EKSTRA
MENÜ

Mark Rutte

Mark Rutte ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mark Rutte haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 439 Mark Rutte haberi bulunmuştur.

Mark Rutte Haberleri

Hollanda hükümeti istifa etti

Hollanda hükümeti istifa etti!

Hollanda'da çifte vatandaşlığa sahip göçmen kökenli ebeveynlerin kasıtlı bir şekilde dolandırıcılıkla suçlanarak, mağdur edildiğini ortaya çıkaran çocuk bakımı ödeneği skandalı sonrası suçlamalara hedef olan hükümet, genel seçimlere 2 ay kala istifa etti.

15.01.2021Dünya
Hollanda kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzattı

Hollanda kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzattı

Hollanda’da, 15 Aralık’tan bu yana yürürlükte olan koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzatıldı.

13.01.2021Avrupa
Hollandada koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Hollanda'da koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Hollanda'da, 15 Aralık'tan bu yana yürürlükte olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 9 Şubat'a kadar uzatıldı.

12.01.2021Dünya
‘Aşılamada hata yaptık’

‘Aşılamada hata yaptık’

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, hükümetin aşılama stratejisinde bazı hatalar yaptığını itiraf ederek, “Diğer ülkelerden iki hafta geriden geldiğimiz için gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum” dedi.

6.01.2021Avrupa
‘Üzerime tüküren de oldu, beni destekleyen de’

‘Üzerime tüküren de oldu, beni destekleyen de’

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ‘De Blackbox Democratie’ (Kara Kutu Demokrasisi) kitabının yazarı Adıyaman doğumlu Dilara Bilgiç’i makamında ağırlayarak, Bilgiç’in kitabının okunmasını tavsiye etti. Görüşmenin ardından Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Bilgiç, Hollanda Başbakanı Rutte ile olan diyaloğu ve kaleme aldığı kitapla ilgili konuştu.

28.12.2020Avrupa
Rutte’yi tehdit eden kişiye hapis cezası

Rutte’yi tehdit eden kişiye hapis cezası

Hollanda’da mahkeme, Başbakan Mark Rutte’yi ölümle tehdit eden kişiye 45 gün hapis cezası verdi.

25.12.2020Avrupa
‘Çok okunmaz’ dediler, Rutte makamında ağırladı

‘Çok okunmaz’ dediler, Rutte makamında ağırladı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye kökenli üniversite öğrencisinin ülkedeki demokrasi hakkında yazdığı kitaba büyük ilgi göstererek, “Kitap gerçekten bana hitap ediyor. Yürekten herkese tavsiye ediyorum” dedi.

22.12.2020Avrupa
Hollanda Başbakanından Türk asıllı öğrencinin yazdığı kitaba büyük ilgi

Hollanda Başbakanı'ndan Türk asıllı öğrencinin yazdığı kitaba büyük ilgi

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türk asıllı üniversite öğrencisinin ülkedeki demokrasi hakkında yazdığı kitaba büyük ilgi göstererek, "Kitap gerçekten bana hitap ediyor. Yürekten herkese tavsiye ediyorum." dedi

22.12.2020Sosyal
Hollanda, Belçika ve Almanyadan ortak evde kalın çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'dan ortak 'evde kalın' çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle "evde kalın" çağrısında bulundu.

17.12.2020Dünya
Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle ‘evde kalın’ çağrısında bulundu.

17.12.2020Avrupa
Hollandada Kovid-19 önlemleri 19 Ocaka kadar sıkılaştırıldı

Hollanda'da Kovid-19 önlemleri 19 Ocak'a kadar sıkılaştırıldı

Hollanda'da okullar, tüm pazar ve mağazalar 19 Ocak'a kadar kapatıldı. Noel tatili dolayısıyla ailelerin bir araya gelmemesi için hanelerde en fazla 2 misafire izin verilecek.

15.12.2020Dünya
Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük yeni vaka sayılarının artması nedeniyle yarından itibaren 19 Ocak 2021’e kadar daha sıkı karantina kurallarına geçildiğini duyurdu.

15.12.2020Avrupa
Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük yeni vaka sayılarının artması nedeniyle 19 Ocak 2021’e kadar daha sıkı karantina kurallarına geçildiğini duyurdu.

15.12.2020Avrupa
Hollandadan 5 hafta karantina kararı

Hollanda'dan 5 hafta karantina kararı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 5 hafta karantina uygulanacağını ifade etti.

14.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Gazeteci AB Savunma Bakanları Zoom toplantısına sızdı, sosyal medyadan paylaştı.. Büyük olay yarattı

Son dakika haberler: Gazeteci AB Savunma Bakanları Zoom toplantısına sızdı, sosyal medyadan paylaştı.. Büyük olay yarattı!

Avrupa Birliği Savunma Bakan'larının Zoom üzerinden gerçekleştirdiği gizli toplantıya sızan gazetecinin ortaya çıkardığı güvenlik açığı olay yarattı. Gelen son dakika haberine göre durumu Twitter'dan da paylaşan Hollandalı gazetecinin ortaya çıkardığı gizli toplantı apar topar iptal edilirken bu tür üst düzey çevrimiçi toplantıların güvenliği tartışmaya açılmış oldu.

21.11.2020Dış Haberler
Hollanda önlemleri gevşetiyor

Hollanda önlemleri gevşetiyor

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı sıkı tedbirlerinin uygulandığı Hollanda’da hükümet, günlük vaka sayılarındaki düşüşün ardından kamuya açık alanların ve binaların yeniden faaliyete geçmesine karar verdi.

18.11.2020Avrupa
Düşünce suçunda () bile ayrımcılık

Düşünce suçunda (!) bile ayrımcılık

Avusturya’nın başkenti Viyana’da, sonradan terör örgütü DEAŞ sempatizanı 20 yaşında Kuzey Makedonya ve Avusturya vatandaşı olduğu belirlenen bir terörist tarafından 4 kişinin öldürülmesi üzerine, ülkede yeniden ‘İslam tartışmaları’ başlatıldı.

16.11.2020Avrupa
Hollanda karantina önlemlerine dönüyor

Hollanda karantina önlemlerine dönüyor

Hollanda’da hükümet, koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle bar ve restoranların kapatılması ve kapalı alanlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesi yönünde karar alındığını açıkladı.

14.10.2020Avrupa
Hollanda’da, riskli ülkelerden dönüşlerde Kovid-19 testi uygulanacak

Hollanda’da, riskli ülkelerden dönüşlerde Kovid-19 testi uygulanacak

Riskli bölge ilan edilen ülkelerden Hollanda’ya yapılacak girişlerde koronavirüs testi uygulaması yapılacağı bildirildi.

7.08.2020Avrupa
Kim bu Merkel ve Macron’a meydan okuyan

Kim bu Merkel ve Macron’a meydan okuyan

Brüksel’de 91 saat 20 dakika süren zorlu zirvenin ardından tüm AB ülkelerinin liderleri sonucu kendi başarısı olarak sunmaya çalıştı. Ancak “Zirvenin kazananı kim?” sorusuna Avrupalıların ağız birliği etmişcesine verdiği tek bir cevap var: Hollanda Başbakanı Mark Rutte.

24.07.2020Avrupa
AB’ye hayat öpücüğü

AB’ye hayat öpücüğü

Koronavirüs salgınının neden olduğu sosyal ve ekonomik krizi kontrol altına almak için beş gündür yürütülen müzakerelerde zor da olsa anlaşmaya varıldı. AB zirvesinde liderler 750 milyar Euro’luk pakette uzlaşı sağladı.

22.07.2020Dünya
Zirvede sert sözler Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Zirvede sert sözler! Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Avrupa Birliği (AB), tarihinin en derin krizinden geçiyor. AB liderlerinin koronavirüs salgınından beri ilk kez yüz yüze geldiği ve 3 gün zirvede bir uzlaşma sağlanamadı ve müzakerelere ara verildi. Diplomatik kaynaklara göre zirve, liderler arasında bugüne kadar görülmeyen sert kavga ve suçlamalar tanık oluyor.

20.07.2020Avrupa
AB’de kıyasıya pazarlık

AB’de kıyasıya pazarlık

Avrupa Birliği’nin koronavirüs salgınından ciddi zarar gören üye ülkeler için öngördüğü 750 milyar Euro’luk toparlanma fonu ile 1.1 trilyon Euro düzeyindeki yedi yıllık bütçe, üyeler arasında ciddi gerginlik yaşanmasına neden oldu.

20.07.2020Dünya
AB zirvesi toplandı; para için kavga ettiler

AB zirvesi toplandı; para için kavga ettiler

Avrupa Birliği liderlerinin koronavirüs salgını başladıktan sonra ilk kez bir araya geldikleri Brüksel’deki zirve, zaman zaman yükselen gerginliğe ve çetin pazarlıklara sahne oldu.

19.07.2020Dünya
AB Liderler Zirvesi başladı

AB Liderler Zirvesi başladı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin lideri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için hazırlanan kurtarma fonu ile gelecekteki bütçeyi görüşmek için Brüksel'de bir araya geldi.

17.07.2020Ekonomi
İspanya ve İtalyadan ABye kurtarma fonu uyarısı

İspanya ve İtalya'dan AB'ye kurtarma fonu uyarısı

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, AB'nin kurtarma fonunu kabul etmemesi halinde "Avrupa'da tek pazarın sonunun geleceği" uyarısı yaptı.

9.07.2020Ekonomi
Güney Avrupa ülkeleri, AB zirvesi öncesinde kurtarma fonu için uzlaşı arıyor

Güney Avrupa ülkeleri, AB zirvesi öncesinde kurtarma fonu için uzlaşı arıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerini en fazla hisseden Güney Avrupa ülkelerinden İtalya, İspanya ve Portekiz, 17-18 Temmuz tarihlerinde yapılacak Avrupa Birliği (AB) zirvesi öncesinde, kurtarma fonunun şartlarında uzlaşma sağlamak için toplantılarına başladı.

6.07.2020Ekonomi
Sanki hiçbir şey olmamış gibi

Sanki hiçbir şey olmamış gibi!

Küresel vaka sayısı 7 milyona koşuyor. Yaklaşık 400 bin insan hayatını kaybetti. Ancak bazı ülkelerdeki rakamların inişe geçmesi normalleşme adımlarının atılmasını sağladı. Paris’te sokaklar tıklım tıkış! Rotterdam’daki parklar kalabalık akın edince kapatıldı. İngiltere’de gençler sosyal hayata COVID-19 sanki hiç yaşanmamış gibi atıldı.

Hollandada corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 951e yükseldi

Hollanda'da corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 951'e yükseldi

Hollanda'da yeni tip corona virüs(Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 20 artarak 5 bin 951'e çıktı.

30.05.2020Dünya
Rutte annesini son günlerinde ziyaret etmedi

Rutte annesini son günlerinde ziyaret etmedi

Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin 13 Mayıs’ta ölen annesini son günlerinde ülkede yürürlükte olan koronavirüs tedbirleri nedeniyle ziyaret etmediği öğrenildi. 96 yaşındaki Mieke Rutte-Dilling’in Lahey’deki bir bakımevinde 13 Mayıs tarihinde hayatını kaybettiği belirtiliyor.

26.05.2020Avrupa
Hollanda Başbakanı Rutte, yasaklar nedeniyle ölümünden önce annesini ziyaret edemedi

Hollanda Başbakanı Rutte, yasaklar nedeniyle ölümünden önce annesini ziyaret edemedi

Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin koronavirüs salgınında uygulanan ziyaret yasağı nedeniyle, bir bakımevinde kalan ve iki hafta önce ölen annesini görmeye gidemediği açıklandı.

26.05.2020Dünya
Hollanda Başbakanı Rutte’den ramazan mesajı

Hollanda Başbakanı Rutte’den ramazan mesajı

Hollanda Başbakan Mark Rutte, ülkede yaşayan Müslümanların ramazan ayını tebrik ederek evde kalmaları tavsiyesinde bulundu.

23.04.2020Avrupa
Hollanda’da ligler için kötü haber...

Hollanda’da ligler için kötü haber...

Koronavirüs salgınıyla mücadelede kademeli olarak bazı kısıtlamaları hayata geçiren Hollanda, 11 Mayıs itibarıyla ilkokulların açılmasına izin verdi.

22.04.2020Avrupa
Gençlere futbol oynamak serbest

Gençlere futbol oynamak serbest

İsveç, altyapı liglerini başlattı.

22.04.2020Futbol
Son dakika | Hollandada corona virüs tedbirleri kapsamında 1 Eylüle kadar futbol yok

Son dakika | Hollanda'da corona virüs tedbirleri kapsamında 1 Eylül'e kadar futbol yok

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülkede 1 Eylül'e kadar futbol liglerinin başlamayacağını açıkladı.

21.04.2020Futbol
Hollanda, virüse karşı insanları dijital takibe almayı planlıyor

Hollanda, virüse karşı insanları dijital takibe almayı planlıyor

Hollanda hükümeti, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, insanları ve temasa geçtikleri kişileri dijital olarak takip edebilecekleri akıllı telefonlarda kullanılacak bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlandıklarını duyurdu.

9.04.2020Teknoloji
Hollandada koronavirüsten ölenlerin sayısı 1173e yükseldi

Hollanda'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 1173'e yükseldi

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 134 artarak 1173'e çıktı.

1.04.2020Dünya
Son dakika... Corona virüsle ilgili Avrupada son gelişmeler Hepsi birer birer televizyona çıktı

Son dakika... Corona virüsle ilgili Avrupa'da son gelişmeler! Hepsi birer birer televizyona çıktı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Sizden istediğim şeyin eşi görülmemiş olduğunun farkındayım, ama durum bunu gerektiriyor. Savaştayız." dedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, koronavirüs salgınına karşı eşi görülmemiş önlemler alınacağını belirterek, bu kapsamda ülkede 1 yıl boyunca hayatın tamamen durabileceğini söyledi. Fransa ve İsviçre'de ordu devreye giriyor, İngiltere de daha sert önlemler almaya başlıyor. İşte son gelişmeler...

17.03.2020Dünya
İki dakika önce Tokalaşmayın demişti...

İki dakika önce 'Tokalaşmayın' demişti...

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek için “Tokalaşmayın” uyarısını yaptıktan hemen sonra Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü Müdürü Jaap van Dissel’in elini sıktı.

10.03.2020Avrupa
Hollanda Başbakanı tokalaşmayın uyarısı yaptıktan sonra el sıkıştı

Hollanda Başbakanı 'tokalaşmayın' uyarısı yaptıktan sonra el sıkıştı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek için "tokalaşmayın" uyarısını yaptıktan hemen sonra Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü Müdürü Jaap van Dissel’in elini sıktı.

9.03.2020Dünya
Hollanda Başbakanı Rutte de endişeli

Hollanda Başbakanı Rutte de endişeli

Türkiye’nin kapılarını açtığını duyurmasının ardından Yunanistan sınırında oluşan mülteci akını, Hollanda’yı da endişelendirdi.

1.03.2020Avrupa
Davos yarın başlıyor

Davos yarın başlıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında 21-24 Ocak'ta gerçekleştirilecek 50'inci Dünya Ekonomik Forumu'na, 3 bin civarında iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak.

20.01.2020Ekonomi
İklim krizi ve küresel ısınma gelecek nesilleri vuracak

İklim krizi ve küresel ısınma gelecek nesilleri vuracak

35 kurumdan 69 bilim insanının hazırladığı rapora göre iklim krizi, günümüz çocuklarının sağlıksız nesiller olarak büyümesine neden oluyor.

15.11.2019Dünya
Hollanda’da hız sınırı 100 km’ye indiriliyor

Hollanda’da hız sınırı 100 km’ye indiriliyor

Hollanda’da çevreyi korumak, azot oksit emisyonunun önemli ölçüde azaltılması için otoyollarda hız sınırının gündüzleri 130 kilometreden 100 kilometreye indirileceği belirtildi. Geceleri ise yine azami hızın 130 kilometre olarak kalacağı aktarıldı.

14.11.2019Avrupa
Türkiyesiz NATO olmaz

'Türkiye'siz NATO olmaz'

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Barış Pınarı harekâtı ile ilgili Hollanda meclisinde düzenlenen oturumda vekillerin sorularını yanıtladı.

18.10.2019Dünya
Hollanda Başbakanı Rutte: NATO, Türkiyesiz yapamaz

Hollanda Başbakanı Rutte: NATO, Türkiyesiz yapamaz

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, "NATO'nun Türkiye olmadan yapamayacağını düşünüyorum." dedi.

17.10.2019Dünya
Hollanda’da “DEAŞ’lılar dönsün mü” tartışması

Hollanda’da “DEAŞ’lılar dönsün mü” tartışması

Hollanda’da kamu yayın kuruluşu NPO’da bugün yayınlanan Buitenhof adlı tartışma programında, koalisyon ortaklarından Demokrat 66 (D66) Parti milletvekili Sjoerd Sjoersma ile Başbakan Mark Rutte’nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD) milletvekili Sven Koopmans, “DEAŞ’lılar dönsün mü” tartışmasında fikir ayrılığına düştü.

14.10.2019Avrupa
Mecliste çoğunluğu kaybetti

Mecliste çoğunluğu kaybetti

Hollanda’da, iki hafta önce Başbakan Mark Rutte’nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi’nden (VVD) ihraç edilen Wybren van Haga, bağımsız olarak devam etme kararı aldı.

8.10.2019Avrupa
Brexit trafiği hızlandı

Brexit trafiği hızlandı

AB ile müzakereler sürerken İngiltere’de muhalefetteki İşçi Partisi anlaşmasız bir Brexit’i önlemeye çalışıyor.

28.08.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye dünyaya lazım

Bir slogan gibi ama buna yürekten katılıyorum.

18.10.2019