EKSTRA
MENÜ

İdari İzin

İdari İzin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdari İzin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.964 İdari İzin haberi bulunmuştur.

İdari İzin memur ve kamu görevlilerinin iş hayatlarında kullanmakta özgür oldukları iş haklarından biridir. Bu haklar da bazı olağan üstü durumlar zamanında kısıtlamalar ile karşılaşılır.

İdari İzin Nedir?

İdari İzin ve ya idare kanunu olarak bilinen bu tarz tatil hakları daha çok 657 kanunu kapsamında memurlar için geçerlidir. Asil memur olan bireyler yılda istedikleri zaman on beş gün olan tatil haklarını kullanmakta özgürdürler. Fakat bu hakların kullanılması için yapılması gereken birkaç şart bulunmaktadır. Bunların başında ilk olarak kamuda çalışan asil bir devlet memuru olunması gelmektedir.

Özellikle daha yılını doldurmamış bir memur için izin ve İdare İzin gibi durumlara onay yoktur. Fakat evlenme ve ani atanma gibi durumlarında değişikliklere başvurulmaktadır. Bu durumun asıl nedeni İdare İzin kanunun sadece asil memurlar için geçerli olunmasıdır. Ayrıca memur olunması için birkaç yol ve yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin ilki orta öğretim kamu personeli seçme sınavı olarak bilinmektedir.

Üniversite veya yüksekokul mezunu bireyler için lisans ve ön lisans kamu personeli seçme sınavı vardır. Bunun haricin de bazı bölümler için atama yoluyla 657 li olma durumları geçerlidir. Özellikle öğretmenler için asil olması süreci iki yıl olarak belirlenmiştir. Yani öğretmen bireyler İdare İzin için iki yıl boyunca beklemesi gerekir. Ve sonrasında İdare İzin hakları kendiliğinden doğacaktır.

İdari İzin Nasıl Alınır?

İdare İzin alınması için yapılması gereken birkaç işlem vardır. Öncelikle memuriyette geçerli olan hiyerarşi ilişkisi İdare İzin işleyişinde önemlidir. İzin almak isteyen bireyin öncelikle çalıştığı kurumda ki amir veya kurum şefi ile iletişime geçmesi gerekir. Ve durumu şefine açıklaması şarttır. Yani şefin onay vermesi de bir miktar lazım ve şarttır.

Aksi takdir de İdare İzin işlemi başarıyla sonuçlanmaz. Kurum müdürünün onayı ile birlikte lazım olan dilekçelerin doldurulması ile birlikte İdare İzin uygulamasına resmen geçilmiş olunur. Hafta sonu ile birleştirilmesi durumunda pazartesi günü iş başlangıcının yapılması gerekir. Aksi takdir de hem yaptırımlar olur hem de bir uyarı süreci başlayabilir. Durumun devam etmesi halinde aylıktan kesme ve en son olarak meslekten ihraç durumları olabilmektedir.

İdari İzin Yönetmeliği Değişti mi?

Özellikle salgın hastalık süreci İdare İzin konusunda büyük bir tartışma konusu olmuştur. Yani bazı 657 sayılı kanun kapsamında çalışan memurlar için bu durum oldukça hayatidir. Yani çift mesai yapan sağlık çalışanları için özellikle İdare İzin ihtiyaçları artmaktadır.

Salgın hastalığın ilk başlarında tüm ülke çapında bir izin iptali durumu söz konusu olmaktaydı. Özellikle sağlık çalışanları için yasaklar oldukça artmıştır. Özellikle sağlık çalışanlarına ve vefa destek grupların da çalışanlar için istifa etme yasakları hayata geçmiştir.

İdare İzin En Fazla Kaç Gün Alınır?

Özellikle sadece memurlar için İdare İzin hakkı kullanılmamaktadır. Devlet sanatçıları özellikle tiyatrocular da İdare İzin kullanan kamu personelleri sınıfına girmektedir. Tabi ki bu bireylerin izin süreçleri daha geniş perspektifte bulunmaktadır.

Çünkü yapılan iş ve esnek saatleri nedeniyle yıpranma payları oldukça yüksektir. İdare İzin sürecinde her hangi bir para kesikliği durumları ile karşılaşılmamaktadır. Kimi 657 li memurlar için bu izin süreci 15 gün olarak belirlenmiştir. Kimi memurlar için ise tatil ve izin süresi daha uzun olmaktadır.

İdari İzin Haberleri

İstanbulda okullar bir gün daha tatil

İstanbul'da okullar bir gün daha tatil

Okulöncesi eğitim kurumlarıyla köy okullarında eğitim öğretim 15 Şubat Pazartesi başlamış ancak İstanbul da dahil olmak üzere bazı illerde olumsuz hava şartları nedeniyle bu açılış salı ve çarşamba günlerine ertelenmişti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı yeni bir açıklamayla okulların açılışının bir gün daha ertelendiğini duyurdu.

16.02.2021Eğitim
Bartında, 58 köy yolu kardan kapandı, 2 ilçeye elektrik verilemiyor

Bartın'da, 58 köy yolu kardan kapandı, 2 ilçeye elektrik verilemiyor

BARTIN'da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken, 58 köy yolu ulaşıma kapandı, 2 ilçe ile bağlı köylere de elektrik verilemedi.

15.02.2021Gündem
WhatsApp müdürü yaktı

WhatsApp müdürü yaktı

Meriç Devlet Hastanesi’nde memur olarak görev yapan Halil Bozkır’dan WhatsApp mesajıyla 10 bin TL rüşvet, viski ve vişne suyu istediği iddia edilen hastane müdürü Hasan Dedeler görevden alındı.

9.02.2021Gündem
Hastanede rüşvet iddiası… Whatsapp müdürü yaktı

Hastanede rüşvet iddiası… Whatsapp müdürü yaktı

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesinde hizmetli memur olarak görev yapan Halil Bozkır’dan WhatsApp mesajıyla 10 bin TL rüşvet, viski ve vişne suyu istediği iddia edilen hastane müdürü Hasan Dedeler görevden alındı.

8.02.2021Gündem
Bartında, 150 köy yolu ulaşıma kapandı

Bartın'da, 150 köy yolu ulaşıma kapandı

BARTIN'da 3 gündür etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 80 santimetreye ulaşırken, 150 köy yolu ulaşıma kapandı, çok sayıda yerleşim yerine elektrik verilemedi. Yüksek kesimlerde 2 metreye ulaşan kar nedeniyle zor anlar yaşayan sağlık ekipleri, hastalara ulaşmak için paletli ambulanslar kullandı.

20.01.2021Gündem
Hastanede rüşvet iddiası: Viski vişne 10 bin TL istedi

Hastanede rüşvet iddiası: Viski vişne 10 bin TL istedi

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesi rüşvet iddiasıyla çalkalandı. Hizmetli memur Halil Bozkır, mazeretsiz işe gelmediği iddiasıyla hakkında tutulan tutanakların iptali için kendisinden 10 bin TL istendiğini iddia etti. Edirne İl Sağlık Müdürlüğü jet hızıyla soruşturma başlattı.

16.01.2021Gündem
Eskişehirde huzurevindeki ihmal iddialarına soruşturma

Eskişehir'de huzurevindeki ihmal iddialarına soruşturma

Eskişehir Valiliği, Hacı Süleyman Çakır Huzurevi Yaşlı ve Rehabilitasyon Merkezinde teknisyen olarak görev yapan Sadık Kaya (57) ve aynı huzurevinde bulunan 9 yaşlının COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetmesinde ihmalleri bulunduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında dönemin Eskişehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper S. ve Huzurevi müdürü Meryem T. hakkında soruşturma izni verdi. Aynı huzurevinde görev yapan babası Sadık Kaya’nın COVID-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia eden kızı Merve Erdoğan da üç isim hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

28.12.2020Gündem
İstanbul’da kadın öğretmenler kapsam dışında

İstanbul’da kadın öğretmenler kapsam dışında

İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında kamuda çalışanlar için yeni mesai düzenlemesi getirildi. Buna göre “10 yaş ve altında çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılarak evden çalışabilecek” denmişti. Ancak alınan kararın öğretmenleri kapsamadığı açıklandı.

5.11.2020Eğitim
Kimler idari izinli olacak ve ne zaman başlayacak İdari izin hamileler ve 60 yaş üstünü de kapsıyor

Kimler idari izinli olacak ve ne zaman başlayacak? İdari izin hamileler ve 60 yaş üstünü de kapsıyor

İdari izin İstanbul Valiliği'nden gelen açıklamanın ardından gündeme geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya son dakika açıklamasında, ‘60 yaş ve üstü çalışanların idareci pozisyonlar hariç, hamilelerin, kronik rahatsızlığı bulunanların 10 yaş ve altı çocuğu bulunan kadın personellerin idari izinli olarak evde çalışabilecekler.’ dedi. Son dakika açıklamanın ardından idari izinin başlayacağı tarih merak konusu oldu. Peki, idari izin ne zaman başlayacak? İşte, idari izinli sayılacak olan kişiler ve konuyla ilgili yapılan açıklamanın ayrıntıları.

4.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığından 81 ile yeni genelge Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyecek.

27.10.2020Gündem
Son dakika... O ilde çok önemli koronavirüs kararı İzinli sayılacaklar...

Son dakika... O ilde çok önemli koronavirüs kararı! İzinli sayılacaklar...

Gaziantep'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarıyla temaslı olduğu tespit edilen kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu almaksızın 14 gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

20.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Bir ilde daha kamuda esnek çalışma getirildi

Son dakika haberler: Bir ilde daha 'kamuda esnek çalışma' getirildi

Yalova Valiliği’nce, Covid-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla uygulanacak kamuda esnek mesai esasları belirlendi. Buna göre kamuda çalışan personel 1 gün çalışıp, 1 gün idari izinli sayılacak. Ayrıca daha önce, Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirlemişti.

1.09.2020Gündem
‘Darbeciye af’ istifa getirdi

‘Darbeciye af’ istifa getirdi

Afyon Üniversitesi’ndeki konuşmasında darbe teşebbüsüne katılıp pişman olanların affedilmesini isteyen Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış istifa etti. Yaramış’ın geçtiğimiz hafta gelen tepkilerin ardından 20 gün idari izin alarak makamından ayrıldığı öğrenildi.

23.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Kamu kurumlarında normal mesai düzenine geçilirken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü de alınacak tedbirleri belirledi.

3.06.2020Gündem
Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak

Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak?

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi.

2.06.2020Gündem
Hamileler idari izinli sayılacak mı Hamile personele idari izin için açıklama

Hamileler idari izinli sayılacak mı? Hamile personele idari izin için açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personelinin 1 Haziran’da normal mesaiye başlayacağını açıklamıştı. Karar ardından hamilelerin durumu da merak konusu olmuştu. Kamuda çalışan hamile personelin idari izin süresine de düzenleme getirildi. Peki, hamileler idari izinli sayılacak mı?

2.06.2020Gündem
Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi. Belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020'den önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanları, Bakanlığın e-nabız sistemi üzerinden "İdari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesini" alabilecek. Sistem üzerinden, 'idari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'ni alamayan kişiler, mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak, aile hekimi tarafından "Covid-19 idari izin" tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecek.

2.06.2020Gündem
Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak.

2.06.2020Haber
Son dakika haberler.. Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Son dakika haberler.. Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da ''Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı'' dedi.

2.06.2020Gündem
Hamilelere idari izin kalktı mı Kamuda idari izin ne zaman bitecek İşte idari izin genelgesi

Hamilelere idari izin kalktı mı? Kamuda idari izin ne zaman bitecek? İşte idari izin genelgesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kovid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.Genelgeye göre, salgınla mücadele kapsamında 13 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkış İzni" konulu Genelge ile 22 Mart'ta Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler" konulu Genelge 1 Haziran'da yürürlükten kaldırılacak. Yani 1 Haziran itibariyle kamuda idari izinler sona ermiş olacak.

31.05.2020Gündem
Kronik ne demek İşte kronik hastalıklar sınıfına giren hastalıklar

Kronik ne demek? İşte kronik hastalıklar sınıfına giren hastalıklar

Cumhurbaşkanlığı idari izin genelgesinin ardından kronik hastalıklar bir kez daha gündeme geldi. Yeni genelgeye göre, yönetici kadro ve pozisyonlarında çalışanlar hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacak. Peki, kronik ne demek? İşte kronik hastalıklar sınıfına giren hastalıklar...

30.05.2020Sağlık
Kamu personellerinin idari izni bitti mi Esnek çalışma sistemi sona mı erdi Cumhurbaşkanı duyurdu

Kamu personellerinin idari izni bitti mi? Esnek çalışma sistemi sona mı erdi? Cumhurbaşkanı duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Normalleşme takviminin kademeli olarak hayata geçirileceğini duyuran Erdoğan, 1 Haziran tarihi itibariyle geçerli olacak olan yeni kararları duyurdu. Kamu personellerinin idari izinleriyle ilgili de değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı, esnek çalışma modelinin son bulacağını söyledi. Açıklamaya göre kronik hastaların durumu daha sonra değerlendirilecek. Peki, kamu personellerinin idari izni bitti mi? Esnek çalışma sistemi sona mı erdi? İşte, kamuda idari izin ile ilgili merak edilen bilgiler...

28.05.2020Gündem
İdari izin ne zaman bitecek Kamuda koronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak

İdari izin ne zaman bitecek? Kamuda koronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak?

Corona virüsü nedeniyle kamu çalışanlarına getirilen idari izinlerin biteceği tarih, normalleşme takviminin gündeme gelmesiyle beraber sorgulanmaya başlandı. Kamuda normalleşme ne zaman? Kamuda kronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak? soruları bu kapsamda araştırılıyor. İddiaya göre bakanlıkların kamu personellerinin mesaiye gelmesi yönünde yazılar yazmaya başlandığı duyuruldu. Peki, İdari izin ne zaman bitecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

27.05.2020Gündem
Kamuda idari izin ne zaman bitecek  Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi

Kamuda idari izin ne zaman bitecek? Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi?

Corona virüsü kapsamında alınan önlemler çerçevesinde kamu çalışanları için normalleşme adımları atılmaya başlandı. Buna göre bakanlıkların kamu personellerinin mesaiye gelmesi yönünde yazılar yazılmaya başlandığı duyuruldu. Salgının kontrol altına alınmaya başlamasıyla beraber, kamuda idari iznin biteceği tarihe gözler çevrildi. Bu kapsamda milyonlarca çalışan, kamuda esnek ve uzakta çalışma sisteminin ne zaman biteceğini sorguluyor. Peki, kamuda idari izin ne zaman bitecek? Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi? İşte, o konuyla ilgili detaylar...

25.05.2020Gündem
Temmuzda pandemi öncesine dönüş

Temmuzda pandemi öncesine dönüş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın her hafta güncellenen aşamaları açıklayacağı normalleşme eylem planında koronavirüs nedeniyle ertelenen ve çalışma hayatında milyonları ilgilendiren düzenlemelerin takvimi de netleşti.

15.05.2020Ekonomi
18 Mayıs Pazartesi idari izin mi olacak 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü

18 Mayıs Pazartesi idari izin mi olacak? 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü?

18 Mayıs'ta idari izin olup olmayacağı araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 1 Mayıs ev 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının ardından gözler 19 Mayıs'a çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs'ta da sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağını duyurdu. Son dakika açıklamasında ise 18 Mayıs ile ilgili bir duyuru yayınlandı. Peki 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü?

14.05.2020Gündem
Kamuda idari izin ne zaman bitiyor Tarih belli oldu mu

Kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu?

Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan önlemlere yönelik, kamuda çalışan vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından idari izin genelgesi yayınlanmıştı. Bu kapsamda evden ya da uzaktan çalışma süreci dışında idari izinli çalışma süreci de 2020/4 sayılı genelge ile yürürlüğe girmişti. Normalleşme sürecinin kademeli olarak hayata geçirilmesiyle beraber, kamuda idari izinlerin biteceği tarih gündeme geldi. Peki, kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu? İşte, ayrıntılar.

12.05.2020Gündem
Rusyada otomobil satışları tarihi düşüş kaydetti

Rusya'da otomobil satışları tarihi düşüş kaydetti

Rusya’da yeni hafif ticari araç satışları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle nisanda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 72,4 azalarak tarihin en büyük düşüşünü yaşadı.

12.05.2020Ekonomi
Meclis’te bir doktor korona, 213 kişi panik oldu

Meclis’te bir doktor korona, 213 kişi panik oldu

Türkiye’de salgına karşı en sıkı önlemleri alan kurumlardan TBMM’de sağlık birimindeki doktorun virüs testi pozitif çıkınca onunla temas eden 213 kişi yakın takibe alındı. Son 14 gündür 12’si milletvekili 213 kişi kontrolden geçti, tümü evlerinde izole edildi.

2.05.2020Gündem
24 Nisan idari izin mi, tatil mi İdari izin nedir

24 Nisan idari izin mi, tatil mi? İdari izin nedir?

24 Nisan’da idari izin olup olmayacağı araştırılıyor. Konu ile ilgili son dakika açıklaması Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada, “Hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurmak kaydıyla, kamu çalışanları 24 Nisan 2020 Cuma günü'de izinli olacak." denildi.

21.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Kamu çalışanlarıyla ilgili flaş 24 Nisan kararı

Son dakika haberler... Kamu çalışanlarıyla ilgili flaş '24 Nisan' kararı

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, "Hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurmak kaydıyla, kamu çalışanları 24 Nisan 2020 Cuma günü'da izinli olacak." açıklamasını yaptı.

21.04.2020Gündem
Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor İşte 2020 banka çalışma saatleri

Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2020 banka çalışma saatleri

Banka çalışma saatleri ile ilgili güncel açıklamalar yakından takip ediliyor. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında birçok alanda önlemler alınmaya devam ediliyor.  Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Bu kararın ardından bazı bankalar yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışma saatlerini değiştirdi.

16.04.2020Ekonomi
Koronavirüse karşı katılım desteği

Koronavirüse karşı katılım desteği

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) katılım bankaları koronavirüs salgını sürecinde de ekonominin sürdürülebilirliği için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda TKBB, virüse karşı alınacak önlemlere ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve küresel anlamda yaşanan sorunun ülkemize olan etkisinin azaltılması hedeflendi. Katılım bankalarının ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ önlemleri çerçevesinde, müşterilerin finansal hizmetlerden sağlıklı şekilde yararlanması amaçlanarak çeşitli tedbirler alındı. İşte katılım bankalarının açıkladığı destekler.

10.04.2020Ekonomi
Ordu’da sokağa maske atmak ve evden çalışan kamu görevlisinin dışarı çıkması yasaklandı

Ordu’da sokağa maske atmak ve evden çalışan kamu görevlisinin dışarı çıkması yasaklandı

Ordu'da Corona Virüs tedbirleri kapsamında maske, eldiven ve bone gibi koruyucu malzemelerin sokaklara atılması yasaklanırken, yasağa uymayanlara cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

7.04.2020Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, personelinin salgından etkilenmemesi amacıyla hijyene özen gösterilmesi, başvuru ekipmanlarının dezenfekte edilmesi gibi önleyici tedbirleri öncelikli alan kurumlardan biri olduklarını, Kurumla ilgili gündeme getirilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

5.04.2020Gündem
MSB’den önemli açıklamalar Terör örgütlerine ağır darbe…

MSB’den önemli açıklamalar! Terör örgütlerine ağır darbe…

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında dikkat çeken bilgiler paylaşıldı.MSB’den yapılan açıklamada "Yurt içinde ve sınır ötesindeki operasyonlarda, son bir ayda 80 terörist etkisiz hale getirildi, 52 mevzi, sığınak, mağara ve depo tahrip edildi. FETÖ ile mücadele kapsamında ise 15 Temmuz 2016'dan bugüne TSK'dan 19 bin 203 personel ihraç edildi, 5 bin 35 personel hakkında adli/idari süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı

5.04.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Tedbirler hayatın akışını felç etmeden alındı. Belli bir denge içinde götürülüyor." ifadelerini kullandı. Çelik, "Milletimizin verdiği destekle devletimiz her bir vatandaşına sahip çıkacak güce sahiptir." diye konuştu.

3.04.2020Gündem
Rusya Merkez Bankası: Ülke GSYHsinde yüzde 2 kayıp bekleniyor

Rusya Merkez Bankası: Ülke GSYH'sinde yüzde 2 kayıp bekleniyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ülkede ilan edilen bir aylık idari izin süreci nedeniyle ülke gayri safi milli hasılasında (GSYH) yüzde 1,5 ila 2 arasında kayıp yaşanacağını söyledi.

3.04.2020Ekonomi
Putin, Kovid-19 önlemleri kapsamında idari izinleri 30 Nisan’a kadar uzattı

Putin, Kovid-19 önlemleri kapsamında idari izinleri 30 Nisan’a kadar uzattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ülkede maaşların kesilmemesi kaydıyla idari izinlerin ay sonuna kadar uzatılması kararı verdi.

2.04.2020Dünya
Bakırköy Adliyesinde ilk corona virüs vakası

Bakırköy Adliyesi'nde ilk 'corona virüs' vakası

İstanbul Bakırköy 5. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdüründe  koronavirüs(corona virüs) tespit edildi. Mahkemeyle irtibatlı diğer adliye personeline 14 gün idari izin verilirken, birçok mahkeme de karantinaya alındı.

26.03.2020Gündem
Son Dakika | Ali Koçtan corona virüsü açıklaması

Son Dakika | Ali Koç'tan corona virüsü açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün basketbol takımında 6 kişide corona virüsü bulgularına rastlandığını açıkladı.

25.03.2020Futbol
İstanbul Emniyet Müdürlüğünde koronavürüs tedbirleri artırıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde koronavürüs tedbirleri artırıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm bina ve araçlarda yeni tip koronavürüsle (Covid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler artırıldı.

24.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İdari izin özel sektör çalışanına uygulanmaz

Soru: Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Oğlumuz özel okula gidecek. Çocuğunu bırakacak yeri olmayan anne babalar idari izinli sayılabilir mi? Pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesi durumunda özel sektörde çalışan kişilerin haklı ve tazminatlı istifa hakkı doğar mı? Güliz L.

2.09.2020

İşveren 4 ay telafi çalışması yaptırabilir

Soru: Koronavirüsten kronik hastalığım sebebiyle 67 gün idari izine çıkarıldım. 1 Haziran’da iş başı yaptım. İşyerim çalışmadığım günleri yıllık izinden sayarak ve fazla çalışarak benden istiyor. Benim durumum nedir? Ahmet D.

17.06.2020

10 soruda çalışanların hakları

Kimileri işverenin, çalışanları ücretsiz izne çıkarıp çıkaramayacağını kimileri de işyerinin geçici faaliyetini durdurması halinde maaş alıp alamayacağını soruyor. Kronik hastalığı olan ve 65 yaş üzeri çalışanlar da haklarını merak ediyor. İşte koronavirüs nedeniyle çalışanların en çok merak ettiği konular.

3.04.2020

Koronadan etkilendiğinizi ispat etmelisiniz

Soru: Kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak için ilk kez başvuracağız. İlk kez başvuracak olanlar da ödenek alabilecek mi? Koronavirüsten etkilendiğimizi ispat etmek durumunda mıyız? (İlker Takalsın)

24.03.2020