MENÜ

Visa

Visa ile ilgili tüm haberleri, son dakika Visa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Visa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.427 Visa haberi bulunmuştur.

Visa Haberleri

Garsona 400 bin lira bahşiş bırakmak istedi

Garsona 400 bin lira bahşiş bırakmak istedi

ABD'nin St. Louis şehrindeki bir restoranda yemek yiyen müşteri, garsona 200 bin dolar (yaklaşık 400 bin lira) bahşiş bırakmak istedi ancak 'visa' buna engel oldu.

14.09.2013Gündem
34 milyar dolarlık tarihi fırsat kaçtı

34 milyar dolarlık tarihi fırsat kaçtı

Ekonomik açıdan dünyanın en değerli organizasyonlarından Olimpiyat Oyunları Türk ekonomisini de hareketlendirecekti.

8.09.2013Ekonomi
Thank you Hürriyet

Thank you Hürriyet

WE wish to thank Hürriyet for having drawn our attention to the problems encountered by some Turkish nationals at the Turkish-Bulgarian border due to the date of issuance of their passport.

2.08.2013Avrupa
Amerika’dan şipşak vize

Amerika’dan şipşak vize

ABD İstanbul Başkonsolosluğu son yıllarda Türkiye ve ABD arasında hızla artan ticaret hacmi ve işdünyasında gelen yoğun vize talebini en iyi şekilde karşılamak için acil vize randevusu alınmasına olanak sağlayacak ‘İş İnsanları Vizesi Programı’ başlattığını açıkladı.

10.07.2013Ekonomi
İş için ABDye gideceklere müjde

İş için ABD'ye gideceklere müjde

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, son yıllarda Türkiye ve ABD arasında hızla artan ticaret hacmi ve işdünyasında gelen yoğun vize talebini en iyi şekilde karşılamak için acil vize randevusu alınmasına olanak sağlayacak "İş İnsanları Vizesi Programı" başlattığını açıkladı.

10.07.2013Ekonomi
POS-yazar kasada rekabet başladı

POS-yazar kasada rekabet başladı

Tüm mobil POS cihazları 1 Temmuz itibariyle POS ve yazar kasanın bir arada olduğu cihazlar ile değişiyor.

22.06.2013Ekonomi
PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

Gençlerin Hayatı ‘Paramı Yönetebiliyorum’ ile Değişiyor.

19.05.2013Advertorial
Başarısını Türk bankacılara mal etti

Başarısını Türk bankacılara mal etti

TÜRKİYE’yi dünya ödeme sistemleri alanında öne çıkaran, MasterCard’ın 51 ülkedeki inovasyon faaliyetlerini emanet ettiği Özlem Erçelen İmece, önceki gece yaşamını yitirdi. Dünya şirketi Mastercard’da kısa süredece kilit göreve gelen ancak bunu Türk bankacılarının başarılarına mal eden 44 yaşındaki İmece’nin kaybı, “Türk ve dünya ödeme sistemleri önemli bir değeri kaybetti” şeklinde değerlendirildi.

26.04.2013Ekonomi
Pınar Sucuk kazandırıyor

Pınar Sucuk kazandırıyor

TÜRKİYE’nin öncü gıda markası Pınar, Migros’tan Pınar Sucuk alanlara Nissan Qashqai kazanma şansı sunuyor.

21.04.2013Ege
ABden MasterCarda rekabet soruşturması

AB'den MasterCard'a rekabet soruşturması

AB Komisyonu, interbank harçlarıyla adil rekabeti ihlal ettiğinden şüphelendiği Mastercard hakkında soruşturma başlattı.

9.04.2013Ekonomi
Her 5.5 liranın 1 lirası ‘Visa’yla

Her 5.5 liranın 1 lirası ‘Visa’yla

Visa Europe Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, 2012 sonu itibariyle Türkiye’de Visa markalı kart sayısının 83 milyonu aştığını, bu kartlarla yapılan alışveriş hacminin ise yüzde 21 büyüme gerçekleştirerek 179 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

14.03.2013Ekonomi
Simitçiye ‘cep’ POS

Simitçiye ‘cep’ POS

BKM, simitçi ve pazarcıların da cep telefonlarına takarak kullanabilecekleri POS cihazlarını getirmeye hazırlanıyor. Twitter’ın kurucusu tarafından geliştirilen Square ve İsveç merkezli i-Zettle markalı aparatlara yasal zemin izin araştırılıyor.

11.03.2013Ekonomi
The Difference - Visa

'The Difference' - Visa

Olimpiyatların önemli anlarını gösteren Visa reklamı.

25.02.2013Eğlence
Çiftçi kulübünü tanıttı

Çiftçi kulübünü tanıttı

Son yıllarda GSM sektöründe bir çok farklı yeniliğin yaşandığını anlatan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Vodafone Türkiye olarak Türkiye’nin global alanda daha fark yaratması için çalışıyoruz. Bu kapsamda dünyanın vazgeçilmezi tarım sektörüne mobil teknolojilerin de katkıları oluyor. Türkiye’de başlattığımız ‘Çiftçi Kulübü’ kapsamında çiftçinin iş verimini yüzde 12 artırarak yıllık 100 milyon euroluk verimlilik sağladık” dedi.

25.02.2013Ekonomi
Fatma Şahin kadın CEOlarla görüştü

Fatma Şahin kadın CEO'larla görüştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Artık 'Kadın şunu yapabilir, bunu yapamaz' diye bir şey yok. Fırsat eşitliğini verdiğiniz zaman her şeyi yapabilen güçlü bir irade, azim ve kararlılık var” dedi.

25.02.2013Ekonomi
Mobil cüzdan geliyor

Mobil cüzdan geliyor

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 2013 yılının Vodafone için mobil finans yılı olacağına işaret ederek, “Önümüzdeki dönemde tüm bankaların yer alacağı açık bir platformu, Cep Nakit'e kazandıracağımız ilave servisleri ve mobil cüzdan gibi yenilikleri sizlerle paylaşacağız” dedi.

24.02.2013Ekonomi
Farklılık

Farklılık

Olimpiyatlara sponsor olan Visa'nın reklam filmi.

20.02.2013Eğlence
Tansaşlarda hediye seçmek çok keyifli

Tansaşlarda hediye seçmek çok keyifli

TANSAŞ, çiftlerin tüm ihtiyaçlarını düşünerek, Sevgililer Günü’nde hem indirimli hem de hediyeli ürün seçenekleri sunuyor.

12.02.2013Ege
Kredi Kartınız Acıkır

Kredi Kartınız Acıkır

Kredi kartınızla aldığınız sürece ne aldığınızın, ne için aldığınızın bir önemi yoktur. Neden mi? Çünkü kredi kartınız acıkır.

12.02.2013Eğlence
Başarının Gücü

Başarının Gücü

Kredi kartı için oynanan bu reklam filmi, adeta başarının kudretini aşılıyor.

5.02.2013Eğlence
Visa: Tüketim yüzde 5 artar

Visa: Tüketim yüzde 5 artar

VISA Europe, Türkiye’de tüketim harcamalarını ölçen ‘Kartlı Harcama Endeksi’ geliştirdi.

31.01.2013Ekonomi
Anonymous üyelerine hapis cezası

Anonymous üyelerine hapis cezası

'Anonymous' adlı hacker grubu üyesi Christopher Weatherhead'in, büyük finans şirketlerinin bilgisayar sistemlerine siber saldırılar düzenlediği gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

27.01.2013Teknoloji
Ödemeyi ‘CUP’acak

Ödemeyi ‘CUP’acak

Türk bankaları ve BKM dünya ekonomisindeki ağırlığının artışından hareketle Çinli ödeme sistemleri şirketi China Union Pay’in (CUP) Türkiye’de Visa ve Mastercard gibi kullanılabilmesi için harekete geçti. BKM yönetimi temaslarda bulunmak üzere Çin’e gitti. Projenin gerçekleşmesiyle Türk bankaları dünyadaki tüm kart teknolojilerini kapsayan bir yapıya kavuşacak.

23.01.2013Ekonomi
Geleceğin yıldızları Türkiyeye geliyor

Geleceğin yıldızları Türkiye'ye geliyor

Türkiye, tarihinin en büyük futbol organizasyonuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. FIFA’nın en büyük ikinci, dünyanın da en büyük gençlik şampiyonası olan FIFA U20 Dünya Kupası önümüzdeki yıl 21 Haziran – 13 Temmuz tarihlerinde ülkemizde düzenlenecek.

13.12.2012Futbol
Milyon dolarları evlerde saklıyorlar

"Milyon dolarları evlerde saklıyorlar"

Bank Asya’dan ilk yurtdışı şubesini Kuzey Irak bölgesindeki Erbil'de açtı. Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, milyon dolarların evlerde tutulduğu bölgenin bankacılık sektörü açısından büyük bir potansiyeli olduğunu söyledi.

21.11.2012Ekonomi
Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su

Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su

Ekonomist Dergisi, cirosunu açıklayan şirketlerde görev yapan Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’sunu listeledi. 100 kadın CEO arasında yapılan araştırmada yöneticilerin yüzde 75’inin uluslararası ya da yabancı ortağı olan şirketlerde çalışması dikkat çekti.

17.11.2012Ekonomi
Ve Assange ‘sanal’ ordusunu kaybetti

Ve Assange ‘sanal’ ordusunu kaybetti

WikiLeaks kurucusu uğruna birçok eylem gerçekleştiren uluslararası internet korsanları grubu Anonymous, Julian Assange’ı “tek adam şovu” yapmakla suçlayarak desteğini çektiğini açıkladı.

14.10.2012Gündem
2 milyar TL’lik kurban kesiyoruz

2 milyar TL’lik kurban kesiyoruz

Türkiye’de bu yıl toplamda 3.2 milyon adet kurbanlık satışı gerçekleşecek. Hem hayvan pazarlarında hem de büyük alışveriş merkezlerinde satışı hızla süren kurbanlık hayvanlar, toplamda 2 milyar TL’lik ekonomi yaratacak.

12.10.2012Ekonomi
İnternetten cinsel içerikli ürün satışına engel

İnternetten cinsel içerikli ürün satışına engel

Türkiye, cinsel gücü artırdığı iddia edilen yasa dışı ürünlerin internet üzerinden satışının önlenmesi için mücadele yürütüyor.

4.10.2012Gündem
Sam Amca’dan Yunanistan’a kamyonla para

Sam Amca’dan Yunanistan’a kamyonla para

ABD’li finans devleri Yunanistan’ın Euro’dan vazgeçmesi halinde kamyon ve trenle Yunanistan’a para gönderecek. Yunanların Drahmi’ye dönüşüne hazırlık yapan Ford ise bilgisayar sistemini bu para birimine uygun hale getirdi.

3.09.2012Ekonomi
Kredi kartı ile satışlar kaldırıldı

Kredi kartı ile satışlar kaldırıldı

THY, internet ve call center’dan Hatay çıkışlı tüm uçuşlarda kredi kartı ile satışları kaldırdı. Son dönemde bölgede artan sahte kredi kartı sayısını gerekçe gösteren THY, “Sahte işlemler çok arttı. Bunun üzerine Hatay’dan yapılan tüm uçuşlara ait bilet satışlarında kredi kartını durdurduk. Konuyla ilgili güvenlik önlemleri tamamlandıktan sonra kredi kartıyla satışlar başlayacak” açıklamasını yaptı.

29.08.2012Ekonomi
Markaların madalya yarışı

Markaların madalya yarışı

Londra Olimpiyatları sporcuların altın madalya yarışlarına sahne olurken, spor markalarının rekabeti de öne çıktı. 13.3 milyar dolarlık ciroya sahip Adidas’ın sponsor olduğu sporcular 226 madalya ile rekora imza atarken, 15.5 milyar dolar ciroya sahip Nike 117 madalya ile 2’nci, Puma ise 14 madalya ile 3’üncü oldu.

18.08.2012Ekonomi
40 milyar dolarlık ‘olimpiyat’ rüyası

40 milyar dolarlık ‘olimpiyat’ rüyası

Olimpiyatların 26 yıldır global sponsorluğunu üstlenen Visa’nın Avrupa Başkan Yardımcısı Berna Ülman, “Olimpiyatlar İstanbul’da yapılırsa ekonomiye yaklaşık 40 milyar dolarlık katkı sağlayacak” dedi.

15.08.2012Ekonomi
Olimpiyatlarda kart harcamaları yarım milyar Euroyu aştı

Olimpiyatlarda kart harcamaları yarım milyar Euro'yu aştı

Olimpiyat Oyunları döneminde İngiltere'deki yerel ve uluslararası harcamaları izleyen “Visa Londra 2012 Oyunları Harcama Raporu”na göre, 23-29 Temmuz tarihleri arasında İngiltere'deki yabancı ziyaretçiler Visa kartları ile toplam 565 milyon Euro'luk alışveriş yaptı.

4.08.2012Ekonomi
Wikileaksin tuzağına New York Times bile düştü

Wikileaks'in tuzağına New York Times bile düştü

New York Times’ın eski genel yayın yönetmeni Bill Keller’ın imzasını taşıyan ve Wikileaks’i savunan bir makale dün ABD’de günün konusu oldu. Ancak işin ilginç tarafı sosyal medyada New York Times’ın teknoloji editörü dahil onlarca kişi tarafından paylaşılan makale sahteydi ve işin arkasında Wikileaks ile destekçileri vardı.

30.07.2012Gündem
Londra’da 7 milyar dolarlık oyun

Londra’da 7 milyar dolarlık oyun

BUGÜN İngiltere’nin başkenti Londra’da başlayacak olan ‘2012 Olimpiyat Oyunları’ dev bir ekonomi yaratacak. Ürün satışı, sponsor ve yayın hakkı gelirleriyle 7 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan oyunların İngiltere’ye ekonomik katkısı ise 26 milyar doları bulacak.

26.07.2012Ekonomi
Yunanistan da vizeyi taşerona havale etti

Yunanistan da vizeyi taşerona havale etti

Yunanistan dünden itibaren Türkiye’de “taşaron vize sistemi”ne geçti.

23.07.2012Gündem
Kredi kartı komisyonu 7.2 milyar dolarlık tazminat kazandırdı

Kredi kartı komisyonu 7.2 milyar dolarlık tazminat kazandırdı

Kart komisyonu ödemek zorunda bırakılan ABD’li perakendeciler, kredi kartı şirketleri Visa ve MasterCard’ın yanı sıra pek çok büyük bankanın bulunduğu dev şirketlere açtığı davayı kazanıp, 7.2 milyar dolarlık tazminat almaya hak kazandı.

14.07.2012Ekonomi
Bodrumda Schengen vizesi

Bodrum'da Schengen vizesi

Bodrum'da açılan vize ofisi Yunanistan’a ve AB ülkelerine Schengen vizesi vermeye başladı.

22.05.2012Ege
Dünyanın en değerli markası Apple...

Dünyanın en değerli markası Apple...

“BrandZTM En Değerli 100 Küresel Marka” çalışmasına göre Apple, marka değerini yüzde 19 artırarak 182,9 milyar dolara çıkardı ve en değerli marka oldu.

22.05.2012Ekonomi
Borsada ‘sweat-shirt’le gongu çaldı, 104 milyar dolara Facebook’u halka arz etti

Borsada ‘sweat-shirt’le gongu çaldı, 104 milyar dolara Facebook’u halka arz etti

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, beklenen halka arzını Nasdaq Borsası’nda gerçekleştirdi. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, takım elbiseli Wall Street çalışanlarının arasında, Facebook armalı kapşonlu sweat-shirt’üyle girdi ve açılış gongunu çaldı.

18.05.2012Ekonomi
Hadise kasaya geçti, POS’tan para verdi

Hadise kasaya geçti, POS’tan para verdi

Visa Europe’un, 20 yılı aşkın süredir ABD ve İngiltere başta olmak üzere 37 ülkede sunduğu POS’tan alışveriş ve para çekme hizmetini Hadise tanıttı.

3.04.2012Ekonomi
1.5 milyon hesap çalındı

1.5 milyon hesap çalındı

Kuzey Amerika'da 1,5 milyon kişinin hesap bilgileri çalındı.

3.04.2012Teknoloji
Her 6 TL’de 1 liralık iş yaptı, Türkiye en büyük 2’nci pazarı oldu

Her 6 TL’de 1 liralık iş yaptı, Türkiye en büyük 2’nci pazarı oldu

Visa Avrupa Büyüyen Pazarlardan Sorumlu Direktörü Mark Antipof, geçen yıl Türkiye’de harcanan her 6 TL’nin 1 TL’sinin Visa kartlarla yapıldığını belirterek, “Türkiye şu anda Visa Avrupa pazarında 2’nci sırada. Birinci İngiltere’den daha hızlı büyüyor” dedi.

15.03.2012Ekonomi
Korsanlara lider darbesi

Korsanlara lider darbesi

Aralarında CIA, Sony ve Meksika hükümetinin internet adreslerinin de olduğu birçok web sitesine saldırılar düzenleyen LulzSec hacker grubuna, dün FBI tarafından eşzamanlı baskınlar düzenlendi.

6.03.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Yüzük takıp karı koca olmuşlar

Gazeteci ve televizyoncu Elif Dağdeviren’in, ünlü turizmci Cem Kınay’la aşk yaşadığını ilk kez bu köşede okumuştunuz.

10.10.2013

İşi bil işe gitme

Yoksa siz çalışmak için hâlâ sıkıcı ofislere mi tıkılıyorsunuz? Buyrun size en şehirlisi, en yenisi, en havalısından bir çözüm: Ofis kafe!

24.05.2013

Tacizin izi asla silinmez

Cinsel tacizin yarattığı travmanın izi hayat boyu kalır

15.04.2013