MENÜ

Yeni Kabine

Yeni Kabine ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Kabine haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.494 Yeni Kabine haberi bulunmuştur.

Yeni Kabine Haberleri

Kaos uyarısı: Ülke belirsizliğe doğru gidiyor

Kaos uyarısı: "Ülke belirsizliğe doğru gidiyor"

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, yeni hükümetin kurulamaması nedeniyle ülkenin belirsizliğe sürüklendiği uyarısında bulundu.

20.01.2020Dünya
Avusturya’da 100 gün sonra hükümet kuruldu

Avusturya’da 100 gün sonra hükümet kuruldu

Avusturya’da seçimlerden 100 gün sonra merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ile Yeşiller arasında ‘turkuvaz-yeşil’ koalisyon tamam. Ortaklar koalisyon programını kamuoyuna açıkladı. Vergiler düşecek, 14 yaşına kadar başörtüsü yasağı ve tehlikeli mültecilere güvenlik hapsi geliyor.

2.01.2020Avrupa
Kuveytte yeni hükümet kuruldu

Kuveyt'te yeni hükümet kuruldu

Eski Dışişleri Bakanı Halid el-Ahmed es-Sabah başkanlığında kurulan hükümette 3 kadın bakan ile 7 yeni isme yer verildi.

17.12.2019Dünya
Son dakika... Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’nin istifası kabul edildi

Son dakika... Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’nin istifası kabul edildi

Irak Meclisi, Başbakan Adil Abdulmehdi’nin istifasını kabul etti.

1.12.2019Dünya
Hariri’nin istifası sokağa yetmedi

Hariri’nin istifası sokağa yetmedi

LÜBNAN’da 17 Ekim’den bu yana süren protestoların ardından Başbakan Saad Hariri’nin istifasını sunması her ne kadar gösterileri nispeten yatıştırsa da bazı eylemciler, “İstifa sokaklardan çekilmek için yeterli değil” mesajı verdi.

31.10.2019Dünya
Cumhuriyetten bir gün önce

Cumhuriyetten bir gün önce

Cumhuriyet’in ilanından önce Mustafa Kemal Atatürk tam bir satranç oyunu kurguladı. Mevcut sistemin yürümediği ortadaydı. Kabinedekilerin Meclis’te tek tek oylanması çok zordu. Üstelik uyumsuz birçok isim de kabinede yer alıyordu. Bu, hükümetin işleyişini zorlaştırdığı gibi devrimlerin önünde büyük engeldi. Cumhuriyet’e giden yolda Atatürk nasıl plan yaptı? Planın önündeki engeller nelerdi? O gece Çankaya’da yanında kimler vardı? Ne konuştular? Muhalefet ne yaptı? İşte son 24 saatte yaşananlar...

29.10.2019Gündem
Son dakika... Sudanda yeni hükümet kuruldu

Son dakika... Sudan'da yeni hükümet kuruldu

Sudan'da nisandaki askeri darbenin ardından geçiş döneminin ilk hükümeti kuruldu.

5.09.2019Dünya
Gürcistan Başbakanı istifa etti

Gürcistan Başbakanı istifa etti

Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze, sosyal medya hesabından istifa kararı aldığını duyurdu.

2.09.2019Dünya
Bakan Çavuşoğlu Mesrur Barzani ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu Mesrur Barzani ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

10.07.2019Gündem
Yunanistanda yeni kabine ilk kez toplandı

Yunanistan'da yeni kabine ilk kez toplandı

Yunanistan'da erken genel seçim sonrası tek başına iktidara gelen Yeni Demokrasi (ND) hükümetinin bakanlar kurulu Başbakan Kiriakos Miçotakis başkanlığında ilk toplantısını yapt

10.07.2019Dünya
Yunanistanda yeni kabine ilk kez toplandı

Yunanistan'da yeni kabine ilk kez toplandı

Yunanistan'da erken genel seçim sonrası tek başına iktidara gelen Yeni Demokrasi (ND) hükümetinin bakanlar kurulu Başbakan Kiriakos Miçotakis başkanlığında ilk toplantısını yapt

10.07.2019Dünya
Parlamentoya tatil iptal

Parlamentoya tatil iptal

Yunanistan’ın yeni Başbakanı Kiriakos Miçotakis (51) , dün İncil’e el basarak yemin edip göreve başladı. Yunanistan’da 4.5 yıl süren Aleksis Çipras (44) iktidarına son veren Miçotakis’in ilk icraatı, yasal düzenlemeleri yapabilmek için parlamentonun yaz uygulamasını iptal etmek oldu.

9.07.2019Dünya
Son dakika... Yunanistanda yeni kabine açıklanıyor

Son dakika... Yunanistan'da yeni kabine açıklanıyor

Yunanistan'da erken genel seçim sonucunda tek başına iktidara gelen Yeni Demokrasi (ND) hükümetinin Bakanlar Kurulu belirlendi.

8.07.2019Dünya
IKBYde yeni kabine meclisin güvenoyuna sunulacak

IKBY'de yeni kabine meclisin güvenoyuna sunulacak

IKBY'de hükümeti kurmakla görevlendirilen Barzani, 10 Temmuz Çarşamba günü kabineyi meclisin güvenoyuna sunacak.

8.07.2019Dünya
Türkiyede Googlea giren en çok ne arıyor

Türkiye'de Google'a giren en çok ne arıyor?

Google, 24 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları paylaştı. Bakın en çok arananlarda neler var neler?

1.07.2019Teknoloji
Hükümette daha etkin yapılanma planı

Hükümette daha etkin yapılanma planı

İKTİDAR Partisi’nde seçim öncesinde gündemde olan hükümetin daha etkin çalışmasına ilişkin tartışmalar, seçim sonuçlarının ardından somut adımlara dönüşecek. Hem kabinenin yapısı hem de bakanlıkların işleyiş biçimiyle ilgili olarak ‘yeniden yapılanma’ya gidileceği dile getiriliyor.

5.04.2019Gündem
Sudan’da yeni hükümet yemin etti

Sudan’da yeni hükümet yemin etti

Sudan'da olağanüstü hal ile meclisin feshedilmesinden 3 hafta sonra kurulan yeni kabine, Cumhurbaşkanı Ömer eş-Beşir'in huzurunda yemin ederek göreve başladı.

14.03.2019Dünya
Erdoğan: Gurur ve heyecanla huzurundayız

Erdoğan: Gurur ve heyecanla huzurundayız

Türkiye, Cumhuriyet’in 95’inci yılını kutlarken devletin zirvesi Anıtkabir’de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne “Aziz Atatürk, Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünde Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız” diye yazdı.

29.10.2018Gündem
ABD’nin ‘gizli’ diplomatik belgelerinde 12 Eylül darbesi: ‘Askeri liderleri iyi tanıyoruz’

ABD’nin ‘gizli’ diplomatik belgelerinde 12 Eylül darbesi: ‘Askeri liderleri iyi tanıyoruz’

12 Eylül 1980 askeri darbesi sırasında ABD’nin Ankara Büyükelçisi olan James Spain, darbeden birkaç saat sonra ABD’ye gönderdiği diplomatik notta, askeri liderlerin tamamını iyi tanıdıklarını söylüyor. Spain, mesajında, Türkiye’nin dış ve savunma politikalarının değişeceği yönünde endişeye gerek olmadığını belirtiyor.

12.09.2018Gündem
ABDnin 12 Eylül belgeleri ortaya çıktı Askeri liderleri iyi tanıyoruz

ABD'nin 12 Eylül belgeleri ortaya çıktı! 'Askeri liderleri iyi tanıyoruz'

BBC, uluslararası yayın organı, dönemin Ankara Büyükelçisi'nin Türkiye'deki darbeden kısa süre sonra Washington'a gönderdiği notları gün ışığına çıkardı. Gizli belgede, "Mevcut askeri liderlerin tamamını iyi tanıyoruz ve özellikle de NATO üyeliği başta olmak üzere Türkiye'nin güvenlik ya da dış politikasında değişim yaşanacağı yönünde bir endişe taşımamıza da gerek yok" yazıyor. Büyükelçi Spain, Türkiye'de ordunun yönetime el koymasının diğer birçok demokratik ülkenin aksine 'daha köklü ve daha kabul edilir' bir durum olduğunu rapor ediyor.

12.09.2018Gündem
Duayen-genç dengesi

Duayen-genç dengesi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, üç ayaklı öngördüğü değişim ve yenilenme planının son ayağını, dünkü kongre ile tamamladı. Kongrede dillerde Erdoğan ve partinin yeni yönetimi, akıllarda ekonomi vardı.

18.08.2018Gündem
Bakanlar mavi tik bekliyor

Bakanlar 'mavi tik' bekliyor

YENİ kabinede yer alan yeni isimler adına açılan sahte sosyal medya hesapları, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu (BTK) harekete geçirdi. Sahte hesapların sayısı 78’i bulunca, BTK, bakanlar adına Twitter’a ‘mavi tik’ başvurusunda bulundu.

14.07.2018Gündem
‘Turizm de holding gibi yönetilmeli’

‘Turizm de holding gibi yönetilmeli’

YENİ sisteme geçişin ilk kabinesinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi Atlasglobal’in sahibi Murat Ersoy, Hürriyet’e konuştu.

14.07.2018Ekonomi
Yeni kabine tarihi Mecliste

Yeni kabine tarihi Meclis'te

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni kabinesiyle gittiği tarihi Meclis binasındaki törende, “Bu dönemin sorumluluğu çok önemlidir. Hem inşa hem ihya edeceğiz. Milletimizin her bir kesimi kendi üzerine düşenleri en güzel şekilde yerine getirecek ve böylece Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız” dedi.

13.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacıbayram Camisinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacıbayram Camisi'nde

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabine üyeleri, Cuma namazını Hacıbayram Camisi’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı için gittiği Hacı Bayram Camii'nde Bakara Suresi'nin ilk ayetlerini okudu. Yeni kabinenin ilk toplantısı ise bugün saat 15:00'te yapılacak.

13.07.2018Gündem
Son dakika: AA az önce duyurdu... Ankarada iki sürpriz gelişme

Son dakika: AA az önce duyurdu... Ankara'da iki sürpriz gelişme

Yeni hükümet sisteminin ilk kabine toplantısının bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacağı duyurulmuştu. Anadolu Ajansı ise bu sabah saatlerinde Ankara'dan iki sürpriz gelişmeyi duyurdu. AA'nın duyurduğuna göre Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bugün TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası tevcih edilecek. Saat 14.00'te ise eski TBMM Binası'nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1. Toplantısı Açılış Töreni düzenlenecek.

13.07.2018Gündem
Çok daha seri derleyip toparlar

'Çok daha seri derleyip toparlar'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın finans sektöründe geçmişi olduğunu, ayrıca Marmara Üniversitesi’nde bu konunun derslerine girdiğini söyleyerek “Böyle bir geçmişi olmuş bir arkadaşımız olması sebebiyle bu işi çok daha seri derleyip toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum” dedi.

11.07.2018Ekonomi
Mustafa Varank kimdir, nerelidir Mustafa Varankın biyografisi

Mustafa Varank kimdir, nerelidir? Mustafa Varank'ın biyografisi

9 Temmuz 2018'de Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank, 2005 yılında Başbakanlık'ta görev yapmaya başladı. Varank, daha sonra sırasıyla, 2011'de Başbakan Başdanışmanlığına, 2014'te ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016 yılında Büyükelçi unvanı alan Mustafa Varank çeşitli görevlerde yer aldı. Peki, Mustafa Varank kimdir, nerelidir? İşte, Mustafa Varank'ın biyografisi.

10.07.2018Gündem
Kabine gençleşti

Kabine gençleşti

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi bir önceki hükümete göre üç yaş gençleşti. Binali Yıldırım döneminde 52 olan yaş ortalaması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabinede 49’a indi. Sadece iki isim 60 yaş ve üstünde.

10.07.2018Gündem
CHP’den yeni kabine yorumu: Tek adamın danışmanları

CHP’den yeni kabine yorumu: 'Tek adamın danışmanları'

CHP yönetiminden yeni kabineye eleştiriler geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Bir anlamda tek adamın danışmanlar kurulu gibi olmuş. Eş, dost, akraba heyetinden oluşmuş bir danışmanlar heyeti görüntüsü veriyor” dedi.CHP yönetiminden yeni kabineye ilişkin tepkiler şöyle:

10.07.2018Gündem
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir Yeni kabine açıklandı...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir? Yeni kabine açıklandı...

Mehmet Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilan edilmesinin ardından gündemdeki isim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alacağı açıklanan Mehmet Ersoy, turizm sektöründeki çeyrek asırlık bilgi birikimini bakanlık görevinde icra edecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babasıdır.

10.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

CHP’de değişim zamanı

AZİZ Kocaoğlu’nu on yılı aşkın belediye başkanlığı döneminde hep izledik.

14.07.2018

Kültür mü, turizm mi, tanıtım mı ?

BİR vakitler, “gazetelerde epeyce yer bulmuştu kendine” ve yanlış hatırlamıyorsam, dünyada “kendi tarihini araştırmak amacıyla çalışma yapan tek bakanlık”, “T.C. Kültür Bakanlığı” idi. Hafife veya alaya alınacak bir girişim değildi bence. Böyle bir araştırma, aslında “çok disiplinli” soruların yanıtlarını da içerdiği için önemsenmeliydi kuşkusuz, sonuçlarından yeterince yararlanılabildi mi, bilemiyorum?

12.07.2018

Bakanların ilk günü ve yeni model

YENİ dönemi parlamenter sistemin kodlarıyla değerlendirmek yanlış sonuçlara götürüyor.

11.07.2018

Yeni Milli Eğitim Bakanı’nı pek sevdik!

Yeni kabine açıklanır açıklanmaz, millet tanımadığı isimleri internette ‘stalk’lamaya başladı.

10.07.2018

Yeni bakanlarla ne konuştuk?

YENİ dönemle birlikte Ankara’da baş döndürücü bir trafik yaşanıyor.

10.07.2018

Başkanlık yüzde 52 yemin ise yüzde 100

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın dün ettiği yemini üç kere üst üste okudum.

10.07.2018