EKSTRA
MENÜ

Alexander De Croo

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 24 haberi bulunmuştur.

Alexander De Croo Haberleri

Taciz ve ayrımcılığa dayanamadı, istifa etti

Taciz ve ayrımcılığa dayanamadı, istifa etti!

Belçika’da bir kamu enstitüsüne hükümet temsilcisi olarak atanan başörtülü İhsane Haouach, ‘internetteki tacizler ve cinsiyetçi ayrımcılığı’ gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Hükümet ise ‘kamuda başörtüsü’ olamayacağını savunan siyasetçilere karşı Haouach’ın arkasında durdu.

13.07.2021Avrupa
Açlık grevi 40’ıncı günde Bazıları dudaklarını diktirdi...

Açlık grevi 40’ıncı günde! Bazıları dudaklarını diktirdi...

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, yıllardır yaşadıkları ülkede kaçak değil, yasal statüde bulunmak talebiyle açlık grevi yapan yaklaşık 400 kişiye eylemlerini sonlandırmaları çağrısında bulundu ve hükümetin politikasını değiştirmeyeceğini söyledi.

2.07.2021Avrupa
Son dakika... İlk kez gerçekleşecek Beyaz Saraydan Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesine ilişkin kritik açıklama

Son dakika... İlk kez gerçekleşecek! Beyaz Saray'dan Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesine ilişkin kritik açıklama

Son dakika haberine göre Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın 14 Haziran'daki NATO Zirvesi'ndeki temasları kapsamında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek ikili ve bölgesel konuları ele alacağını açıkladı. 14 Haziran'daki görüşme, Biden'ın başkanlık koltuğuna gelmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasındaki ilk görüşme olacak.

3.06.2021Dünya
AB: Temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70ini aşılamış olacağız

AB: Temmuzda yetişkin nüfusun yüzde 70'ini aşılamış olacağız

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB ülkelerindeki yetişkin nüfusun yüzde 70'inin temmuzda yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmış olacağını söyledi.

23.04.2021Dünya
Belçika, Kovid-19 tedbirlerini yumuşatıyor

Belçika, Kovid-19 tedbirlerini yumuşatıyor

Belçika’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan bazı tedbirlerin gevşetilmesine ve uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasına karar verildi.

15.04.2021Avrupa
Belçika’da 1 Nisan şakası kötü bitti

Belçika’da 1 Nisan şakası kötü bitti

Belçika’da sosyal medyadan yapılan ancak 1 Nisan şakası olan ‘konser var, gelin’ çağrısıyla toplanan kalabalığa polis sert müdahalede bulundu. 38 kişi ve yedi polis atı yaralandı.

3.04.2021Dünya
Belçika, artan Kovid-19 vakaları nedeniyle ilave kısıtlamalar getirdi

Belçika, artan Kovid-19 vakaları nedeniyle ilave kısıtlamalar getirdi

Belçika'da son dönemde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle ilave kısıtlamalar getirildi.

24.03.2021Dünya
Belçika, DEAŞ’a katılan kadınları ve çocuklarını geri getirecek

Belçika, DEAŞ’a katılan kadınları ve çocuklarını geri getirecek

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Suriye’ye giderek terör örgütü DEAŞ’a katılan ve hâlâ bu ülkede bulunan Belçikalı kadınlarla çocuklarının geri getirileceğini açıkladı.

5.03.2021Avrupa
Belçikada üçüncü dalga endişesiyle koronavirüs tedbirleri gevşetilmedi

Belçika'da üçüncü dalga endişesiyle koronavirüs tedbirleri gevşetilmedi

Belçika'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aylardır süren tedbirlerin, hastaneye yatırılan hastaların sayısındaki artış ve üçüncü dalga kaygısıyla devam etmesi kararlaştırıldı.

26.02.2021Dünya
AB’de ‘Macron korona’ alarmı

AB’de ‘Macron korona’ alarmı

Geçen hafta Brüksel’de AB liderler zirvesine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un koronavirüs testinin pozitif çıkması, diğer Avrupalı liderler arasında endişeye neden oldu.

18.12.2020Dünya
Hollanda, Belçika ve Almanyadan ortak evde kalın çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'dan ortak 'evde kalın' çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle "evde kalın" çağrısında bulundu.

17.12.2020Dünya
Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’dan ortak ‘evde kalın’ çağrısı

Hollanda, Belçika ve Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle ‘evde kalın’ çağrısında bulundu.

17.12.2020Avrupa
Ülkelerden peş peşe açıklamalar geldi İşte aşı için kritik tarihler

Ülkelerden peş peşe açıklamalar geldi! İşte aşı için kritik tarihler

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, yeni tip korona virüs (Covid-19) aşılarının Ocak ayından itibaren ücretsiz bir şekilde yapılmaya başlanacağını açıkladı. Öte yandan Belçika, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıya onay çıkması halinde aşılamaya 5 Ocak'ta başlamayı planlıyor. Dünya genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele devam ederken, gözler virüse karşı geliştirilen aşıların yaygın kullanım tarihine çevrildi.

2.12.2020Dünya
Joe Bidena ilk tebrik Kanada Başbakanı Justin Trudeauden geldi

Joe Biden'a ilk tebrik Kanada Başbakanı Justin Trudeau'den geldi

ABD'nin 46'ıncı başkanı olarak seçilen Joe Biden'a tüm dünya liderinden kutlama mesajları geldi. Biden'a ilk kutlama mesajı Kanada Başbakanı Justin Trudeau'den geldi. Eski ABD Başkanı Barack Obama, kendi döneminde Başkan Yardımcılığı yapan Biden'ı seçimindeki zaferinden dolayı kutladı.

7.11.2020Dünya
Belçikadan koronavirüse sert tedbir: Tüm mağazalar kapatılıyor

Belçika'dan koronavirüse sert tedbir: Tüm mağazalar kapatılıyor!

Belçika'da hızla artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarını azaltmak için daha önce alınan tedbirlere yenileri eklenerek marketler ve eczaneler hariç mağazaların kapatılmasına karar verildi.

31.10.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşı Wilmesle görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşı Wilmes'le görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes'le görüştü.

14.10.2020Dünya
Belçika’da yeni hükümet göreve başladı

Belçika’da yeni hükümet göreve başladı

Belçika’da son seçimlerden yaklaşık 500 gün sonra Alexander de Croo başbakanlığında kurulan yeni hükümet yemin ederek göreve başladı. De Croo ve yeni hükümetin bakanları, kraliyet sarayına giderek Belçika Kralı Philippe’in huzurunda anayasaya bağlılık yemini etti.

1.10.2020Avrupa
Belçika’da ‘Vivaldi koalisyonu’ kuruluyor

Belçika’da ‘Vivaldi koalisyonu’ kuruluyor

Belçika’da yeni hükümet kurma görüşmelerini yürüten siyasi partilerin ‘Vivaldi koalisyonu’ olarak adlandırılan 7 partili hükümet üzerinde anlaştıkları, yeni başbakanın Flaman liberal parti Open VLD’den Alexander de Croo olacağı bildirildi.

30.09.2020Avrupa
Belçikada koronavirüs nedeniyle konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika'da koronavirüs nedeniyle konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenenlerin konut kredisi ödemeleri eylül ayına kadar ertelendi.

23.03.2020Ekonomi
Belçika’da konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika’da konut kredisi ödemelerine erteleme

Belçika’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenenlerin konut kredisi ödemeleri eylül ayına kadar ertelendi.

23.03.2020Avrupa
Belçika Kralı bakanların istifasını kabul etti

Belçika Kralı bakanların istifasını kabul etti

Belçika Kraliyet Sarayı’ndan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Jan Jambon, Maliye Bakanı Johan Van Overtveld, Savunma Bakanı Sander Loones, Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken ve Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir’in istifalarının kabul edildiği bildirildi.

10.12.2018Avrupa
Katalonya krizi Belçikayı karıştırdı

Katalonya krizi Belçika'yı karıştırdı!

Belçika Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken'ın Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont'a sığınma hakkı verilebileceğine yönelik açıklaması, Belçika siyasi çevrelerinde tepkiye yol açtı.

30.10.2017Dünya
Kızgın yağa su dökme uyarısı

'Kızgın yağa su dökme' uyarısı

BELÇİKA’daki ayrılıkçı parti N-VA’nın üyesi olan Göç ve Sığınma Bakanı Theo Francken’in, görevden alınan Katalan lider Carles Puigdemont’a, ‘İspanya’da adil yargılanamayabileceği gerekçesiyle’ sığınma verilebileceğine yönelik sözleri Belçika Hükümeti’ni karıştırdı. Belçika Başbakanı Charles Michel, Francken’i uyararak ‘kızgın yağa su dökmemesini’ istedi.

30.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Davos’a Avrupa ve BRIC ülkeleri damgasını vurdu: Yıldızı yeniden parlayanlar!

DAVOS’ta bu yıl, Avrupa’nın ekonomide büyümenin de getirdiği yeni bir dinamizmle büyük bir değişimin eşiğinde olduğu konuşuluyor.

25.01.2018