GeriKadın Sağlığı Mutsuzluğa Çare Bulundu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mutsuzluğa Çare Bulundu!

Mutsuzluğa Çare Bulundu!

"Bazı dönemler yolunda gitmeyen şeyler yüzünden mutsuzluğa kapılırız ya da sürekli zihnimizde dolaşan düşünceler bizi bu hisse sürükleyebilir. Bu gibi durumlarda içinize kapanmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İşte mutsuz olduğunuz anlarda yapabilecekleriniz..."

Kendinizi Motive Edin

Sizleri mutsuzluk hissine sürükleyen nedenler neler ve bunların üstesinden nasıl gelebilirsiniz bunları değerlendirin. Belki de sizi bu hisse sürükleyen şeyler aslında düşündüğünüz kadar karmaşık değildir ve sadece zamana ihtiyacınız vardır. Ya da diğer bir ihtimal aslında sizin gözünüzde büyüttüğünüzün aksine oldukça basit şeyler olabilir. Unutmayın ki siz varsınız ve bütün bunların üstesinden gelebilirsiniz.

Düşünmeyi Bırakın

Her zaman sizi bu düşünceye iten nedenleri düşünmek iyi gelmeyebilir. Bu noktada sakinleşip zihnimizi işgal eden düşüncelerden uzaklaşmamız bize daha iyi gelecektir. Geriye yaslanın, derin bir nefes alın ve bu gibi konuları düşünmeyi bırakın. Mola vermek ve zihnimizi boşaltmak bizim için bazen en doğru yoldur.

Mutsuzluğa Çare Bulundu

Spor

Biliyoruz ki spor bedenimiz kadar zihnimize de iyi gelmektedir. Size tavsiyemiz kapalı spor salonlardan kurtulup açık havada yürüyüş yapmanız olacaktır. Açık havada yapacağınız yürüyüş vücudunuzun endorfin hormonunu salgılamasına neden olacaktır ve kendinizi daha iyi hissedeceksinizdir.

Arkadaşlarınızla Görüşün

Size iyi gelen görüşmekten keyif aldığınız arkadaşlarınızla görüşmeniz ise diğer bir önerimiz. Kendinizi dış çevreye kapatıp sürekli düşüncelere boğulmaktan ziyade arkadaşlarla görüşmek, keyifli sohbetler yapmak sizleri daha iyi gelecektir.

Mutsuzluğa Çare Bulundu

Yeni Keşifler

Yeni filmler, programlar ya da mekanlar keşfedin. İlginizi çekebilecek filmler listesine göz atmalısınız. Keyifle izleyeceğiniz bir filim ya da program sizleri kuşkusuz düşüncelerden uzaklaştıracaktır. Diğer bir alternatif olan yeni mekanlara bakın. Sürekli gittiğiniz yerlerin aksine yeni keşifler sizleri heyecanlandırabilir farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir. Böylelikle farklı insanlarla tanışma ve farklı tatlar deneyimleme olanağı da bulmuş olacaksınız.

Kitap Okuyun

Yeni keşifler listesine kitapları da eklemelisiniz. Bizim tavsiyemiz bu anlarda daha çok sürükleyici kitaplara yönelmeniz olacaktır. Kuşkusuz sürükleyici bir kitap sizlere yeni kapıları aralayıp zihninizi meşgul eden düşüncelerin uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Kaynak: Nasıl Kolay

False