Takma Kirpik Nasıl Takılır? - Mahmure
GeriKişisel Bakım Takma Kirpik Nasıl Takılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

"Kirpiklerinizden şikayetçiyseniz çözümü takma kirpiklerde arayabilirsiniz. Peki takma kirpik almadan önce neler yapılır, takma kirpik nasıl takılır?"

Takma Kirpik Almadan Önce Neler Yapmalısınız?

Takma kirpiklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Güllü ya da kelebekli olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bu noktada ilk adım nasıl bir şey istediğinize karar vermektir.

İkinci adım da uzunluk değerlerine bakılmalıdır. Eğer kirpikleri çok uzun alırsanız aşırı abartı duracaktır. Bu yüzden daha doğal uzunlukta ve dolgunlukta olanları tercih etmelisiniz.

Çeşit olarak ikiye ayrılan kirpikler şerit ve tekli kirpikler olarak satılmaktadır. Şerit kirpikler, normal düz bir şerit halinde olan kirpiklerdir. Tekli kirpikler ise tek tek yapıştırılması gereken kirpiklerdir. Doğallık açısından bakıldığında tek tek yapıştırılan kirpikler ilk sırayı almaktadır. Ama kolaylık açısından ise şerit kirpikler kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.Takma Kirpik Nasıl TakılırKirpik Yapıştırıcısı Nasıl Olmalı?

Yapıştırıcı, çoğu zaman kirpik satın alınırken yanında verilmektedir. Ama ayrı olarak da satışa sunulan çok sayıda marka bulunmaktadır. Siyah ve beyaz olmak üzere iki adet rengi bulunur. Beyaz renkli yapıştırıcılar, kuruyunca saydamlaşmasına rağmen kullanıcılar tarafından pek kullanışlı bulunmamaktadır.Takma Kirpik Nasıl TakılırKirpiği Takmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

1. İşe ilk olarak kendi kirpiklerinizi kıvırmakla başlamalısınız.
2. Şeridin göze yapışacak kısmı değişik renkte ise makyajınıza göre ya da siyah bir kalemle boyamalısınız. Bu kötü görüntülerin ortaya çıkmasını engeller.
3. Kirpiği gözünüze göre ölçmeniz gerekmektedir. Kimi zaman uzun gelebilir. Böyle durumlarda makasla ucundan biraz kesmelisiniz.Takma Kirpik Nasıl TakılırKirpikleri Takarken Yapılacaklar

Yapıştırıcıyı şeridin göze yapıştırılacak kısmına eşit şekilde sürdükten sonra biraz beklemelisiniz. Ardından cımbız yardımıyla takma kirpiği alıp gözünüze, kirpiklerimizin üstüne yapıştırmalısınız. İlk adımda istediğiniz yeri tutturamazsanız endişelenmenize gerek yok. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar düzeltme hareketlerinizi cımbız yardımıyla yapabilirsiniz. Bu noktada ufak bir uyarıyı dikkate almalısınız. Takma kirpiğinizi göz pınarlarınıza çok yakın şekilde yapıştırmamalısınız. Aksi takdirde bu durum size mutsuz bir gün geçirtebilir.

Yapıştırıcının kuruma aşamasında gözlerinizin açık olmasına özen gösterin. Kapatmanız halinde yapıştırıcı alt kirpiklere bulaşabilir, bu da istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.Takma Kirpik Nasıl Takılırİki Göze de Kirpikleri Taktıktan Sonra Yapılması Gerekenler

İşlemleri uyguladıktan sonra son adımda maskara sürmeniz kendi  ve takma kirpiklerinizin kaynaşmasına yardımcı olacaktır.

False