EKSTRA
MENÜ

Uskumru

Uskumru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uskumru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.143 Uskumru haberi bulunmuştur.

Uskumru Haberleri

D vitamini hakkında bilmeniz gereken her şey

D vitamini hakkında bilmeniz gereken her şey

Eksikliği kilo aldırmasından tutun, kemiklerde güçsüzlüğe, depresyona kadar birçok şeye neden olan D vitaminin birçok faydası ve görevleri var. Bunun için yeteri kadar güneşlenmek veya D vitamini takviyesi almak bazen yeterli olmayabiliyor.

1.10.2015Sağlık
D vitamini rehberi

D vitamini rehberi

D vitaminin faydaları ve D vitamini alabileceğiniz besinler...

30.09.2015Sağlık
O eski bayramlar mümkün mü

O eski bayramlar mümkün mü?

Avrupa kıtasında, medeniyetin son noktası olan Svalbart Adası’nda, yalnızlığın, sessizliğin, ağustos ortasında üşümenin, el değmemiş doğa görüntülerinin tadını çıkardıktan sonra tekrar Norveç’e döndüm. Bu sefer hedefimde, Avrupa’nın bir numaralı enerji kenti Stavanger vardı. Burası genellikle petrolün başkenti olarak anılıyordu. Denizin ortasındaki petrol kuyuları, tüm dünyadan gelmiş petrol uzmanları, enerji şirketlerinin büroları...

21.09.2015Seyahat
Deniz’lerin yarısı öldü

Deniz’lerin yarısı öldü

Bilim insanları, 1970’den bugüne su altında yaşayan memelilerin, deniz kuşlarının, balıkların ve sürüngenlerin nüfusunun tam yüzde 49 azaldığını açıkladı.

16.09.2015Dünya
Sebze meyveleri gazete kağıdı üstünde kurutmayın

Sebze meyveleri gazete kağıdı üstünde kurutmayın!

İşte sebze ve meyveleri besin değerini kaybetmeden kurutmanın yolları...

16.09.2015Sağlık
Denizlerdeki canlı nüfusu yarıya indi

Denizlerdeki canlı nüfusu yarıya indi

Bilim adamları, 1970'den bugüne su altında yaşayan memelilerin, deniz kuşlarının, balıkların ve sürüngenlerin nüfusunun yüzde 49 azaldığını ortaya koydu.

16.09.2015Dünya
Balık tüketimi düşük

Balık tüketimi düşük

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Fırtına Karagonlar, Türkiye’de balık tüketiminin yetersiz olduğunun, bunun arttırılması gerektiğini söyledi.

14.09.2015Ege
Demirden Zengin Besinler

Demirden Zengin Besinler

Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan soframızdan eksik etmememiz gereken demirden zengin besinleri konuştuk.

Roca Kardeşler: Türkiye’de bir restoran açsak İzmir’de olurdu

Roca Kardeşler: Türkiye’de bir restoran açsak İzmir’de olurdu

Joan, Josep ve Jordi... Onlar, gastronomi dünyasının ‘Jackson Kardeşler’i gibiler. İspanya Girona’daki restoranlarıyla Noma’yı tahtından ettiler, önceki yılın ardından bu yıl da dünyanın en iyi restoranı seçildiler. Yaz başından beri Türkiye’ye gidip geliyor, Anadolu’yu geziyor, araştırma yapıyorlardı. Bu araştırmaların sonucunda, İstanbul’da özel davetli gruplarına üç gece üst üste ziyafet çektiler. O harala gürele arasında mutfaklarına daldık. Josep İspanya’ya dönmüştü. Ama ekibin beyni Joan ve fırlaması Jordi’yle Michelin yıldızlarından girdim, parayı nereden kazandıklarından çıktım.

En iyi balık restoranları

En iyi balık restoranları

Balık sezonu açıldı, derya kuzuları ağlara takılmaya başladı. Hemen bir sofra kurmalı. Yemek yazarlarımıza balığın en iyi adreslerini sorduk, ikisinin de listesinde Kıyı Balık var.

Yaz Bitmeden Güneşten Faydalanın

Yaz Bitmeden Güneşten Faydalanın!

D vitamini vücuda yeterli düzeyde alınmadığında yaşanacak ciddi sorunlarla ilgili Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sevil Aslan önemli bilgiler veriyor.

Sağlıklı Saç İçin Hangi Vitaminler Gerekli Nasıl Beslenmeliyiz

Sağlıklı Saç İçin Hangi Vitaminler Gerekli Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı saç kadının güzelliği demektir! Peki sağlıklı saç için nasıl beslenmeliyiz, hangi vitaminleri almalıyız? İşte sağlıklı saça sahip olmanız için gereken vitaminler ve saç bakımı

10.08.2015Saç
İftarda Cildin Düşmanı Olan Şekerden Uzak Durulmalı

İftarda Cildin Düşmanı Olan Şekerden Uzak Durulmalı!

Yaz aylarına denk gelen Ramazan’daki yanlış beslenme, uykusuzluk ve susuzluk cildi olumsuz etkiliyor. Ciltteki nem kaybı ve yanlış beslenme cildin yıpranmasına neden olabiliyor.

D vitaminini güneşten almak daha faydalı

D vitaminini güneşten almak daha faydalı

Uzmanlar uyarıyor: D vitaminini ilaç veya gıda yerine doğrudan güneşten alın.

11.06.2015Sağlık
8 Adımda Basenlerinizi Eritin

8 Adımda Basenlerinizi Eritin!

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, yaşadığınız esas sorunları çözmede size yardımcı olmazlar. İşte basenlerden kilo vermeniz için yapmanız gerekenler...

36 saatte öteki Paris

36 saatte 'öteki' Paris

Seine Nehri’nin kuzey kıyısı (Rive Droite) son yıllarda dünyadaki değişimlere ve yeni modalara açılırken, güney kıyısı (Rive Gauche) Paris’in gerçek ruhunu koruyor. Kafe terasları, dış cephesi mermer kaplı binalar, zarif giyimli Parisliler zaman ötesi bir tablo oluşturuyor. Tüm bunlar Seine’in güney semtlerinin değişime dirençli olduğu anlamına gelmiyor. Hiç değilse şimdilik klasik zarafet, global şablonlara karşı üstünlüğünü koruyor.

3.Boğaz köprüsünde iki yaka birleşti

3.Boğaz köprüsünde iki yaka birleşti

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kuleleri arasında kedi yolu ve ana kablonun yapımında kullanılacak kılavuz halatı çekilmesi işlemi tamamlandı. Böylece projede iki yaka ilk defa birbirine bağlanmış oldu.

2.05.2015Ekonomi
Löw İstanbulda

Löw İstanbul'da!

Son dünya şampiyonu Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw, İstanbul'a geldi. Yakın dostu İsmail Kartal'la bir araya gelen Löw, "Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını çok istiyorum" dedi.

23.04.2015Futbol
Norveç’te balık sefası

Norveç’te balık sefası

Balık ve balıkçılık itinayla takip edilir. Rotamız kendileri küçük ama deniz ürünleri işlevi büyük yerler: Norveç’in Bergen ve Tromso şehirleri. Norveç balıkçılığı üzerine yeterince bilgi ve ‘lezzet’ istifledik.

10.04.2015Seyahat
Hamilelikte ton balığından uzak durun

Hamilelikte ton balığından uzak durun

Gebelik döneminde sağlığınızı tehlikeye atacak besinleri tüketmemelisiniz.

Hamile kalmanıza yardımcı olacak 7 muhteşem yiyecek

Hamile kalmanıza yardımcı olacak 7 muhteşem yiyecek

7 doğurganlığı arttıran yiyeceği günlük diyet listenize eklemeniz yeterli.

36 saatte Belfast

36 saatte Belfast

Kıymeti fark edilmeyen, ürkülen, hatta neredeyse unutulan Belfast yarım yüzyıldır kötü şöhretini silmeye çalışıyor. Oysa artık şaşırtıcı, ufuk açıcı bir başkent. Son birkaç yılda toparlandı, MAC binası gibi ödüllü mimari eserlerle güzelleşti, iddialı restoranlar açıldı. Yürüyerek keşfedilebilecek kadar küçük olmasının yanı sıra en önemli özelliklerinden biri misafirperver halkı, güler yüzlü garsonları, konuşkan barmenleri. Belfast’a gidin, ruhunuzu bu güzel enerjiyle doldurun; leziz yemekleri, kaliteli içkileri tadın…

22.02.2015Seyahat
Elleriniz şişmiş halde mi uyanıyorsunuz

Elleriniz şişmiş halde mi uyanıyorsunuz?

Şişlikle birlikte tutukluk da varsa dikkat!

21.01.2015Sağlık
Balık çocuklarda astımdan koruyor olabilir

Balık çocuklarda astımdan koruyor olabilir

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Koray Harmancı, çocukların haftada iki kez balık tüketmesinin, içeriğindeki yüksek omega 3 sayesinde astım ve diğer alerjik hastalıklardan korunmasına yardımcı olacağını söyledi.

18.01.2015Sağlık
1-2 dilim limon, taze zencefil ve nane yaprağı

1-2 dilim limon, taze zencefil ve nane yaprağı

Kış hastalıklarına yakalanmamak için suyunuzu böyle tüketin!

18.01.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

10 mucize molekül

Neredeyse avuç avuç yuttuğumuz vitamin hapları bizi daha güçlü, daha sağlıklı mı yapıyor? Sorunun herkes için uygun olabilecek net ve açık bir yanıtı yok. Muhtemelen onlara ihtiyaç duyduğunuz bazı yaşlar, bazı dönemlerde gereksiz yere hap yuttuğumuz evreler de var. Bana göre bazı özel durumlar (veya dönemler) dışında doğal mucizelerden doğal halleriyle yararlanmak, haplara gerek kalmadan, sadece doğru beslenerek onlardan faydalanmak en doğru yol. Hatta önceliğimizi buna vermemiz daha doğru. Zira bu mucizeler taze ve doğal besinlerde zaten bol bol var. İşte onların ilk 10’u ve doğal kaynakları...

2.10.2015

Roca Kardeşler’in İstanbul yemeği

Josep Roca’yı kucaklamak istedim. Ne zaman mı? 3 Eylül’de Karaköy Neolokal’de davetlilere verdikleri yemeğin sonunda bana İstanbul’da onu en etkileyen üç lezzeti sıraladığı zaman: Kokoreç, cağkebap ve köfte!

12.09.2015

Doğayla özdeş hükümet lazım

ŞUURLU tüketici Sunay Bey’in internet üzerinden gönderdiği mektubu okuyunca ticari haydutluğu nasıl “milli meslek” haline getirdiğimizi daha iyi anladım.

19.08.2015

Yunanlar, yaşam zevki ve Nişiotiko

Haset, kıskançlık, sorumluluk almayıp kaybedeni suçlama... Uzun süredir devam eden Yunan trajedisinde bunların hepsini birarada izliyoruz. Bugünlerde Batı dünyasının etkili ve yetkili çevreleri referandumda çıkan sonucu içlerine sindiremeyip hep Yunan halkını suçluyor. E peki sormazlar mı adama...

16.07.2015
Hamilelikte üçüncü trimester döneminde beslenme

Hamilelikte üçüncü trimester döneminde beslenme

İşte, bu dönemde uymanız gereken kurallar...

13.07.2015
Bahar ile gelen depresyona dikkat

Bahar ile gelen depresyona dikkat!

İşte depresyonu atlatmanız için adım adım yapmanız gerekenler…

15.04.2015

Neden magnezyum?

Çünkü magnezyum, vücudumuzda 300’den fazla kimyasal reaksiyonda ya başrol oynayan ya da yardımcı oyuncu olan mineral.

10.03.2015

Depresyon gıdalarla önlenebilir mi?

Size antidepresanlar yerine balık ve ceviz yiyin desek...

8.03.2015