MENÜ

Ucuz Et

Ucuz Et ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ucuz Et haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ucuz Et haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.314 Ucuz Et haberi bulunmuştur.

Ucuz Et Haberleri

Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

ÇUKUROVA Üniversitesi Ceyhan Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, son zamanlarda tavuk etinde ’Listeria monocytogenes’ adı verilen bir bakterinin görüldüğü haberleri çıktığını belirterek, "Bakteri bulundu diye ’tavuk yemeyin’ gibi bir ifade kullanmak doğru değildir" dedi.

30.05.2016Sağlık
Et krizini çözerler

'Et krizini çözerler'

Bursa’da bir girişimcinin Ukrayna’dan ithal ettiği Romanov cinsi koyunlar Türkiye’deki et sıkıntısını çözecek. Senede 8 kuzu doğuran Romanov koyunlarının ağırlığı 90 kiloyu buluyor.

26.05.2016Ekonomi
Tosun gibi koyunlar et krizini çözecek

Tosun gibi koyunlar et krizini çözecek

Bursa’da bir girişimcininUkrayna’dan ithal ettiği Romanov cinsi koyunlar Türkiye’deki etsıkıntısını çözecek. Senede 8 kuzu doğuran Romanov koyunlarının ağırlığı90 kiloyu buluyor. Bursalı girişimci Mustafa Aydın’ın Ukrayna’dan özel izinle getirttiğiRomanov cinsi koyunlar yılda 2 defa doğumla 5 ile 8 arasında yavruveriyor. Bu yavrular 3,5 ayda yetişkinliğe erişirken, dişiler 75 kiloyakadar çıkıyor. Koçlar ise 90 kilo kadar ulaşıyor.Mustafa Aydın, yüksek verimli bu koyunların ülkemizde yaygınlaşmasıdurumunda Türkiye'de et sıkıntısının sona ereceğini, vatandaşın ucuz etyiyebileceğini söyledi. Ukrayna’dan 5 ay önce 100 tane damızlık Romanovcinsi koyun ithal ettiğini anlatan Aydın, “6 ay süre sonunda koyunlarım400 taneye ulaştı. Bir yılın sonunda 600 taneye ulaşmasını bekliyorum.Ben bu koyunları Ukrayna’dan getirttim. Bu koyunlar çok verimli. Yılda 5ile 8 kuzu doğuruyor. 3,5 ayda erişkin duruma geliyor. Dişilerininağırlıkları 75 kiloya, erkeklerin ise 90 kiloya ulaşıyor"."Ben bu hayvanları et krizini çözmek için getirttim" diyen Aydın, "Bukoyunlar yaygınlaşırsa et ucuzlar. Ülkemizdeki besicilerin bukoyunlardan yetiştirmesini tavsiye ediyorum. Bu koyunlar çok ürüyor veçabuk gelişiyor. Ülkemizdeki besiciler bu koyunlardan bakarsa vatandaşucuz et yer” diye konuştu. İHA

26.05.2016Haber
Bengü: Nasıl sevgili bulacağımı bilmiyorum

Bengü: 'Nasıl sevgili bulacağımı bilmiyorum'

Duyduk duymadık demeyin, evimizin ‘cici kızı’ Bengü’ye bir haller olmuş! Son single’ı ‘Hodri Meydan’la birlikte artık karşımızda daha seksi ve iddialı bir kadın var. Ama hâlâ bekâr; “Dünyada çok yalan ve çok yalancı var. O yüzden hayatıma yeni birini sokmak istemiyorum. Dışarıdan öyle bir duruyorum ki, duvar mübarek! Bir çocuk beni kesmeye çalışsa asla göz göze gelemiyorum. Ama böyle de nasıl sevgili bulacağım, inan bilmiyorum” diyor.

17.04.2016Hayat
Genç çiftçiye 130 bin TL

Genç çiftçiye 130 bin TL

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hükümetin ‘genç çiftçi’ projesi kapsamında 18-40 yaş arasındaki çiftçilere vereceği 30 bin TL’lik hibenin, öz sermaye kabul edileceğini ve Ziraat Bankası’nın sözkonusu çiftçilere 100 bin TL kredi sağlayabileceğini söyledi.

14.04.2016Ekonomi
Kasapların çoğu 10 gün önce uygulamaya geçen tavan fiyata uymuyor

Kasapların çoğu 10 gün önce uygulamaya geçen tavan fiyata uymuyor

Ette 10 gün önce uygulanmaya başlayan tavan fiyat uygulamasında kafalar karıştı. Kıymada 32 TL ve kuşbaşı ette ise 34 TL tavan fiyat belirlenirken kasapların çoğunun bu fiyatlara uymadığı görüldü. Birçok kasap karkas eti 25 liradan alarak bu fiyatlara ürün satamayacaklarını söyledi. Satanların da kıymaya taşlık ve yağ karıştırdığını iddia etti. Ancak Et ve Süt Kurumu mağazalarında kıymayı tavan fiyatın bile altında satıyor.

19.02.2016Ekonomi
Kırmızı et üreticileri Ankarada toplandı

Kırmızı et üreticileri Ankara'da toplandı

Yüksek gıda fiyatları vatandaşın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Kırmızı et fiyatlarının yüksek olduğunu savunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik kırmızı et sektöründen temsilcileri Ankara'da topladı.

5.02.2016Ekonomi
Vatandaş ucuz et için birleşip koyun alıyor

Vatandaş ucuz et için birleşip koyun alıyor

Türkiyegenelinde artan et fiyatlarına karşı vatandaşlar da kendi çözümünüüretti. Konya'da bir kaç kişi bir araya gelip küçükbaş hayvan alarak etihtiyacını karşılama çalışıyor.Sondönemlerde et fiyatları yurt genelinde arttı. Market ve kasaplarda danaetinin kilosu çeşitlerine göre 40 ila 70 lira arasında, koyun eti 29ila 35 lira, kuzu eti de 35 ila 43 lira arasında değişirken; yüksekfiyatta et almak istemeyen vatandaşlar da biraya gelip, kilosu 22 ila 25lira arasında değişen fiyatlarla küçükbaş hayvan satın almaya başladı. Konya’da besicilik ve adak kurban satışı yapan Kasım Elmas, bu şekildealışveriş yapan vatandaşların yüzde 30 ila 40 arasında değişen orandakar elde ettiğini söyledi. Son zamanlarda et fiyatlarının artması ile küçükbaş hayvan satın almataleplerinin arttığını ifade eden Elmas, ”Bazı iş yerlerinde çalışan3-5 arkadaş birleşerek kasaptan et almak yerine daha avantajlı olduğuiçin bizden küçükbaş hayvan talep ediyorlar. Bizde kilosunu 22 ila 25lira arasında değişen fiyatlarla satıyoruz. Böylece et alırken yüzde 30veya 40 oranında bir avantaj sağlamış oluyorlar” dedi.

5.02.2016Haber
Vatandaş ucuz et için birleşip koyun alıyor

Vatandaş ucuz et için birleşip koyun alıyor

Türkiye genelinde artan et fiyatlarına karşı vatandaşlar da kendi çözümünü üretti. Konya'da bir kaç kişi bir araya gelip küçükbaş hayvan alarak et ihtiyacını karşılama çalışıyor.

5.02.2016Ekonomi
Kasaplar isyan etti

Kasaplar isyan etti

ET fiyatlarında yaşanan tırmanış sonrası, Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) fiyatları düşürmesi ve AB’den sıfır gümrükle et ithal etmeye hazırlanması kasapları kızdırdı.

30.08.2015Ekonomi
Kırmızı et piyasası hareketlendi

Kırmızı et piyasası hareketlendi

Kırmızı et vatandaşın cebini yakıyor... Bunun için önlem olan devlet AB’den Et ve Süt Kurumu için gelecek büyükbaş hayvanlar için gümrük vergisi yıl sonuna kadar sıfırladı. Euro dün tarihi zirvesine çıktıktan sonra yapılan bu sıfırlama sektöre göre fiyatların düşmesinde etkili olmayacak. Öte yandan geçen hafta da Et ve Süt Kurumu fiyatlarında yüzde 5 indirime gitmişti. Büyük marketlerde ise 1 kilogram etin fiyatı 40 TL'ye kadar çıkıyor.

14.08.2015Ekonomi
Et fiyatlarında indirim

Et fiyatlarında indirim

Et ve Süt Kurumunun (ESK) aldığı karar doğrultusunda, mağazalarındaki ürünler ortalama yüzde 5 indirimli satılmaya başlandı.

11.08.2015Ekonomi
İngilterede indirim rezaleti

İngiltere'de indirim 'rezaleti'

İngiltere'de bir markette, tavuk ve et ürünlerinin indirime girmesi yüzünden et reyonunda müşteriler birbirine girdi. Markette yer alan diğer müşterilerin çektiği fotoğraflarda izdihama dönen görüntüler şaşkınlık yarattı

18.06.2015Ekonomi
Kırmızı et son 5 yılda 4 lira arttı

Kırmızı et son 5 yılda 4 lira arttı

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, karkas dana etinin kilogramının son 5 yılda 4 lira arttığını, bunun enflasyon rakamlarının çok altında kaldığını belirterek, yüksek fiyat artışı söylemlerinin spekülatif olduğunu söyledi.

4.03.2015Ekonomi
Ensar Öğüt Meclis’e koç getirdi

Ensar Öğüt Meclis’e koç getirdi

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, hayvancılıkta yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek için TBMM’ye cipinin bagajında getirdiği koç ile basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz yıl Meclis&e büyükbaş hayvan sokmak isterken polis engeli ile karşılaşan Öğüt, kendi kullandığı cipi polis kontrol etmediği için bu defa sorun yaşamadı. Ancak Öğüt, ipinden tuttuğu koçu zapt ekmekte zorlandı.

13.02.2015Gündem
Kadın Efenin Halk Et atağı

Kadın Efe'nin Halk Et atağı

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli İlçesi’nin tüm altyapısını baştan sona yenileyip, halka ucuz et yedirmek için de ’Halk Et’ açacaklarını söyledi.

27.01.2015Ege
Türkiyenin en ucuz eti Ağrıda

Türkiye'nin en ucuz eti Ağrı'da

Ağrı'da koyun eti 16-18, dana eti 18-22, kıyma ise 19,50 liradan satışa sunuluyor. Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin üçüncü büyük merasının Ağrı'da olduğunu belirterek, meralarda beslenen hayvanların daha sağlıklı ve etinin de daha lezzetli olduğunu söyledi.

27.07.2014Ekonomi
Hodziç, Türk halkını Bosna Herseke davet etti

Hodziç, Türk halkını Bosna Hersek'e davet etti

Galatasaray'ın unutulmaz oyuncularından, Türkiye'nin ilk yabancı gol kralı Tarık Hodziç, "Bosna Hersek Osmanlı toprağıdır, kebapçı dükkanım ise Galatasaray'ın Bosna Hersek şubesidir, tüm Türkiye'yi buraya davet ediyorum" dedi.

28.06.2014Diğer
Et ve Süt Kurumu mağazalarında Ramazan öncesi et krizi

Et ve Süt Kurumu mağazalarında Ramazan öncesi 'et krizi'

Et ve Süt Kurumu’na (ESK) bağlı 80 kadar bayii Ramazan öncesi ‘et krizi’ yaşıyor. Bayiler verdikleri siparişin beşte biri kadar mal alabildiklerini söyledi. Hurriyet.com.tr’nin görüştüğü bir çok bayii “Halk bizi karaborsacılıkla suçluyor. Kimisi küfrederek mağazadan çıkıyor” derken ESK’dan yapılan açıklamada yoğun talep nedeni ile sıkıntı yaşandığı kaydedildi.

25.06.2014Ekonomi
Önce et çözüldü

Önce et çözüldü

Diyarbakır’dan ayda 250 ton ucuz et alımına yönelik ilk adım atıldı.

23.09.2013Ekonomi
Etler aynı, fiyatları farklı

Etler aynı, fiyatları farklı

Ramazan'a günler kala, kırmızı ette fiyat tartışması yeniden alevlendi. Türkiye'de Et ve Süt Kurumu mağazalarında 17,75 liraya kıyma ve 22,50 liraya kuşbaşı et satılırken, diğer işletmelerde aynı ürünler yüzde 80'lik fiyat artışıyla müşterilere ulaşıyor. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Tunç, kıyma için 17, kuşbaşı et için 23 TL'den fazla ödenmemesi gerektiğine işaret etti.

7.07.2013Ekonomi
Kıymada uçuruma dikkat

Kıymada uçuruma dikkat!

Ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarındaki çelişki tüketicinin kafasını karıştırdı. 1 kilogram az yağlı köftelik kıymanın fiyatı 17.75 TL ile 32 TL arasında değişiyor. 1 kilogram kıyma en ucuz Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazalarında, en pahalı ise Ankara’da satılıyor.

28.06.2013Ekonomi
İngilterede Ucuz et yemeyin uyarısı

İngiltere'de "Ucuz et yemeyin" uyarısı

İngiltere’de patlayan ve Avrupa’nın geneline yayılan at eti skandalıyla ilgili olarak en büyük risk grubunun ucuz et tüketenler olduğu yönünde uyarı yapılırken İngiliz basınında bugün yer alan bir anket, ülkede vatandaşların et yemeyi bıraktığına işaret etti.

17.02.2013Gündem
Sucuk fiyatında müthiş iddia

Sucuk fiyatında müthiş iddia

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Bülent Tunç, yüzde 100 dana etiyle yapılacak sucuğun fiyatının 20 lirayı geçmeyeceğini ileri sürerek, bazı sucukların marketlerde 60 liraya satıldığını söyledi.

7.01.2013Ekonomi
Bu yıl 700 bin hindi satmayı hedefliyor

Bu yıl 700 bin hindi satmayı hedefliyor

Üreticiler, “Kandıra hindisi”nde, yılbaşında 700 bin satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

4.12.2012Ekonomi
Fiyatı düşük ete dikkat

Fiyatı düşük ete dikkat!

Et sahtekarlarının yeni marifeti ne?

Eleni Teyze’nin tarifleri iki ayda yok sattı

Eleni Teyze’nin tarifleri iki ayda yok sattı

1994’te Yunanistan’da yayımlanan, bugüne kadar 50 bin adet satılan ‘İstanbul Rum Mutfağı’ kitabındaki tarifler nihayet Türkçe’de. ‘İstanbul Rumlarından Yemek Tarifleri / Masal Yıllarımın Mutfağı’nın ilk baskısı iki ayda tükendi. Bozis, şimdi kitabın tümünü Türkçe’ye çeviriyor.

11.05.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Neden et yememeliyiz?

Kurban Bayramı’nda yine her zamanki et tartışması gündeme geldi.

30.09.2015

On dört rotayla devr-i âlem

İstanbul Bitmeden kitabı sizi 14 rotada, yarımadayı gezdiriyor. Bunu yaparken bu konuda yazılmış başka kitaplara gönderme yapıyor, okurun bilgisini de enginleştiriyor.

10.08.2013

Yakarak enerji üretmek yenilenebilir mi

DÜNYA üzerinde kullana-bileceğimiz enerjinin üç kaynağı vardır:

29.04.2013

‘Bertaraf’ edilen Trakya

TRAKYA’nın orta yerinde, Çorlu’ya 1.5 km uzaklıkta Karatepe bölgesine bir bela geliyor; Katı Atık Berteraf ve Enerji Üretim Tesisi...

18.10.2012

Marifet iltifata tabidir

Türkçe’de yemekle ilgili ne çok deyim olduğunun farkında mısınız? Bu hafta kafamın içinde dolaşan deyimlerin yanında bir de atasözü var: Marifet iltifata tabidir. Zira geçen haftaki yazıma, fikirlerine çok önem verdiğim yemek ve yazı çevresinden çok güzel tepkiler aldım. Beğenilme duygusu herkes için önemli, bu haftanın tarifi pestilli çıtır tavuğun beğenilme ihtimali de epey yüksek

7.10.2011