EKSTRA
MENÜ

Yeni Hükümet

Yeni Hükümet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yeni Hükümet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 48.384 Yeni Hükümet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yeni Hükümet Haberleri

Baerbock: Yeni hükümet, ‘iklim hükümeti’ olsun

Baerbock: Yeni hükümet, ‘iklim hükümeti’ olsun

Almanya’da, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yarışacak başbakan adayları canlı yayında son kez kozlarını paylaştı. Linda Zervakis ve Claudia von Brauchitsch’in sorularını cevaplayan adaylardan Annalena Baerbock, yeni kurulacak federal hükümetin ‘iklim hükümeti’ olmasını önerdi. Canlı yayına paralel yapılan kamuoyu yoklamalarına göre ‘en başarılı başbakan adayı’ oldu.

20.09.2021Avrupa
Taliban içinde derin çatlak Üst düzey isimler nerede

Taliban içinde derin çatlak! Üst düzey isimler nerede?

20 yıllık savaşın ardından ABD'nin Kabil'den çekilmesi ile yönetimi ele geçiren Taliban'da hükümet krizi büyüyor. Taliban'ın 2 üst düzey yöneticisinin ortadan kaybolması, örgüt içi kanlı kavga iddialarını güçlendirirken üst üste yapılan resmi açıklamalar gizemi daha da artırdı.

14.09.2021Dünya
27 Mart hangi burç ve burcu ne 27 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Mart hangi burç ve burcu ne? 27 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Mart gününde doğan kişiler ve bu tarih boyunca doğum yapan bireyler bu tarihin hangi burca ait olduğunu merak etmektedirler. 27 Mart tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun mevcut özelliklerini, yükselenini, 27 Mart tarihinde doğan ünlüler, anime karakterlerini ve yine bahsedilen tarihte yaşanan olayları sizler için derledik.

6.09.2021Burçlar
İran Cumhurbaşkanı Reisiden Afganistan açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Reisi'den Afganistan açıklaması

İran'ın yeni Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ülkesinin kendi hükümeti döneminde komşulara öncelik veren dış politika izleyeceğini belirterek, "En aktif hükümet diplomasisi, komşularımızla yapılmalıdır." dedi. Afganistan'daki gelişmelere değinen Reisi, 20 yıllık ABD işgali süresince Afganistan'da yaşananları, "ABD'nin işlediği açık insan hakları ihlalleri" olarak nitelendirdi.

1.09.2021Dünya
Taliban Sözcüsü AAya konuştu: Havalimanı saldırısıyla ilgili bomba iddia

Taliban Sözcüsü AA'ya konuştu: Havalimanı saldırısıyla ilgili bomba iddia

Taliban Sözcüsü ve Kültür Komisyonu Başkanı Zabihullah Mücahid, Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nda 26 Ağustos'ta DEAŞ/Horosan tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından ABD askerlerinin panik halinde sivilleri silahla vurarak öldürdüğü raporunu aldıklarını söyledi. Mücahid, Kabil Havalimanı'ndan güvenlik sorunu olmayacağına dair Türkiye'ye güvence verdiklerini de sözlerine ekledi.

29.08.2021Dünya
Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Daha önce Taliban’ı kınayan açıklamalar yapan dünyanın önde gelen ülkeleri, şimdi örgütün başkent Kabil’i de alarak Afganistan’da gücünü pekiştirmesi üzerine “Taliban ile işbirliği” mesajları vermeye başladı.

22.08.2021Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Meclis’te çok kapsamlı bir mutfak kurmalıyız

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Meclis’te çok kapsamlı bir mutfak kurmalıyız

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Sistem değişikliği ile beraber, başbakanlıktaki, bakanlıklardaki mutfaklar kaldırıldı. Çünkü artık kanun teklifleri hükümet eliyle hazırlanmıyor. Şimdi bütün hazırlığın Meclis’te yapılması gerekiyor” dedi.

10.08.2021Gündem
Moldovanın yeni Başbakanı Natalya Gavrilitsa oldu

Moldova'nın yeni Başbakanı Natalya Gavrilitsa oldu

Moldova Parlamentosu, Cumhurbaşkanı Maya Sandu'nun başbakan olarak önerdiği Natalya Gavrilitsa'nın adaylığını onayladı.

6.08.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Müzakereler savaşı önledi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Müzakereler savaşı önledi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, 2013 yılında göreve başladığında önünde savaş ve barış seçeneğinin olduğunu belirterek müzakereler ile savaşı önlediklerini söyledi.

3.08.2021Dünya
Nahda lideri Gannuşi’den demokrasiye dönüş çağrısı

Nahda lideri Gannuşi’den demokrasiye dönüş çağrısı

TUNUS Meclis Başkanı ve Nahda Partisi lideri Raşid el-Gannuşi, Fransız AFP ajansına demeç verdi. Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’e, hükümet ve meclisi feshedip milletvekillerinin dokunulmazlıklarını askıya alması sonrası demokrasiye dönüş çağrısı yapan Nahda lideri, diyalog çağrılarına bugüne kadar yanıt alamadığını belirterek, hâlihazırda ne Cumhurbaşkanı ne de danışmanlarıyla görüşebildiklerini söyledi.

31.07.2021Dünya
Son dakika: Najib Mikati, Lübnanın yeni başbakanı seçildi

Son dakika: Najib Mikati, Lübnan'ın yeni başbakanı seçildi

Lübnan'da hükümeti kurma görevi eski Başbakan Mikati'ye verildi. Necib Mikati başbakanlık görevine getirilmesini "Yangın ancak herkesin iş birliği ile söndürülür. Dışarıdan gerekli garantilere sahip olmasaydım bu yönde bir adım atmazdım" sözleriyle duyurdu.

26.07.2021Dünya
Putin ile Paşinyan yarın Moskovada görüşecek

Putin ile Paşinyan yarın Moskova'da görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yarın Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile başkent Moskova'da görüşeceği bildirildi.

6.07.2021Dünya
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda değişiklik yapan KHKnın iptal talebini reddetti

Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nın iptal talebini reddetti

Anayasa Mahkemesi, 699 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) iptal talebini reddetti. Kararda ''Anılan hususlarda Anayasa'da KHK çıkarılamayacağına ilişkin doğrudan veya dolaylı bir hüküm bulunmamaktadır. Anayasa'da, KHK çıkarılabilmesi için acil, ivedi ve zorunlu bir durumun olması gerektiğine dair herhangi bir düzenleme yer almamaktadır'' denildi.

2.07.2021Gündem
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli çağrı yaptı: Gelin üniversite sınavını kaldıralım

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli çağrı yaptı: Gelin üniversite sınavını kaldıralım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Yürürlükteki sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecini de hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır. Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır" dedi.

29.06.2021Gündem
Muhafazakâr Reisi, yeni cumhurbaşkanı

Muhafazakâr Reisi, yeni cumhurbaşkanı

İran’da ‘sipariş’ diye anılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin beklendiği gibi galibi Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi oldu. Aşırı muhafazakâr kanattan olan 60 yaşındaki Reisi, dini lider Ayetullah Hamaney’e yakın bir isim. Peygamber soyundan gelmesi sebebiyle siyah türbanlı. ABD’nin ise yaptırım listesinde.

20.06.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif: Reisinin ülkemizi iyi yöneteceğine inanıyorum

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Reisi'nin ülkemizi iyi yöneteceğine inanıyorum

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "Belki yüzde yüz istenilen bir seçim olmadı ancak şu an artık geldiğimiz durumda seçilmiş yeni bir cumhurbaşkanımız var. Sayın Reisi'nin ülkemizi iyi yöneteceğine inanıyorum." dedi.

19.06.2021Dünya
Yeni hükümet de Gazze’yi vurdu

Yeni hükümet de Gazze’yi vurdu

Doğu Kudüs’te aşırı sağcı Yahudilerin yürüyüş yapmasını izin veren İsrail’deki yeni hükümet, Filistinlilerin yangın balonlarını gerekçe göstererek Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

17.06.2021Dünya
İsrailde Netanyahuyu koltuğundan edecek koalisyon hükümetinin güven oylaması 13 Haziranda yapılacak

İsrail'de Netanyahu'yu koltuğundan edecek koalisyon hükümetinin güven oylaması 13 Haziran'da yapılacak

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'yu koltuğundan edecek muhalif partilerin kuracağı koalisyon hükümetinin güven oylamasının 13 Haziran'da yapılmasına karar verildi.

8.06.2021Dünya
Son dakika haberi: HDPye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Partiden ilk açıklama

Son dakika haberi: HDP'ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti'den ilk açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP'nin kapatılması istemiyle hazırlanan iddianameyle ilgili olarak "Eksikler var diye iade edilmişti. Zannediyorum eksiklerin tamamlanmasıyla başlayan süreç" ifadelerini kullandı. Ömer Çelik, Marmara Denizi'nde etkili olan müsilaj soruna ilişkin şunları söyledi: "Biyolojik arıtma tesisi yapmanın ne kadar önemli olduğu, temel atmama töreni düzenlenmesinin ne kadar yanlış bir iş olduğu ortaya çıktı. Üç yılda tamamlanacak bir eylem planıdır. Hemen devreye girdi, tavizsiz uygulanacak."

7.06.2021Gündem
İsrail’de ilk kez Arapların partisi hükümete katılıyor

İsrail’de ilk kez Arapların partisi hükümete katılıyor

İsrail’de hükümeti kurma çabalarının başarılı olmasıyla 12 yıllık Netanyahu iktidarında sona gelindi. Koalisyonda ilk kez İsrailli Arapların bir partisi de var.

4.06.2021Dünya
Son dakika... Netanyahudan yenilgi sonrası ilk açıklama

Son dakika... Netanyahu'dan yenilgi sonrası ilk açıklama

İsrail Başbakanı Netanyahu, muhalefetin yeni hükümet kurmak için anlaşması sonrası ilk açıklamasını yaptı. Netanyahu, 'Tüm sağ Knesset (İsrail devletinin yasama organı) üyeleri bu tehlikeli sol hükümete karşı çıkmalı' dedi.

3.06.2021Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan İsrail açıklaması

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan İsrail açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Togo Dışişleri, Afrika Entegrasyonu ve Yurtdışı Togolular Bakanı Dussey'yle ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, 'İsrail'in bizimle sağlıklı bir ilişki sürdürebilmesi için yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım' dedi.

2.06.2021Dünya
Mali’de gözaltındaki Geçiş Konseyi Başkanı ve Başbakan serbest bırakıldı

Mali’de gözaltındaki Geçiş Konseyi Başkanı ve Başbakan serbest bırakıldı

Mali’de 24 Mayıs’ta kabine değişikliğinin duyurulmasından kısa süre sonra düzenlenen askeri darbenin ardından gözaltına alınan Geçiş Konseyi Başkanı Bah N'daw ve Başbakan Moctar Ouane serbest bırakıldı.

27.05.2021Dünya
Meral Akşener Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzetti, ortalık karıştı

Meral Akşener Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzetti, ortalık karıştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, İsrail saldırılarıyla ilgili konuşurken yaptığı benzetme tartışma yarattı. AK Parti ve hükümetten tepki yağdı.

19.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boyko Borisov ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boyko Borisov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi için Yurttaşlar Partisi (GERB) Lideri ve müstafi Başbakan Boyko Borisov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

19.04.2021Gündem
Meksika sınırındaki çocuk dramında yeni perde: Annesi için fidye istediler

Meksika sınırındaki çocuk dramında yeni perde: Annesi için fidye istediler!

Geçtiğimiz hafta çölde ölüme terk edilen 10 yaşındaki çocuğun annesinin akıbeti belli oldu. ABD basını 30 yaşındaki annenin kaçırıldığını duyurdu.

14.04.2021Dünya
MHP Genel Başkanı Bahçeliden Kılıçdaroğluna tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. Sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmektedir. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından bu kadar eminse, kendisine çok güveniyorsa, buyursun aday olsun, korkakça değil mertçe milletimizin huzuruna çıksın 'Ben de varım' desin. Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne geçen yok, aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun" sözleriyle tepki gösterdi.

13.04.2021Haber
MHP Genel Başkanı Bahçeliden Kılıçdaroğluna tepki: Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine kararını versin

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine kararını versin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. Sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmektedir. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından bu kadar eminse, kendisine çok güveniyorsa, buyursun aday olsun, korkakça değil mertçe milletimizin huzuruna çıksın 'Ben de varım' desin. Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne geçen yok, aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun" sözleriyle tepki gösterdi.

13.04.2021Gündem
Meksika sınırında çocuk dramı: Çölde ölüme terk ettiler

Meksika sınırında çocuk dramı: Çölde ölüme terk ettiler

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşanan mülteci dramı sürüyor. Sınır devriyesi seyahat ettiği grup tarafından terk edilen bir çocuğu buldu. Geceyi tek başına çölde geçiren çocuk görevliler ile karşılaştığında 'Biri beni kaçırabilir, korkuyorum' dedi.

7.04.2021Dünya
Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu

Paris Büyükelçisi Ali Onaner CNN TÜRK’e konuştu

Macron’un sınıf arkadaşı, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner göreve geldikten sonra ilk röportajını CNN TÜRK'e verdi. Arzu Çakır Morin'e konuşan Onaner Fransa ile yeni dönemi anlattı.

25.03.2021Haber
Macronun sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi ilk kez konuştu: En güzel yanıtı Türkiye ve Yunanistan verdi

Macron'un sınıf arkadaşı Paris Büyükelçisi ilk kez konuştu: En güzel yanıtı Türkiye ve Yunanistan verdi

Macron’un sınıf arkadaşı, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner göreve geldikten sonra ilk röportajını CNN TÜRK'e verdi. Arzu Çakır Morin'e konuşan Onaner Fransa ile yeni dönemi anlattı.

25.03.2021Dünya
Lübnanda bir ekmek 3 bin Lübnan lirasına yükseldi

Lübnan'da bir ekmek 3 bin Lübnan lirasına yükseldi

Lübnan'da enflasyon nedeniyle bir poşet ekmeğin fiyatı 3 bin Lübnan lirasına yükseldi.

24.03.2021Ekonomi
Kosovanın yeni başbakanı Albin Kurti oldu

Kosova'nın yeni başbakanı Albin Kurti oldu

Kosova'daki Kendin Karar Al Hareketi (VV) Genel Başkanı Albin Kurti, mecliste yapılan güven oylamasının ardından ülkenin yeni başbakanı oldu.

22.03.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı

TBMM Başkanı Şentop, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin, "Bir seçimden sonraki diğer seçime kadarki 5 yıllık dönem, bu sistemin anlaşılması ve yerleşmesi için gerekli olan bir dönemdir. Yavaş yavaş bu sistemi anlamaya çalışacağız." dedi.

17.03.2021Gündem
Libya’da Serrac koltuğunu devretti

Libya’da Serrac koltuğunu devretti

Libya’da önceki gün gerçekleştirilen yemin töreninin ardından dün, yeni hükümet görevi resmen devraldı.

17.03.2021Dünya
Yemende hayat pahalılığını protesto eden göstericiler hükümet sarayına girdi

Yemen'de hayat pahalılığını protesto eden göstericiler hükümet sarayına girdi

Yemen'de hayat pahalılığını protesto eden yüzlerce gösterici, geçici başkent Aden'de hükümetin yönetim merkezi Meaşık Sarayı'nı bastı.

16.03.2021Dünya
Yine seçim zaferi Yeşiller ve SPD’nin

Yine seçim zaferi Yeşiller ve SPD’nin

Almanya’da süper seçim yılı Baden-Württemberg ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde yapılan eyalet parlamentosu seçimleriyle başladı. Baden-Württemberg eyaletindeki seçimlerin galibi beklendiği gibi halen eyalet başbakanlığını yürüten Yeşiller Partisi’nin adayı Winfried Kretschmann oldu. Rheinland-Pfalz eyaletinde ise seçim yarışını SPD’nin adayı Malu Dreyer kazandı. 2013 yılından bu yana Rheinland-Pfalz eyaletinin başbakanlığını Malu Dreyer yapıyor.

14.03.2021Avrupa
Ekonomik reformun ‘kırmızı çizgileri’

Ekonomik reformun ‘kırmızı çizgileri’

Ekonomi yönetiminin uzun süredir tüm kesimlerle sürdürdüğü ekonomik reform paketi gelecek hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe’de kamuoyuna duyurulacak. Pakette, tüm kesimlerden gelen öneriler, talepler, şikayetler değerlendirilerek öncelikler ve acil olanlar kısa, orta ve uzun vadeli hedefler olarak belirlendi.

3.03.2021Ekonomi
Paşinyan darbe girişiminde eski devlet başkanını işaret etti

Paşinyan darbe girişiminde eski devlet başkanını işaret etti

Ermenistan Devlet Başakanı Paşinyan, Genelkurmay Başkanı'nın kendisini istifaya çağırmasının ardında, eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan olduğunu iddia etti.

1.03.2021Dünya
Son dakika haberi: Libyayla deniz yetki alanları anlaşmasına sağlam teminat Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak

Son dakika haberi: Libya'yla deniz yetki alanları anlaşmasına sağlam teminat! 'Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak'

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, teknokrat isimlerden oluşan yeni hükümet listesini güvenoyu için Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine sunduklarını açıkladı. Dibeybe ayrıca, sorulan bir soru üzerine Türkiye ile ilişkilerin ayrıcalıklı olacağını ifade etti.

25.02.2021Dünya
Ermenistanda olaylar durulmuyor Bu aşamaya nasıl gelindi, şimdi neler olacak 7 SORU 7 YANIT

Ermenistan'da olaylar durulmuyor! Bu aşamaya nasıl gelindi, şimdi neler olacak? 7 SORU 7 YANIT

Ermenistan ordusunun, Başbakan Paşinyan ve hükümetini istifaya çağırması, Paşinyan’ın genel kurmay başkanını görevden alması ve sonrasında halkı sokağa çağırması ülkede adeta kaos etkisi yarattı. Olaylar nasıl bu noktaya geldi? Türkiye ve Azerbaycan'a etkisi ne olur? Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran Hürriyet.com.tr’ye anlattı.

25.02.2021Dünya
Lübnanda döviz kalmadı 1 yıldır bankadan para çekemiyorlar

Lübnan'da döviz kalmadı! 1 yıldır bankadan para çekemiyorlar

Lübnan'ın içine girdiği ekonomik ve siyasi kriz banka mevduat sahiplerini zora soktu. Son bir yıldır bankadan dövizlerini alamayan mudiler büyük kızgınlık içinde bekliyor.

25.02.2021Ekonomi
ABDli emekli korgeneral: YPGye silah vermemiz hataydı

ABD'li emekli korgeneral: YPG'ye silah vermemiz hataydı

CNN Türk'e özel açıklamalar yapan ABD'li emekli Korgeneral Ben Hodges'dan çok konuşulacak sözler... ABD'nin YPG'ye verdiği destek konusunda önemli sözler söyleyen Hodges Türkiye - ABD ilişkileriyle ilgili olarak da ülkesine düşen görevin altını çizdi.

25.02.2021Dünya
ABDli emekli korgeneral: YPGye silah vermemiz hataydı

ABD'li emekli korgeneral: YPG'ye silah vermemiz hataydı

Amerika'nın eski Avrupa Kuvvetleri Komutanı Emekli Korgeneral Ben Hodges, CNN Türk'e konuştu ve flaş açıklamalara imza attı. Doğaç Boran’ın özel röportajında, Türkiye-Amerika ilişkilerini değerlendiren Hodges, tarihi nitelikte bir açıklamaya imza atarak, "Terör örgütü YPG'ye silah vermemiz hataydı" şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

25.02.2021Haber
Beyaz Sarayı karıştıran tehdit skandalı

Beyaz Saray'ı karıştıran tehdit skandalı

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J. Ducklo, kendisinin bir muhabirle olan ilişkisini haber yapan bir gazeteciye cinsiyetçi söylemlerde bulunduğu ve hakaret ettiği gerekçesiyle bir hafta boyunca işten uzaklaştırıldı. Ducklo ardından görevinden istifa etti.

14.02.2021Dünya
Bahçeliden Berberoğlu açıklaması: Dokunulmazlığın kaldırılması için oy kullanacağız

Bahçeli'den Berberoğlu açıklaması: Dokunulmazlığın kaldırılması için oy kullanacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Boğaziçi'ndeki olaylara dikkat çekerek "Evlatlarını üniversiteye gönderen muhterem analarımız çocuğunuz bu örgütlerin eline düşerse memnun olur musunuz? Kılıçdaoğlu, Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın diyor. Kendisine göre hava hoş. Muhterem analarımız, evlatlarınıza sahip çıkın." dedi. Bahçeli partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ayrıca, ''Enis Berberoğlu ile ilgili dokunulmazlığın kaldırılmasıyla alakalı fezleke komisyon ve genel kurula geldiğinde de MHP daha önceki tutum ve davranışına uygun olarak dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

9.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bulgaristan’da iktidar soygunu

Bulgaristan’da generaller, atanmış başbakan ve bakanlar artık olabileceklerin farkına varabildiler gibi. Bilen zaten bilir, sokak gevezeliği, tutukla-salıver, ceza kes, tekmele, kakala, vur şeklindeki gelişmelerden sonra bir de ‘volkan patlaması’ var. Korkunç bir şey; hele iktidarda olanlar için. Biz Bulgaristan’da şimdi sanki fasıl arasındayız.

30.07.2021

Yine içtüzük yine kürsü

Meclis’in çalışma düzenini belirleyen içtüzüğün değiştirilmesi, iktidarla muhalefet arasında her gerginlik olduğunda gündeme gelir. Muhalefet bunu sesinin kısılması, iktidar ise TBMM’nin daha verimli çalışması olarak sunar.

10.07.2021

Siz neredeydiniz?

Seçim yapıldı, bitti.

3.07.2021