EKSTRA
MENÜ

Vajinal Enfeksiyon

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 480 haberi bulunmuştur.

Vajinal Enfeksiyon Haberleri

Hamile kalabilmeyi kolaylaştıran 12 ipucu

Hamile kalabilmeyi kolaylaştıran 12 ipucu

Uzun süre gebe kalmamak için çeşitli yolları denemiş olan kadınlar çocuk yapma kararı aldıklarında bir an önce gebe kalmak ister. Kural olmamasına rağmen, 35 yaş altında ve sağlıklı bir kadında düzenli ilişkiyle gebeliğin ilk 12 ay içinde, 35 yaş üstü çiftler için 6 ay arasında gerçekleşmesi beklenir. Özel Medicana Bursa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Okan Özden gebe kalmayı kolaylaştıracak yöntemler hakkında bilgi verdi.

G-String Giymemeniz Gereken 6 Durum

G-String Giymemeniz Gereken 6 Durum

G-string çamaşırlar oldukça seksi olsalar da her gün giyilebilecek şekilde tasarlanmadılar. Bazı zamanlarda onları daha rahat çamaşırlar ile değiştirmeniz gerekir. Özellikle bu 6 durumda g-string giymekten uzak durmalısınız.

Gebelikte Koronavirüs: İlaç Kullanılmalı mı

Gebelikte Koronavirüs: İlaç Kullanılmalı mı?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konan gebelerin, hekimlerince verilen ilaçları kullanmakta çekince yaşadığını söyledi, önemli bilgiler verdi.

3.12.2020İyi Yaşam
Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri Bu belirtiler varsa dikkat edin

Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri! Bu belirtiler varsa dikkat edin

Kadınlarda en sık görülen sağlık sorunlarından biri olan vajinal enfeksiyon, kötü koku, ağrı, kaşıntı, tahriş gibi sorunları beraberinde getiriyor. Vajinal bölgenin doğal ortamının bozulmasının enfeksiyonlara davetiye çıkardığını hatırlatan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Alparslan Baksu,vajinal enfeksiyona dair merak edilenleri anlattı.

26.08.2020Sağlık
Pek çok kadında görülüyor, bu şikayetleriniz varsa…

Pek çok kadında görülüyor, bu şikayetleriniz varsa…

Kadınların büyük bir kısmının hayatı boyunca en az bir kere karşılaştığı vajinal enfeksiyonlar, kadın doğum kliniklerine gebelik dışındaki en çok başvuru nedeni arasında yer alıyor.

15.06.2020Sağlık
Rahim ağzı yarası nedir Belirtileri, tanı ve tedavisi

Rahim ağzı yarası nedir? Belirtileri, tanı ve tedavisi

Rahim ağzı yaraları kadınlarda sık görülen bir problemdir. Bu sorun olduğunda rahim ağzı normalin dışında bir görüntü alır. Peki, rahim ağzı yaraları hangi belirtiler verir? Rahim ağrı yaralarının tanı ve tedavisi nasıl yapılır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, detaylarıyla anlattı.

12.02.2020Sağlık
Rahim Ağzı Yarası Nedir Belirtileri Nelerdir

Rahim Ağzı Yarası Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Rahim ağzı yaraları kadınlarda sık görülen bir hastalıktır. Rahim ağzı yaraları rahim ağzının normalin dışında bir görüntü almasıdır. Rahim ağzı iltihapları, servikal erozyon, servikalektropiyon rahim ağzında yara görüntüsü verir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer konu hakkında bilgiler verdi.

Vajinal genişliğe bağlı problemler tarihe karışıyor

Vajinal genişliğe bağlı problemler tarihe karışıyor

“Genital bölge kaslarındaki gevşeme ve beraberinde getirdiği problemler kadınları çok mutsuz ediyor” diyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Nüket Eroğlu, vajinal genişliğe bağlı problemler ve tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

19.09.2019Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Akıntı nasıl giderilir

Vajinal akıntı neden olur? Akıntı nasıl giderilir?

Vajinal akıntılar, aslında kadın genital sisteminin temizliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Vajinadan gelen bu sıvı, salgı bezleri tarafından üretilir, içinde ölü hücreleri ve bakterileri taşır. Böylece vajina temiz kalır ve enfeksiyonlardan korunur. Peki, vajinal akıntısı olan kadınlar hangi durumda doktora gitmeli? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

25.06.2019Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Vajinal akıntının rengi böyleyse dikkat

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntının rengi böyleyse dikkat!

Vajinal akıntı, kadınların ortak şikayetlerinden biridir. Vajinal akıntı; şeffaf, süt beyazı, beyaz ve pütürlü, yeşil, sarı, gri, kahverengi, pembe veya kırmızı renkte olabilir. Her rengin farklı anlama geldiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu, vajinal akıntı konusunda önemli bilgiler verdi.

11.04.2019Sağlık
Hamileyken adet kanaması yaşanır mı

Hamileyken adet kanaması yaşanır mı?

Hamilelikte yerleşme kanaması (İmplantasyon) Nndir? Yerleşme kanaması neden olur? Yerleşme kanaması neden olur? Yerleşme kanaması kaç gün sürer? Hamileyken adet kanaması yaşanır mı? Hamilelikte hangi kanamalar dikkate alınmalı?

Hamilelikte farklı renkteki akıntılar ne anlama geliyor

Hamilelikte farklı renkteki akıntılar ne anlama geliyor?

Gebelikte vajinal akıntı normal mi? Hamilelik dönemimde akıntının nedenleri nelerdir? Hamilelikte hangi akıntılar tehlikelidir? Hangi renkte akıntı nelerin habercisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu anlatıyor.

Prebiyotik gıdaların kadın üreme sağlığındaki önemi

Prebiyotik gıdaların kadın üreme sağlığındaki önemi

Son zamanlarda uzmanların sıkça bahsettiği prebiyotikler; sindirim sisteminden kilo kontrolüne, insülin direncinden karbonhidrat emilimine kadar birçok noktada fayda sağlıyor. Sağlık dostu prebiyotiklerin kadın sağlığı üzerindeki olumlu etkisi de onu mucizevi ve vazgeçilemez bir gıda bileşeni yapıyor.

25.12.2018Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Vajinal akıntı çeşitleri

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntı çeşitleri

“Kadın anatomisi ve fizyolojisi gereği sağlıklı her kadının vajinal akıntısı olur” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgür Ağlamış; yeşil, sarı, kahverengi, beyaz, kokulu veya köpüklü akıntının nedenleri anlattı, tedavilerine ilişkin neler yapılabileceğinden söz etti.

31.10.2018Sağlık
Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir

Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir?

Vajinit, vajinada gerçekleşen iltihaplanma olarak tanımlanabilir. Kadınların üçte biri, yani önemli bir çoğunluğu hayatının bir döneminde bu hastalığın belirtilerini görebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evrim Aksoy, vajinit hakkında detaylı bilgi verdi.

27.09.2018Sağlık
Vajinal enfeksiyonlardan korunmak için 5 öneri

Vajinal enfeksiyonlardan korunmak için 5 öneri

Kadınların çoğunluğunda rastlanan vajinal enfeksiyonlar; koku, yanma, kaşıntı ve akıntı gibi belirtilerle kendini gösterir. Cinsel yaşamda sorun yaratmaması ve iç organlara ulaşan ağır enfeksiyon tablosuna yol açmamaları için bu şikayetler önlenebilir, enfeksiyon oluşmuşsa tedavi edilebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökçenur Gönenç, konuyla ilgili önerilerde bulundu.

24.09.2018Sağlık
Havuz ve deniz, kadın hastalıklarına yol açabilir

Havuz ve deniz, kadın hastalıklarına yol açabilir!

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte havuz ve deniz sezonu açıldı.Yaz aylarında havuz ve denizde vakit geçirilmesiyle birlikte özellikle kadınlarda jinekolojik sorunlar da kendini göstermeye başladı. Kadınların, yaz aylarının kabusa dönmemesi için jinekolojik muayenenin önemine vurgu yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, olası hastalıklara karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

13.08.2018Sağlık
Vajinal enfeksiyon nedir Vajinal enfeksiyon neden olur

Vajinal enfeksiyon nedir? Vajinal enfeksiyon neden olur?

Birçok kadının hayatı boyunca en az bir kere karşılaştığı vajinal enfeksiyonlar, tedavi edilmediği takdirde kişiye çok rahatsızlık verecek şekilde tekrarlayan bir hal alabilmektedir. Bu sorunla karşılaşan kadınlarda, vajinal enfeksiyon hakkında bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, vajinal enfeksiyon nedir? Vajinal enfeksiyon neden olur?

12.07.2018Gündem
Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Günümüzde PRP’nin uygulama alanları giderek genişliyor. Genital bölgeye uygulanan PRP kadınlarda idrar kaçırma problemine çare olabiliyor.

19.02.2018Sağlık
Yaz aylarında kadın hastalıklarına dikkat

Yaz aylarında kadın hastalıklarına dikkat!

Havuz ve denizden en çok bulaşan hastalığın genital mantar enfeksiyonları olduğunu biliyor musunuz? Özellikle kalabalık insan gruplarının kullandığı havuzlar birçok kadın hastalığına davetiye çıkarıyor. Yaz aylarının kabusa dönmemesi için jinekolojik muayenenin önemini ve dikkat edilmesi gereken hususları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan ile konuştuk.

10.07.2017Sağlık
Vajinal enfeksiyondan korunma yolları

Vajinal enfeksiyondan korunma yolları

Vajinal enfeksiyonlar her kadının hayatının bir evresinde karşılaştığı, bazen son derece basit bazen de ciddi sorunlara neden olabilen önemli sağlık sorunlarıdır.

27.04.2016Sağlık
Vajinal Mantar Nasıl Oluşur

Vajinal Mantar Nasıl Oluşur?

Prof.Cem Fıçıcıoğlu vajinal mantar hakkındaki tüm soruları yanıtladı!

Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi

Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi?

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; Kadının duygusal ve psikolojik durumu cinsel isteği, uyarılmayı, orgazmı ve tatmin seviyelerinde rol oynadığını belirtiyor...

4.09.2013Cinsellik
Denize de girebilirsiniz havuza da

Denize de girebilirsiniz havuza da

Bir kadının fiziksel ve ruhsal birçok değişim yaşadığı gebelik dönemi, yaz aylarının getirdiği sıcak ve nem yüküyle daha zorlu hale gelebiliyor.

14.07.2013Sağlık
Penisim küçüktü kaynanam hastalandı

Penisim küçüktü kaynanam hastalandı

Doping kontrolü dünyadaki bütün sporcuların baş belası. Hele kontrol sonucu pozitif çıkarsa ceza gerçeğiyle yüz yüze kalmak her sporcu için bir felaketle eşdeğer. Bütün bu süreç sonunda dopingli çıkan sporcuların bahaneleri arasında öyle ilginç fanteziler var ki en sıkı romancılara taş çıkartır.

7.01.2012Spor Arena
Hamilelikte Vajinal Akıntılar

Hamilelikte Vajinal Akıntılar

Vajinal akıntılar, hamilelik döneminde artıyor.

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menapoza girmiş hanımlar da yaz sıcaklarını sıkıntıyla geçirebiliyor. Çünkü; zaten var olan ateş basmaları sıcaklarla beraber artabiliyor.

8.07.2011Kelebek
Menopoz hararetine doğal çözüm

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menapoza girmiş hanımlar da yaz sıcaklarını sıkıntıyla geçirebiliyor. Çünkü; zaten var olan ateş basmaları sıcaklarla beraber artabiliyor.

7.07.2011Kelebek
Vajinal Duş Hastalıkları Önlemiyor

Vajinal Duş Hastalıkları Önlemiyor

Vajinal duş, en çok eğitim düzeyi düşük kesimlerde görülüyor.

14.06.2011Sağlık
Sistitin Tek Sebebi Bakteriler Değil

Sistitin Tek Sebebi Bakteriler Değil!

Sistiti önlemek sizin elinizde. Nasıl mı?

15.03.2011Sağlık
Hamilelikte Banyo Keyfi

Hamilelikte Banyo Keyfi

Hamileliğinizde ter bezleriniz normalden daha fazla çalışır ve bunun sonucunda da daha çok terlersiniz.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Cinsel isteksizlik, cinsel travmalardan veya erkekler yüzünden yaşanabilir.

15.09.2010Sağlık

Doğum Sonrası Korunma Yöntemleri

Doğum sonrası korunma yöntemleri içinde hangisi ne kadar etkili?

14.09.2010Sağlık
Olmayacak Bir Yeriniz Kaşınırsa

Olmayacak Bir Yeriniz Kaşınırsa?

Kaşıntı problemini önlemenin en büyük yolu hijyene dikkat etmekten geçer.

14.09.2010Sağlık
Bunlar cinsel isteksizliğe neden oluyor

Bunlar cinsel isteksizliğe neden oluyor

Eşinizle yatağa sadece uyumak için giriyor ya da sevgi sözcükleri yerine sessizliği yatağa taşıyorsanız cinsel hayatınızdaki problemler ilişkinizi ele geçirmiş demektir. İlişkinizi serbest bırakmakta geç kalmamalı ve bir an önce cinselliğinizi özgürlüğüne kavuşturmalısınız.

4.03.2010Kelebek
Yaşa ve kadına göre hijyen

Yaşa ve kadına göre hijyen

Cinsel organlar bir kadının temizlik açısından en hassas bölgelerinden. Özellikle cinsel hayat başladıktan sonra hijyen daha da büyük önem kazanıyor. Cinsellikle birlikte vajina mikroplara ve bakterilere açık oluyor, cinsel yolla geçen hastalıklar gündeme geliyor. Cinsel organların hijyenini sağlamada her yaş dönemi için farklı önlemler almak gerek.

22.12.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Kolposkopi nedir, nasıl yapılır?

Rahim ağzındaki anormalliklerin mutlaka erken dönemde tespit edilmesi ve tedavinin yönlendirilmesi gerekir. Bu nedenle gerekli durumlarda kolposkopiye ihtiyaç duyulur. Peki kolposkopi nedir, kolposkopi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizinle bu konuları paylaşacağız.

29.01.2021

Vajinal duş gerçekten faydalı mı?

Vajinal duş, doğum kanalının (hazne) yani vajinanın temizlenmek maksadıyla su ya da başka sıvılarla yıkanmasıdır. Bu konuda halk arasında en sık su ile yıkama kullanılır.

8.12.2020

Vajinal Enfeksiyonlar

Vajinit dediğimiz vajinal mukozanın iltihabı, kadın-doğum polikliniklerine en sık başvuru sebebi olan hastalıklardan birisidir. Doğurganlık çağındaki kadınların %90’u hayatlarında en az bir kez bu enfeksiyonları geçirmektedir. Özellikle yaz aylarında, risk faktörlerinin de artmasıyla, kadınlarda yaşam kalitesini önemle oranda olumsuz etkilemektedir.

22.08.2020

Pek çok kadının ortak sorunu: Genital enfeksiyon

Kadın hastalıklarında en sık şikayet adet düzensizliği ile ilgilidir. Genital enfeksiyon rahatsızlıkları ise ikinci en sık şikayet alınan kadın hastalığıdır. Peki, genital enfeksiyon nedenleri nelerdir?

26.02.2020
Spiral nedir, ne işe yarar Spiral nasıl takılır

Spiral nedir, ne işe yarar? Spiral nasıl takılır?

Spiral, en çok tercih edilen ve oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemidir. T şeklinde metal veya plastik malzemeden oluşan bir aparat olan spiral hakkında tüm merak edilenleri Jinekolog Op. Dr. Didem Kurban açıkladı.

24.10.2019

Özellikle yaz aylarında vajinal akıntıda enfeksiyona dikkat

Kadınların jinekoloğa en sık başvurma sebeplerinden biri vajinal akıntılardır. Sağlıklı bir vajinanın mutlaka ıslak kalması gerekmektedir. Bu ıslaklık durumu enfeksiyon gelişmesini önlediği gibi cinsel ilişki sırasında kayganlığın sağlanmasında da etkilidir. Menopozla birlikte hormonların özellikle östrojenin azalmasına bağlı olarak vajinal sıvının azalması neticesinde vajinal kuruluk ortaya çıkmaktadır.

27.06.2019

Yaz Aylarında Genital Hijyen Nasıl Korunur?

Yaz mevsimiyle beraber bir kısmımız için havuz-deniz mevsimi başladı. Bu dönemde oluşabilecek enfeksiyonlarla ilgili aldığımız sorular nedeniyle kısa bir özet yapmak istedim.

24.06.2019

Gebelikte kahverengi akıntı neden olur?

Gebelikte kahverengi akıntı çok farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Akıntının ortaya çıkışında farklı nedenler olması akıntının kadınlarda görülme sıklığının da artmasına neden olmaktadır.

21.02.2019
Vajinal duş, gebelikten korur mu

Vajinal duş, gebelikten korur mu?

Vajinal duş, doğum kanalının temizlenmesi maksadıyla vajinanın su ya da başka sıvılarla yıkanmasıdır. Bu amaçla halk arasında en sık kullanılan sıvı sudur. Peki, vajinal duş yapmak zararlı mıdır?

28.12.2017
Hamilelikte kanama olur mu Sebepleri nelerdir

Hamilelikte kanama olur mu? Sebepleri nelerdir?

Hamilelikte kanama olması normal mi? Hamilelikte kanamanın nedenleri nelerdir? Hamilelikte hangi kanamalar ciddiye alınmalı? Hamilelikte görülen kanamalar hakkında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslıhan Yazıcıoğlu, bu kanamaların nedenlerini anlattı.

13.09.2017

Kadınların havuz problemi

Soru: Havuzlardan ve otel banyolarından vajinal enfeksiyon kapmaktan nasıl korunurum?

7.06.2015

İdrar kaçırma sorununa lazer tedavisi

Bu işlemle vajinanın sıkılaşması ve gençleşmesi de sağlanıyor.

19.01.2015