EKSTRA
MENÜ

Yaz Saati

Yaz Saati ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaz Saati haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.652 Yaz Saati haberi bulunmuştur.

Yaz Saati Haberleri

Son kez yapılacaktı, ortalık karıştı Avrupada 10 kişiden 8i...

Son kez yapılacaktı, ortalık karıştı! Avrupa'da 10 kişiden 8'i...

Avrupa ülkeleri cumartesi günü yaz saati uygulamasına geçmiş olsa da ikiye bölünmüş durumda. Halkın çoğunluğu yaz saati uygulamasının kaldırılmasından yana.

29.03.2021Ekonomi
Türkiyede saatler ileri alındı mı Bir çok ülke yaz saati uygulamasına geçiş yaptı

Türkiye'de saatler ileri alındı mı? Bir çok ülke yaz saati uygulamasına geçiş yaptı

Yaz saati kapsamında, birçok ülkede saatler ileri alındı. Yayılan haberler ardından Türkiye'de saatlerin değişip değişmediğini yönelik araştırmalar başladı. Türkiye’de 7 Eylül 2016 tarihi itibariyle yaz uygulaması sürekli hale getirilmişti.

29.03.2021Gündem
Saatlerinizi ileri aldınız mı

Saatlerinizi ileri aldınız mı?

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için her yıl yapılan yaz saati uygulaması Avrupa’da başladı.

26.03.2021Avrupa
Almanya’da martta neler değişiyor

Almanya’da martta neler değişiyor?

Almanya’da mart ayından itibaren bir dizi yeni düzenleme yürürlüğe girdi. İşte sizin derlediğimiz emeklilikten konut alımında teşvikler, enerji tüketimindeki değişiklikten e-ticarete kadar bazı yenilikler:

28.02.2021Avrupa
‘Yaz saati uygulaması kaldırılsın’

‘Yaz saati uygulaması kaldırılsın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaklaşık 5 yıldır uygulanan kalıcı yaz saati uygulamasının kaldırılması için yasa teklifi verdi.

30.12.2020Ekonomi
Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Uykusuz kalmanın hafıza açısından zararlarını anlatan ve uykusuzluğun öğrencilerin başarı oranlarını etkilediğini vurgulayan Eğitim Uzmanı Abdulkadir Özbek, öğrenme sürecini destekleyen sağlıklı bir uyku için dikkat edilmesi gereken unsurları açıkladı, yapılan araştırmalar konusunda bilgi verdi.

Şu an saat kaç Saatler geri mi alındı İşte saatler hakkında detaylar

Şu an saat kaç? Saatler geri mi alındı? İşte saatler hakkında detaylar

Şu an saatin kaç olduğu merak edilen konular arasında bulunuyor. Saatler geri alındı mı sorusu araştırılıyor. Avrupa ülkelerinde yaz saati ve kış saati uygulaması devam ediyor. Türkiye’de 2016 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla yaz ve kış saati uygulamalarının bir daha uygulanmayacağı açıklanmıştı. Türkiye’de sadece ileri yaz saati uygulanıyor. Avrupa’da kış saati uygulamasıyla ilgili tartışmalar ise henüz son bulmuş değil.

25.10.2020Gündem
Avrupa’da kış saati uygulaması: Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Avrupa’da kış saati uygulaması: Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Avrupa ülkelerinde saatler, 24 Ekim Cumartesi’yi 25 Ekim Pazar’a bağlayan gece yarısı bir saat geri alınacak. Avrupa’da kış saati uygulamasıyla ilgili tartışmalar ise henüz son bulmuş değil.

23.10.2020Avrupa
2020-KPSS önlisans giriş belgeleri yayımlandı

2020-KPSS önlisans giriş belgeleri yayımlandı

ÖSYM, 25 Ekim’de yapılacak olan 2020-KPSS önlisans giriş belgelerini internet sitesinden yayımladı.

14.10.2020Eğitim
Perge Antik Kenti Nerede Perge Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Perge Antik Kenti Nerede? Perge Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye'nin en önemli antik yerlerinden biri olan Perge Antik Kenti, bütün bir yıl boyunca en çok ziyaret edilen bölgelerden biridir. Özellikle turistik açıdan oldukça önemli bir yer tutuyor. Peki, Perge Antik Kenti nerede? Perge Antik Kenti hakkında bilgi, tarihi, efsanesi, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) hakkında bilgileri derledik.

14.09.2020Seyahat
Avustralyanın şehirleri neler Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Avustralya'nın şehirleri neler? Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Avustralya Okyanusya kıtasının en popüler ülkelerinden biridir. Ülkeye her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Avustralya'da pek çok ünlü meydan ve şehir bulunmaktadır. Ülke aynı zamanda doğal güzellik bakımından da zengin bir ülke olmakla beraber tarihi yerler bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Avustralya kendine has iklimi ve kültürü olan bir ülkedir. Peki, Avustralya'nın şehirleri neler? Avustralya başkenti, nüfusu, yüzölçümü bilgileri nelerdir? Avustralya uluslararası telefon ve posta kodu nedir? İşte Avustralya'ya dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Yaz saati uygulamasına geçildi mi Saatler Türkiyede ileri alındı mı Türkiyede şu an saat kaç

Yaz saati uygulamasına geçildi mi? Saatler Türkiye'de ileri alındı mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

Avrupa’da gün ışığından daha fazla yararlanmak için 29 Mart Pazar günü itibariyle yaz saati uygulamasına geçiş yapıldı. Ekim ayında bir saat geri alınan saatler, pazar gece yarısı saat 02.00’de bir saat ileri alındı. Peki, Türkiye'de yaz saati uygulamasına geçildi mi? Saatler Türkiye'de ileri alındı mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

29.03.2020Gündem
Saatlerinizi ileri aldınız mı

Saatlerinizi ileri aldınız mı

Avrupa’da gün ışığından daha fazla yararlanmak için bugün yaz saati uygulaması başladı. Ekim ayında bir saat geri alınan saatler, bu gece yarısı saat 02.00’de bir saat ileri alındı. Türkiye’de ise yaz saati uygulaması olmadığı için saatler ileri alınmadı.

27.03.2020Avrupa
2.7 milyar TL’lik yaz saati tasarrufu

2.7 milyar TL’lik yaz saati tasarrufu

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaz saati uygulamasında geçen yılın verilerine göre yaklaşık 4 milyar kilovatsaat civarında bu tasarruf sağlandığını söyledi.

19.12.2019Ekonomi
Günler ne zaman uzamaya başlayacak Kış saati uygulaması başlayacak mı

Günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kış mevsimi ile beraber havanın erken saatlerde kararmaya başlamasıyla günlerin uzamaya başlayacağı zaman dilimi vatandaşların gündeminde yer aldı. Güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi'ne dik açıyla gelmesiyle uzayacak olan gündüz sürelerinin yanı sıra, kış saati uygulaması da merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

3.12.2019Gündem
Saatler geri alınacak mı Kış saati uygulaması başlayacak mı

Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kasım ayının gelmesiyle beraber, "Saatler geri alınacak mı?" sorusunun cevabı merak konusu oldu. Türkiye genelinde kış saati uygulamasının ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, resmi kaynaklar tarafından yapılan açıklamaları sorguluyor. Peki, kış saati uygulaması başlayacak mı? Saatler ne zaman geri alınacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

6.11.2019Gündem
ABD’de saatler geri alındı

ABD’de saatler geri alındı

ABD'de yaz saati uygulamasının sona ermesiyle Türkiye-ABD arasındaki saat farkı 3 Kasım itibarıyla 1 saat arttı.

3.11.2019Ekonomi
Saatler ne zaman geri alınacak Saatler geri alınacak mı

Saatler ne zaman geri alınacak? Saatler geri alınacak mı?

Ekim ayının son gününe giren vatandaşlar, son günlerde kış saati uygulaması hakkındaki araştırmalarına hız verdi. Hava sıcaklıklarının düşmesi ve havanın erken kararmaya başlaması beraberinde, saatlerin geri alınıp alınmayacağı sorusunu da getirdi. Peki, saatler ne zaman geri alınacak? Saatler geri alınacak mı?

31.10.2019Gündem
Saatler geriye alındı mı Kış saati uygulamasına geçilecek mi

Saatler geriye alındı mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

Avrupa ülkelerinde kış saati uygulaması başladı. Kış saati uygulaması kapsamında bazı ülkelerde saatler 1 saat geri alındı. Bazı akıllı telefonların otomatik olarak saatleri geri alması, Türkiye’deki vatandaşların kafasında soru işaretlerine neden oldu. Peki, bu yıl saatler saatler geriye alındı mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

28.10.2019Gündem
Son dakika: Türkiyede saatler geri alınacak mı Şu an saat kaç

Son dakika: Türkiye'de saatler geri alınacak mı? Şu an saat kaç?

Sabahın ilk saatlerinde 'Saatler geri alındı mı?' sorusu ile cevap arayan pek çok vatandaş internet üzerinden araştırmalarına başladı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Avrupa'da devam eden kış saati uygulaması, Türkiye'de bazı cihazlarda saatlerin otomatik olarak değişmesi dolayısıyla 'Şu an saat kaç?' konusuna cevap arattı. Peki, Türkiye'de saatler ileri ya da geri alınacak mı? İşte, şu an saat kaç sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

27.10.2019Gündem
Son dakika... Bakan Dönmezden yaz saati uygulaması açıklaması

Son dakika... Bakan Dönmez'den "yaz saati uygulaması" açıklaması

Son dakika... CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sürekli yaz saati uygulaması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

27.10.2019Ekonomi
Müze ve ören yerlerinde yaz saati uygulaması

Müze ve ören yerlerinde yaz saati uygulaması

ANTALYA’da kış sezonu süresince pazartesi hariç haftanın her günü 08.30- 18.00 saatleri arası ziyarete açık olan ören yerleri ve müzeler yaz saati uygulamasına geçti.

3.04.2019Ekonomi
Saatlerinizi ileri aldınız mı

Saatlerinizi ileri aldınız mı?

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için her yıl yapılan yaz saati uygulaması Avrupa’da başladı. Saatler, dün gece 02.00’de bir saat ileri alındı.

29.03.2019Avrupa
Doğal gaz ve elektrikle ilgili çok önemli duyuru

Doğal gaz ve elektrikle ilgili çok önemli duyuru

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Hem doğal gazda hem de elektrikte önümüzdeki dönemde herhangi bir tarife değişikliği olmayacak. Vatandaşımıza hayırlı uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

27.03.2019Ekonomi
Avrupa Parlamentosu kalıcı yaz saati uygulaması tasarısını onayladı

Avrupa Parlamentosu kalıcı yaz saati uygulaması tasarısını onayladı

Avrupa Parlamentosu, üye ülkelerde tek saat uygulamasına geçilmesine ilişkin tasarıya onay verdi.

26.03.2019Dünya
Son dakika... Trumptan dikkat çeken yaz saati açıklaması

Son dakika... Trump'tan dikkat çeken yaz saati açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, sabit saaat uygulamasını desteklediğini duyurdu.

11.03.2019Dünya
ABD ve Türkiye arasındaki saat farkı 1 saat azalıyor

ABD ve Türkiye arasındaki saat farkı 1 saat azalıyor

ABD'nin 10 Mart Pazar gününün ilk saatlerinde yaz saati uygulamasına geçecek olması sebebiyle Türkiye ile ABD arasındaki saat farkı 1 saat azalacak.

10.03.2019Dünya
APden tek saate yeşil ışık

AP'den tek saate "yeşil ışık"

Avrupa Parlamentosu Ulaştırma Komitesi, üye ülkelerde tek saat uygulamasına geçilmesine ilişkin tasarıyı onayladı.

5.03.2019Ekonomi
Enerji Bakanı canlı yayında anlattı: Tonu 1 milyon doları geçiyor

Enerji Bakanı canlı yayında anlattı: Tonu 1 milyon doları geçiyor

Enerji Bakanı Fatih Dönmez canlı yayında önemli açıklamalar yaptı.

27.01.2019Gündem
Diyanet’ten sabah ezanı ayarı

Diyanet’ten sabah ezanı ayarı

DİYANET İşleri Başkanlığı, yaz saati uygulamasının sürmesi ve havanın geç aydınlanması nedeniyle sabah ezanı ve sabah namazı saatlerini değiştirdi.

17.11.2018Gündem
AB yaz saati konusunda ortak karara varamadı

AB yaz saati konusunda ortak karara varamadı

Avrupa Birliği ulaştırma bakanları arasında, pazartesi günü başlayan ve resmi olmayan ilk genel kurul toplantısı, AB üye ülkelerinin tatmin edici çoğunluğunun yaz saati uygulamasına bir son vermek istediklerini ortaya koydu.

30.10.2018Dünya
KKTC 25 Mart’a kadar Türkiye’den bir saat geri

KKTC 25 Mart’a kadar Türkiye’den bir saat geri

KKTC yaz uygulamasına son vererek saatleri bir saat geri aldı ve 25 Mart’a kadar kış saati uygulamasına geçti. Böylece Türkiye ile KKTC arasında bir saat farkı oluştu.

28.10.2018Dünya
Saatler geri alınacak mı Türkiyede şu an saat kaç

Saatler geri alınacak mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

Saatler geri alınacak mı sorusu, 28 Ekim Pazar gününün gündem konuları arasında yer aldı. Bazı akıllı cihazların, Avrupa'da uygulanmaya devam edilen yaz/kış saati uygulaması dolayısıyla otomatik olarak geri alınması, akıllara saatler geri alınacak mı sorusunu getirdi. Peki, Türkiye'de şu an saat kaç? Bu yıl saatler geri alınacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.10.2018Teknoloji
Yaz saatinden 1 milyar TL tasarruf

Yaz saatinden 1 milyar TL tasarruf

Sabit saat uygulamasına geçilmesiyle birlikte yaklaşık bir milyar liralık tasarruf sağlandı.

7.10.2018Ekonomi
Futbolda uykusuz geceler dönemi İşte yeni maç saatleri...

Futbolda uykusuz geceler dönemi! İşte yeni maç saatleri...

Yaz saati uygulaması Şampiyonlar ve UEFA Avrupa Ligi'ni vuracak.

2.10.2018Futbol
Yaz saati uygulaması devam edecek mi

Yaz saati uygulaması devam edecek mi?

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

2.10.2018Teknoloji
Son dakika... Resmi Gazetede yayımlandı: Flaş yaz saati kararı

Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı: Flaş yaz saati kararı

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı kararıyla, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması her sene, yıl boyu sürdürülecek.

2.10.2018Gündem
ABden tek saat teklifi

AB'den tek saat teklifi

AB Komisyonu, üye ülkelerde yaz ve kış aylarında saat değişikliği yapılmamasını teklif etti.

12.09.2018Dünya
Sabit saatle örnek olduk

Sabit saatle örnek olduk

SABİT saat uygulamasında Türkiye Avrupa Birliği’ne (AB) örnek oldu.

4.09.2018Ekonomi
AB’de yaz-kış saati  uygulaması kalkıyor

AB’de yaz-kış saati uygulaması kalkıyor

AVRUPA Birliği Komisyonu, yaklaşık 40 yıllık bir uygulamayı kenara bırakarak yaz saati-kış saati ayrımını ortadan kaldırma kararı aldı.

31.08.2018Dünya
Türkiyeden sonra Avrupa... Flaş saat kararı

Türkiye'den sonra Avrupa... Flaş saat kararı

Avrupa Birliği (AB), yaz saati-kış saati uygulamasını, AB vatandaşlarının büyük bir bölümünün karşı çıkması üzerine kaldıracağını duyurdu.

31.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Aşı olur muyum?

Tartışmaya hiç gerek yok. Sayıları toplayıp çıkarmaya, halkın kafasını daha fazla karıştırmaya da hiç gerek yok. Farz edelim vaka sayısı daha fazla veya daha az. Bu hastalara şifa mı olacak, ölümleri önleyecek mi? Şeffafmış, değilmiş, herkes yaşayıp bizzat görüyor. Dünya COVID-19 salgınına yol açan SARS-COV-19 virüsünün pençesinde. İşini kaybedenlerin, elinde avucundaki birikimi eriyip gidenlerin sayısı az değil. Esnaf, hizmet sektörü zor günler yaşıyor. Günlük yevmiyeyle geçinenler de zor durumda ister istemez. Bugüne kadar 10 bini aşkın kişi de bu virüs yüzünden hayatını kaybetti. Bu toplamalar, çıkarmalar, grafikler derde deva olmaz. Bunun çaresi ‘aşı’. Asıl soru, biz aşıyı niye yapamıyoruz veya niye geç başladık? Umarız yavaş da olsa bu alanda bir ilk olur. Hayırlı olsun diyoruz.

3.12.2020

Ceza olmazsa yaya önceliği de olmaz

2019 yaya önceliği yılı ilan edildi...

28.03.2019

Çocuk parkını yakan vicdansız

Yolunuz bir Anadolu köyüne düşer de, oranın çocuklarıyla sohbet etme imkanınız olursa ne istediklerini sorun...

3.10.2018