MENÜ

Kitap Okuma

Kitap Okuma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kitap Okuma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kitap Okuma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.260 Kitap Okuma haberi bulunmuştur.

Kitap Okuma Haberleri

2020de siber tehditlerde artış bekleniyor

2020'de siber tehditlerde artış bekleniyor

STM'nin Siber Tehdit Durum Raporu'na göre, sağlık sektörüne, kritik alt yapılar ile endüstriyel sistemlere, mobil cihazlara, seçim verilerine, IoT cihazlara siber saldırılarda artış gözlenecek.

21.01.2020Teknoloji
Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17,5 milyon öğrenci, 17 Ocak Cuma günü karne alarak sömestr tatiline girecek. Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun, çocukları karne alacak ailelere önerilerde bulundu.

‘Kötü karnenin nedeni birlikte çözün’

‘Kötü karnenin nedeni birlikte çözün’

17 Ocak’ta yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yarıyıl tatiline girecek. Uzmanlar ailelere, tatil planmasını çocuğa bırakmalarını önererek, kötü karnenin nedenlerini birlikte çözmeye çalışın diyor.

13.01.2020Eğitim
Cep telefonlarını sessize alarak 63 dakika kitap okuyorlar

Cep telefonlarını sessize alarak 63 dakika kitap okuyorlar

Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ’Cumhuriyet Okumaları’ projesi kapsamında, veliler ile öğrenciler, evlerinde televizyon ve cep telefonlarını kapatarak, 63 dakika kitap okuyor. Şarkıcı Bengü ve oyuncu Özge Özpirinçci dahil birçok sanatçı, sosyal medyadan paylaştıkları videolarlaÿprojeye destek verdi.

9.01.2020Teknoloji
Bu zil veliler için çalıyor

Bu zil veliler için çalıyor

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’nda yapılan ‘Ailemle Kitap Okuyorum’ projesinde öğrenciler, haftada bir gün aileleriyle kitap okuyor.

25.12.2019Eğitim
Ağaç evle devamsızlık azaldı

Ağaç evle devamsızlık azaldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir okulun öğretmenleri çocukların devamsızlık probleminin önüne geçmek ve öğrencilere kitap sevgisini kazandırmak için çınar ağacında bir kütüphane kurdu. Uygulama sayesinde devamsızlık problemi çözülürken, öğrenciler kitap okuma alışkanlığı da kazandı.

24.12.2019Eğitim
Yeni yılda istikamet çocuk dostu şehirler

Yeni yılda istikamet çocuk dostu şehirler

Bu sene yılbaşını yurtdışında kutlamaya karar veren ailelere benim de önerilerim var. Çocuklarınızın da sizin kadar eğlenebileceği Londra, Paris ve Berlin’den oyun ve keşifle dolu seçenekler...

23.12.2019Seyahat
Öğrencilere okulu ‘gökkuşağı’ ile sevdirdi

Öğrencilere okulu ‘gökkuşağı’ ile sevdirdi

Muş'un Suboyu köyünde görev yaptığı okulu boyalarla renklendiren, sınıfı ev ortamına dönüştüren Seher Çatar, bu sayede okulu sevdirdiği çocukların derslerindeki başarılarını arttırdı.

13.12.2019Eğitim
Aşkım Kapışmak: Cinsellik konusunda korkak yetişmişiz

Aşkım Kapışmak: Cinsellik konusunda korkak yetişmişiz

İletişim uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak, 1.5 yıl önce yayınlanan “Elma Dersem Çık” kitabını sahneden sonra şimdi de beyazperdeye taşıyor. Kitapla aynı adı taşıyan sahne gösterisi, yarından itibaren sinema salonlarında izlenebilecek. Aşkım Kapışmak’la gösteriyi sinemaya taşıma fikrini, yeni projelerini ve ilişkileri konuştuk.

12.12.2019Keyif
Mardin’de kitap buluşması

Mardin’de kitap buluşması

Mardin’deki Mova Park AVM 7-22 Aralık tarihleri arasında okur-yazar buluşmasına sahne olacak. Yazarların katılımıyla düzenlenecek 4. Mova Park Kitap Günleri panel ve etkinliklerle sürecek…

5.12.2019Kitap Sanat
Güler Sabancıdan topluma gönüllülük çağrısı

Güler Sabancı'dan topluma gönüllülük çağrısı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, kurumsal gönüllülük uygulamalarının, hem kurumlar hem çalışanlar hem de toplum için çok önemli fırsatlar sunduğunu ve katma değer yarattığını belirterek, "Tüm şirketleri kurumsal gönüllülük programlarını hayata geçirmeye ve ellerinin ulaştığı her yere iyilik tohumları serpmeye davet ediyorum" dedi.

5.12.2019Ekonomi
Milyonluk safkanlar, binlerce kişiye istihdam sağlıyor

Milyonluk safkanlar, binlerce kişiye istihdam sağlıyor

Türkiye'de at yarışçılığı için 9 hipodrom kullanılıyor. Hipodromlarda bulunan at pansiyonlarının yanı sıra çeşitli il ve ilçelerdeki haralarda bakımları yapılan milyon TL'ye kadar çıkan değerdeki safkanlar için yaklaşık 350 bin kişi çalışıyor. En bilinen ve en çok kullanılan hipodromlardan biri olan Veliefendi Hipodromu'nda pistlerin yanı sıra eküri haraları, at pansiyonları, apranti okulu, at hastanesi, rehabilitasyon merkezi ve vatandaşlar için piknik alanı da bulunuyor. Türkiye'deki 9 hipodromda toplam 350 bin kişi çalışıyor bu da yaklaşık 1.5 milyon kişiye aş veriyor. Seyisler, aprantiler, jokeyler, güvenlik elemanları, temizlikçiler, veterinerler, kondisyonerler (kronometre tutanlar), kameraman, fotoğrafçı, elektronikçi derken; nalbanta kadar uzanan yelpazede herkes işlerini büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

30.11.2019Diğer
Sabah 04.00te başlıyorlar, gecenin karanlığına kadar devam ediyorlar Tam 1,5 milyon kişi faydalanıyor

Sabah 04.00'te başlıyorlar, gecenin karanlığına kadar devam ediyorlar! Tam 1,5 milyon kişi faydalanıyor

Türkiye'de at yarışçılığı için 9 hipodrom kullanılıyor. Hipodromlarda bulunan at pansiyonlarının yanı sıra çeşitli il ve ilçelerdeki haralarda bakımları yapılan milyon TL'ye kadar çıkan değerdeki safkanlar için yaklaşık 350 bin kişi çalışıyor. En bilinen ve en çok kullanılan hipodromlardan biri olan Veliefendi Hipodromu'nda pistlerin yanı sıra eküri haraları, at pansiyonları, apranti okulu, at hastanesi, rehabilitasyon merkezi ve vatandaşlar için piknik alanı da bulunuyor.

30.11.2019Ekonomi
Dört ayda 1053 kitap okuyan 8 yaşındaki Mahir Atabey, Guinness Rekorlar Kitabında

Dört ayda 1053 kitap okuyan 8 yaşındaki Mahir Atabey, Guinness Rekorlar Kitabı'nda

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde hayatını sürdüren, 4 ayda bin 53 kitap okuyarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 8 yaşındaki Mahir Atabey Türk için "En Çok Kitap Okuma" rekoru sertifika töreni düzenlendi.

26.11.2019Keyif
İz bırakan öğretmenler... İçleri ısıtan hikâyeler

İz bırakan öğretmenler... İçleri ısıtan hikâyeler

Kimi okula gitmek yerine sahneye çıkmak isteyen öğrencisini eğitime yönlendirdi, kimi imkânı olmayan öğrencilerini sporla buluşturdu. Kimiyse “Yapamıyor” demedi, öğrencileri için fazla mesai yaptı, başarılı olmalarını sağladı. Hepsinin ortak noktasıysa onların eğitimden kopmasını önleyip ayakları üzerinde durmalarını sağlamak. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün ardından bu öğretmenlerden birkaçına yer verdik. İşte onlardan bazılarının hikâyeleri:

26.11.2019Eğitim
Okuma yazma becerileri eğitimin temelidir

Okuma yazma becerileri eğitimin temelidir

“Çocukluk dönemimizdeki bir sihirli andır; anlamlandıramadığımız, karışık şifrelerle dolu bir kitap sayfasının anlamlı bir yazıya dönüştüğü an… Kelimeler sizinle konuşur, şifreler çözülür. O an tüm evrenin kapıları açılır ve artık bir 'okuyucu' olarak geri dönüşü olmayan bir yolda ilk adımlarınızı atmaktasınızdır.” Alberto Manguel

25.11.2019Eğitim
‘Çocuklar okusun’ diye maaşıyla kütüphane kurdu

‘Çocuklar okusun’ diye maaşıyla kütüphane kurdu

16 yıllık öğretmen Fatih Ünlü, düzenli olarak her ay maaşının bir kısmını ayırıp okuluna kütüphane kurdu, rafları yeni kitaplarla doldurdu.

23.11.2019Eğitim
Öğrencilerinden Bakan Selçuk’a çağrı: Minderini kap gel kitap okuyalım

Öğrencilerinden Bakan Selçuk’a çağrı: "Minderini kap gel kitap okuyalım"

Siirt’in Eruh ilçesinde eğitim gören ortaokul öğrencileri ‘Minderini Kap Gel Projesi’yle okulun bahçesinde öğretmenleriyle beraber günde bir saat kitap okuma etkinliği başlattı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çağrıda bulunarak, "Minderini kap gel kitap okuyalım" dedi.

14.11.2019Eğitim
Ara tatilde panik yapmayın

Ara tatilde panik yapmayın

Öğrenciler 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk ara tatile girecek. Uzmanlar, planı olmayan öğrencileri panik yapmamaları konusunda uyarıyor. Öğrencilerin spor ve sanatsal etkinliklere yönelebileceğini söyleyen uzmanlar ayrıca bu dönem de beslenmelerine de dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor.

13.11.2019Eğitim
Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

90’lı yılların sonunda “Ruhsar” dizisiyle hayatımıza giren Gonca Vuslateri, aynı anda farklı kulvarlarda koşmaya devam ediyor. Tiyatro oyunu, dergi yazarlığı ve radyo programı süren, yoğun tempo yüzünden “Benden pes” deyip dizi projelerini askıya alan Vuslateri, geçtiğimiz günlerde de yeni bir reklam kampanyasının yüzü olarak karşımıza çıktı. Bu çekim sayesinde çocukluktan kalma “gülme tabusu”nu yıkmayı başaran Vuslateri, artık objektif karşısında hiç olmadığı kadar rahatça gülümsüyor.

12.11.2019Magazin
İlber Ortaylı: Rastgele insanlardan Atatürk okunmaz

İlber Ortaylı: Rastgele insanlardan Atatürk okunmaz

ULUSLARARASI İstanbul Kitap Fuarı'nda tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, Demirören Medya tarafından düzenlenen "Atatürk ve Cumhuriyet: Kültür ve Tarihte Değişimler" başlıklı söyleşide okurseverlerle buluştu.

9.11.2019Gündem
Murat Murathanoğlu:Kızanları, kırılanları anlıyorum ama ben de bunları yaşadım

Murat Murathanoğlu:Kızanları, kırılanları anlıyorum ama ben de bunları yaşadım

Amerika’nın en iyi okullarından Illinois Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği okuduktan sonra Türkiye’ye geldi ve kariyeri bambaşka bir yöne aktı. Yaklaşık 30 yıldır basketbol yayıncılığının en önemli isimlerinden biri olan Murat Murathanoğlu’yla hayatını anlattığı ‘Salondaki En Kötü Koltuk’ vesilesiyle buluştuk.

‘Türkiye’de kitap okunmuyor’ kuyruklu yalan: Türkiye kitap ülkesi

‘Türkiye’de kitap okunmuyor’ kuyruklu yalan: Türkiye kitap ülkesi

13 binden fazla eserle Frankfurt Kitap Fuarı’na katılan Türkiye, ülke edebiyatı ve yayıncılığını dünyaya Türkiye ulusal standında tanıtıyor. Kütüphane Yayınları Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, burada yaptığı konuşmada ‘Türkiye’de kitap okunmadığı’ ifadesinin kesinlikle doğru olmadığını, Türkiye’nin bir kitap ülkesi olduğunu söyledi.

16.10.2019Avrupa
Okuma farkındalığı projesi: ‘Kitap Benim’

Okuma farkındalığı projesi: ‘Kitap Benim’

Geçen yıl özel bir eğitim kurumu tarafından hayata geçirilen ‘Kitap Benim’ projesi kapsamında tüm öğrenci, öğretmen ve okul çalışanları her gün 20 dakika boyunca kitaplarla buluşturuluyor. Proje bu yıl okul dışına taşarak okuma farkındalığı oluşturmak, daha çok kişiyi kitap okumaya teşvik etmek hedefleniyor.

26.09.2019Eğitim
Öğretmenlerin velilerden 15 isteği var

Öğretmenlerin velilerden 15 isteği var

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon öğretmen pazartesi günü dersbaşı yaptı.

14.09.2019Eğitim
Uğur Dündarın  yargılandığı davada karar verildi

Uğur Dündar'ın yargılandığı davada karar verildi

Gazeteci Uğur Dündar hakkında 2014 yılında yazdığı bir köşe yazısında AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada verilen 11 ay 20 günlük hapis cezası, kitap okuma yaptırımına çevrildi.

11.09.2019Gündem
Okul sezonuna eşlik edecek kitaplar

Okul sezonuna eşlik edecek kitaplar

Okul sezonuna eşlik edecek 3 kitap: Okuma Karşıtları Kulübü, Uçma Dersleri, Gençlik İksiri Huysuz Dede ile Pamuk Dede.

6.09.2019Kitap Sanat
Öğretmenlerden velilere mesaj var

Öğretmenlerden velilere mesaj var

Yeni bir eğitim öğretim yılına büyük umutlarla başlıyoruz. Öğretmen yetiştirme alanında araştırmalar yapan ‘öğretim üyesi, veli ve öğretmen’ kimliğimle yaptığım gözlemlerde en değerli varlıklarımız çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi istemeden de olsa yorduğumuza, üzülerek şahit oluyorum. Bu zorluk özellikle ilköğretim yıllarında daha fazla yaşanıyor. Ev ortamından okul ortamına geçen çocuğun uyum sürecinde aile de benzer bir süreçten geçerken zorlanabiliyor. Sınıf öğretmeni Selin’in ifadesi bu resmi yansıtıyor: “Birinci sınıfın ilk dönemi velilerle çalışmayı isterdim… İnanın çocuklardan değil velilerden yoruluyoruz.”

2.09.2019Eğitim
Bu camide 8 ayda  bin 470 kitap okundu

Bu camide 8 ayda bin 470 kitap okundu

Almanya’da DİTİB’e bağlı Mannheim Yavuz Sultan Selim Camisi’nde gençlere yönelik başlatılan kitap okuma kampanyası büyük ilgi gördü. Ocak ayında bin 470 kitap hedefiyle başlayan kampanya 8 ay dolmadan hedefine ulaştı.

27.08.2019Avrupa
Sağlıklı Uykunun 5 Altın Kuralı

Sağlıklı Uykunun 5 Altın Kuralı

Yaşamımızın yaklaşık üçte birini uyuyarak geçiriyoruz. Dolayısıyla sağlıksız bir uyku beraberinde yorgunluk, stres, mutsuzluk ve iş hayatında başarısızlık getiriyor. Peki, sağlıklı bir uyku için ne yapmak gerekiyor. Gelin Bambi Yatak için açıklamada bulunan Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özlem Çakır’ın uyku ve uykuya dair açıklamalarına kulak kabartın.

Havacı albaydan ankesör itirafı

Havacı albaydan 'ankesör' itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski havacı albay, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu ve örgüte dair bildiklerini anlattı. İtirafçı eski albay K.B., "Son yaptığımız toplantılarda zaman belirleniyordu. Kaçta ve ne zaman gideceğimizi kararlaştırıyorduk. Ben gittiğimde sorumlu şahıs yoksa ertesi hafta aynı saatte gidiyordum. Görüşmeye gidemeyeceğim zamanlarda büfelerde bulunan kontörlü hatlardan ya da kartla görüşülen ankesörlü telefon kulübelerinden iletişime geçiyordum" dedi.

31.07.2019Gündem
17 yaşındaki yazılımcı Turkcell ile dünyaya açıldı

17 yaşındaki yazılımcı Turkcell ile dünyaya açıldı

Diyarbakır'da bir köyde yaşayan 17 yaşındaki Cengiz Çiftçi, geliştirdiği uygulama ile Turkcell'in düzenlediği yarışmada ödül kazandı.

30.07.2019Teknoloji
Okul ile işbirliği şart

Okul ile işbirliği şart

Özel Küçük Prens Okulları, Saint Joseph Lisesi mezunlarının kurduğu Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV) tarafından 1992’de kurulan ve yönetilen, anaokulundan yükseköğretime kadar eğitim veren bir kurum. Saint-Joseph Lisesi mezunlarından oluşan mütevelli heyeti ve heyetin seçtiği Yönetim Kurulu tarafından yönetilen SAJEV’in temeli ilk olarak 1998’de Koşuyolu’nda açılan anaokulu ile atıldı. Bir yıl sonra da Kadıköy Hasanpaşa’da ilkokul açıldı. Samandıra’da 27 dönümlük bir arazi üzerine kurulan Küçük Prens Eğitim Kurumları Kampüsü 2005-2006 eğitim-öğretim yılında öğrenime başladı.

28.07.2019Eğitim
MEBden 100 öğrenciye tatil kampı

MEB'den 100 öğrenciye tatil kampı

MEB, kitap kulübü kurup, arkadaşlarıyla birlikte iki kitap okuyan ve bunun videosunu çekerek #cokokuyançokgeziyor etiketiyle paylaşan öğrenciler arasından kurayla belirleyeceği 100 kişiyi ücretsiz Gençlik Kampı’na gönderecek.

23.07.2019Eğitim
Bu proje, bir kuşağın geleceğini  şekillendirme fırsatı

Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

İstatistik ve davranışbilim uzmanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Şirin, üç yıldır üzerinde çalıştığı sosyal girişimcilik projesi ‘1 Milyon Kitap’la karşımızda. İlk 36 aylık dönemde anne-babaların çocuklarıyla birlikte okumaları için altı ciltlik bir kitap seti hazırlayan Şirin, bu sayede çocukların odaklanma, görsel algı, bilişsel ve dilsel beceri gibi temel yeteneklerinin gelişmesini amaçlıyor. Arapçaya çevrilip mülteci çocuklara da ulaştırılacak seti konuşmak üzere buluştuk, Türkiye’deki ebeveynleri de mercek altına aldık.

21.07.2019Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Kuzey’in Venedik’i: St. Petersburg

St. Petersburg, eski adıyla Leningrad, öyle güzel, öyle görkemli bir şehir ki her sokağında sanat edebiyat ve tarih sunuyor. Puşkin ve Dostoyevski’nin memleketinden başka bir şey beklenemezdi. Puşkin, Gogol, Çaykovski ve Dostoyevski gibi birçok ünlü yazar, besteci ya bu şehirde yaşamış ya da bu şehirde önemli anıları geçmiş. Dostoyevski’nin Suç ve Cezası, Gogol’un Palto’su, Andrei Bely’in Petersburg’u... Okuduğum bu romanlardan tanıdığım ve zihnimde defalarca canlandırdığım St. Petersburg’a yolum kış mevsiminde düştü. Bu sefer roman kahramanlarının peşinde hayali değil, canlı canlı gezdim şehri. İşte size St. Petersburg gezi rehberi…

16.01.2020

Onlarla tatildeyken hayatınızı kolaylaştıracak 5 tüyo

Yarıyıl tatiline sayılı gün kaldı. Bu tatilde ailece bir yerlere gitmeye niyetiniz varsa otel seçiminden seyahat planlamaya, bavul hazırlamadan şehir gezisine kadar hayatınızı kolaylaştıracak önerilerimi bu yazıda topladım. Bu yolculuğun kritik başarı faktörü, daha yola çıkmadan planlama aşamasında yapacaklarınız...

13.01.2020

Türkiye, çocuklar konusunda tercihini yapmalı

Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Çocuk ve İlk Gençlik Kitapları Forumu her çevreden yazar, yayıncı ve okurun katılımıyla oldukça renkli bir organizasyon oldu. Öncelikle bakanlığın çocuk ve gençlere eğilmiş olması, herkesin düşüncesini rahatça ifade etmesi takdire şayandı. Çocuk Vakfı'nın kurucularından Mustafa Ruhi Şirin'in "Türkiye, çocuklar konusunda tercihini yapmalı" cümlesi toplantının özeti gibiydi.

28.12.2019

Okuma kültürü üzerine

ANKETLERİN sonuçları, kurultayların yararı üzerine düşünürüm hep. Bu sonuçlar bize yol gösterir mi, yeniden bu konu üzerine düşünür müyüz, alınan kararlar ne oranda uygulanır? Sonuçlar gene de zaman zaman başvuracağımız bir kaynak özelliği taşır.

20.12.2019

Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

90’lı yılların sonunda “Ruhsar” dizisiyle hayatımıza giren Gonca Vuslateri, aynı anda farklı kulvarlarda koşmaya devam ediyor. Tiyatro oyunu, dergi yazarlığı ve radyo programı süren, yoğun tempo yüzünden “Benden pes” deyip dizi projelerini askıya alan Vuslateri, geçtiğimiz günlerde de yeni bir reklam kampanyasının yüzü olarak karşımıza çıktı. Bu çekim sayesinde çocukluktan kalma “gülme tabusu”nu yıkmayı başaran Vuslateri, artık objektif karşısında hiç olmadığı kadar rahatça gülümsüyor.

12.11.2019

Ömür hesabınız ne durumda?

Beslenme tavsiyeleri bitmez. Dahası bu tavsiyeler bazen tartışma düzeyine bile varabilir.

29.10.2019

Matematik ve işimizle başımız dertte!

Yazar Toprak Işık, ülkemizde matematiğin yanlış sunumu nedeniyle sevilmediğini ve herkesin mutlaka mesleğiyle ilgili bir mutsuzluğu olduğuna işaret ederken, doğru karar vermede etkili eleştirel düşünmenin erken yaşlarda öğretilmesinin önemine dikkat çekiyor.

25.10.2019

Ekim’de Kaş

Yazın artık kesin bittiği bu sonbahar günlerinde hala otuz derece havası, mis gibi denizi, şirin cafeleri, ısıtan güneşi, Arnavut kaldırımı sokakları ile Kaş tam bir cennet.

8.10.2019

Öğretmenlerin velilerden 15 isteği var

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon öğretmen pazartesi günü dersbaşı yaptı.

14.09.2019

Ne kadar protei̇n o kadar başarı

Okullar açıldı, eğitim başladı.Hatırlatmanın tam zamanıdır o halde; Ey millet! Çocuklarınızı doğru, dengeli ve sağlıklı besleyin.

14.09.2019

Bitki Yetiştiriciliğinin İyileştirici Gücü

Bu aralar bana en çok sorulan soru “Ne oldu da sen bitkilere sardın?” Çünkü iyileştirici gücünün yeni farkına varıyorum.

12.07.2019