GeriAstro Gündem Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aygül Aydın tek tek anlattı...Mavi Ay etkisi ne kadar sürecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aygül Aydın tek tek anlattı...Mavi Ay etkisi ne kadar sürecek?

Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aygül Aydın tek tek anlattı...Mavi Ay etkisi ne kadar sürecek?

"Gökyüzünde görsel bir şölen oluşturacak Mavi Ay için heyecanlı bekleyiş başladı. 76 yıl sonra ilk defa dünyanın her yerinden 2020 yılında görülen Mavi Dolunay bu sene bir kez daha gerçekleşecek. Elbette görsel şölenin yanı sıra Mavi Ay etkileri de merak ediliyor. Çünkü Gökyüzündeki her hareket aynı zamanda burçları da etkiliyor. Peki, Mavi Ay etkisi ne kadar sürecek, hangi burcu nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aygül Aydın hurriyet.com.tr okurları için Mavi Ay'ın burçlara etkilerini paylaştı..."

Merakla ve heyecanla beklenen Mavi Ay 30 Ağustos akşamı Türkiye saati ile 04:36'dan sonra zirveye ulaşacak. Ağustos ayının ilk dolunayı 1 Ağustos'ta gerçekleşirken, 30 Ağustos'ta ortaya çıkan ikinci tam süper Ay, Mavi Ay olarak tanımlanıyor. Bununla birlikte Mavi Ay aslında mavi renkte olmamakla birlikte bu terim, bir ay içinde ikinci bir dolunayı ifade ediyor. Peki, Mavi Ay etkileri neler, ne kadar sürecek? İşte Aygül Aydın ile Mavi Ay'ın burçlara etkileri...

Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek Uzman Astrolog Aygül Aydın tek tek anlattı...Mavi Ay etkisi ne kadar sürecek

Balık burcunda gerçekleşecek dolunayın etkileri

"Mavi Ay," gökyüzünde meydana gelen nadir bir olayı ifade eder. Bu terim, bir takvim ayı içindeki ikinci Dolunay olarak adlandırılan bir durumu tanımlar. Genellikle bir takvim ayı yaklaşık 29.5 gün sürer ve bir Dolunay, Ay'ın yeryüzünden bakıldığında tamamen aydınlatıldığı anlamına gelir. Ancak, bazen bir takvim ayının başlangıcı ve bitişi arasındaki zaman farkı nedeniyle aynı ay içinde iki kez Dolunay meydana gelebilir. İşte bu durum "Mavi Ay" olarak adlandırılır.

Mavi Ay terimi, 1946 yılında yayınlanan bir dergi makalesinde popüler hale geldi. O zamandan beri, "Mavi Ay" terimi, nadir ve olağan dışı bir durumu ifade etmek için kullanılmıştır. Ancak bu terim, Ay'ın gerçekten mavi renkte görüldüğü anlamına gelmez. Ay genellikle beyaz, sarı veya turuncu tonlarda görünürken, mavi bir Ay görülemeyeceği gibi, bu terim bu renk değişikliği anlamına gelmez.

Mavi Ay olayı her iki ila üç yılda bir meydana gelir ve takvim yılının özelliklerine göre değişebilir. Bu durum, takvim ve astronomik hesaplamalar arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanır.

Bu yüzden çok fazla büyütülecek ya da abartılacak bir yanı yoktur.
Bu dolunay balık burcunda gerçekleşecek. Dolunay, ülkemizde saat 04.36'da zirveye ulaşacak. Bu saatte, Ay tam olarak dolunay evresinde olacaktır ve gece gökyüzünde en parlak ve en büyük şekilde görülecektir.

Balık burcu 12.ev demektir.

-Hapishane, hastane gibi 12.evi anlatan konuların isyanları veya yaşanılan haksızlıklara karşı bazı revizyonlar söz konusu olabilir.

-Salgın hastalıklar ile alakalı yeni bir karar vermek gerekebilir. Arkadan dönen konuşmalar ve gizli olayların ortaya çıkması söz konusudur.

-Korktuklarınızdan veya ne yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor. Bunu için farkında olmanız gerekiyor.

-Kendinize koyduğunuz sınırlara dikkat edin. Sınır koymak katı olmak demek değildir. Yönetmek acımasızca konuşmakta değildir.

-Sanat ve kültür adına bazı yerlerde kısıtlanmalar söz konusu olabilir.

Şu an kendinizi bir avcıdan kaçan sincap gibi hissediyor olabilirsiniz. Tehlikenin farkındasınız veya aldığınız riskleri de görüyorsunuz. Ama kendinizi tek başınıza korumak imkânsız gibi geliyor. Yani şu an hayatta kalmanın bir risk olduğunu düşünüyorsunuz. Neden yaşıyorum?

Atığınız adımları korkudan mı atıyorsunuz yoksa gerçekten böyle olması gerektiği için mi? Farkındalığın gücünü hissedebiliyor musunuz?

Hayatınızı analiz etmenin yeni yolunu astroloji haritanıza bakarak yapabilirsiniz.
Hem kendi burcunuzu hem yükselen burcunuzu okuyup her ikisini değerlendirip hayatınızdaki eksik parçayı bulabilirsiniz.

Koç:

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber önemli aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Dostu düşmanı ayırt etmek, gözünüzdeki perdeyi kaldırmak ve aldanmalarla yüzleşmek gibi gündemleriniz olabilir. Ancak burada sırtınızdaki bıçaklar kadar insanların o bıçağı saplayacağı yakınlıkta durduğunuz için sizin de sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz. Yardımsever ve iyi niyetli hallerinizin farklı şekillerde kullanılması karşısında artık yeni bir tutum sergilemelisiniz. Emin olmadığınız hiçbir şeyin hayatınızda yer tutmasına izin vermemeniz gereken bir dönemdesiniz. Bu kırılmayı yaşamak sizin için kolay olmasa da bu konuda her zaman her şeyi kolaylaştırabilen hislerinize ve cesaretinize başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Boğa:

31 Ağustos’ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber sosyal çevrelerde seçici olmayı, değer verip değer bulacağınız insanlarla bir araya gelmeyi tercih edebilirsiniz. Tabiri caizse, dost kazığı yediğiniz günlerin ardından artık afiyette olmanız için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeler size başka bir duruş kazandırabilir. Bu süreç bir araya gelemediğiniz insanlarla buluşmak, saklı düşüncelerinizi ve projelerinizi gündeme getirmek adına iyi bir dönem olabilir. Hayalleriniz en büyük desteğiniz ve gerçeğiniz olabilir. Ekonomik ve duygusal açıdan kısmetiniz açık olacağı için siz de gözlerinizi, kalbinizi ve emeklerinizi açık tutmalısınız.

İkizler:

31 Ağustos'taki Balık dolunayıyla beraber kariyerinizle ilgili sancılı dönemlerin de sonu gelebilir. Kendinize nasıl bir yol çizmek istediğinize daha iyi odaklanabilir, fayda zarar analizlerinizi yapabilir ve buna göre sorumluluklarınızı şekillendirebilirsiniz. Daha gerçekçi olmanız ve daha gerçekçi bakmanız gereken bir süreçtesiniz. Duygu yoğunluğunun etkisiyle aldığınız kararların sizi getirdiği noktayı doğru anladığınızda artık bazı şeyler sizin için anlamını yitirebilir. Yeni anlamlar ve çabalara yoğunlaşıyorsunuz. Aile işleri, aileyle ilişkiler noktasında da bazı sorunların çözülmesi işinize ve hayatınıza daha iyi odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Yengeç:

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınıza yatırım yapmakla ilgili konular ağırlığını koyabilir. Eğitimlerinizi tamamlamak, çalışmalarınızı sonuçlandırmak ve buna göre yol haritası belirlemekle ilgilenebilirsiniz. Kendinizi çaresiz, yönsüz ya da başarısız bulduğunuz noktalarda kabullenişe geçmemelisiniz. Bu dolunay size neyi kabul edip neyi etmeyeceğinizi gösterecektir. Moralinizi bozmadan, elinizdeki değerlere sahip çıkarak, direnerek ve fedakarlıkları kendiniz için yaparak yaşamalısınız.

Aslan:

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile ödemeleriniz ve borçlanmalarınızla ilgili bazı sonuçlanmalar alabilirsiniz. Güvendiğiniz kişiler dışında herhangi biriyle aranızda para ile ilgili bir diyalog geçmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun neden önemli olduğunu anlamak adına olumsuz ve yanıltıcı tecrübelere açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ancak duygularınızı, hislerinizi dizginlemeyi başarırsanız sınır ihlalini de önleyebileceksiniz. Sorgulanmadan, dikkat edilmeden ve üzerinde düşünülmeden yapılan her şeye yeni bir tutum geliştirmelisiniz. Bu sayede hem başlangıç yapmakla ilgili tereddütleriniz azalacak hem de elinizdeki potansiyeli daha faydalı yerlerde kullanabileceksiniz. Miras ve aileden gelecek desteklerle ilgili konular gündeme gelebilir, hakkınızı alabilirsiniz.

Başak:

31 Ağustos'taki Balık dolunayı, insan ilişkileriyle ilgili tecrübelerinizi size sorgulatabilir. Kaçındığınız ya da konduramadığınız her şeyin gün yüzüne çıkışı ile artık nerede durmanız, nasıl bir sınır belirlemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı insanların sizi hayal kırıklığına uğratacak geri dönüşlerini alabilir, beklemediğiniz kişilerden gelen tepkilerle davranışlarınızda iyileştirmeye gidebilirsiniz. Bu şifalanma süreciyle beraber hem duygusal hem sosyal hem de ticari ilişkilerinizin akışı değişebilir. İşinize, hayallerinize odaklanarak, hayatınızı buna göre yaşamak adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Terazi:

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile beraber hem iş hayatınızı hemde gündelik durumunuzu iyileştirecek gelişmelere tanık olabilirsiniz. İş görüşmeleri yapmak, ne istediğinden emin olmak, hayatınıza çeki düzen vermekle ilgili soru işaretleriniz cevap bulabilir. Yaşantınızdaki belirsizliklerin sonlanmasıyla beraber adım atmanız da kolaylaşacaktır. Fark ettiklerinizi unutmadan yaşamanız hem beden sağlığınıza hem de mental yönünüze hizmet edecektir. Sağlıklı beslenme ve uyku düzeninizi gözden geçirerek, gerektiğinde doktor tavsiyesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz.

Akrep:

31 Ağustos'taki Balık dolunayı ile duygusal konularda daha faza yanılgı ve aldanmayla karşılaşmamak için kararlar alabilirsiniz. Hayatınızda bir döngüyü bitirip yenisini açmak isteyebilirsiniz. Bunun için eski döngülere ve hikayelere dair her şeyle vedalaşmalısınız. İlişkilerinizle ilgili bazı gerçeklerin ortaya çıkışı tamam ya da devam demekle ilgili tereddütlerinizi sonlandırabilir. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, çocukları ilgilendiren konularda yatırım ve çalışmalar oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Kararlarınızı alırken bu sürecin hayalperestliği kadar hayal kırıklığı ihtimaline de hazırlıklı olmalısınız.

Yay:

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber ev düzeninizle ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bilerek hareket etmenin önemini fark edebilirsiniz. Bu da size seçim kolaylığı getirecektir. Alım satım ve imzalı işler söz konusu olduğunda anlaşmayı iyi okumaya, kendinizi garantiye almaya dikkat etmelisiniz. Aile içindeki kırgınlıklara son vermek, konuşulmayan konuları gündeme getirerek büyümeden çözmek isteyebilirsiniz. Kullanacağınız ifadelerde özenli olmak karşılıklı olarak bir hayal kırıklığı yaşamanızın önüne geçecektir.

Oğlak:

Balık burcunda 31 Ağustos'ta gerçekleşecek dolunay size yetilerinizi işe dönüştürmek ve artık kazanım elde etmek konusunda destek verebilir. Yanılmış, yanlışı fark edememiş ya da doğruyu görmek istememiş olabilirsiniz. Bunun tek seferlik ya da kısa süreli bir durum halinde kalması için tam tersi yönde gitmelisiniz. Hayal gücü ve düşünce gerektiren işler, bunları destekleyecek eğitimlerle ilgilenebilirsiniz. Reklamcılık ve sosyal mecralardaki çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz. Yoğun bir trafiğiniz olabilir, zihninizin doluluğu dikkat dağınıklığına yol açabilir. Kendinize dinlenmek için zaman yaratmalısınız.

Kova:

31 Ağustos'ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ekonomik dengelerinizi yeniden düzenleyebilir. Hem zararlı ve sonuca bağlanmayan işleri bitirmek hem de bunların yerine daha gerçek ve iyi bir iş imkanı oluşturmak adına iyi bir dönemdesiniz. Parasal konularda ve güven hususunda bir açıklık oluşmaması için dikkatli, gözü açık ve ne istediğinizden emin olmalısınız. İş görüşmelerine gitmek, bir hayali gerçeğe dönüştürecek araştırmalar yapmak isteyebilirsiniz. Elinizdeki imkanları karlı yatırımlar haline getirmek için gerektiği noktada uzman desteği de alabilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlamak, keyfinize bakmak üzere harcamalar yapabilirsiniz.

Balık

31 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber hayatınızın bütün alanlarında yeniliklere gidebilirsiniz. Her şeyin netlik kazanması, soru işaretlerinin kaybolması ve gerçeklerin konuşulması üzerinizdeki yükü hafifletecektir. Hem fiziksel değişiklikler yapmak hem de hayatınızı sadeleştirmek adına bir adım atabilirsiniz. Sizin için fazla olan her şeyden vazgeçme eşiğinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu hisse sıkı tutunun. Operasyonlar, anlaşmalar ve görüşmeler söz konusu olduğunda ne yaptığınızdan ve bunun sonuçlarından emin olarak ilerlemeniz olası hayal kırıklıklarının önüne geçebilir.

False