MENÜ

University-College-London

University-College-London ile ilgili tüm haberleri ve son dakika University-College-London haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 266 University-College-London haberi bulunmuştur.

University-College-London Haberleri

21. yüzyılın  kâbusu demans

21. yüzyılın kâbusu demans

İNGİLİZ bilim insanlarının araştırmasına göre 2040’a kadar İngiltere’de demans hastası sayısı 1.2 milyona yükselecek.

6.07.2017Dünya
Dünyaca ünlü en iyi 12 üniversite kabul etti

Dünyaca ünlü en iyi 12 üniversite kabul etti

Dünyanın en iyi 12 üniversitesinden kabul alan Üsküdar Amerikan Lisesi son sınıf öğrencisi Mustafa Ömer Gül, aralarında Harvard, Columbia, Cornell, Pensilvanya, UCLA, Carnegie Melon, Michigan Üniversitesi’nin de bulunduğu seçenekleri reddederek Stanford’u tercih etti.

31.05.2017Eğitim
Navigasyon beynin bir kısmını kapatıyor

Navigasyon beynin bir kısmını kapatıyor!

Araştırmacılar, hayatımızı kolaylaştıran uydu navigasyonunun ilginç bir "yan etkisini" keşfettiler!

24.03.2017Teknoloji
Bilim insanları: Yeryüzündeki yaşamın en eski kanıtı bulundu

Bilim insanları: Yeryüzündeki yaşamın en eski kanıtı bulundu

Bilim insanları, Dünya'daki "en eski canlı organizmalara" ait olabileceğini düşündükleri fosilleri keşfettiler.

2.03.2017Dünya
Futbol gelecekte kaskla oynanabilir

Futbol gelecekte kaskla oynanabilir

Prof. Dr. Feza Korkusuz, futboldaki kafa vuruşları ile bunama (demans) arasında ilişki bulunduğunu ortaya koyan araştırmanın, oyuncuların kask kullanmasını gündeme getirebileceğini söyledi.

21.02.2017Spor Arena
Sanal yargıç % 79 doğru tahmin etti

Sanal yargıç % 79 doğru tahmin etti

İNGİLTERE’de araştırmacılar ‘s’ yarattı.

24.10.2016Dünya
Bu araştırmaya göre birinci, Bilkent Üniversitesi

Bu araştırmaya göre birinci, Bilkent Üniversitesi

Dünyaca tanınan İngiliz Eğitim danışmanlığı firması QS tarafından belirlenen dünya sıralaması açıklandı. Bu değerlendirmeye göre Türk Üniversiteleri arasında birincilik, 411 – 420 bandında yer alan Bilkent Üniversitesi’ne ait.

7.09.2016Kampüs
Kansere karşı genetik test

Kansere karşı genetik test

Bilim insanları genetik test yoluyla neden bazı ailelerin pek çok farklı kanser türünden etkilendiklerini keşfettiklerini düşünüyor.

13.08.2016Dünya
CWUR dünyanın en iyi 1000 üniversitesini sıraladı

CWUR dünyanın en iyi 1000 üniversitesini sıraladı

Asya merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu The Center for World University Rankings’in (CWUR) ‘Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi 2016’ sıralamasında Türkiye’den 10 üniversite yer aldı. Listede Türkiye’de en iyi dereceyi 525’inci sıraya yerleşen ODTÜ yaparken, ilk 500’e hiçbir Türk üniversitesi giremedi. Dünyanın en iyisi ise Harvard oldu.

11.07.2016Eğitim
‘Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri’ sıralamasına İngiltere damga vurdu

‘Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri’ sıralamasına İngiltere damga vurdu

Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education ‘Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri 2016’ sıralamasını açıkladı. Türkiye’nin bölgesel olarak dahil olmadığı listede ilk sırayı Oxford Üniversitesi alırken, Cambridge ikinci ve Imperial College London üçüncü oldu.

23.06.2016Eğitim
Üniversitelerde VR devri başladı

Üniversitelerde VR devri başladı

Crytek’in akademik programı, sene başındaki açılışından itibaren 14 üniversitede VR laboratuvarı kurdu.

13.05.2016Teknoloji
Günde bir bira içmek sağlığa zararlı değil

Günde bir bira içmek 'sağlığa zararlı değil'

İtalyan bilim insanlarının araştırmasına göre, günde yaklaşık bir ya da iki bardak bira içmek sağlığa zarar vermiyor ve kalp krizi riskini de azaltıyor.

12.05.2016Dünya
CEO oranında lider okullar

CEO oranında lider okullar

Sizce üst düzey yöneticiyi en çok mezun eden üniversiteler hangileri? Kariyer ve iş dünyası konularında çalışmalar yürüten internet sitesi Emolument, İngiltere’deki üniversitelerde 26 bin mezun öğrencinin mesleklerini inceledi. İşte mezunlarının en çok CEO olduğu dokuz üniversite.

8.05.2016Eğitim
Yurt dışında okumanın şifreleri

Yurt dışında okumanın şifreleri

Anne-babalar için çocuklarının eğitimi her zaman en hassas konu. Hangi ülkeyi seçmeli, hangi okullara başvurmalı, TOFEL, IELTS, SAT gibi testlere ne zaman girmeli? Uzmanına sorduk. Eğitim danışmanlığı hizmeti veren FutureMinds’ın kurucusu Ömür Yeğinsu’dan anne-babalar için tavsiyeler...

15.04.2016Hayat
Chris Martinin hayatını Mevlana şiiri değiştirmiş

Chris Martin'in hayatını Mevlana şiiri değiştirmiş

2014 yılında Gwyneth Paltrow ile yollarını ayıran Chris Martin, boşanmanın ardından hayatını Mevlana sözlerinin değiştirdiğini açıkladı. Peki; Chris Martin kimdir? İşte detaylar…

22.03.2016Hayat
Kanserin Aşil Topuğu

Kanserin Aşil Topuğu

İngiltere’de yapılan bir araştırma bütün kanser hücrelerinin ortak bir özellik taşıdığını ortaya çıkardı.

4.03.2016Dünya
Saçların beyazlamasıyla bağlantılı olan gen bulundu

Saçların beyazlamasıyla bağlantılı olan gen bulundu

Bilim insanları saçların beyazlaşmasına neden olan geni buldu. Uzmanlara göre bu buluş sayesinde, yaş ilerledikçe saçların beyazlamasının geciktirilmesi veya engellenmesinin de önü açılmış olabilir.

2.03.2016Dünya
Beyaz saça ve tek kaşa neden olan gen tespit edildi

Beyaz saça ve tek kaşa neden olan gen tespit edildi

Ünlü ressam Frida Kahlo'nun tek kaşlarının da sırrı çözüldü. Bilim insanları saçların grileşmesine, tek kaş oluşumuna neden olan geni buldu. Uzmanlara göre bu buluş sayesinde, yaş ilerledikçe saçların beyazlamasının geciktirilmesi veya engellenmesinin de önü açılmış olabilir.

2.03.2016Sağlık
Birleşik Krallık’a eğitim için her yıl 11 bin öğrenci gidiyor

Birleşik Krallık’a eğitim için her yıl 11 bin öğrenci gidiyor

Birleşik Krallık’ta üniversite eğitimi alan mezunlara başarıları nedeniyle verilen ‘Birleşik Krallık Eğitim Ödülleri’ni Türkiye’den iki isim aldı. Ödül bu yıl ilk kez Türkiye’de veriliyor. British Council Türkiye Direktörü Margaret Jack, “Türkiye’den Birleşik Krallık’a her yıl 11 bin öğrenci gidiyor, bunların 4 bini yükseköğrenimini Birleşik Krallık’ta tamamlıyor” dedi.

18.02.2016Eğitim
İlk kez o Dünyadaki gazı ölçtük

İlk kez o 'Dünya'daki gazı ölçtük

Astronotlar ilk kez yabancı bir yıldızın yörüngesindeki "süper-Dünya" gezegeninin atmosferindeki gaz miktarını ölçtü.

18.02.2016Teknoloji
Bu videodan sonra paniğe kapılıp doktor aramayın

Bu videodan sonra paniğe kapılıp doktor aramayın

Dikkat! Aşağıdaki videoyu izledikten sonra paniğe kapılarak,göz doktorunuzu aramaya kalkmayın... Neden mi? Çünkü görecekleriniz, gözlerinizdeherhangi bir sorun olduğu anlamına gelmiyor...Öncelikle izleyeceğinizvideodaki yer, İngiltere'nin kuzeyindeki Northumberland bölgesindeki 14.yüzyıldan kalma Dunstanburgh Kalesi.Şimdi yapmanız gerekenlere geliyoruz:  Videonunortasında görünen kalenin ortasındaki siyah noktaya bakın.  Bakmaya devam.Biraz daha! Ve ekrandakigörüntü bozuldu. Eğer sahte renk kaybolunca ve siyah-beyaz kare ekranayansıyıncaya dek bakmayı sürdürürseniz, kaleyi renkli olarak göreceksiniz.Sakın paniğe kapılmayın. En azından şaşırmayın.Kendi kendinize “Nedenböyle oldu yahu” diye soruyorsanız, merakınızı giderecek yanıt aşağıda.Bu bir göz yanılması. Sahte renge bir süre boyunca bakmak, gözün görmeyisağlayan kısmı retinadaki renklerden sorumlu koni hücrelerinin hassasiyetininazalmasına yol açıyor.Yani siyah-beyaz fotoğraf ekrana tekrar geldiğinde, bu hücrelerin normaledönmesi için zamana ihtiyacı oluyor. Bu süre de, gözünün kaleyi kısa birsüreliğine renkli görmesine yol açıyor.İngiliz Metro'nun haberine göre; University College London'da mekanikmühendisliği departmanında çalışan fizikçi ve okyanus bilimci Helen Czerski’ninbu konuya ilişkin hisleri şöyle:“Ekranın ortasındaki noktaya bakarak, beynim, fevkalade bir şey yapıyor. Bunukesinlikle büyüleyici bulunuyor.”

15.02.2016Haber
Siyah-beyaz kaleyi bir anda renkli olarak göreceksiniz

Siyah-beyaz kaleyi bir anda renkli olarak göreceksiniz

Dikkat! Aşağıdaki videoyu izledikten sonra paniğe kapılarak, göz doktorunuzu aramaya kalkmayın. Neden mi? Çünkü görecekleriniz, gözlerinizde herhangi bir sorun olduğu anlamına gelmiyor...

15.02.2016Dünya
Uluslararası akademisyenlerden Türk hükümetine açık mektup

Uluslararası akademisyenlerden Türk hükümetine açık mektup

Dünyanın dört bir yanından 351 akademisyen ve üniversite yöneticisi, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildirinin ardından Türkiye'de yaşanan gelişmelere ilişkin kaygılarını ve Türk hükümetinden isteklerini bir açık mektup yazarak ifade etti.

22.01.2016Dünya
Bu şehirlerde öğrenci olmak vardı

Bu şehirlerde öğrenci olmak vardı

İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir; Türkiye’nin önemli öğrenci şehirlerinden birkaçı. Ancak dünya şehirleriyle karşılaştırıldığında durumları nasıl? Londra merkezli üniversite derecelendirme kuruluşu QS, 2016’da dünyanın en iyi öğrenci şehirlerini seçti. Kentleri, üniversitelerinin sıralaması, öğrenci çeşitliliği, çekicilik ve iş aktiviteleri kriterlerine göre ayrı ayrı puanladı ve sonunda bu beş alandaki puanların ortalamasını alarak en iyiyi belirledi. Listeye Asya, Avrupa, Amerika ve Okyanusya’dan 75 yer girdi. Ne yazık ki Türkiye hiçbir şehri ile temsil edilemedi. En iyi öğrenci şehri Paris olurken, Melbourne ikinci, Tokyo üçüncü sırada yer aldı. Bu şehirler adlarını en iyiler arasına nasıl yazdırdı, gelin birlikte göz atalım.

12.12.2015Eğitim
Yakışıklı olmak başa bela

Yakışıklı olmak başa bela

İngiltere'de yapılan yeni bir araştırmada yakışıklı çalışanların kişisel becerilerini gösterebilecekleri işler yerine, grup içinde görünmez olacakları görevlere yönlendirdiğini söyledi.

10.12.2015Avrupa
Londra’da üniversite protestoları olaylı geçti

Londra’da üniversite protestoları olaylı geçti

İngiltere’nin başkenti Londra’da üniversite ücretlerini protesto etmek için düzenlenen eylemde protestocular polisle çatıştı.

5.11.2015Avrupa
Kök hücre tedavisi milyonlarca kişiye ışık olabilir

Kök hücre tedavisi milyonlarca kişiye ışık olabilir

İngiltere’deki University College London’dan bilim insanları tüm dünyada yetişkinler arasında bir numaralı körlük nedeni olan Makula Dejenerasyonu ya da Türkiye’de bilinen adıyla Sarı Nokta hastalığını tedavi etmek için önemli bir adım attıklarını açıkladı.

30.09.2015Avrupa
Kök hücreden ışık doğdu

Kök hücreden ışık doğdu

İNGİLTERE’deki University College London’dan bilim insanları yetişkinler arasında bir numaralı körlük nedeni olan ‘makula dejenerasyonu’ ya da Türkiye’de bilinen adıyla ‘sarı nokta’ hastalığını tedavi etmek için önemli bir adım attıklarını açıkladı.

29.09.2015Dünya
Kök hücre tedavisi milyonlarca kişiye ışık olabilir

Kök hücre tedavisi milyonlarca kişiye ışık olabilir

İngiltere’deki University College London’dan bilim insanları tüm dünyada yetişkinler arasında bir numaralı körlük nedeni olan Makula Dejenerasyonu ya da Türkiye’de bilinen adıyla Sarı Nokta hastalığını tedavi etmek için önemli bir adım attıklarını açıkladı.

29.09.2015Avrupa
Ameliyat, kan nakli ve diş tedavisinde Alzheimer bulaşabilir

'Ameliyat, kan nakli ve diş tedavisinde Alzheimer bulaşabilir'

İngiltere’de yapılan bir araştırma Alzheimer’in ameliyat aletleri, kan nakli ya da diş tedavisi yoluyla insandan insana geçebileceğine işaret ediyor.

11.09.2015Sağlık
Alzheimer bulaşıcı olabilir

Alzheimer bulaşıcı olabilir

İngiltere’deki bilim insanlarının araştırmasına göre Alzheimer hastalığı ameliyatlarda, kan nakillerinde ve hatta diş hekimi koltuğunda insana bulaşabiliyor.

10.09.2015Dünya
Ameliyat sırasında Alzheimer “kapmak” mümkün olabilir

Ameliyat sırasında Alzheimer “kapmak” mümkün olabilir

İngiltere’deki University College London’dan bilim insanlarının gerçekleştirdiği ve Çarşamba günü Nature dergisinde yayınlanan çarpıcı bir araştırma Alzheimer hastalığını tetikleyen mikroskobik protein moleküllerinin ameliyatlarda, kan nakillerinde ve hatta diş hekimi koltuğunda insana bulaşabileceğini ortaya koydu. Şimdiye dek hastalığın bazı insanlarda ilerleyen yaşla birlikte doğal olarak ortaya çıktığına ve kısmen genetik olduğuna inanılıyordu.

10.09.2015Avrupa
Obezitede sorun büyüyor

Obezitede sorun büyüyor

İngiltere ve ABD’de yapılan son araştırmada, fazla kilolu (obez) ergenlerin önemli bir kısmının kilolarının normal olduğunu düşündüğü ve kiloları hakkında endişelenmedikleri ortaya çıktı.

15.08.2015Sağlık
Fareler rüyalarında gitmek istedikleri yerleri görüyorlarmış

Fareler rüyalarında gitmek istedikleri yerleri görüyorlarmış

Rüya gören farelerin, rüyalarında gitmek istedikleri yerleri gördükleri tespit edildi.

29.06.2015Kelebek
Nobelli bilim insanı seksist sözleri nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı

Nobelli bilim insanı seksist sözleri nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı

Nobel ödüllü İngiliz biyokimyager Tim Hunt, Güney Kore’deki Dünya Bilim Gazetecileri Konferansı’nda yaptığı seksist açıklamaların ardından University College London’daki (UCL) onursal profesörlük görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

11.06.2015Dünya
Mutluluğun matematiksel formülü açıklandı

Mutluluğun matematiksel formülü açıklandı

İngiltere'den bilim insanları, mutluluğun matematiksel formülünü açıkladı.

13.05.2015Keyif
Bu test hayat kurtaracak

Bu test hayat kurtaracak

İngiltere’deki University College London’ın gerçekleştirdiği yeni bir araştırma, kadınların kanındaki CA125 oranını ölçen yeni bir kan testinin yumurtalık kanserini teşhis etmede geleneksel testlerden iki kat daha başarılı olduğunu ortaya çıkarttı.

5.05.2015Avrupa
6 temel alanda dünyanın en iyileri

6 temel alanda dünyanın en iyileri

Bir üniversitenin dünya sıralamasında üst sıralarda yer alması, her bölümün çok iyi olduğu anlamına gelmiyor. Bu nedenle üniversiteleri araştırırken genel sıralamaların yanı sıra, fakülte, bölüm değerlendirmelerine de göz atmak gerekiyor.

18.03.2015Eğitim
‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli

‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli

QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2014-2015, en iyi üniversiteleri belirledi. Daha çok ABD ve İngiltere’den üniversiteler öğrencilerin hayallerini süslüyor. Ancak bu okulların sadece kabul şartları değil, ücretleri de zorlu. İşte ilk 10 ve ortalama yıllık ücretleri...

18.03.2015Eğitim
‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli

‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli

QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2014-2015, en iyi üniversiteleri belirledi. Daha çok ABD ve İngiltere’den üniversiteler öğrencilerin hayallerini süslüyor. Ancak bu okulların sadece kabul şartları değil, ücretleri de zorlu. İşte ilk 10 ve ortalama yıllık ücretleri...

18.03.2015Eğitim
2080’e kadar dayanan kanserden ölmeyecek

2080’e kadar dayanan kanserden ölmeyecek

İngiltere’deki University College London (UCL) ve King’s College’den biliminsanları, 2050 yılından itibaren İngiltere’de yaşayan 80 yaş altı insanların kanserden ölmesini tamamen engelleyebileceklerini tahmin ettiklerini açıkladı.

25.01.2015Dünya
Doğum sancısını artıran hareket

Doğum sancısını artıran hareket

İngiltere’deki University College London’dan bilim insanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma bazı kadınların eşleri yanlarındayken acıyı daha ağır bir şekilde hissettiklerini ortaya çıkarttı.

22.01.2015Sağlık
Doğumda erkek acı veriyor

Doğumda erkek acı veriyor

İNGİLTERE’deki University College London’dan biliminsanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma, bazı kadınların eşleri yanlarındayken acıyı daha ağır bir şekilde hissettiklerini ortaya çıkardı.

21.01.2015Sağlık
Doğuma girmeden önce bir kez daha düşünün

Doğuma girmeden önce bir kez daha düşünün

İngiltere’deki University College London’dan bilim insanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma bazı kadınların eşleri yanlarındayken acıyı daha ağır bir şekilde hissettiklerini ortaya çıkarttı. Uzmanlar, elde ettikleri veriler ışığında tüm erkeklere hamile eşleri ile birlikte doğuma girmelerinin tavsiye edilmesinin doğru olmadığına karar verdiklerini söyledi.

21.01.2015Avrupa
Nemo sandığınız kadar masum değil

Nemo sandığınız kadar masum değil!

1937-2013 yılları arasında çekilen ve gişede başarılı olan 45 çizgi filmi inceleyen biliminsanlarına göre bu yapımlar, yetişkinlere yönelik olanlardan daha fazla ölüm ve cinayet içeriyor. Uzmanlara bunun çocukları nasıl etkilediğini sorduk.

19.01.2015Eğitim
2050de 80 yaşın altındaki kimse kanserden ölmeyecek

2050'de 80 yaşın altındaki kimse kanserden ölmeyecek!

İngiltere’deki University College London (UCL) ve King’s College’den bilim insanları 2050 yılından itibaren İngiltere’de yaşayan 80 yaşın altındaki insanların kanserden ölmesini tamamen engelleyebileceklerini tahmin ettiklerini açıkladı.

14.01.2015Avrupa
Diyabete karşı ‘kahve için’

Diyabete karşı ‘kahve için’

İngiltere’deki University College London’ın yeni araştırması, günde en az 3 bardak kahve içenlerde diyabet riskinin ciddi oranda düştüğünü ortaya çıkardı.

11.12.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Ve söz sırası ODTÜ’de

Eylül 2013’te ağaçlık arazisinden geçecek yol kriziyle gündemin tepesine yerleşen ODTÜ, geçen ay da mescit tartışmalarıyla en üst makamdan tartışmaların odağı olmuştu...

19.01.2016