EKSTRA
MENÜ

Kirpik

Kirpik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kirpik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 929 Kirpik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kirpik Haberleri

Sfenks Kedisi (Mısır Kedisi) Nedir Sfenks (Firavun) Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Sfenks Kedisi (Mısır Kedisi) Nedir? Sfenks (Firavun) Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Dünyanın en farklı ve dikkat çeken kedileri içerisinde bulunan kedi türlerinden bir tanesi Sfenks kedisi yani mısır kedisidir. Mısır kedileri Kanada'da oldukça yaygın olarak tercih edilen kedi türüdür. Peki, Sfenks kedisi (mısır kedisi) nedir? Sfenks (firavun) kedisinin özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? İşte detaylar.

24.06.2021Yaşam
Müjgan ne demek TDKya göre müjgan kelimesinin anlamı nedir Müjgan sözlük anlamı

Müjgan ne demek? TDK'ya göre müjgan kelimesinin anlamı nedir? Müjgan sözlük anlamı

16. yüzyıldan beri kullanılan Müjgan kelimesi, ülkemizde kız çocuklarına verilen isimler arasında yer alıyor. Osmanlı döneminde kaleme alınmış birçok gazel ve kasidede geçen bu sözcük dilimize Farsçadan geçmiştir. Muje kelimesinden türetilmiş olan Müjgan kelimesinin anlamı birçok kişi tarafından merak ediliyor. TDK'ya göre Müjgan sözcüğünün anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Son dakika: Güzellik salonunda dehşeti yaşadı... Göz kapağını koparttı

Son dakika: Güzellik salonunda dehşeti yaşadı... Göz kapağını koparttı

Kirpik bakımı için güzellik salonuna giden kadın, mekanın sahibine ait köpeğin saldırısına uğradı. Genç kadın daha sonra yaptığı paylaşımda köpeğin göz kapağını kopardığını duyurdu.

3.06.2021Dünya
Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kozmetik sektöründe sıkça kullanılan bitkisel yağlar arasında yer alan kayısı yağı, kayısı yağı, mutfaklardan kozmetiğe kadar pek çok geniş alanda sıkça kullanılıyor. Kayısı yağı, cildi besleyici özelliği olan ve içinde bulunan vitaminler sayesinde pek çok sağlık sorununa faydası bulunan bitkisel bir yağdır. Kayısı çekirdeği yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Havuç Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Havuç Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Havuç Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Havuç Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Havuç yağı, sahip olduğu bitkisel tedavi etkileri sebebiyle ülkemizde sıklıkla kullanılan şifa yöntemleri arasında yer edinmiş bir yağ çeşididir. Hem doğal hem de sağlıklı olan havuç yağının pek çok faydası bulunur. Peki havuç yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Havuç yağı faydaları ve kullanımı nasıl olur? Havuç yağına dair merak edilenleri derledik.

Ustayı kaybettik

Ustayı kaybettik

Gazeteci-yazar Selahattin Duman (71), tedavi gördüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

23.04.2021Gündem
Gazeteci Selahattin Duman 71 yaşında hayatını kaybetti

Gazeteci Selahattin Duman 71 yaşında hayatını kaybetti

Gazeteci- yazar Selahattin Duman, 71 yaşında tedavi gördüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Duman'ın bir süredir sağlık sorunları yaşadığı öğrenildi.

22.04.2021Gündem
Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Besinlerin sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Birbirinden önemli yararlar sağlayan bu besinler tohumlama yöntemi ile ekildiği takdirde verim oldukça olumlu olacaktır. Susamın ise birbirinden önemli faydaları bulunuyor. Susam tohumu nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Kakao Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kakao Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kakao Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kakao Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bitkisel yağların faydaları saymakla bitmez. Bu yağlardan bir tanesi de kakao yağı olup ne işe yaradığı sıkça webde aranmaktadır. Organik ve doğal besin, kozmetik dönüşümünden sonra bitkisel içerikli ürünler daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden kakao yağı da daha sık kullanılmaktadır. Faydalarını, nasıl elde edileceğini merak edenler için tüm detayları derledik.

Fındık Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Fındık Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Fındık Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Fındık Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Fındık, fındık ağacının verdiği bir meyvedir. Bu ağaç, Kuzey Yarımküreye ait bir ağaçtır. Ağacın yapraklarında tırtıklı kenar bulunur. Kırmızı ya da soluk sarı renkte çiçekler açar. Bu ürün, ağacın kabuğunun içinde yer alan meyvesidir. Türkiye'de de sıklıkla kullanılır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

‘Gittikçe Yakın’ ve gittikçe uzaklaştığımız değerlerimiz

‘Gittikçe Yakın’ ve gittikçe uzaklaştığımız değerlerimiz

Şiirimizin iyi seslerinden Salih Bolat, titiz ve özenli demeyi de unutmayayım, olgunlaşan, özellikle son yapıtları ‘Atların Uykusu’ (2014) ve ‘Rüya Zamanı’ (2019) ile yetkinleştirdiği şiirinin yanına bir de deneme kitabı ekledi: ‘Gittikçe Yakın’

26.03.2021Kitap Sanat
Tatlı badem yağı ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir İşte tatlı badem yağının faydaları

Tatlı badem yağı ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir? İşte tatlı badem yağının faydaları

Badem yağı, çeşitli konularda fayda sağlıyor. Tatlı badem yağı da sağlık açısından pek çok derde deva. Peki tatlı badem yağı ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir? İşte tatlı badem yağının faydaları...

25.03.2021Sağlık
Badem Yağı Faydaları Nelerdir Ve Ne İşe Yarar

Badem Yağı Faydaları Nelerdir Ve Ne İşe Yarar?

Pek çok konuda fayda sağlayan badem yağı, badem ağacı tohumlarından elde ediliyor. Sarı ve kendi has kokusu ile çeşitli problemlere iyi geliyor. Badem yağı faydaları nelerdir ve ne işe yarar? İşte badem yağıyla ilgili merak edilenler

21.03.2021Kişisel Bakım
Jandarmanın durdurduğu araçtan tabanca, av tüfeği ve mermi çıktı

Jandarmanın durdurduğu araçtan tabanca, av tüfeği ve mermi çıktı

DÜZCE’de, Yığılca ilçesi üzerinde yapılan yol uygulamalarında durdurulan araçtan tabanca, av tüfeği ve mermi çıktı.

5.02.2021Gündem
Gözü tehdit eden sinyallere dikkat Bu belirtiler varsa…

Gözü tehdit eden sinyallere dikkat! Bu belirtiler varsa…

Günlük hayatı sürdürmek ve hayat kalitesini korumak adına göz sağlığının önemli olduğunu belirten Op. Dr. Birtan Öztürk, gözü tehdit eden bazı sinyallere karşı uyardı. Öztürk, sürekli kırmızılık ve ağrı, görme bozukluğu, çift görme gibi problemlerin neden olabileceği göz problemlerini sıraladı.

7.01.2021Sağlık
Bu belirtiler varsa gözler için tehlike sinyalleri çalıyor

Bu belirtiler varsa gözler için tehlike sinyalleri çalıyor

GÜNLÜK hayatı sürdürmek ve hayat kalitesini korumak adına göz sağlığının önemli olduğunu belirten Op. Dr. Birtan Öztürk, gözü tehdit eden bazı sinyallere karşı uyardı. Öztürk, sürekli kırmızılık ve ağrı, görme bozukluğu, çift görme gibi problemlerin neden olabileceği göz problemlerini sıraladı.

7.01.2021Sağlık
Koronavirüs pandemisiyle birlikte “göz kuruluğu” arttı; bu uyarılara dikkat

Koronavirüs pandemisiyle birlikte “göz kuruluğu” arttı; bu uyarılara dikkat

KORONAVİRÜS pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında, uzun süre iç ortamlarda kalmaya bağlı olarak tablet, telefon, bilgisayar kullanım sürelerinin arttığını ifade eden Op. Dr. Deniz Marangoz, “Günlük yaşamda meydana gelen bu değişimler, göz kırpma sürelerini azaltmakta ve nemi düşük ortamlarda bulunmaya bağlı olarak göz kuruluğu şikayetlerini arttırmaktadır. Gözün kuru kalmaması için suni göz yaşı damlası ile gözün nemliliğinin desteklemelisiniz” dedi. Op. Dr. Marangoz, şikayetlerde gerileme olmaması durumunda göz doktoruna başvurulmasını önerdi.

31.12.2020Sağlık
Kirpikler nasıl uzatılır Dolgun ve hacimli kirpiklerin sırrı

Kirpikler nasıl uzatılır? Dolgun ve hacimli kirpiklerin sırrı

Birkaç kat maskara sürerek de kirpiklerin daha hacimli ve tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak mesele sadece estetik olarak göze hitap etmek değil. Kirpikler yaşlandıkça inceliyor, kopuyor ve canlılığını kaybediyor. Eğer sağlıklı ve kendinden hacimli kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, takip etmeniz gereken adımları anlatıyoruz.

23.12.2020Kadın
Doğuda son 30 yılın en sıcak aralık ayı

Doğu'da son 30 yılın en sıcak aralık ayı

KARAKIŞ olarak bilinen aralık ayında Türkiye'nin en soğuk kentleri Ağrı, Ardahan, Erzurum ve Kars, bahardan kalma günler yaşıyor. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Taşkan Öztaş, "Son 30 yılın belki de en sıcak ve en kurak aralık ayını yaşıyoruz" dedi.

19.12.2020Gündem
Göz ve Kirpik Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz ve Kirpik Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kovid-19 pandemisiyle birlikte önemi daha da anlaşılan kişisel hijyen konusunda göz temizliğine dikkati çeken ve kirpik hijyeninin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aylin Kılıç, kirpik bakımı hakkında bilgiler verdi.

18.12.2020Makyaj
Kirpiklerinizi uzatmak isterken gözünüzden olmayın

Kirpiklerinizi uzatmak isterken gözünüzden olmayın

Kirpik hijyeninin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Aylin Kılıç, "Her gün birkaç dakika sıcak havluyla gözünüze kompres yapıp bebe şampuanıyla kirpikler yıkanmalı. Kirpiklere badem yağı sürmenin ise faydası yok, aksine göze kaçarsa zararı çok" dedi.

18.12.2020Sağlık
Pandemide artan bilinçsiz bilgisayar kullanımı göz problemlerine neden olabilir

Pandemide artan bilinçsiz bilgisayar kullanımı göz problemlerine neden olabilir

Göz Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Funda Dikkaya, pandemi nedeniyle bilgisayar, tablet ve akıllı telefon başında geçirilen saatlerin arttığını, bilinçsiz ve uzun kullanımların çocukların göz sağlığını tehdit ettiğini bildirdi.

Uzmanından artan ekran kullanımına karşı dijital göz yorgunluğu uyarısı

Uzmanından artan ekran kullanımına karşı dijital göz yorgunluğu uyarısı

Uzmanlar, koronavirüs pandemisi ile birlikte ekran başında geçirilen zamanın arttığını ifade ederek, bu durumun dijital göz yorgunluğuna neden olduğu konusunda önemli uyarılarda bulundu.

7.12.2020Sağlık
Antalyada lösemi hastası kızı için saçını kazıttı

Antalya'da lösemi hastası kızı için saçını kazıttı

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan ve haziran ayında lösemi teşhisi konan Merve Su Duran'ın (14) babası Serdar Duran (40), gördüğü tedavi nedeniyle saçlı dökülen kızına moral vermek için saçını kazıttı. Babasının saçlarını kazıtmasıyla çok duygulanan Merve Su, onun, kahramanı olduğunu söyledi.

4.12.2020Güncel
Kirpikleri Daha Uzun Göstermenin Basit Ama Etkili Yolları

Kirpikleri Daha Uzun Göstermenin Basit Ama Etkili Yolları

Etkileyici bakışların sırrı kesinlikle dolgun ve uzun kirpiklerdir. Uygulayacağınız birkaç basit yöntemle kirpiklerinizi olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

18.11.2020Kişisel Bakım
BİM 17 Kasım aktüel kataloğu yayımlandı BİMe bugün neler geldi

BİM 17 Kasım aktüel kataloğu yayımlandı! BİM'e bugün neler geldi?

17 Kasım BİM aktüel ürünler kataloğu yoğun ilgi görüyor. Markete gelen haftanın fırsat ürünleri arasında nelerin bulunduğu merak ediliyor. BİM bu hafta kataloğu içerisinde makyaj aynası aydınlatması 27,90 TL, uzaktan kumandalı led ampul 29,90 TL, dudak koruyucu 9,95 TL, EDT kadın parfüm 22,90 TL, kaş ve kirpik bakım serumu 27,90 TL, maskara 19,90 TL, eyeliner 14,90 TL, saç maskarası 12,90 TL fiyatı ile bulunuyor.

17.11.2020Ekonomi
Gözlerinizi Daha Küçük Gösteren Makyaj Hataları

Gözlerinizi Daha Küçük Gösteren Makyaj Hataları

Bazı makyaj hataları ile gözlerinizi irileştireyim derken olduğundan da küçük gösterebilirsiniz. O hatalar neler mi? Gelin, anlatıyoruz....

12.11.2020Makyaj
Göz şekline uygun makyaj nasıl yapılır İşte önemli püf noktaları...

Göz şekline uygun makyaj nasıl yapılır? İşte önemli püf noktaları...

Her makyaj herkeste farklı görünür. Bunun en önemli sebebi göz yapısının kişiden kişiye değişiklik göstermesidir. İyi bir görünüm için göz şekli ön planda tutularak doğru makyaj yapılmalıdır. Küçük, büyük, çekil, badem göz ve daha pek çok göz şekli bulunur. Peki sizin göz şekliniz hangisi ve nasıl makyaj yapmalısınız? Püf noktalarını anlatıyoruz...

22.10.2020Makyaj
Hangi Göz Şekli Nasıl Eyeliner Uygulamalı

Hangi Göz Şekli Nasıl Eyeliner Uygulamalı?

En iyi eyeliner, göz şeklinize göre uygulanmış olandır. Peki siz göz şeklinizi ve ona en uygun eyeliner sürme tekniğini biliyor musunuz?

12.10.2020Makyaj
Göz Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar

Göz Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar

Gözler vücutta en hassas ve en önemli organlardan biri olarak kabul ediliyor. Günlük yaşam akışı içerisinde göz sağlığı çoğu zaman ihmal ediliyor ancak bu dikkatsizlik, ciddi göz rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Toplumda yanlış bilinen, eş dost önerisiyle yapılan hatalı uygulamalar ise sonuçları görme kaybına varan tablolara neden oluyor. Göz Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Özkaya, göz sağlığında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi.

6.10.2020İyi Yaşam
Göz Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar

Göz Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar

Gözler vücutta en hassas ve en önemli organlardan biri olarak kabul ediliyor. Günlük yaşam akışı içerisinde göz sağlığı çoğu zaman ihmal ediliyor ancak bu dikkatsizlik, ciddi göz rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Toplumda yanlış bilinen, eş dost önerisiyle yapılan hatalı uygulamalar ise sonuçları görme kaybına varan tablolara neden oluyor. Göz Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Özkaya, göz sağlığında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi.

29.09.2020İyi Yaşam
Kuaförüm Sensin Elvan kimdir nereli kaç yaşında

Kuaförüm Sensin Elvan kimdir nereli kaç yaşında?

Kuaförüm Sensin yarışmasının dikkat çeken yarışmacılarından birisi olan Elvan Doğan, araştırılan isim olmaya devam ediyor. Model olarak yer aldığı yarışmada söylemleri, duruşu ve hareketleri ile öne çıkan Kuaförüm Sensin Elvan Doğan, Almanya'dan katıldığı yarışmada mücadelesini sürdürüyor. Peki, Kuaförüm Sensin Elvan kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o detaylar

18.09.2020Televizyon
Vazelin Kirpiklerin Uzamasına Yardımcı Olur mu

Vazelin Kirpiklerin Uzamasına Yardımcı Olur mu?

Vazelinin kirpikleri uzattığı ve gürleştirdiği bilgisini hemen herkesten duyuyoruz. Peki bu doğru mu? Vazelin kirpiklerin uzamasıne yardımcı olur mu?

6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

Türkçede kelimelerin ve noktalama işaretlerinin yanlış yazımı ya da kullanımıyla hem anlatım bozukluğu ortaya çıkar hem de hatalı bir yazı yazılmış olur. Bazı kelimeler konuşma dilinde söylendiği gibi yazılmamaktadır. Yani konuşurken ya da okurken bir kelimenin ayrı mı yoksa bitişik mi yazıldığı, düşen seslerin olup olmadığı anlaşılmamaktadır.

14.09.20206. SINIF
Maskeyi Doğru Takmamak Bu Hastalıklara Neden Oluyor

Maskeyi Doğru Takmamak Bu Hastalıklara Neden Oluyor

Maske burnunuzu tam kapatmazsa çıkan hava göz yüzeyindeki koruyucu gözyaşı film tabakasını buharlaştırarak göz kuruluğuna yol açıyor. Hastalık günün büyük bölümünü maskeyle geçirmek zorunda olanlarda göz kızarıklığı, batma, yanma, bulanık görme, yabancı cisim hissi gibi şikayetlerle ortaya çıkıyor. Yanlış maske kullanımının göz kuruluğuna da neden olduğuna dikkat çeken Dr. Sezer Hacıağaoğlu, maske hakkında uyarılarda bulundu.

10.09.2020İyi Yaşam
Maskara ile kirpiklerinizi daha uzun göstermenin ipuçları

Maskara ile kirpiklerinizi daha uzun göstermenin ipuçları

Kaş ve kirpik serumlarından hipoalerjenik makyajlara kadar daha uzun kirpiklere sahip olmanın birçok yolu varsa da genellikle zaman alan bakım önerileri yerine, biraz rimel sürerek günü kurtarmaya çalışırız. Çoğu makyöz ve uzmanın da söylediği gibi, rimel uygulamak bir ayrı bir sanattır.

Yazar Sonuçları

Göz kaşıntısı neden olur?

Çoğumuz, zaman zaman göz kaşıntısı yaşarız. Göz kaşıntısının çok farklı nedenleri olabilir.

29.06.2021

Kirpik diplerinizde kızarıklık ve beyaz birikintiler varsa, blefaritiniz olabilir

Yaygın bir sorun olan kirpik dibi iltihabına “blefarit” adını veriyoruz. Blefaritin; göz kapağının hangi kısmının etkilendiğine bağlı olarak 2 tipi var. Göz kapağının ön kısmı etkilendiğinde, “anterior blefarit”, arka kısmı etkilendiğinde ise “posterior blefarit” adını veriyoruz.

23.03.2021

Moda benim için aşırı olmadan şık olmaktır

Selin Barlas... Annesi İtalyan ve bir tarafı İsveç asıllı Amerikalı, babası Türk olan ve bu güzel karmanın donanımlı, başarılı kızı... Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Bir dönem, Tarihin Arka Odası isimli televizyon programını sundu. 7 dil bilen ve çok iyi derecede İngilizce konuşan sevgili Selin Barlas, çocuk kitapları seslendiriyor, kültür-sanat sitelerine içerik hazırlıyor. Şalom gazetesinde Amerikan siyaseti ve politikalarını yorumladığı bir köşesi bulunuyor. On parmağında, on marifet... Kuzeni Pınar Söylemez’in kurucusu olduğu PS ONE markası için de bir koleksiyon hazırlığı içerisinde. Modayı “Kendi tarzı ve tavrını bilen insanların sahip olduğu stil” olarak yorumlayan Selin Barlas modanın yanı sıra sürdürülebilir yaşam tarzı ve projelerini konuştuk. Dahası mı? Hepsi sohbetimizde...

7.02.2021

Gözlerimiz neden çapaklanır?

Uyurken gözlerimizin köşelerinde biriken 'çapak'; göz akının üzerindeki zardan salınan mukus, kirpik diplerinden salınan yağ, deri hücreleri ve diğer atıkların birleşimidir. Çapağın, atıkları ve birikintileri göz yaşından ve göz yüzeyinden uzaklaştırmak gibi bir görevi vardır.

15.01.2021

Yeni yıla ışıl ışıl gözlerle girin

Her ne kadar yılbaşını evlerimizde geçirecek olsak da hazırlıklarımızı yapacağız ve yeni yıl coşkusunu yaşayacağız. Yılbaşına ışıl ışıl gözlerle girmek için aşağıdaki önerilerimi dikkate alın.

30.12.2020

Gözleriniz Sizi Yaşlı mı Gösteriyor?

Gözleriniz, insanların size baktıklarında fark ettikleri ilk özelliktir. Gözleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa veya sizi yorgun ya da öfkeli gösteriyorsa, göz kapağı cerrahisinden faydalanabilirsiniz.

22.12.2020

Gözdeki her kızarıklık koronavirüsün işareti değildir!

Kış aylarının gelmesiyle “konjonktivit”ler yani göz enfeksiyonları (mikrop kapması) yaygınlaştı… Konjonktivitin temel belirtisi ise gözlerde kızarma ve çapaklanmadır. Konjonktivit geçirenlerde, özellikle sabah kalkınca çapaklanma yüzünden kirpikler birbirine yapışık olur. Ayrıca gözlerde kaşıntı, batma ve şişme izlenebilir.

19.11.2020

Bakım zamanı

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız bakım kremleriyle cildiniz ve saçlarınız çok daha doğal ve sağlıklı görünecektir...

25.10.2020

2020-2021 Makyaj Trendi

Ve işte biz kadınların vazgeçilmezi olan makyaj... Sizin favori makyaj ürününüz hangisi? Olmazsa olmaz dediğiniz, kullanıp kullanıp bitirdiğiniz ürünler neler? Makyaj trendlerine ne kadar uyum sağlıyorsunuz? Makyaj konusundaki sınırları aşıp cüretkar olmaya ne dersiniz? Yoksa tarzınızdan çıkmaktan çekinir misiniz? Yeni sezonda trend olan makyaj stillerine gelin birlikte bakalım.

15.09.2020