.2020Gündem
YKS 2020 ne zaman açıklanacak YKS sonuçları için gözler ÖSYMde

YKS 2020 ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları için gözler ÖSYM'de

YKS sonuçları için gözler ÖSYM'ye çevrildi. 27 Haziran ve 28 Haziran tarihlerinde üç oturum şeklinde düzenlenen üniversite sınavına giren adaylar YKS sonuçlarını heyecanla bekliyorlar. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sonuçların temmuz ayında erişime açılacağı duyuruldu ve tarih yayımlandı. TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilecekler. İşte sonuç açıklanma tarihi....

3.07.2020Gündem
YKS 2020 ne zaman açıklanacak YKS sonuçları için gözler ÖSYMde

YKS 2020 ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları için gözler ÖSYM'de

YKS (TYT, AYT, YDYT) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılan konular arasında yerini aldı. YKS 2020 yılında 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günlerinde yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu. İşte 2020 YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih...

1.07.2020Gündem
LGS ve YKS sınav görev ücretleri ne zaman yatacak 2020

LGS ve YKS sınav görev ücretleri ne zaman yatacak 2020?

LGS ve YKS sınavında görevli olarak yer alan öğretmenler, sınav görev ücretlerinin ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Alınan görev durumuna göre çeşitlenen YKS ve LGS sınav görev ücretleri, öğretmenlerin hesabına yatırılıyor. Peki, LGS ve YKS sınav görev ücretleri ne zaman yatacak? İşte, o konuda bazı bilgiler

1.07.2020Eğitim