EKSTRA
MENÜ

Kış Saati Uygulaması

Kış Saati Uygulaması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kış Saati Uygulaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 205 Kış Saati Uygulaması haberi bulunmuştur.

Kış Saati Uygulaması Haberleri

Kış saati uygulaması için saatler geri alınacak mı

Kış saati uygulaması için saatler geri alınacak mı?

Kış saati uygulaması, her yıl olduğu gibi bu sene de pek çok vatandaşın gündemini meşgul eden konular arasında yer aldı. Avrupa'da saatlerin geri alınması dolayısıyla bazı elektronik cihazlarda otomatik olarak gerçekleşen kış saati uygulaması, sabah saatlerinde bazı vatandaşların analog saat ile cihaz saatleri arasında fark yaşaması dolayısıyla fark edildi. Peki, yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de kış saati uygulaması kullanıma alınacak mı? İşte, o konu hakkında Bakanlar Kurulu kararı ve Resmi Gazete'de yayımlanan bilgiler

26.10.2020Gündem
Şu an saat kaç Saatler geri mi alındı İşte saatler hakkında detaylar

Şu an saat kaç? Saatler geri mi alındı? İşte saatler hakkında detaylar

Şu an saatin kaç olduğu merak edilen konular arasında bulunuyor. Saatler geri alındı mı sorusu araştırılıyor. Avrupa ülkelerinde yaz saati ve kış saati uygulaması devam ediyor. Türkiye’de 2016 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla yaz ve kış saati uygulamalarının bir daha uygulanmayacağı açıklanmıştı. Türkiye’de sadece ileri yaz saati uygulanıyor. Avrupa’da kış saati uygulamasıyla ilgili tartışmalar ise henüz son bulmuş değil.

25.10.2020Gündem
Saatlerinizi geri aldınız mı

Saatlerinizi geri aldınız mı?

Avrupa’da kış saati uygulaması başladı. 24 Ekim Cumartesi’yi 25 Ekim Pazar’a bağlayan gece 03.00’te saatler bir saat geri alındı.

25.10.2020Avrupa
Avrupa’da kış saati uygulaması: Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Avrupa’da kış saati uygulaması: Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Avrupa ülkelerinde saatler, 24 Ekim Cumartesi’yi 25 Ekim Pazar’a bağlayan gece yarısı bir saat geri alınacak. Avrupa’da kış saati uygulamasıyla ilgili tartışmalar ise henüz son bulmuş değil.

23.10.2020Avrupa
Günler ne zaman uzamaya başlayacak Kış saati uygulaması başlayacak mı

Günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kış mevsimi ile beraber havanın erken saatlerde kararmaya başlamasıyla günlerin uzamaya başlayacağı zaman dilimi vatandaşların gündeminde yer aldı. Güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi'ne dik açıyla gelmesiyle uzayacak olan gündüz sürelerinin yanı sıra, kış saati uygulaması da merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, günler ne zaman uzamaya başlayacak? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

3.12.2019Gündem
Saatler geri alınacak mı Kış saati uygulaması başlayacak mı

Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulaması başlayacak mı?

Kasım ayının gelmesiyle beraber, "Saatler geri alınacak mı?" sorusunun cevabı merak konusu oldu. Türkiye genelinde kış saati uygulamasının ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, resmi kaynaklar tarafından yapılan açıklamaları sorguluyor. Peki, kış saati uygulaması başlayacak mı? Saatler ne zaman geri alınacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

6.11.2019Gündem
Saatler ne zaman geri alınacak Saatler geri alınacak mı

Saatler ne zaman geri alınacak? Saatler geri alınacak mı?

Ekim ayının son gününe giren vatandaşlar, son günlerde kış saati uygulaması hakkındaki araştırmalarına hız verdi. Hava sıcaklıklarının düşmesi ve havanın erken kararmaya başlaması beraberinde, saatlerin geri alınıp alınmayacağı sorusunu da getirdi. Peki, saatler ne zaman geri alınacak? Saatler geri alınacak mı?

31.10.2019Gündem

Saatler geriye alındı mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

Avrupa ülkelerinde kış saati uygulaması başladı. Kış saati uygulaması kapsamında bazı ülkelerde saatler 1 saat geri alındı. Bazı akıllı telefonların otomatik olarak saatleri geri alması, Türkiye’deki vatandaşların kafasında soru işaretlerine neden oldu. Peki, bu yıl saatler saatler geriye alındı mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

28.10.2019Gündem
Son dakika: Türkiyede saatler geri alınacak mı Şu an saat kaç

Son dakika: Türkiye'de saatler geri alınacak mı? Şu an saat kaç?

Sabahın ilk saatlerinde 'Saatler geri alındı mı?' sorusu ile cevap arayan pek çok vatandaş internet üzerinden araştırmalarına başladı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Avrupa'da devam eden kış saati uygulaması, Türkiye'de bazı cihazlarda saatlerin otomatik olarak değişmesi dolayısıyla 'Şu an saat kaç?' konusuna cevap arattı. Peki, Türkiye'de saatler ileri ya da geri alınacak mı? İşte, şu an saat kaç sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

27.10.2019Gündem
Saatlerinizi geri aldınız mı

Saatlerinizi geri aldınız mı?

Avrupa ülkelerinde kış saati uygulaması başladı. Dün gece 03.00’te saatler bir saat geri alındı. Böylece günler kısalacak, geceler ise uzayacak.

25.10.2019Avrupa
Avrupa Parlamentosu kalıcı yaz saati uygulaması tasarısını onayladı

Avrupa Parlamentosu kalıcı yaz saati uygulaması tasarısını onayladı

Avrupa Parlamentosu, üye ülkelerde tek saat uygulamasına geçilmesine ilişkin tasarıya onay verdi.

26.03.2019Dünya
Saatler geri alınacak mı Türkiyede şu an saat kaç

Saatler geri alınacak mı? Türkiye'de şu an saat kaç?

Saatler geri alınacak mı sorusu, 28 Ekim Pazar gününün gündem konuları arasında yer aldı. Bazı akıllı cihazların, Avrupa'da uygulanmaya devam edilen yaz/kış saati uygulaması dolayısıyla otomatik olarak geri alınması, akıllara saatler geri alınacak mı sorusunu getirdi. Peki, Türkiye'de şu an saat kaç? Bu yıl saatler geri alınacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.10.2018Teknoloji
Türkiye ile fark 2 saate çıktı

Türkiye ile fark 2 saate çıktı

Avrupa’da kış saati uygulaması başladı. Dün gece 03.00’te saatler bir saat geri alındı.

27.10.2018Avrupa
Yaz saati uygulaması devam edecek mi

Yaz saati uygulaması devam edecek mi?

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

2.10.2018Teknoloji
AB’de yaz-kış saati  uygulaması kalkıyor

AB’de yaz-kış saati uygulaması kalkıyor

AVRUPA Birliği Komisyonu, yaklaşık 40 yıllık bir uygulamayı kenara bırakarak yaz saati-kış saati ayrımını ortadan kaldırma kararı aldı.

31.08.2018Dünya
Yaz saati uygulaması kaldırılıyor mu Cihazlar etkilenecek mi

Yaz saati uygulaması kaldırılıyor mu? Cihazlar etkilenecek mi?

Bu gece pek çok ülke yaz saati uygulamasını sona erdiriyor ve kış saati uygulamasına geçiyor. Peki Türkiye'de yaz saati uygulamasında son durum ne? Uygulama kaldırılıyor mu? Yaz saati cihazları nasıl etkileyecek? İşte tüm Türkiye'nin merak ettiği yaz uygulamasında son durum...

28.10.2017Teknoloji
AB yaz saatine son vermeyi düşünüyor

AB yaz saatine son vermeyi düşünüyor

Avrupa’da cumartesini pazara bağlayan gece kış saati uygulamasına geçiliyor. Saatlerin bir saat geri alınması özellikle uykuyu azaltması nedeniyle pek sevilmiyor. Ancak AB, yaz saati uygulamasının kalıcı olması için incelemeye başlandığı duyuruldu.

28.10.2017Dünya
Yaz saati uygulaması ne zaman yapılacak Cihazları nasıl etkileyecek

Yaz saati uygulaması ne zaman yapılacak? Cihazları nasıl etkileyecek?

Yazın saatlerin bir saat ileri, kışın ise saatlerin bir saat geri alınmasının tek nedeni gün ışığından daha fazla yararlanarak elektrikten tasarruf etmek! Peki yaz saati bu yıl uygulanacak mı? Cihazlar sabit yaz saati uygulamasından nasıl etkilenecek?

28.09.2017Teknoloji
Türkiyede şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı İşte kafa karışıklığının sebebi

Türkiye'de şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı? İşte kafa karışıklığının sebebi

Avrupa'da hafta sonu geçilen 'yaz saati' uygulaması ülkemizde karışıklığa neden oldu. Vatandaşlar sıklıkla şuan saat kaç ve saatler ileri mi alındı sorusunun cevabını arıyor. Bunun nedeni ise Avrupa'da saatlerin ileri alınması ile birlikte akıllı telefonların otomatik olarak saati bir saat ileri alması oldu. Durumdan habersiz olan vatandaşlar saatin kaç olduğunuz uzun süre anlayamadı. Peki şuan saat kaç? hafta sonu yaşanan karışıklığın sebebi..

27.03.2017Gündem
Yaz saati uygulaması başlıyor; Türkiyede ise...

Yaz saati uygulaması başlıyor; Türkiye'de ise...

Avrupa ülkeleri bu geceden itibaren yaz saati uygulamasına geçiyor; ancak Türkiye kış saati uygulamasına halihazırda geçmediği için saatlerde herhangi bir değişiklik olmayacak.

25.03.2017Teknoloji
Balıkesirde kamuda mesai saatleri değişti

Balıkesir'de kamuda mesai saatleri değişti

Balıkesir Valiliği, bu yıl kaldırılan kış saati uygulamasından kamu çalışanlarının etkilememesi için mesai saatinde değişikliğe gitti.

3.01.2017Ekonomi
Saatler geri alınacak mı Kış saati uygulamasında karar verildi

Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulamasında karar verildi

Vatandaşların 'Saatler geri alınacak mı?' sorusuna yanıt, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan geldi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin karşısına geçen Kurtulmuş, kış saati uygulamasının geri gelmeyeceğine yönelik tartışmalara 'Yaz saati ile ilgili bir uygulama olmayacak. Geriye alma gibi bir durum söz konusu değil' sözleriyle son noktayı koydu!

28.12.2016Gündem
Kış saatine neden bir türlü alışamıyoruz

Kış saatine neden bir türlü alışamıyoruz?

Kış saatine geçilmeme kararından bu yana oldukça zaman geçti ancak toplum olarak hala duruma alışamadık. Sabahları gün ışığını görmek gibi bir beklentimiz var. Tüm bu beklentilerin nedeni ise “biyolojik saat!”

27.12.2016Sağlık
Kış gündönümünün en önemli özelliği ne 21 Aralık kış gündönümünde nar kırma

Kış gündönümünün en önemli özelliği ne? 21 Aralık kış gündönümünde nar kırma

21 Aralık kış gündönümünün Google tarafından doodle yapılması, nar kırma geleneği ve kış saati uygulamasını yeniden gündeme getirdi. Günün ilk saatlerinde 21 Aralık kış gündönümünde neden nar kırıldığını sorgulanırken bir süredir tartışılan kış saati uygulamasının akıbeti merak edildi. İşte, kış gündönümüne bağlı olarak gündeme gelen konular!

21.12.2016Gündem
Kış saati uygulaması tekrar mı başlayacak

Kış saati uygulaması tekrar mı başlayacak?

Kış saati uygulaması için tepkiler gelmeye devam ediyor. Öğrencilerin ve çalışanların sabah karanlıkta yola çıkması nedeniyle büyük tepkilere yol açan kış saati uygulaması, kampanyalara da konu oldu. Sabah erken saatlerde, gün doğmadan yola çıkmanın ne kadar riskli olduğunu dile getiren vatandaşlar, sosyal medya üzerinden #Saatler1SaatGeriAlınsın etiketi ile tepkilerini dile getirdi. Peki kış saati uygulaması tekrar başlayacak mı? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

21.12.2016Gündem
Şu an saat kaç Dikkat Googleın gösterdiği saat doğru değil

Şu an saat kaç? Dikkat Google'ın gösterdiği saat doğru değil!

Şu an saat kaç sorusu dün sabahtan beri vatandaşlar tarafından merakla aranıyor. Ülkemizin bu yıl kış saatine geçmiyor oluşu duyurulmuştu fakat teknolojik cihazların otomatik saat güncelleme işi kafaları karıştırdı. Bu arada Google'ın saat kaç aramasında gösterdiği saat de doğru değil.

31.10.2016Gündem
Saat kaç Şu an saat kaç.. Namaz vakitlerine dikkat

Saat kaç? Şu an saat kaç.. Namaz vakitlerine dikkat

Şu an saat kaç sorusu merakla aranıyor. Ülkemizde bu yıl kış saati uygulamasına geçilmiyor oluşu ile kafalar karıştı. Zira telefonların büyük bir çoğunluğu otomatik güncelleme ile kış saati uygulamasına geçti. Takvimlerdeki namaz vakitlerine ve elektrik sayaçlarına da dikkat! İşte saat şu an kaç sorusunun cevabı ve saat güncellemesi

30.10.2016Ekonomi
Kıbrısta saatler de bölündü

Kıbrıs'ta saatler de bölündü

Kış saati uygulaması nedeniyle Türk kesimi ile Rum kesimi arasında ilk kez saat farkı olacak.

28.10.2016Dünya
Pazar günü saatlere dikkat

Pazar günü saatlere dikkat!

Türkiye’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor.

28.10.2016Etkinlikler
Kış saati için çok önemli uyarı

Kış saati için çok önemli uyarı

Microsoft, Türkiye genelinde devam edecek yaz saati uygulamasının Windows kullanıcılarını olumsuz etkilememesi için bir güncelleme yayınladı. Cihaz güncellemeleri otomatik olmayan kullanıcıların bu değişimden etkilenmemek için manuel güncelleme yapmaları gerekiyor.

28.10.2016Teknoloji
Pazar günü saatlere dikkat

Pazar günü saatlere dikkat!

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor. Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

28.10.2016Ekonomi
30 Ekim sonrası dış hat uçuşlarına dikkat

30 Ekim sonrası dış hat uçuşlarına dikkat

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) resmi internet sitesinden yayınladığı bir bildiriyle kış saati uygulamasının kaldırılması nedeniyle dış hat yolcularını ve hava yolu şirketlerini 30 Ekim 2016 sonrası yapılacak uçuşlar için uyardı.

12.10.2016Ekonomi
Kış saati enerjide tasarrufu artıracak

Kış saati enerjide tasarrufu artıracak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin, kış saatinin uygulamadan kaldırılmasıyla elektrik tüketiminde yıllık yüzde 3,6 tasarruf edileceğini belirterek, "Bu tasarruf, ortalama Konya'nın bir yıllık toplam elektrik tüketimine eşittir" dedi.

9.09.2016Ekonomi
Saatleri artık geri almayacağız Peki bu bize ne kazandıracak

Saatleri artık geri almayacağız! Peki bu bize ne kazandıracak?

Türkiye artık yıl boyunca yaz saati uygulamasında kalacak. Bu sayede sadece kamunun kullandığı 08.00- 17.00 arasında yaklaşık 1 milyar lira tasarruf sağlanacak. Özel sektör de dikkate alındığında rakam 2.5 milyara kadar çıkabilecek

9.09.2016Ekonomi
Kış saati değil Rus saati

Kış saati değil Rus saati

Türkiye'de 'kış saati' uygulamasının kaldırılması sportif müsabakaların başlama saatlerini doğrudan etkileyecek. UEFA, Türkiye'yi Rusya ile aynı saat dilimine alacak ve böylelikle maçların başlama saati erkene alınacak. Beşiktaş'ın 21.45'teki Şampiyonlar Ligi maçları 19.00'a; Fenerbahçe'nin 20.00 ve 22.05'teki Avrupa Ligi karşılaşmaları ise 18.00 ve 20.05'te başlayacak.

8.09.2016Spor Arena
Yıldırımdan Demirtaşa: Tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek

Yıldırım'dan Demirtaş'a: Tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek

Valiler toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Memleketin işini görüyorsanız sakın korkmayın. Sahadaki hiçbir iş hatasız olmaz. Usulü, biçimi her şeyi dört dörtlük yapmaya kalkarsanız işi yapamazsınız. Bir tercih yapacağız, işi mi yapacağız, mevzuatı mı kollayacağız. Hata yapın ama hainlik yapmayın" dedi. Yıldırım, HDP lideri Selahattin Demirtaş'a yönelik olarak "Terörle iltisaklı parti çıkmış bu belediyelere ilişirseniz isyan başlatacağız, şöyle yapacağız, böyle yapacağız… Kimse kusura bakmasın, burası hukuk devleti, kimse hukuktan üstün değildir. Birileri ellerine silah almakla Türkiye’ye, bu büyük ülkeye kafa tutacağını mı sanıyor? Burası bir hukuk devleti, mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek" diye konuştu.

8.09.2016Gündem
Futbolseverlere kötü haber Artık maçlar 2 gün sürecek

Futbolseverlere kötü haber! Artık maçlar 2 gün sürecek

'Kış Saati' uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte 30 Ekim'den sonra oynanacak bütün Avrupa Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları 2 gün sürecek!

8.09.2016Futbol
Kış saati uygulaması ile ilgili çok önemli değişiklik

Kış saati uygulaması ile ilgili çok önemli değişiklik

Kış saati uygulmasının kaldırılması Resmi Gazete'nin 08/09/2016 sayısında yayımlandı. Alınan karar sonucunda yaz saatiuygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesine karar verildi. Kış saatiuygulamasının kaldırılması ile birlikte 'Saatler ne zaman ilerialınacak?' sorusu da tarihe karışacak.

8.09.2016Haber
Kış saati uygulaması ile ilgili çok önemli değişiklik

Kış saati uygulaması ile ilgili çok önemli değişiklik

Kış saati uygulaması ile ilgili son dakika kararı... Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Alınan karar sonucunda yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesine karar verildi. Kış saati uygulamasının kaldırılması ile birlikte 'Saatler ne zaman ileri alınacak?' sorusu da tarihe karışacak. Uygulama ile ilgili en ilginç yorum AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'dan geldi. Kuzu, "Artık bu yıldan itibaren saatlerimizi bile geri almak yok. Geri vites arızalı; durmak yok yola devam. Millet olarak güç birliği yapalım" tweetini paylaştı.

8.09.2016Gündem
Türkiyede şu anda saat kaç Saatler ileri alındı mı - 27 Mart 2016

Türkiye'de şu anda saat kaç? Saatler ileri alındı mı? - 27 Mart 2016

Yaz saati uygulamasına geçiş ile birlikte saatler bir saat ileri alındı. Akıllı telefonlardaki saat ayarlarının değişmesi ile birlikte herkes 'Su anda saat kaç?' sorusuna yanıt arıyor. İşte yaz saati uygulamasına geçiş ile gelen değişiklik..

27.03.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Öğretmen saygı bekliyor

Geçen yıl MEB öğretmenlere yönelik iki makale yarışması açtı. Birisi ‘FETÖ’ hakkında, diğeri ise ‘Nasıl Bir Eğitim’ konulu idi. Bu yarışmalarda ilçe birincileri, il birincileri belirlendi. Bunlara bir kalem bile hediye edilmedi. Yani derece yapanlar doğru düzgün onore edilmedi.

31.10.2019

Alkollü her mekanı kapatırsanız insanlar da sahilde bira içer

İki kadının plajda oturup, kimseleri rahatsız etmeden bira içmesinin hiçbir sakıncası yok...

15.09.2017

Kafa karıştıran elektrik tarifesi

‘Kış saati uygulaması’nın tarih olmasının üzerinden 1 ay geçti.

1.12.2016

Turan Güneş değişiyor kara düzen değişmiyor

Bu fotoğraf, Turan Güneş Bulvarı’ndan.

25.10.2016

Yaz saatinin kalıcı olması yanlış bir karar

ÖNCE bir yanlışı düzeltelim: Dün sabahtan beri neredeyse bütün medya organlarında ve internet haber sitelerinde ‘kış saati uygulamasına son verildiği’ söyleniyor.

8.09.2016