GeriKişisel Bakım Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı? Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı? Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı? Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

"Parfüm sıkmayı sevmeyen çok az kişi vardır. Hele sizin için doğru parfümü seçtiyseniz, gün boyu neşeli, harika, enerjik hissetmenize bile yardımcı olabilir. Bunun yanında, genellikle parfümün kalıcı olmadığından şikayet edilir. Bu durumda parfümün kalıcılığını arttırmak için aşağıdaki önemli ipuçlarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Peki, parfüm nasıl, nereye sıkılmalı? Gelin, anlatıyoruz..."

Parfüm sıkmak gibisi yoktur. Güne doğru başlamanın kusursuz yolu ve size eşit dozda güven, neşe ve nostalji verebilir - iyi bir şekilde! Koku severler, parfümün neredeyse sihirli güçleri olduğunu bilirler, bu da kişisel ve profesyonel hayatımızda çok fazla stresli şey yaşadığımızda bile elimizden gelenin en iyisini hissetmemizi sağlar. Parfüm, hayatın size sunduğu tüm olası olumsuzluklara karşı bir panzehir gibi düşünün ve püskürtün! Peki, parfüm nereye, nasıl sıkılmalı? İşte parfümün kalıcılığını arttırmak için yapmanız gerekenler...

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

Parfüm Nereye Sıkılmalı?

- Çoğu insan, parfümünün çok kısa sürede etkisini kaybetmesinden şikayet eder. Ancak, parfümünüzü doğru yerlere uygularsanız, bunun meydana gelme olasılığı çok daha düşüktür. Sadece ftalatlar ve stiren gibi olumsuz yan etkileri olan belirli maddeler içeren kokulardan uzak durmayı unutmayın .

- Parfümü, her zaman nabız noktalarınıza uygulamalısınız. Bu, bileklerin içi, kulakların arkası, dizlerinizin ve dirseklerinizin arkası ve boynunuz anlamına gelir. Bu ipucunu daha önce duyduysanız, arkasındaki kanıtlanmış nedeni bilmiyor olabilirsiniz. Bütün nabız noktalarınız, sıcaklık yayan küçük radyatörler gibidir. Kokuyu yaymaya yardımcı olur.

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

- Kıyafetlerinize parfüm sürme fikrini de göz önünde bulundurmalısınız. Giysilerinizdeki lifler, yıkadıktan sonra bile kokuları uzun süre canlı tutar.

- Ayrıca maksimum kalıcılık için kulaklarınızın üzerine püskürtmeniz de etkili olacaktır.

- Saçların kokuları hapsetme ve siz yıkayana kadar orada tutma yeteneğini bilirsiniz. Bu nedenle, parfüm uygulamanıza saçlarınızı dahil etmenin kokunuzun daha da uzun süre kalıcı olmasını sağlayacağı mantıklıdır. Günlük saç fırçanıza en sevdiğiniz kokuyu sıkmayı deneyin. Direkt saçlarınıza parfüm sıkmak, içeriğindeki alkol nedeniyle saçınızın kurumasına neden olabilir. Bu nedenle tarağınıza sıktığınız parfün, uzun süre kalıcılığı artırmanıza yardımcı olurken saçınıza da zarar vermez.

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

Parfümün Nasıl Sıkılmalı?

 • Odanıza parfüm sıkar ve ardından içinden geçerseniz, bu parfümünüzün boşa gitmesine neden olur. Kokunun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için doğrudan vücudunuza püskürtmek daha iyidir.
 • Bileklerimizi birbirine sürtmeden önce parfüm sıkmak, kokunun hızla etkisini kaybetmesine yol açar.
 • Eğer bileklerinizdeki kokuyu yaymak istiyorsanız, bileklerinizi birbirine sürtmek yerine ovalayın.
 • Duştan sonra parfüm sıkmak, temiz gözenekleriniz buharda açılacak ve bu da onu uygulamak için mükemmel bir zamandır.

Parfüm Nereye, Nasıl Sıkılmalı Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

Parfümün Kalıcığını Arttırmak İçin İpuçları

Parfümünüzü nereye ve nasıl uygulayacağınızı öğrendikten sonra, kokunun daha uzun süre kalıcı olmasına katkıda bulunan büyük bir faktörün cildinizin genel nemi olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bunun nedeni, nemlendirilmiş cildin kokuyu kuru cilde göre daha uzun süre tutmasıdır. Kokular nemlendirilmiş cilde daha uzun süre yapışır ve gün boyunca kokuyu alırsınız.

Tıpkı bir duşun gözeneklerinizi açarak ve cildinizi nemli tutarak cildinizi parfüm için "hazırlayabildiği" gibi, losyonlar ve yağlar da benzer bir etkiye sahiptir. 

En sevdiğiniz kokuyu sürmeden önce cildinize kokusuz bir vücut yağı sürün. Bu, parfümünüzün daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar ve gün boyunca tekrar tekrar uygulamak zorunda kalmazsınız, bu da üründen tasarruf etmenizi sağlar. 

Vazelin de parfümünüzü tüm gün boyunca tutmaktan daha ucuz bir alternatiftir. Bir tutamda, benzer bir etki için kokusuz bir vücut losyonu veya tereyağı da kullanabilirsiniz; bu, yağ bazlıysa daha da iyi sonuç verir. Nemli cilt, kokunuzun dağılmamasını sağlamanın anahtarıdır!

 

False