EKSTRA
MENÜ

E-Kayıt

E-Kayıt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Kayıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.141 E-Kayıt haberi bulunmuştur.

E-Kayıt Haberleri

DGS üniversite kayıt tarihleri ne zaman AÖF DGS 2020 üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

DGS üniversite kayıt tarihleri ne zaman? AÖF DGS 2020 üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

DGS üniversite kayıtları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Adaylar kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yaptırıyorlar. 2020-DGS sonuçlarına göre bir yükseköğretim lisans programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnız 2020-2021 öğretim yılı için geçerli olacak. 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar e-Kayıt işlemleri yapılabilecek. İşte DGS üniversite kayıtları ile ilgili bilgiler

7.10.2020Gündem
2020-DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2020-DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM, 9 Ağustos’ta yapılan 2020-DGS’nin sonuçlarını açıkladı. 25 Eylül-2 Ekim arasında tercih yapan adaylar, sonuçlarını ÖSYM’nin sitesinden öğrenebilecek.

7.10.2020Eğitim
E-Devlette yeni hizmet hazırlığı Dikkat Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor...

E-Devlet'te yeni hizmet hazırlığı! Dikkat! Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her geçen gün içeriğini ve kalitesini geliştiren e-Devlet Kapısı'nın, 13 Eylül itibarıyla 50 milyon 20 bin 804 kullanıcıya ulaştığını belirterek, 9 Haziran'da kullanıma sunulan "Araçlarım" hizmetinin ikinci fazının yakında devreye alınacağını bildirdi. Koç açıklamasında "Hizmete sunulduğu 9 Haziran'dan bu yana yoğun ilgi gören 'Araçlarım' hizmetinin, ikinci fazında tüzel kişilere ait araç bilgisi, araç muayene randevusu alma, HGS bakiye yükleme gibi yeni birçok eklenti ile kapsamı daha da genişletilerek kullanıcılara sunulması planlanıyor" dedi.

20.09.2020Ekonomi
AİS e-Devlet’te

AİS e-Devlet’te

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS), e-Devlet’e taşındı. Adaylar ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden AİS’e kayıt olabilecek ve e-Devlet şifreleriyle ‘e-Devlet Kapısı’ uygulaması üzerinden sisteme kayıt olabilecekler.

15.09.2020Eğitim
627 bin e-kayıt 400 milyon tasarruf

627 bin e-kayıt 400 milyon tasarruf

YÖK bu yıl 729 bin 57 üniversite öğrencisinden 627 bin 532’sinin kayıtlarını e-kayıt üzerinden yaptığını, bu yolla 400 milyon lira tasarruf sağlandığını açıkladı.

11.09.2020Eğitim
627 bin öğrenci e-Kayıt ile üniversiteli oldu

627 bin öğrenci e-Kayıt ile üniversiteli oldu

YÖK'ün e-Kayıt uygulamasıyla büyük oranda tasarruf sağlanmasının yanında işlemlerdeki yoğunluk azaltılarak koronavirüs salgınına karşı tedbir alınmış oldu. Bu yıl elektronik kayıt yapabilecek devlet üniversitelerindeki öğrencilerin yüzde 91'i, vakıf üniversitelerindeki öğrencilerin ise yüzde 55'i elektronik kaydı tercih etti. e-Kayıt yapabilecek 729 bin 57 kişiden 627 bin 532'si üniversite kaydını e-Kayıt uygulaması üzerinden gerçekleştirdi.

10.09.2020Eğitim
Sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemleri yapıldı

Sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemleri yapıldı!

Sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemleri yapıldı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemlerini tamamladığını duyurdu. İşte, konuya dair ayrıntılar...

4.09.2020Gündem
Üniversite ders kayıtları ne zaman başlıyor Tarih bilgisi araştırılıyor

Üniversite ders kayıtları ne zaman başlıyor? Tarih bilgisi araştırılıyor!

Yükseköğretim kurumlarına giderek şahsen başvuracak adayların 05 Eylül 2020 Cumartesi saat 17:00'ye kadar, elektronik kayıt (e-kayıt) yaptıracak adaylar için 06 Eylül 2020 Pazar günü saat 23.59’e kadar, kayıt işlemlerini yaptırması gerekiyor. Kayıt sürecinde son viraja girilmişken, şimdi de ders seçimi araştırılıyor. Peki, üniversite ders kayıtları ne zaman başlıyor?

2.09.2020Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor e-Devlet üniversite kayıt ekranı

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? e-Devlet üniversite kayıt ekranı

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? sorusu kayıt işlemleri devam ederken gündeme geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt (e-kayıt) ve üniversiteye şahsen giderek yapılacak kayıt işlemleri için süreç devam ediyor. Henüz kayıtlarını yapmayan öğrenciler de YÖK'ün kayıt için belirlediği son tarihi merak ediyor. İşte, ayrıntılar.

2.09.2020Gündem
Gazi Koşusunda altın zafer

Gazi Koşusu'nda altın zafer!

15 atın katıldığı yarışta ilk sırayı elde eden Call To Victory, üst üste 11. yarışını da kazanmayı başardı. Gazi Koşusu’nda ikinciliği Lord of Game, üçüncülüğü Kingsman aldı.

31.08.2020Diğer
YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercihleri için heyecan giderek artıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtları başladı. Üniversite e-kayıt işlemleri 6 Eylül’e kadar, şahsen kayıt işlemleri ise 5 Eylül’e kadar devam edecek. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte üniversite 2. tercihleri ile ilgili detaylar…

30.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları nasıl yapılır e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı

Üniversite kayıtları nasıl yapılır? e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı

Üniversite e kayıt işlemleri 29 Ağustos’ta başladı. Şahsen kayıt işlemleri ise 31 Ağustos tarihinde başlayacak. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar e-kayıt işlemlerini 6 Eylül’e kadar, şahsen kayıt işlemlerini ise 5 Eylül’e kadar yapabilecekler. Peki üniversite kayıtları nasıl yapılır? İşte e-Devlet üniversite e-kayıt ekranı ve detaylar...

30.08.2020Gündem
YÖK kayıt süresini uzattı

YÖK kayıt süresini uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelere kayıt tarihini öğrencilerin talebi üzerine uzattı.

29.08.2020Eğitim
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak 2020 Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika açıklama:

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? 2020 Üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika açıklama:

Üniversite kayıt tarihleri, YKS tercih sonuçlarının ardından gündeme gelen konulardan oldu. Yükseköğretim programlarına yerleşen üniversite öğrencileri, kayıtlarını elektronik ve şahsen yapacaklar. YÖK'ten gelen son dakika açıklamada üniversite kayıt tarihlerinin uzatıldığı bildirildi. Üniversite online kayıt işlemleri e devlet üzerinden alınacak. Elektronik kayıtların ardından şahsen başvurular üniversiteler tarafından belirlenen belgeler ile gerçekleşecek. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? İşte, 2020 üniversite kayıt tarihleri ve konuyla ilgili detaylar.

28.08.2020Gündem
Son dakika haberleri: YÖKten çok önemli karar

Son dakika haberleri: YÖK'ten çok önemli karar

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında “YÖK olarak, Başkanlığımıza öğrenciler tarafından iletilen talepler doğrultusunda 2020- YKS kayıt tarihlerinin ‘öğrencilerin lehine olacak şekilde’ uzatılmasına karar verilmiştir. Buna göre; yükseköğretim kurumlarına giderek şahsen başvuracak adayların 05 Eylül 2020 Cumartesi saat 17:00'ye kadar, elektronik kayıt (e-kayıt) yaptıracak adaylar için 06 Eylül 2020 Pazar günü saat 23.59’e kadar, kayıt işlemlerini yaptırabilmesi kararı alındı." ifadeleri kullanıldı.

28.08.2020Haber
YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

YÖK üniversiteye kayıt tarihini uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelere kayıt tarihini öğrencilerin talebi üzerine uzattı. Yeni tarihlere göre e-kayıt 4 gün, şahsen kayıt 1 gün uzatıldı.

28.08.2020Eğitim
Son dakika haberleri: YÖKten çok önemli karar

Son dakika haberleri: YÖK'ten çok önemli karar

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yükseköğretim kurumlarına şahsen başvuracak adayların 5 Eylül'e, elektronik kayıt (e-kayıt)  olacak adayların ise 6 Eylül'e kadar kayıt işlemlerini yaptırabileceği bildirildi.

28.08.2020Gündem
Üniversite e kayıt nasıl yapılacak E Devlet ile üniversite elektronik kayıt ekranı

Üniversite e kayıt nasıl yapılacak? E Devlet ile üniversite elektronik kayıt ekranı

Üniversite e kayıt işlemleri, YKS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına kayıt hakkı elde eden öğrencilerin gündeminde yer alan konulardan. Bu sene üniversite elektronik kayıtları 29 Ağustos ve 02 Eylül 2020 tarihleri arasında e devlet sistemi üzerinden alınacak. E kayıtlar işlemleri "Üniversite e-Kayıt" uygulaması üzerinden tamamlanacak. Peki, Üniversite e kayıt nasıl yapılacak? İşte, üniversite elektronik kayıt ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Eğitim
ATA AÖF kayıtları ne zaman İşte tarih bilgisi

ATA AÖF kayıtları ne zaman? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan, 2020 YKS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne yerleşen öğrenciler de kayıt tarihlerini sorgulama başladı. Peki, ATA AÖF kayıtları ne zaman?

27.08.2020Gündem
Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler Üniversite kayıt belgeleri ve evrakları listesi

Üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler? Üniversite kayıt belgeleri ve evrakları listesi

Üniversite kayıtları 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında elektronik kayıtlar ile başlayacak. YKS sonuçlarına göre bir programına kayıt hakkı kazanan adaylar üniversite kayıt işlemlerini, gerekli evraklar ve belgeler ile tamamlayacak. Üniversite kayıtları geçtiğimiz senelerde, e -Devlet kapısı üzerinden öğrencilerin hizmetine sunulan elektronik kayıt (e-Kayıt) uygulaması ile tamamlanmıştı. Peki, üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler?

27.08.2020Gündem
MEB e okul kayıt sorgulama ve okul kayıt tarihleri: 2020 ilkokul - ortaokul kayıtları ne zaman

MEB e okul kayıt sorgulama ve okul kayıt tarihleri: 2020 ilkokul - ortaokul kayıtları ne zaman?

Okul kayıt tarihleri, 2020 2021 eğitim öğretim yılı takviminin kesinleşmesiyle birlikte veliler tarafından merak konusu oldu. Çocuklarının okul kayıtlarını gerçekleştirecek olanlar, MEB e okul kayıt sorgulama ekranı aracılığıyla 2020-2021 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları sayfası üzerinden okul bilgilerini görüntüleyecekler. Peki, İlkokul ve ortaokul kayıtları ne zaman? İşte, 2020 okul kayıt tarihiyle ilgili ayrıntılar.

20.08.2020Eğitim
Kişisel verileri koruma konusunu masaya yatırıldı

Kişisel verileri koruma konusunu masaya yatırıldı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, Ocak 2017'de göreve başladıklarını anımsatarak, "O günden bugüne kadar hem yurt içi hem yurt dışı olmak üzere bize toplam 4 bin 839 ihbar ve şikayet başvurusu yapıldı, bu başvuruların 3 bin 769 tanesini sonuçlandırdık. Bu kapsamda yaklaşık 30 milyon TL idari yaptırım uyguladık. Bugüne dek bize 282 veri ihlal bildirimi yapıldı, bu bildirimlerin 55'ini ilan ettik." dedi.

24.07.2020Teknoloji
Açık lise kayıtları ne zaman başlıyor AÖL 3. dönem kayıtları bekleniyor

Açık lise kayıtları ne zaman başlıyor? AÖL 3. dönem kayıtları bekleniyor!

2019-2020 eğitim yılı AÖL 2. dönem sınavları üç oturum halinde, 25 Temmuz ve 26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Bu gelişmenin ardından şimdi de yeni dönem kayıtları merak konusu oldu. İlk kez AÖL'e kayıt olacak adayların yanı sıra kayıt yenileme yapacaklar da 3. dönem kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, açık lise kayıtları ne zaman başlıyor?

17.07.2020Gündem
Velilerin 2020-21 eğitim-öğretin yılı için e-kayıt telaşı başladı

Velilerin 2020-21 eğitim-öğretin yılı için e-kayıt telaşı başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 31 Ağustos’ta okulların açılacağını kamuoyuna duyurdu. Bu açıklamanın ar-dından milyonlarca velinin okul kayıt telaşı başladı. MEB’in 2020-2021 eğitim öğretim yılı ana sınıfı, ilk ve ortaokul kayıtları için e-Okul’u erişime açmasıyla çocuklarının hangi okula gideceğini öğrenmek isteyen veliler MEB ‘in internet sayfası üzerinden sisteme giriş yapabilecekler. MEB ayrıca, adrese dayalı kayıt bilgisi ve okula başlama yaşını hesaplamak için de gerekli linkleri sosyal medya hesabından kamuoyuyla paylaştı.

10.07.2020Eğitim
E-okul kayıt sorgulama: Çocuğum hangi okula gidecek

E-okul kayıt sorgulama: Çocuğum hangi okula gidecek?

Çocuğunun hangi okula gideceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar e okul kayıt sorgulama ekranına yoğun ilgi gösteriyorlar. 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi. Bu genelgeye göre okullar 31 Ağustos’ta açılacak. Yeni eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.

9.07.2020Gündem
VERBİS kayıt ve bildirim yükümlülüğü süreci ertelendi

VERBİS kayıt ve bildirim yükümlülüğü süreci ertelendi

Covid-19 salgını nedeniyle VERBİS kayıt ve bildirim süreleri uzatıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın dolayısıyla birçok şirket ve iş yerinin fiziki olarak kapalı olması ya da uzaktan çalışması nedeniyle hazırlıklarını tamamlayamadığına dikkat çeken uzmanlar, tanınan bu son şans için gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının gereken tüm hazırlıkları tamamlayarak VERBİS kayıt süreçlerini tamamlamalarını öneriyor.

8.07.2020Teknoloji
E-okul kayıt sorgulama: Çocuğum hangi okula gidecek

E-okul kayıt sorgulama: Çocuğum hangi okula gidecek?

E okul kayıt sorgulama ekranı araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde okulların ne zaman açılacağını duyurdu. Bakanlığın 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar kapılarını 31 Ağustos'ta telafi eğitimiyle başlayacak. Bu açıklamanın ardından gözler okul kayıtlarına çevrildi. İşte e okul kayıt sorgulama ekranı ve konu ile ilgili bilgiler…

7.07.2020Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek 2020 Okula başlama yaşı 2020 ve ilkokul ortaokul kayıtları için MEB detayı

Çocuğum hangi okula gidecek 2020? Okula başlama yaşı 2020 ve ilkokul ortaokul kayıtları için MEB detayı

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, E-Okul üzerinden gerçekleştirilebilecek olan işlem için detayları öğrenmek isteyen velilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Belirli dönemlerde erişime açılan E-Okul çocuğum hangi okula gidecek ekranı, ebeveynlerin çocuklarının hangi okula kayıtlı olduğunu ve hangi okulda eğitime başlayacaklarını görmelerine imkan tanıyacak. Peki, 2020 yılında okula başlama yaşı kaç olacak? İşte, E-Okul çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

3.07.2020Eğitim
Minik eller kod yazıyor projesi ücretsiz online eğitimlere başlıyor

Minik eller kod yazıyor projesi ücretsiz online eğitimlere başlıyor

QNB Finansbank 2015 yılında kurduğu ve bu güne kadar 63 şehirde 530 binden fazla çocuğa ulaşılan, kodlamadan matematiğe, müzikten, dramaya kadar bir çok alanda eğitim ve burs desteği verdiği Minik Eller Büyük Hayaller platformunun 5. yılını kutluyor. QNB Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller platformunun 5. yılında kodlama eğitimlerini tüm Türkiye’deki çocuklara ücretsiz ve sınırsız online platform ile açıyor.

11.06.2020Teknoloji
VERBİS kayıt ve bildirim süresi 30 Haziranda sona eriyor

VERBİS kayıt ve bildirim süresi 30 Haziran'da sona eriyor

Yıllık çalışan sayısı 50’den fazla veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’nin üzerinde olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının, Veri Sorumluları Siciline (VERBİS) kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeleri için verilen son tarih 30 Haziran’da sona eriyor. Veri sorumlularının VERBİS kayıt ve bildirim yükümlülüğüne dikkat çeken uzmanlar, yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin 1 milyon TL’ye kadar idari para cezası ile karşılaşabileceğini belirtiyor.

9.06.2020Teknoloji
Toprak analiz desteğinden yararlanmak için LABBİSe kayıt süresi uzatıldı

Toprak analiz desteğinden yararlanmak için LABBİS'e kayıt süresi uzatıldı

Bitkisel üretime yönelik toprak analizi desteğinden yararlanabilmek için gereken Laboratuvar Bilgi Sistemi'ne (LABBİS) kayıt süresi 1 ay uzatıldı.

9.05.2020Ekonomi
‘EBA Akademik Destek Sistemine yoğun ilgi

‘EBA Akademik Destek Sistemi'ne yoğun ilgi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA), 11 ve 12'nci sınıflar için yeni nesil sorular ve onlarca kaynak kitap barındıran, ayrıca öğrencilerin ihtiyacına göre akıllı yönlendirme sistemiyle hedeflerine ilerlemelerini sağlayan Akademik Destek Sistemi'ne (ADES), gençler yoğun ilgi gösterdi. Koronavirüs salgını nedeniyle 25-26 Temmuz tarihine ertelenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) en verimli şekilde hazırlanmak için son bir ay içerisinde ADES’e kayıt olup, sistemi kullanan 11 ve 12'nci sınıf öğrencisi sayısı 828 bin oldu.

28.04.2020Eğitim
Yurtdışında İşyeri Açma Teşvikleri Nelerdir Şirket Açma Teşviği Nasıl Alınır

Yurtdışında İşyeri Açma Teşvikleri Nelerdir? Şirket Açma Teşviği Nasıl Alınır

Binlerce Türk vatandaşı yurtdışında yaşamaktadır. Yasal olarak yurtdışına çıkmış olan vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarına sunmuş olduğu hizmetlerden de faydalanabilmektedir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlar çeşitli hizmet ve teşvikleri almak için neler yapması gerektiğini tam manası ile bilmemektedir. Sizin için yurtdışında işyeri açmak için sunulan teşviklerin neler olduğu hakkında bilgileri derledik.

9.04.2020Gündem
Veri sorumlusunun dikkat etmesi gereken 7 temel konu

Veri sorumlusunun dikkat etmesi gereken 7 temel konu

Veri sorumlusu, kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade ediyor. Veri sorumlusunun, KVKK süreciyle ilgili gerçekleştireceği her bir adıma dikkat etmesi gerektiğini aktaran uzmanlara göre, kişisel verileri işlerken veri sorumlusunun dikkat etmesi gereken 7 temel madde bulunuyor.

18.03.2020Teknoloji
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında doğru bilinen 5 yanlış

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında doğru bilinen 5 yanlış

Siber saldırılar, alınmayan önlemler, yerine getirilmeyen sorumluluklar ve doğru güvenlik altyapılarının oluşturulmaması, şirketlerde veri ihlallerine neden oluyor. Şirketlerin kişisel verileri koruma konusunda doğru bilinen yanlışlara sahip olduklarını aktaran uzmanlar, KVKK konusunda şirketleri hataya düştükleri 5 yanlış konusunda uyarıyor.

2.03.2020Teknoloji
Kişisel verileri korumayana büyük ceza

Kişisel verileri korumayana büyük ceza

Tüm dünyada siber suçlarda görülen artış sonrası şirketlere vatandaşların bilgilerini koruma konusunda ciddi yaptırımlar getirildi.

18.02.2020Ekonomi
VERBİS nedir VERBİSin açılımı ne

VERBİS nedir? VERBİS'in açılımı ne?

VERBİS kayıt tarihi için verilen süre dolmak üzere. Yıllık çalışan sayısı 50’den fazla veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’nin üzerinde olan işletmelerin Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi’ne (VERBİS) kaydolmaları için son tarih 31 Aralık olarak belirlenmişti. Peki, VERBİS nedir? VERBİS'in açılımı ne?

13.12.2019Gündem
E Okul yönetim ve öğretmen giriş ekranı E Okul öğretmen girişi nasıl yapılır

E Okul yönetim ve öğretmen giriş ekranı! E Okul öğretmen girişi nasıl yapılır?

E Okul öğretmen ve yönetim giriş ekranı aracılığıyla pek çok veriye erişmek mümkün oluyor. Öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin işlemlerini gerçekleştirebildiği E Okul öğretmen girişi ekranı, veli bilgilendirme sistemine göre farklı bir ekrandan açılıyor. Peki, E Okul yönetim bilgi ve öğretmen girişi ekranı nasıl açılıyor? İşte, detaylı bilgiler

3.12.2019Eğitim
Hayvancılık desteklemeleri haczedilemeyecek

Hayvancılık desteklemeleri haczedilemeyecek

TÜRKVET'e kayıtlı en az 100 anaç küçükbaş hayvan varlığına sahip işletmeler, çoban istihdamı desteğinden yararlanabilecek.

20.11.2019Ekonomi
YÖK açıkladı... Doçentlik belgeleri e-Devletten alınacak

YÖK açıkladı... Doçentlik belgeleri e-Devlet'ten alınacak

Doçent unvanı alan veya almaya hak kazanan adaylar, doçentlik belgelerini e-Devlet kapısı üzerinden edinebilecek.

13.11.2019Gündem
Doçentlik belgeleri e-Devletten alınabilecek

Doçentlik belgeleri e-Devletten alınabilecek

Doçentlik belgeleri artık e-Devlet üzerinden alınabilecek. YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, doçent unvanı almaya hak kazanan adaylar, TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifresiyle, doçentlik belgesini e-Devlet kapısı üzerinden edinebilecek.

13.11.2019Eğitim
KOSGEB başvurusu nasıl yapılır (Resimli anlatım)

KOSGEB başvurusu nasıl yapılır? (Resimli anlatım)

KOSGEB başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bazı soruların cevaplarını internette araştırıyorlar. Bunlar arasında en merak edilen soruların başında KOSGEB başvurusunun nasıl yapılacağının geliyor. Kurum resmi internet sitesinde yayınlanan resimli anlatım sayesinde başvuru şartlarını görsel olarakta görme imkanınız var. Peki KOSGEB başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

5.11.2019Gündem
Çocuğum hangi okulda kayıtlı E-Okul ilkokul kayıt bilgileri

Çocuğum hangi okulda kayıtlı? E-Okul ilkokul kayıt bilgileri!

Çocuğum hangi okula kayıtlı sorusu, son günlerde birçok velinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Çocuklarının hangi okula kayıtlı olduğunu sistem üzerinden görebilecek olan veliler, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. İşte, çocuğum hangi okula gidecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

10.09.2019Gündem
Milyonlarca kişi bunu bekliyordu Süre uzatıldı

Milyonlarca kişi bunu bekliyordu! Süre uzatıldı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi'ne kayıt olma süresini 31 Aarlık'a kadar uzattı.

5.09.2019Ekonomi
E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir

E Okul üzerinden çocuğum hangi okula gidecek ekranı nasıl görüntülenir?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, okulların açılmasına günler kala birçok velinin araştırdığı konu olmaya başladı. Belirli yaş sınırını geçen çocukların başlayacağı ilkokul ve ana sınıfı bilgileri, E Okul üzerinden görüntülenebilecek. İşte, Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı ve okula başlama yaşı hakkında bazı bilgiler

5.09.2019Gündem
2019 AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak AÖL kayıt tarihleri ne zaman

2019 AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak? AÖL kayıt tarihleri ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi'de (AÖL) yeni dönem kayıt süresinin başlamasıyla, lise eğitimini açıktan tamamlayan öğrencilerin gündemine ders seçimine yönelik bilgiler gelmeye başladı. Kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemini yapacak olan öğrenciler, ders seçimlerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden tamamlayacak. Peki, AÖL ders seçimi ne zaman yapılacak? AÖL kayıt tarihleri ne zaman?

4.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula başlayacak E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula başlayacak? E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Okulların açılmasına sayılı günler kala, milyonlarca veli, 'Çocuğum hangi okula başlayacak?' sorusunun yanıtını almak için araştırmalarına başladı. Okul kayıt işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesi üzerinden e okul kayıt sorgulama sayfasından bilgi edinebilecekler. Peki, okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

3.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E-okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E-okul kayıt sorgulama ekranı

2019 2020 eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala, velilerin aklını kurcalayan 'Çocuğum hani okula gidecek? sorusu ile ilgili araştırmalar arttı. Konuyla ilgili detayları merak eden veliler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını hizmete açmıştı. Peki, e okul kayıt sorgulama nasıl yapılır? Okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair bilgiler.

28.08.2019Gündem
e-Kayıt ile 280 milyon lira tasarruf

e-Kayıt ile 280 milyon lira tasarruf

YÖK verilerine göre, 504 bin 271 üniversite öğrencisinin kaydının e-Kayıt sistemi üzerinden yapılmasıyla yaklaşık 280 milyon lira tasarruf sağlandı. Devlet üniversitelerine kayıt yaptıranların yüzde 83'ü; vakıf üniversitelerine kayıt yaptıranların ise yüzde 29'u e-Kayıt’ı tercih etti.

28.08.2019Eğitim
İlkokul kayıtları nasıl yapılır MEB e-kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıtları nasıl yapılır? MEB e-kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşıp okulların açılmasına kısa süre kala, ilkokul ve ortaokula başlama yaşında çocuğu olan velileri kayıt telaşı sardı. Okul kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete sunulan e-kayıt üzerinden alınıyor. Peki, yeni dönem İlkokul kayıtları nasıl yapılır? E-kayıt sorgulama ekranı nasıl kullanılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

27.08.2019Gündem