EKSTRA
MENÜ

Vajinit

Vajinit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vajinit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Vajinit haberi bulunmuştur.

Vajinit Haberleri

Seks Sırasında Ağrıya Neden Olabilecek 7 Şey

Seks Sırasında Ağrıya Neden Olabilecek 7 Şey

Seks, ilişkilerdeki özel bir bağlantıdır. Çiftlerin isteyeceği son şey bu yakınlık sırasında acı çekmektir! Seks sırasında kadınlar bazen ağrı ya da acı hissedebilir ve bu ağrılar aslında bazı sorunlara işaret ederler. İlişki sırasında ağrıya neden olabilecek bazı sorunlarını anlatıyoruz.

8.12.2020Cinsellik
Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri Bu belirtiler varsa dikkat edin

Kadınlarda en sık görülen sorunlardan biri! Bu belirtiler varsa dikkat edin

Kadınlarda en sık görülen sağlık sorunlarından biri olan vajinal enfeksiyon, kötü koku, ağrı, kaşıntı, tahriş gibi sorunları beraberinde getiriyor. Vajinal bölgenin doğal ortamının bozulmasının enfeksiyonlara davetiye çıkardığını hatırlatan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Alparslan Baksu,vajinal enfeksiyona dair merak edilenleri anlattı.

26.08.2020Sağlık
Yaz Aylarında Artıyor: Vajinit Nedir

Yaz Aylarında Artıyor: Vajinit Nedir?

Yaz aylarında, kadınlar tarafından çok sık yapılan epilasyon jinekolojik rahatsızlıklara yol açabiliyor. Bu rahatsızlıkların başında da vajinitler geliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mine Fisun Ergül anlatıyor.

Tekrarlayan iltihaplar nasıl tedavi edilir

Tekrarlayan iltihaplar nasıl tedavi edilir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, tekrarlayan vajinal iltihapların tedavisiyle ilgili merak edilenleri anlatıyor.Kronik vajinit denilen tekrarlayan vajinal iltihaplar, 1 yıl içinde 4 ve daha fazla vajinal iltihap yaşanması durumudur. 10 vajinit hastasından 1’i kronik vajinite yakalanmaktadır. Doğru tedavi edilmediği takdirde hastanın sosyal yaşamını da etkileyebilmektedir.

Havuzlar Sayısız Enfeksiyona Sebep Olabiliyor

Havuzlar Sayısız Enfeksiyona Sebep Olabiliyor

Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, yaz aylarında sıkça tercih edilen havuzların neden olabileceği; ishal, mantar ve enfeksiyon hastalıklarına karşı uyardı.

Saklaması Zor, Tedavisi Kolay Problem; ‘İdrar Kaçırma’

Saklaması Zor, Tedavisi Kolay Problem; ‘İdrar Kaçırma’

Son zamanlarda her gittiğiniz yerde tuvalet aramaya başladıysanız, öksürmek, gülmek ya da hapşırmak korkulu rüyanız haline geldiyse ve hekime başvurmak yerine bu probleminizi göz ardı etmeye çalışıyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir

Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir?

Vajinit, vajinada gerçekleşen iltihaplanma olarak tanımlanabilir. Kadınların üçte biri, yani önemli bir çoğunluğu hayatının bir döneminde bu hastalığın belirtilerini görebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evrim Aksoy, vajinit hakkında detaylı bilgi verdi.

27.09.2018Sağlık
Havuzlarda çocukları bekleyen tehlike

Havuzlarda çocukları bekleyen tehlike

Yaz mevsimi ile birlikte serinlemek amacıyla havuza girmek isteyen çocuklarımızı, gelişebilecek havuz hastalıklarına karşı korumak ve buna yönelik tedbirleri almak kaçınılmazdır. Hem sağlıkları hem de can güvenliklerini sağlayacak önlemleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Canan Ateş anlatıyor.

16.08.2018Sağlık
Havuz keyfiniz enfeksiyon hastalıkları ile bozulmasın

Havuz keyfiniz enfeksiyon hastalıkları ile bozulmasın

Ortak kullanılan havuzların ishal, mantar, idrar yolları, kulak ve göz enfeksiyonlarına sıklıkla sebep olduğunu söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu mikroplara karşı uyardı.

31.07.2018Sağlık
Hamileyken denize girilir mi Hamilelikte yüzmenin faydaları neler

Hamileyken denize girilir mi? Hamilelikte yüzmenin faydaları neler?

Hamilelik dönemi yaz dönemine gelen anne adaylarının kafasında pek çok soru işareti var. Özellikle ‘hamileyken denize girilir mi?’, ‘yüzersem bebeğime zarar gelir mi?’ soruları sık sık gündeme geliyor. Peki, anne adaylarının hamilelik döneminde denize girmesi sakıncalı mı?

27.07.2018Gündem
Vajinit nedir Vajinit belirtileri ve tedavisi neler

Vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

Kadınlarda vajina mukozasının iltihaplanması durumuna vajinit deniliyor. Uzmanlara göre, kadınların üçte bir kadar çoğunluğu hayatlarının bir döneminde vajinit belirtileri göstermektedir. Bu hastalıktan muzdarip kadınlarda vajinit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi almak amacıyla araştırma yapıyor. Peki, vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

11.07.2018Gündem
Kandidiyaz nedir Vajinada mantar enfeksiyonu

Kandidiyaz nedir? Vajinada mantar enfeksiyonu

Hemen hemen her kadının hayatında en az bir kez yaşadığı bir rahatsızlık olan ve tedavi edilmezse daha önemli problemlere yol açan kandidiyaz ya da vajinada mantar enfeksiyonunun ne olduğu kadınlar tarafından araştırılıyor. Vajinada mantar enfeksiyonunun neden olduğunu ve belirtilerini araştıran kişiler bir yandan da bu rahatsızlığın tedavi yöntemlerini sorguluyor. Peki, kandidiyaz nedir? Vajinada mantar enfeksiyonunun belirtileri neler?

11.07.2018Gündem
Cinsellik Sırasında Ağrı Hissediyorsanız Dikkat

Cinsellik Sırasında Ağrı Hissediyorsanız Dikkat!

Cinsellik sırasında ağrı kadınların büyük bir bölümünün ortak sorunu. Önemli olansa bu ağrının kaynağını bularak cinsellikten daha fazla zevk alınmasını sağlamak. Aksi takdirde cinsel hayat sizin için bir işkenceye dönüşebilir.

29.06.2018Cinsellik
Ayı üzümü çayı nasıl yapılır Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayının nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar, bu mucizevi meyvenin kullanım yollarını araştırıyorlar. Günümüzde kanamayı durdurucu ve antibakteriyel özellikleriyle bilinen ayı üzümü meyvesinin birçok faydalı özelliği bulunuyor. Peki, ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

26.02.2018Gündem
Altınmühür bitkisi ishal için çözüm kaynağı İshal nasıl geçer

Altınmühür bitkisi ishal için çözüm kaynağı! İshal nasıl geçer?

Altınmühür bitkisi, ülkemizde pek kullanılan bir tür olmasa da faydaları ile dikkat çekiyor. Genellikle Amerika’da yetişen Altınmühür, sindirim sistemi hastalıkları ve ishale iyi gelmesiyle bilinir. Bitki çayı olarak kullanılmasının yanı sıra merhemi de yapılabilen bu bitki, sedef ve mantara karşı kullanılabilmektedir. İşte, Altınmühür bitkisinin faydaları ve kullanımı hakkında bazı bilgiler

24.02.2018Sağlık
Vajinal akıntıların nedenleri nelerdir

Vajinal akıntıların nedenleri nelerdir?

Her kadının bildiği ve hayatının bir döneminde en az bir kere yaşadığı sağlık problemlerinin başında vajinal akıntılar geliyor. Bazı durumlarda hayli rahatsız edici olsa da doğal bir sürecin parçası olan akıntılar aynı zamanda birçok hastalığın habercisi…Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan, vajinal akıntılara dair detayları ve yapılması gerekenleri anlattı.

22.02.2018Sağlık
Vajinal mantar enfeksiyonuna dikkat

Vajinal mantar enfeksiyonuna dikkat!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Yavuz Yurtsever vajinal mantar sorunuyla ilgili bilgilerini paylaştı…

9.07.2017Sağlık
Cinsel işlev bozuklukları, tipleri ve nedenleri

Cinsel işlev bozuklukları, tipleri ve nedenleri

Uyarılmada zorluk mu çekiyorsunuz?

29.10.2016Sağlık
Ağrılı cinsel ilişkiyi önemseyin

Ağrılı cinsel ilişkiyi önemseyin

Pek çok kadın bu sorunu yaşıyor.

23.05.2016Sağlık
Vajinal enfeksiyondan korunma yolları

Vajinal enfeksiyondan korunma yolları

Vajinal enfeksiyonlar her kadının hayatının bir evresinde karşılaştığı, bazen son derece basit bazen de ciddi sorunlara neden olabilen önemli sağlık sorunlarıdır.

27.04.2016Sağlık
Yoğurt yemek için 10 önemli sebep

Yoğurt yemek için 10 önemli sebep

Yoğurt çok eski çağlardan itibaren hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmış ve sağlıklı yaşam için vazgeçilmez besin olarak tanımlanmıştır. Yoğurdu sağlık açısından bu kadar önemli kılan şüphesiz içerdiği besin maddeleri ve farklı elementlerdir.

2.03.2016Sağlık
Genital organ temizliği nasıl yapılmalıdır

Genital organ temizliği nasıl yapılmalıdır?

Genital organ temizliği sık sık suyla yıkamakla olmaz!

29.08.2015Kişisel Bakım
Vajinitin sebepleri

Vajinitin sebepleri

Kadınlarda bir sağlık sorunu olan vajinitin (vajinada akıntı) birçok nedeni bulunuyor. Sadaece cinsel yolla bulaşmayan vajinite mantar enfeksiyonu, parazit enfeksiyonu ve bakteriler de sebep olabiliyor. Peki vajinit nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemi nelerdir? İşte vajinitle ilgili bilmeniz gereken her şey

24.08.2015Kelebek
Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Genital bölge enfeksiyonları kısırlığa kadar giden iç organların hastalıklarına dahi yol açabiliyor. Peki neler yapılmalı?

Genital hijyeni korumanın 10 altın kuralı

Genital hijyeni korumanın 10 altın kuralı!

Vajinanın içini yıkamaya yönelik üretilen hijyen ürünlerini kullanmayın.

30.06.2014Sağlık
Vajinit Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Vajinit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Prof. Dr. Bülent TIRAŞ sizler için anlattı...

Genital hijyene dikkat

Genital hijyene dikkat!

Genital temizliğe dikkat edilmemesi vajinite neden oluyor.

5.03.2012Sağlık
Hamilelikte Vajinal Akıntılar

Hamilelikte Vajinal Akıntılar

Vajinal akıntılar, hamilelik döneminde artıyor.

Balayı kabusu

Balayı kabusu

Balayında kadınların en dikkat etmesi gereken nokta!

28.09.2011Sağlık
Menopoz hararetine doğal çözüm

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menapoza girmiş hanımlar da yaz sıcaklarını sıkıntıyla geçirebiliyor. Çünkü; zaten var olan ateş basmaları sıcaklarla beraber artabiliyor.

8.07.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Kronik mantar enfeksiyonları

Bazı kadınlarda alt genital bölgede inatçı kaşıntılar meydana gelmiş ve bu kaşıntılar defalarca mantar enfeksiyonu tanısıyla tedavi edilmeye çalışılmış olabilir. Kronik mantar enfeksiyonu gerçekte çok ender görülen bir durumdur.

6.03.2021

Vajinal enfeksiyonlar (Vajinit) neden olur, nasıl tedavi edilir?

Vajinitler yani vajinanın enfeksiyonları mantar, parazit veya bakteri enfeksiyonlarına bağlı olarak meydana gelirler.

6.03.2021

Vajinal akıntı ve kaşıntının sebepleri

Vajinal akıntılar herhangi bir hastalık ile ilişkili olmayabileceği gibi rahim ağzı kanseri gibi ciddi hastalıklar ile beraber olabilir. Bu yüzden tüm kadınlara yıllık jinekolojik muayenelerini olmalarını ve uzun süren, tekrarlayan vajinal akıntı şikayetleri için yıllık kontrollerini beklemeden bir jinekoloğa muayene olmalarını öneririm.

21.01.2021

Kadınlarda cinsel ilişkide ağrı (disparoni)

Cinsel ilişki esnasında ağrı duyulması nispeten sık yaşanan bir durumdur. Özellikle cinsel yaşamın başlangıcının ilk aylarında kadınların çoğu az veya çok bu ağrıyı duyar. Kadının yeterince hazır olmadığı bir zamanda ilişkide bulunulması ağrının oldukça rahatsızlık verici boyutlara ulaşmasını sağlayabilir.

14.10.2020

Vajinal Enfeksiyonlar

Vajinit dediğimiz vajinal mukozanın iltihabı, kadın-doğum polikliniklerine en sık başvuru sebebi olan hastalıklardan birisidir. Doğurganlık çağındaki kadınların %90’u hayatlarında en az bir kez bu enfeksiyonları geçirmektedir. Özellikle yaz aylarında, risk faktörlerinin de artmasıyla, kadınlarda yaşam kalitesini önemle oranda olumsuz etkilemektedir.

22.08.2020

Ozon tedavisinin vücuda katkıları

Ozon tedavisi, bir hastalığı veya yarayı tedavi etmek için ozon gazının vücudunuza uygulanması sürecini ifade eder.

20.08.2020

Yaz Aylarında Genital Hijyen Nasıl Korunur?

Yaz mevsimiyle beraber bir kısmımız için havuz-deniz mevsimi başladı. Bu dönemde oluşabilecek enfeksiyonlarla ilgili aldığımız sorular nedeniyle kısa bir özet yapmak istedim.

24.06.2019

Genital estetik hakkında ne biliyoruz?

Genital estetik; genital bölgede yaş, gebelik, doğum, zor doğum, enfeksiyon, yanlış epilasyon gibi bazı nedenler neticesinde meydana gelen renk, şekil ve işlev bozukluklarının düzeltilmesidir.

17.04.2019

Vulva Ağrısı, Yanması ve Kaşıntısının Sebepleri Nelerdir?

Kadın dış genital organına vulva adı verilir. Vulvada dış kısımda dış dudaklar (labia majora) ve iç kısımda iç dudaklar (labia minora) yer alır.

15.02.2019

Cinsel ilişkiden sonra kanarsanız...

Cinsel ilişki sonrası kanamanın en önemli olası nedeni rahim ağzı kanseridir.

19.08.2018
Yenidoğan sepsisi nedir

Yenidoğan sepsisi nedir?

Belirtiler görüldüğünde hemen tedaviye başlanmalı!

3.02.2015

Genital bölge temizliğinde dikkat edilecek noktalar

Cinsel ilişki sonrası yapılan vajinal duş hamilelikten korur mu?

5.08.2014
Hamilelikte denize girmek sakıncalı mı

Hamilelikte denize girmek sakıncalı mı?

Anne adayları, tatile gitmeden önce bu haberi mutlaka okuyun!

27.06.2014

En sık görülen cinsel sorunlar

Çiftlerin cinsel hayatlarıyla ilgili sorumluluklar alması gerekiyor.

27.05.2014

Ağrılı cinsel ilişki yaşama

Pek çok kadının sorunu olan ağrılı ve acılı cinsel ilişki, basit bir enfeksiyondan kaynaklanabileceği gibi ciddi hastalıklara da işaret edebiliyor.

27.03.2014
Genital hijyen

Genital hijyen

Genital alan hem içerdiği yoğun boşaltım yolları hem terleme hem kıllar hem de cinsel birleşme alanı olması nedeniyle enfeksiyöz etkenlere sıklıkla maruz kalır.

16.11.2011

Neden aldatılıyoruz?

Ivana Sert de aldatılanlar kervanında. Peki, aldatılmanın altında yatan sebepler neler?

9.08.2011