Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat! - Mahmure
GeriMakyaj Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat!

Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat!

"Takma kirpikler, özellikle iddialı göz makyajlarının vazgeçilmez parçasından biri oldu. Takma kirpik kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Eğer kirpiklerinize iyi bakmazsanız göz problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte takma kirpik kullanırken dikkat edilmesi gerekenler…"

Kirpiklerinizi kıvırmayın

Kirpik kıvırıcı, aslında sadece takma kirpik kullanırken değil, normalde de uzak durulması gereken bir ürün. Kirpiklerin zamanla kopmasına neden olan kıvırıcılar, takma kirpiklerinizi de kırabilir.

Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat

Sudan uzak durmalısınız

Kirpiklerinizin tüm gün sağlıklı bir şekilde gözünüzde durmasını istiyorsanız sudan, özellikle sıcak sudan, uzak durmanız gerekiyor. Kirpiklerinizi birkaç gün boyunca kullanmak istiyorsanız yüzünüzü makyaj temizleme mendilleri ile temizleyin ve göz çevrenize müdahale etmemeye dikkat edin. Duş alacaksanız da önce başınızı eğip saçlarınızı yıkayın. Başınıza havlu sardıktan sonra da vücudunuzu yıkayın.

Yağ bazlı ürünlere dikkat

Takma kirpiklerinizin ömrünü uzatmak istiyorsanız yağ bazlı ürünler kullanmamalısınız. Bazı makyaj temizleyicilerin içinde yer alan yağlar, kirpiklerinizin arasındaki bağları deforme edebilir ve kopmalarına neden olabilir.

Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat

Takma kirpik nasıl takılır?

Takma kirpik takmak çok zor gibi görünse de püf noktalarını öğrendikten sonra sadece birkaç dakikanızı alacak. İlk önce, takacağınız kirpiğin boyunu kontrol edin ve doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız uçlarından biraz kesin. Daha sonra kirpik yapıştırıcısını ister gözünüze isterseniz de takma kirpiklerinizin dibine sürün.

Kirpiği takarken bir cımbızdan yardım alın. Kirpikleri cımbızla tutun ve göz pınarınızdan yarım santim ayırarak gözlerinize yerleştirin. Kirpikleri göz pınarından biraz ileriye takmak daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Kiprikleri yerleştirdikten sonra cımbız ya da parmaklarızla diplerine hafifçe bastırın ve yapıştığından emin olun. Eğer kirpikleriniz gün boyu gözünüzde kalacaksa yanınıza yapıştırıcıyı almanızı öneriyoruz.

Takma Kirpik Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat

Takma kirpik zararlı mı?

Takma kirpikleri çok sık kullanıyorsanız, kullandığınız yapıştırıcılar gözlerinizde enfeksiyon oluşmasına sebep olabilir. Takma kirpikler, kendi kirpiklerinizin dökülmesine de sebebiyet verebilir. Bu sebeple takma kirpikleri sürekli kullanmamanızı, kullandıktan sonra da doğal temizleyiciler ile gözlerinizi iyice temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

MAHMURE ÖZEL

False