Geriİyi Yaşam Karanfil suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Karanfil suyunun saça ve cilde faydaları  
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karanfil suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Karanfil suyunun saça ve cilde faydaları  

Karanfil suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Karanfil suyunun saça ve cilde faydaları  

"Doğada bulunan birçok üründen yararlanarak su yapmak mümkündür. Yapılan bu sudan kullanarak şifa elde etme imkanınız vardır. Şifalı sulardan biriside karanfil suyu olarak dikkat çekmektedir. Karanfil suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Karanfil suyunun saça ve cilde faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar."

 

Karanfil suyunun eşsiz faydaları ile çok sağlıklı olma imkanınız bulunmaktadır. Bilindiği üzere doğal ürünler her zaman için insan sağlığına iyi gelmektedir. Bu açıdan bakıldığında karanfilde oldukça yararlı ve doğal bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

Karanfil Suyu Faydaları Nelerdir ve Neye İyi Gelir?

Karanfil suyu, çok etkili olan bitkisel suların ilk sıralarında gelmektedir. Özellikle saça besleyici bir özellik veren karanfil suyunun daha birçok faydası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Karanfil suyunun kolay, bulunması ve basit kullanımı herkesin ilgisini çekmektedir. Zaten bu eşsiz doğal ürünü bilen ve kullanan çok sayıda insan vardır. Bilmeyen kişilerde karanfil suyunun faydalarını öğrendikten sonra bu suyu kullanmaktadırlar.

 1. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Karanfil suyunun en faydalı yanlarından birisi kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Karanfil suyunun kullanımı ile kilo vermeniz sağlıklı ve hızlı bir hale gelmektedir. Metabolizmayı harekete geçiren karanfil suyu ile daha hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Tabi bunun için karanfil suyunu düzenli olarak kullanmanız gerekir.

 1. Saç Bakımına Yardımcı Olur

Karanfil suyunun saçlara çok iyi geldiği bilinmektedir. Saçlarına doğal bir bakım yapmak isteyen herkes karanfil suyunu kullanabilir. Saç bakımı için vazgeçilmez bir yardımcı arayanlara özel olan karanfil suyunu güvenle kullanabilirsiniz.

 1. Strese Karşı İyi Gelir

Karanfil suyunun içerisinde oldukça yararlı besinler bulunmaktadır. Bu besinleri almak için günde bir bardak karanfil suyu içebilirsiniz. İnsanı rahatlatma etkisi olduğu için strese karşı çok iyi gelmektedir. Özellikle stresli bir ortamda bulunan kişiler için karanfil suyu çok büyük bir yardımcı olacaktır. Karanfil suyu içenlerde stresin azaldığı görülmüştür.

 1. Ağız Kokusunu Geçirir

Birçok insan ağız kokusundan şikayetçidir. Bu durumun önüne geçmek için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bazı yöntemler işe yarasada en iyi yöntemin karanfil suyu olduğu görülmektedir. Karanfil suyunu içen kişilerde ağız kokusu geçmektedir.

Karanfil Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Karanfil suyunun cilt ve saç için oldukça olumlu katkıları bulunmaktadır. Doğal olan karanfil suyunu kullanarak daha iyi saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı görünen bir cilt arayanların karanfil suyunu mutlaka kullanması lazımdır.

Karanfil suyunun saça faydaları;

Karanfil suyu, düzenli kullanım sonrasında saça büyük bir canlılık katmaktadır. Canlı bir görünüm ve sağlıklı saçlar için karanfil suyu en çok işe yarayan ürünlerin başında gelmektedir.

Öncelikle bir bardak suyu kaynatmanız lazımdır. Kaynayan suya yaklaşık 15 adet karanfil atın. Karışımı iyice karıştırıp kavanoza koyun. Bu kavanozu bir gece beklettikten sonra saça uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza karanfil suyundan alarak iyice yedirmeniz lazımdır. Saç derisine masaj yaparak karanfil suyunu uygulayabilirsiniz.

 Karanfil suyu doğal ve katkısız olduğu için saçları beslemeye yardımcı olacaktır. Bu sayede daha gür ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Karanfil suyunun saçlara karşı herhangi bir zararı yoktur. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 Karanfil suyunun cilde faydaları;

 Karanfil suyu cilde kullanıldığı zaman canlılık vermektedir. Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanın en kolay yolu Karanfil suyudur. Karanfil suyunu cilde direk olarak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda cildinizde gözle görülür bir düzelme olacaktır. Sağlıklı ve daha doğal bir cilt için karanfil suyunun eşsiz bir katkısı olmaktadır. 

False