EKSTRA
MENÜ

Yks Tercihleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 364 haberi bulunmuştur.

Yks Tercihleri Haberleri

YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı: YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte ÖSYM YKS 2. ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları listesi

YKS ek tercih kılavuzu 2021 yayınlandı: YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM YKS 2. ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları listesi

YKS ek tercih kılavuzu ile beraber üniversite yerleştirmede son süreç başladı. ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme dönemi için start verildi. İkinci ek yerleştirme Tercih sürecinde, merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek. 24 tercih hakkı bulunan adaylar, üniversite ek tercih taban puanları ve boş kontenjanlarına göre sıralamalarını yapacaklar. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, ÖSYM YKS 2. ek tercih üniversite boş kontenjanları ve YKS tercih kılavuzu.

14.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler kapsamında 140 puanlar ne zaman tercih yapacak YKS 2. ek yerleştirme tercih kılavuzu için ÖSYM detayı

YKS 2. ek tercihler kapsamında 140 puanlar ne zaman tercih yapacak? YKS 2. ek yerleştirme tercih kılavuzu için ÖSYM detayı

YKS ek tercih tarihleri, 140 puan alanlar için kritik önem arz edecek. YKS 2. ek tercih tarihleri, üniversite yerleştirme kılavuzu ile erişime açılacak. YKS tercihleri ve ek tercihlerinde ön lisans ve lisans programlarına yerleşemeyenler 2. ek tercih döneminde tercih yapacak. ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS 2. Ek tercihleri ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen adayların üniversite kayıtları tamamlandıktan sonra, üniversitelere yerleşip kayıt yaptırmayan aday sayıları toplanarak boş kontenjanlar belirlenecek ve İkinci Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.’ dedi. Gözler şimdi üniversite 2. ek tercih tarihinde. Peki, YKS 2. ek tercihler ne zaman? İşte, ayrıntılar.

12.10.2021Gündem
140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak İşte YKS 3. tercihleri hakkında bilgi

140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte YKS 3. tercihleri hakkında bilgi

YKS tercihleri için sürecin sona ermesi ile şimdi de ek tercihler gündeme geldi. YÖK, merkezi ve ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar için "ikinci ek yerleştirme" yapılacağını, bu ek yerleştirme imkanından TYT puanı asgari 140, AYT/YTD puanı asgari 170 olan adayların da faydalanabileceğini açıklamıştı. Peki, 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak?

22.08.2021Gündem
ÖSYMden YKS tercihleri için son gün hatırlatması - YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek

ÖSYM'den YKS tercihleri için son gün hatırlatması - YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek?

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sürecinin sona ermesine saatler kala ÖSYM'den son gün hatırlatması geldi. Yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 20 Ağustos'a uzatılan YKS tercih süreci bugün sona erecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek?

20.08.2021Gündem
Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih süreci 20 Ağustos’ta sona eriyor. Şimdi gözler sonuçları açıklayacak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından da birinci ve ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Barajın düşürüleceği ek tercih dönemini ise yüz binlerce aday heyecanla bekliyor.

19.08.2021Eğitim
YKS üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, ek tercihler ne zaman yapılacak İşte 2021 YKS tercih ve yerleştirme takvimi

YKS üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, ek tercihler ne zaman yapılacak? İşte 2021 YKS tercih ve yerleştirme takvimi

YKS üniversite tercihleri ve yerleştirme süreci, sınava giren ve sonuçların ardından tercih aşamasına geçen öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. 5 Ağustos tarihinde başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemleri için artık son günlere girildi. ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak olan tercihlerin ardından ise açıkta kalan adaylar için 2. ek tercih dönemi başlayacak. Üniversite boş kontenjanlarına göre alınacak YKS ek tercihleri son süreçte tamamlanacak. 2 yıllık ve 4 yıllık bölümler için işlemlerinin henüz tamamlamayanların gözü şimdi son tercih tarihinde. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor? İşte, 2021 YKS tercih tarihleri hakkında detaylar.

17.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen takvim

YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen takvim

YKS tercihlerinin alınmaya başlamasının ardından geçen süre gözleri üniversite son tercih tarihine çevirdi. ÖSYM takvimine göre 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021 üniversite tercihleri, YKS tercih kılavuzu bilgileri ışığında yapılacak. ÖSYM'nin AİS ekranından alınacak olan YKS tercihlerini yazarken adayların 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin kontenjan, sıralama ve taban puanlarını dikkate alması gerekecek. 2021 YKS tercihlerinin ardından yerleştirme sonuçları ilan edilecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor ve sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte, YKS tercih takvimi hakkında ayrıntılar.

16.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM üniversite tercih tarihi bilgisi

YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM üniversite tercih tarihi bilgisi

YKS tercihlerinin alınmaya başlamasının ardından geçen süre gözleri üniversite son tercih tarihine çevirdi. ÖSYM takvimine göre 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021 üniversite tercihleri, YKS tercih kılavuzu bilgileri ışığında yapılacak. ÖSYM'nin AİS ekranından alınacak olan YKS tercihlerini yazarken adayların 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin kontenjan, sıralama ve taban puanlarını dikkate alması gerekecek. 2021 YKS tercihlerinin ardından yerleştirme sonuçları ilan edilecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor ve sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte, YKS tercih takvimi hakkında ayrıntılar.

13.08.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor YKS tercihleri ne zaman son İşte 2021 YKS tercih takviminde son durum

Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor? YKS tercihleri ne zaman son? İşte 2021 YKS tercih takviminde son durum!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 26-27 Haziran'da yapılan 2021-YKS'nin sonuçları 28 Temmuz'da açıklandı. Tercih süreci de geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Adaylar, ÖSYM tarafından, yerleştirme puanları ve varsa ek puanları, yükseköğretim programlarıyla ilgili tercihleri ve bu programların kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak yükseköğretim programlarına yerleştirilecek. Peki, üniversite tercihleri ne zaman bitiyor? YKS tercihleri ne zaman son?

12.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS tercihleri ne zaman bitecek ÖSYM bilgileri

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM bilgileri

YKS tercih sonuçları ve tercih bilgileri gündemde yer alıyor. YKS tercihleri ne zaman biter sorusu, üniversiteye girmek isteyen milyonlarca adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021-YKS tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle tamamlanacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan yararlanacak olan adaylar ardından da YKS tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. Üniversite tercih sonuçları ile ön lisans ve lisans yerleştirmeleri gerçekleşecek. İşte, milyonların merak ettiği YKS tercih tarihleri ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılar.

11.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM 2021 YKS tercihleri için son durum bilgileri

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM 2021 YKS tercihleri için son durum bilgileri

YKS tercih sonuçları yüz binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Üniversite tercih işlemleri, lisans ya da ön lisans programlarına yerleşmek isteyen adaylar tarafından 20 Ağustos'a kadar yapılmaya devam edilecek. Tercihler, 5-20 Ağustos arasında 'https://ais.osym.gov.tr' sayfasından ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapılabilecek. Şimdi ise tercih sonuçları için tarihler araştırılıyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman açıklanacak?

9.08.2021Gündem
YKS üniversite tercih ekranı 2021: YÖK Atlas robotu ile YKS tercihleri nasıl yapılır

YKS üniversite tercih ekranı 2021: YÖK Atlas robotu ile YKS tercihleri nasıl yapılır?

YÖK Atlas tercih robotu aracılığıyla 2021 YKS ile öğrenci alan önlisans ve lisans programlarının kontenjan bilgisi erişime açıldı. Son 1 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, üniversite tercihleri için kritik önem taşıyacak. YKS tercih sürecinde adaylar YÖK atlas tercih robotu bilgilerinden faydalanabilecekler. Üniversite tercih işlemleri ise ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden gerçekleşecek. Peki, YÖK Atlas robotu ile YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte, YKS üniversite tercih ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.08.2021Gündem
YKS tercih tarihleri: YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte 2021 üniversite tercih bilgileri

YKS tercih tarihleri: YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte 2021 üniversite tercih bilgileri!

YKS tercih tarihleri adaylar tarafından takip ediliyor. Üniversiteye giriş kapsamında uygulanan YKS sınavında tercih işlemleri için tarihler belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) tercih işlemleri 5 Ağustos'ta alınmaya başladı. Puanları ölçüsünde tercih yaparak üniversitelere yerleşmek isteyen adaylar, tercih sürecinin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, 2021 üniversite tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.08.2021Gündem
YKS taban puanları ve kontenjanları 2021: 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları kılavuz bilgileri yayınlandı

YKS taban puanları ve kontenjanları 2021: 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları kılavuz bilgileri yayınlandı

Üniversite taban puanları ve kontenjanları ile YKS tercihleri 5 Ağustos tarihinde başlayacak. 5-20 Ağustos tarihlerinde 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alan kurallara göre adaylar tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Ön lisans programlarını tercih edebilmek için TYT puanından en az 150 puan ve üzeri almış olmak gerekecek. Vakıf üniversitelerinde ön lisans programlarına 75 bin 44, lisans programlarına 92 bin 396 kontenjan ayrıldı. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte, ÖSYM YKS tercih kılavuzu bilgilerine göre, 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları ve kontenjanları ile ilgili ayrıntılar.

5.08.2021Gündem
YKS tercih yapma ekranı ÖSYM.gov.tr:  Üniversite tercih ekranı ve kılavuz bilgileri yayınlandı YKS tercihleri nasıl ve nereden yapılacak

YKS tercih yapma ekranı ÖSYM.gov.tr: Üniversite tercih ekranı ve kılavuz bilgileri yayınlandı! YKS tercihleri nasıl ve nereden yapılacak?

ÖSYM YKS tercih yapma ekranı bugün erişime açıldı. 5 Ağustos Perşembe günü ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden üniversite tercihleri için önemli duyuru geldi. 20 Ağustos tarihine uzatılan 2021 YKS tercihi, ÖSYM'nin tanıdığı tercih hakkına göre sıralama ve puan durumunu dikkate alarak yapılacak. Adaylar, bu işlemler için AİS ekranını kullanacak. YKS tercihi için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar da yer alacak. Tercih sırasında bölümün özel koşullarına riayet edilerek tercih işleminin gerçekleştirilmesi, üniversite kayıtları esnasında çıkabilecek olası sorunların önüne geçilmesine imkan tanıyacak. Peki, ÖSYM YKS tercih işlemi nasıl yapılır ve uzmanların tercih önerileri neler? Üniversite tercihleri nereden yapılır? İşte, o detaylar

5.08.2021Gündem
Tercih yaparken nelere dikkat etmeli

Tercih yaparken nelere dikkat etmeli?

Milyonlarca kişinin odak noktasını oluşturan YKS sonuçları açıklandı. ÖSYM takvimine göre 2021-YKS tercihleri 5-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. İşte üniversitelerden adaylara öneriler...

5.08.2021Eğitim
YKS tercihleri başladı

YKS tercihleri başladı

2021-YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos saat 10.00'da başladı.

5.08.2021Eğitim
PMYO başvuruları ne zaman başlıyor Başvuru için kaç puan almak gerekiyor Polislik taban puanları ve kontenjan bilgisi

PMYO başvuruları ne zaman başlıyor? Başvuru için kaç puan almak gerekiyor? Polislik taban puanları ve kontenjan bilgisi

PMYO başvuru tarihi ve taban puanları, 2021 YKS tercihleri öncesi bir kez daha öne çıkan konulardan oldu. YKS'nin ilk oturumu olan TYT'nin puanına göre adaylar polislik başvurularını gerçekleştirecekler. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. Gözler şimdi 2021 PMYO başvuruları tarihlerinde. Peki, başvuru için kaç puan almak gerekiyor? İşte, Polislik taban puanları ve kontenjan bilgisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitiyor Üniversite tercih tarihleri uzatıldı mı 2021 YKS tercih süresi için son dakika karar geldi

YKS tercihleri ne zaman bitiyor? Üniversite tercih tarihleri uzatıldı mı? 2021 YKS tercih süresi için son dakika karar geldi!

YKS tercihleri ne zaman bitiyor sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. YKS tercih tarihleri son dakika açıklama ile değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri sebebiyle YKS 2021 tercih süresinin uzatıldığını bildirdi. Milyonlarca adayın üniversiteye giriş kapsamında gerçekleştireceği YKS tercih süresi daha önce 5-13 Ağustos 2021 olarak açıklanmıştı. Ön lisans ve lisans adayları YKS tercih kılavuzu bilgileri ile açıklanan yeni tarihlerde tercihlerini gerçekleştirecekler. Peki, üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, 2021 YKS tercih tarihleri ile ilgili yapılan açıklamanın detayları.

4.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu YKS tercihleri uzatıldı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercihleri uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen YKS 2021 tercih tarihlerinin 20 Ağustos'a uzatıldığını duyurdu

3.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM üniversite tercih kılavuzu bilgileri: İşte taban puan ve kontenjanlar

YKS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM üniversite tercih kılavuzu bilgileri: İşte taban puan ve kontenjanlar

YKS tercihleri ne zaman yapılacak sorusu, üniversite adaylarının gündeminde yer almaya devam ediyor. Yerleştirme tercihlerine günler kala 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. YKS tercih ve kontenjan kılavuzuyla tercih sürecine başlayacak olan adaylar 2 yıllık ve 4 yıllık taban puanları da göz önünde bulunduracaklar. Peki, YKS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, 2021 YKS taban puanları ve kontenjanları bilgisi ile tercih tarihleri hakkında bilgiler.

31.07.2021Gündem
Üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları güncellendi Halis Aygün duyurdu.. ÖSYM YKS tercihleri ne zaman başlayacak

Üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları güncellendi! Halis Aygün duyurdu.. ÖSYM YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

YKS 2021 tercih tarihleri merakla beklenirken ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den flaş bir açıklama geldi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS tercih kılavuzunun güncel halinin 29 Temmuz tarihinde erişime açıldığını duyurdu. ÖSYM tarafından yürütülecek olan YKS tercih süreci, öğrencilerin gündeminde yer alacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu internet sitesinden yayımlayan ÖSYM, 2021 YKS tercih tarihlerini de daha öncesinden açıklamıştı. 26-27 Haziran'da üç oturum halinde düzenlenen binlerce adayın katılım sağladığı YKS sonuçlarına göre adaylar üniversite tercihlerini gerçekleştirecekler. YKS tercihleri, ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden aday T.C kimlik numarası ile alınacak. Adaylara üniversite tercih tarihleri süresinde 24 tercih hakkı tanınacak. Peki, YKS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, 2021 Üniversite tercih ve kontenjan kılavuzu bilgileri.

29.07.2021Gündem
YKS sınav sonuçları erişime açıldı: 2021 YKS, AYT, TYT baraj puanı ve ÖSYM AİS sonuç sayfası detayları...YKSye kaç kişi girdi

YKS sınav sonuçları erişime açıldı: 2021 YKS, AYT, TYT baraj puanı ve ÖSYM AİS sonuç sayfası detayları...YKS'ye kaç kişi girdi?

YKS sınav sonuçları için son dakika açıklama geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamada 2021 YKS sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. 2 milyon 416 bin kişinin sonuç sayfası oluşturuldu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından sosyal medya üzerinden duyurulan YKS sonuçları, TYT, AYT, YDT sınavlarına katılım gösteren yüz binlerce aday tarafından takip ediliyordu. YKS sonuçları sonrasında tercih sürecine başlayacak olan ÖSYM, 5-13 Ağustos tarihleri arasında öğrencilerin tercih listelerini AİS ekranına girmesini talep edecek. Böylece 13 Ağustos tarihinde üniversite tercih döneminin ilk ayağı sona ermiş olacak, yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ek tercihler alınmaya başlanacak. İşte, YKS sonuçları görüntüleme ekranı ve sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.07.2021Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM, üniversite sınav sonuçları için bilgilendirmesi yaptı.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, üniversite sınav sonuçları için bilgilendirmesi yaptı.

YKS sonuçları 2021 için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar nezdinde üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS sonuçları hakkında detaylı bilgiler

26.07.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında son bilgiler

Üniversite tercihleri ne zaman? İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında son bilgiler

Üniversite tercihleri adayların gündeminde yer alıyor. Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar kapsamında üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

25.07.2021Gündem
Üniversite taban puanları: 2 yıllık ve 4 yıllık 2021 YKS kontenjan sayısı açıklandı YKS tercihleri ne zaman

Üniversite taban puanları: 2 yıllık ve 4 yıllık 2021 YKS kontenjan sayısı açıklandı! YKS tercihleri ne zaman?

YKS tercihleri için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), “2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nu yayınladı. ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden açıklanan YKS tercih kılavuzunda üniversite taban puanları ve kontenjan sayıları bilgisine yer verildi. Adayların 2 yıllık ve 4 yıllık tercihlerinde önem arz eden üniversite kontenjanları sayılarına göre, devlet üniversitelerinin toplam kontenjanı lisans programları için 390 bin 923 oldu. Peki, YKS tercihleri ne zaman? İşte, Üniversite kontenjan sayıları ve YKS tercih tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

18.07.2021Gündem
YKS tercihleri 5-13 Ağustos’ta

YKS tercihleri 5-13 Ağustos’ta

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), “2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nu yayınladı.

17.07.2021Eğitim
ÖSYM duyurdu: YKS tercih ve kontenjan kılavuzu yayınlandı... YKS tercihleri ne zaman başlayacak

ÖSYM duyurdu: YKS tercih ve kontenjan kılavuzu yayınlandı... YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. Üniversite adayları, YKS tercih ve kontenjan kılavuzuyla tercih süreciyle ilgili soru işaretlerini giderebilecek. Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor....

16.07.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak İşte 2021 YKS tercih sürecinde son bilgiler

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2021 YKS tercih sürecinde son bilgiler

YKS sınavının ardından tercihler hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Üniversite adayları YKS puanlarına göre tercihte bulunacak. Adaylar, geçtiğimiz sene yayımlanan ünversite taban ve tavan puanlarına bakarak tercih işlemlerinde fikir sahibi olabilir. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

14.07.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman İşte 2021 üniversite tercihlerinde son bilgiler

YKS tercihleri ne zaman? İşte 2021 üniversite tercihlerinde son bilgiler

Öğrencilerin üniversite hayatları için dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. Adaylar, sınavdan alacakları puanlar nezdinde üniversite tercihinde bulunacak. Gözler şimdi sonuçların ardından tercih sürecinde olacak. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlayacak?

11.07.2021Gündem
Üniversite (YKS) tercihleri ne zaman  2021 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı İşte 2021 YKS tercih sürecinde son gelişmeler...

Üniversite (YKS) tercihleri ne zaman? 2021 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte 2021 YKS tercih sürecinde son gelişmeler...

Üniversite tercihleri ne zaman sorusu, YKS sınavının tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçlarının 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacağı bildirildi. İstedikleri üniversiteye girmek için sabırsızlanan adaylar, sınav puanlarına göre tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Gözler şimdi üniversite tercih tarihlerinde. Peki, YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı, tercihler ne zaman? İşte, 2021 YKS tercihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.07.2021Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında bilgi

Üniversite tercihleri ne zaman? İşte 2021 YKS tercih dönemi hakkında bilgi

YKS tercihleri üniversiteli adaylarının gündeminde yer alıyor. YKS tercihleri hakkındaki araştırmalar henüz sınav olmadan başladı. 2021-2022 eğitim yılında üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin katılım sağlayacağı YKS oturumları için geri sayım sona ermek üzere. Peki, 2021 üniversite tercihleri ne zaman?

25.06.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman yapılacak 2021 YKS tercih tarihleri

YKS tercihleri ne zaman yapılacak? 2021 YKS tercih tarihleri

YKS tercihleri ne zaman yapılacak sorusu, bu hafta sonu gerçekleşecek olan sınavın akabinde gündemde yer alacak. YKS tercihleri, alınan puanlara göre yapılacak. YKS sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanacak. Ancak ÖSYM'nin sınav değerlendirme sürecinin daha erken bitirmesi halinde Temmuz ayının son haftasında açıklanma ihtimali de bulunabilecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

25.06.2021Gündem
ATA AÖF kayıtları ne zaman İşte tarih bilgisi

ATA AÖF kayıtları ne zaman? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan, 2020 YKS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne yerleşen öğrenciler de kayıt tarihlerini sorgulama başladı. Peki, ATA AÖF kayıtları ne zaman?

27.08.2020Gündem
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı ve 14 Ağustos’ta sona erdi. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra üniversite kayıtlarına ve ek tercihlere geldi. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

26.08.2020Gündem
YKS tercih sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak Gözler YKS (üniversite) tercih sonuçları açıklamasında

YKS tercih sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Gözler YKS (üniversite) tercih sonuçları açıklamasında

YKS tercih sonuçları için heyecan giderek artıyor. Haziran ayında sınava giren adaylar tercihlerini ağustos ayında gerçekleştirdiler. YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başladı ve 14 Ağustos'a kadar devam etti. Şimdi gözler YKS tercih sonuçları açıklamasına çevrildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün YKS tercih sonuçlarının yakın bir tarihte açıklanacağını bildiren bir paylaşımda bulundu. Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontrollerin devam ettiğini’ bildirdi ve sonuçla açıklanma tarihi ile ilgili bilgi verdi.

24.08.2020Gündem
Üniversite ek tercihleri ne zaman YKS ek tercih süreci için gözler ÖSYM’de

Üniversite ek tercihleri ne zaman? YKS ek tercih süreci için gözler ÖSYM’de

2020 YKS tercih sürecinin tamamlanması ardından gözler ek tercihlere çevrildi. ÖSYM’nin bu yılki takvimi doğrultusunda YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı. Tercih işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirenler sonuçların açıklanmasını beklerken, ek tercihte bulunacaklar tarih araştırması yapıyor. Peki, üniversite ek tercihleri ne zaman başlayacak?

18.08.2020Gündem
2020 YKS (üniversite) tercih ekranı: YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek - Son saatlere girildi

2020 YKS (üniversite) tercih ekranı: YKS tercihleri ne zaman, saat kaçta bitecek? - Son saatlere girildi

YKS tercihleri ÖSYM tarafından 6 Ağustos tarihinde alınmaya başlandı. Üniversiteye girmeyi bekleyen ve tercihlerini son güne bırakan adaylar YKS tercihlerinin biteceği tarihe odaklandı. ÖSYM AİS ekranı üzerinden aday şifre ve T.C kimlik numarası ile alınacak olan tercihler gece yarısı sona erecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, 2020 YKS tercih ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.08.2020Gündem
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite)  2. tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) 2. tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı. Tercihler 14 Ağustos’ta saat 23:59’da sona erecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar hangi üniversiteyi ve bölümü kazandıklarını öğrenebilecekler. Peki YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

14.08.2020Gündem
Gözler PMYO polis alımı başvurularında PMYO başvuru tarihi 2020 ne zaman

Gözler PMYO polis alımı başvurularında! PMYO başvuru tarihi 2020 ne zaman?

PMYO başvurularını yapmak isteyen adaylar başvuru tarihlerini araştırıyorlar. YKS tercihleri 6 Ağustos’ta başladı. Adaylar işlemlerini 14 Ağustos’a kadar yapacaklar. YKS Temel yeterlilik testinden 150 puan alan ve barajı geçen öğrenciler, Polis Meslek Yüksek Okulu tercihlerini yapabilecek. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) ön başvuruları kurum tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor.

14.08.2020Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte ÖSYMnin verdiği tarih ve detaylar

YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih ve detaylar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tercihleriyle ilgili süreçte son aşamaya gelindi. 6 Ağustos'ta başlayan YKS tercih işlemlerinin ne zaman son bulacağı, henüz tercihlerini AİS sisteminde yapmayan öğrenciler tarafından merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

13.08.2020Gündem
2 yıllık, 4 yıllık üniversite bölümleri ve puanları: 2020 Üniversite taban puanları açıklandı

2 yıllık, 4 yıllık üniversite bölümleri ve puanları: 2020 Üniversite taban puanları açıklandı

YKS tercihleri 6 Ağustos’ta başladı. Üniversite sınavına giren adaylar 14 Ağustos’a kadar tercihlerini yapabilecekler. Üniversite taban puanları, işlemlerini yapan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. ÖSYM YKS tercih kılavuzu içerisinde Tablo-3'te ön lisans, Tablo-4'te lisans programlarına dair bilgiler, yayımladı. İşte, 2020 YKS 2 yıllık 4 yıllık üniversite taban puanlarıyla ilgili ayrıntılar.

13.08.2020Gündem
Patoloji laboratuvar teknikleri bölümü nedir İşte patoloji laboratuvar teknikleri bölümü iş imkanları

Patoloji laboratuvar teknikleri bölümü nedir? İşte patoloji laboratuvar teknikleri bölümü iş imkanları

Patoloji laboratuvar teknikleri bölümü, YKS tercihleri kapsamında üniversiteye yerleşme planları yapan kişilerce sorgulanan konular arasında yer alıyor. Devlet ve vakıf üniversiteleri bünyesinde iki yıl olarak eğitim alınan bu bölümde, mezunlar kamu ya da özel sektörde istihdam ediliyor. İşte, patoloji laboratuvar teknikleri bölümü hakkında ayrıntılar...

13.08.2020Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte ÖSYMnin verdiği son tarih

YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM'nin verdiği son tarih!

2,5 milyondan fazla üniversite adayının katıldığı 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre yapılan 2020 YKS tercih işlemleri için artık kısa bir süre kaldı. Adaylar tercihlerini tamamladıktan sonra sonuçların açıklanmasını bekleyecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek?

13.08.2020Gündem
YKS 2020 (üniversite) tercihleri ne zaman bitecek İşte YKS tercih kılavuzu

YKS 2020 (üniversite) tercihleri ne zaman bitecek? İşte YKS tercih kılavuzu

YKS tercihleri tüm hızıyla devam ediyor. YKS tercih kılavuzuna göre adaylar işlemlerini yapıyorlar. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Tablo 3'te yer alan ön lisans programlarını, 2020-TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebileceklerdir. Peki YKS tercihleri ne zaman bitecek? Yayımlanan takvim içerisinde tercihlerin sona ereceği tarih duyuruldu. İşte YKS tercih kılavuzu ve detaylar...

11.08.2020Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitecek İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

YKS tercihleri ne zaman bitecek? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tercih işlemlerinin başladığını açıkladı. 'https://ais.osym.gov.tr' sayfasından ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapılacak tercihler için araştırmalar sürüyor. Henüz tercih işlemini yapmayan adaylar, son günün ne zaman olduğunu araştırıyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek?

8.08.2020Gündem
YKS tercihleri nasıl yapılır İşte YKS 2020 tercih kılavuzu ve ÖSYM giriş ekranı

YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS 2020 tercih kılavuzu ve ÖSYM giriş ekranı

YKS tercihleri ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından başladı. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak olan YKS tercihleri 14 Ağustos'a kadar devam edecek. YKS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre tercihler yapılacak. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Tercihler https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve şifre kullanılarak gerçekleştirilecek. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak.

7.08.2020Gündem
YKS tercihleri başladı… Seçim yaparken acele etmeyin

YKS tercihleri başladı… Seçim yaparken acele etmeyin

YKS tercihleri bugün başladı. Seçilecek mesleğin öğrenci için çok önemli bir karar ve hayatının dönüm noktası olduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. M. Necmettin Atsü, “Meslek kararında asıl söz sahibi öğrencinin kendisi. Ortalama ömrün 80 yıl olduğunu düşünürsek öğrenciler 60 yıllık bir karar verecek. Bu kararı verirken çok iyi düşünmek, acele etmemek gerekiyor” dedi.

7.08.2020Eğitim
YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır? İşte YÖK Atlas tercih ekranı

YKS tercih robotu, tercih işlemlerini yapan adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. YÖK Atlas tercih işlemlerinde öğrencilere yardımcı oluyor. YÖK Atlas kullanıcıları, üyelik adımı sonrasında 2020 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alan programlardan en fazla 50'sini ‘tercih listelerine’ ekleyebilecek ve böylece YÖK Atlas'ı tekrar kullanmak üzere sisteme tekrar girdiklerinde aynı liste üzerinden işlemlerine devam edebilecek. 6 Ağustos'ta başlayan YKS tercihleri 14 Ağustos'ta sona erecek. İşte YÖK Atlas YKS tercih robotu...

7.08.2020Gündem
ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır? İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

YKS tercih ekranı ilgi görmeye devam ediyor. YKS tercihlerinin nasıl ve nereden yapılacağı tercihlerin başlamasıyla merak konusu oldu. 2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS tercih ekranı ve konu ile ilgili detaylar...

6.08.2020Eğitim