EKSTRA
MENÜ

Sünnet Düğünü

Sünnet Düğünü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sünnet Düğünü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 653 Sünnet Düğünü haberi bulunmuştur.

Sünnet Düğünü Haberleri

‘Herkes taşın altına eline koymalı’

‘Herkes taşın altına eline koymalı’

Almanya’da koronavirüsten en çok etkilenen küçük işletmelerin başında düğün salonları geliyor. 2 Kasım’dan beri tamamen kapanan salon sahipleri, düğün sahiplerinden kapora konusunda anlayış bekliyor.

11.11.2020Avrupa
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün yasakları olan illerde son gelişmeler

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün yasakları olan illerde son gelişmeler

Düğünler yasaklandı mı? Türkiye'nin koronavirüs gündeminde düğünlere getirilen kısıtlamalar son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 81 ilde nişan, sünnet düğünü kına gibi organizasyonlar yasaklanmıştı. Düğün yasakları kapsamında ise, düğünlerin nikah şeklinde ve belli bir saat sınırlaması ile gerçekleştirilmesi duyurulmuştu. Düğün yasakları devam ederken evlilik hazırlığında olan çiftler düğünlerin başlayacağı tarihe odaklandı. İşte, düğün kısıtlamasında son gelişmeler.

14.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Düğünler ne zaman başlayacak, yasaklar bitecek mi İşte düğün kısıtlaması olan illerle ilgili son gelişmeler

Son dakika haberi: Düğünler ne zaman başlayacak, yasaklar bitecek mi? İşte düğün kısıtlaması olan illerle ilgili son gelişmeler

Düğün yasakları takip edilmeye devam ediyor. Türkiye'nin koronavirüs gündeminde düğünlere yönelik alınan kısıtlama kararı devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan düğün genelgesiyle 81 ilde nişan, kına, sünnet düğünü gibi etkinlikler kısıtlanmış, nikah şeklindeki düğünlere ise saat sınırlaması getirilmişti. Düğün hazırlığı yapan vatandaşlar düğün kısıtlamalarıyla ilgili son gelişmelere odaklandı. Gözler şimdi son yapılan açıklamalarda. Peki, düğün yasakları ne zaman bitecek? İşte, düğün kısıtlaması olan iller ve konuyla ilgili ayrıntılar.

8.10.2020Gündem
Diyarbakır’da yasağa rağmen halaylı sokak düğünü

Diyarbakır’da yasağa rağmen halaylı sokak düğünü

DİYARBAKIR merkezde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen yapılan sokak düğününde, çoğu maskesiz onlarca kişi, halay çekti.

28.09.2020Gündem
Son dakika: Düğünler ne zaman başlayacak, yasak devam ediyor mu İşte düğün yasakları olan illerin listesi

Son dakika: Düğünler ne zaman başlayacak, yasak devam ediyor mu? İşte düğün yasakları olan illerin listesi

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün yasakları son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs salgını devam ederken valiliklerin verdikleri kararlar neticesinde Adana, Ağrı, Ankara, Bursa, Çorum olmak üzere çok sayıda bazı ilde nişan, kına, sünnet düğünü gibi organizasyonlar yasaklanmıştı. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan düğün genelgesinde 81 ilde nikah törenlerinde 1 saat sınırlamasına gidilmişti. Yakın zamanda evlenmeyi planlayanlar düğün yasaklarında son duruma odaklandı. İşte, düğün yasakları olan iller ve düğün kısıtlamalarında son gelişmeler.

24.09.2020Gündem
Teknede ‘gizli’ eğlence

Teknede ‘gizli’ eğlence

Salgına rağmen tekne ve yatlardaki bazı aktiviteler engellenemiyor. Biz de çeşitli tekne ve yat kiralama şirketlerini aradık. Farklı organizasyon talepleriyle tekne kiralamak istediğimizi ilettik. Bu kişilerden aldığımız cevap, “Eğer denetim olursa müziği kısıp eğlenceyi durdururuz. Polisler gidince de eğlenceye devam ederiz. Ama en önemlisi damat ve gelin, eğer damatlık ve gelinlik giymezse daha rahat oluruz” oldu.

21.09.2020Ekonomi
Düğün kısıtlaması olan illerle ilgili son dakika gelişmeler: Düğünler ne zaman başlayacak, hangi illerde yasaklandı

Düğün kısıtlaması olan illerle ilgili son dakika gelişmeler: Düğünler ne zaman başlayacak, hangi illerde yasaklandı?

Düğün yasakları son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs pandemisinde geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, artan vaka sayısıyla beraber düğün kısıtlamaları getirildi. Düğün kısıtlamalarına yönelik alınan karar doğrultusunda nişan, kına, sünnet düğünü gibi etkinlikler yasaklanarak, düğünlerin nikah merasimi şeklinde olması bildirildi. Düğün hazırlığında olan vatandaşlar, düğün kısıtlamalarında son durumu merak ediyor. Gözler şimdi kısıtlamalarla ilgili değerlendirmelerde. Peki, düğünler ne zaman başlayacak? İşte, düğün kısıtlaması olan iller ve düğün yasakları ile ilgili son gelişmeler.

16.09.2020Gündem
İstanbula korona önlemleri: Boğaz’da eğlenceli turlar ve açıkhava konserleri yasaklandı

İstanbul'a korona önlemleri: Boğaz’da eğlenceli turlar ve açıkhava konserleri yasaklandı

İstanbul’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni yasaklar geldi.

12.09.2020Gündem
Son dakika haberi... İstanbul Valiliği açıkladı Yat ve teknelerde düğünler yasaklandı

Son dakika haberi... İstanbul Valiliği açıkladı! Yat ve teknelerde düğünler yasaklandı

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan karar gereği, İstanbul Boğazı’nda yat ve teknelerde nişan, kına ve düğün etkinlikleri ile açık havadaki konser ve festivaller koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı.

11.09.2020Gündem
Yasak dinlemediler... Düğün konvoyu yapıp, trafiği birbirine kattılar

Yasak dinlemediler... Düğün konvoyu yapıp, trafiği birbirine kattılar

DİYARBAKIR'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen düğün konvoyu oluşturan bir grup, yollardaki şeritleri kapatıp trafik akışını yavaşlattı. Hareket halindeki araçlardan sarkanlar ise yürekleri ağızlara getirdi.

9.09.2020Gündem
Düğünler yasaklandı mı, ne zaman başlayacak 81 ilde uygulama başladı: Kına, sünnet, nişan ve düğünlerle ilgili son dakika gelişmeler

Düğünler yasaklandı mı, ne zaman başlayacak? 81 ilde uygulama başladı: Kına, sünnet, nişan ve düğünlerle ilgili son dakika gelişmeler

Düğün yasakları son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs salgınında artan vaka sayısı ile beraber 14 ilde kısıtlama getirilen düğünlerle ilgili İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yeni bir genelge yayınlandı. Genelgeye göre, 81 ilde geçerli olmak üzere kına gecesi, sünnet düğünü, nişan gibi etkinlikler yasaklandı. Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah törenlerine katılması yasaklandı. Peki, düğünler yeniden ne zaman başlayacak? İşte, düğün kısıtlaması getirilen iller ve düğün yasakları ile ilgili detaylar....

7.09.2020Gündem
Yasağa rağmen kına gecesini, otomobil farının aydınlatmasıyla yaptılar

Yasağa rağmen kına gecesini, otomobil farının aydınlatmasıyla yaptılar

DİYARBAKIR'da, yasağa rağmen sitenin arka bahçesindeki ışıkların kapatılıp, otomobil farının aydınlatmasıyla yapılan kına gecesi, cep telefonu kamerasına yansıdı.

7.09.2020Gündem
Düğünlerde ücret karmaşası Binlerce kişi merak ediyor: Hukukçulara sorduk

Düğünlerde ücret karmaşası! Binlerce kişi merak ediyor: Hukukçulara sorduk

Düğün salonu işletmecileri ve tüketiciler, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı ‘düğün ve nikah gibi organizasyonlar en fazla 1 saat içinde tamamlanacak’ kararının ardından karşı karşıya geldi. Bazı hukukçular karar öncesinde düğün yapmak için ödenen ücretlerin tüketici tarafından geri alınacağını ifade ederken, bazıları ise 1 saatlik organizasyon hakkı olduğu için ücret iadesinin zor olabileceğine dikkat çekiyor.

4.09.2020Ekonomi
Kahramanmaraşta düğün ve nişan törenleri yasaklandı

Kahramanmaraş'ta düğün ve nişan törenleri yasaklandı

KAHRAMANMARAŞ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde sokak düğünü ve nişan törenlerini yasakladı. Salonlarda yapılacak düğünlerde ise sandalyelerin oyun pistini kapatacak şekilde düzenlenip, nikah merasimi olarak yapılmasına ve 1 kolluk görevlisinin görevlendirilmesine karar verdi.

3.09.2020Gündem
Düğünler hangi illerde yasaklandı İşte İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderilen düğün genelgesi

Düğünler hangi illerde yasaklandı? İşte İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderilen düğün genelgesi!

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda 81 il valiliğine "Kovid-19 Tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, 81 ilde sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyecek. Peki, düğünler yasaklandı mı? Düğünler hangi illerde yasaklandı?

3.09.2020Gündem
Denizlide yeni koronavirüs önlemi: Nikahlara yaş sınırı getirildi

Denizli'de yeni koronavirüs önlemi: Nikahlara yaş sınırı getirildi

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, sokak düğünleri, kına gecesi ve nişan gibi törenleri yasaklayarak sadece nikah törenlerine izin verdi. 2. dereceye kadar yakını olmayan 65 yaş ve üstü ile 15 yaş ve altının nikah törenine katılımı yasaklandı.

3.09.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından koronavirüs genelgesi Düğünlerle ilgili flaş karar

İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüs genelgesi! Düğünlerle ilgili flaş karar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun bugünkü toplantısında alınan tavsiye kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Covid-19 Tedbirleri” konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere , 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyecek

3.09.2020Haber
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından koronavirüs genelgesi Düğünlerle ilgili flaş karar

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüs genelgesi! Düğünlerle ilgili flaş karar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun bugünkü toplantısında alınan tavsiye kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Covid-19 Tedbirleri” konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere , 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyecek

2.09.2020Gündem
Erzincan’da yasağın adı var

Erzincan’da yasağın adı var

Erzincan’da korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlama getirilmesine rağmen yapılan kına gecesine katılanlar sosyal mesafeyi hiçe sayıp halay çekti.

2.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Bir ilde daha düğün ve toplu organizasyonlar için önlem

Son dakika haberler: Bir ilde daha düğün ve toplu organizasyonlar için önlem

Konya'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan karara göre, salgının kontrol altında tutulması ve yayılımının durdurulması amacıyla birçok toplu organizasyon yasaklandı. Buna göre, kafe, restoran, lokanta, çay bahçesi gibi işletmelerde ikramlı ve ikramsız düğün, sünnet düğünü, nikah, nişan, kına, doğum günü organizasyonları yapılamayacak.

2.09.2020Gündem
Vanda koronavirüs salgınında son durum

Van'da koronavirüs salgınında son durum

VAN’da koronavirüs artışının endişe verici boyuta ulaşmasının ardından dün Valilik virüsün en çok yayıldığı düğün, nişan, sünnet ve mevlit gibi toplu etkinliklere yönelik ek tedbirler aldı. Tüm uyarılara rağmen kent merkezinde bazı vatandaşların kuralları hiçe sayıp sosyal mesafeye uymayarak, maske takmadıkları gözlendi.

1.09.2020Gündem
Valilik açıkladı: Zonguldakta düğünlere süre kısıtlaması

Valilik açıkladı: Zonguldak'ta düğünlere süre kısıtlaması

Zonguldak'ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle düğün, nişan, sünnet düğünü, kına gibi etkinliklerin başlangıç ve bitiş sürelerinin 2 saati geçmeyecek şekilde yapılmasına karar verildi.

31.08.2020Gündem
İstanbulda düğün, nikah, nişan gibi etkinliklerle ilgili ek tedbirler yürürlüğe girdi.. İşte o kurallar

İstanbul'da düğün, nikah, nişan gibi etkinliklerle ilgili ek tedbirler yürürlüğe girdi.. İşte o kurallar

İstanbul Valiliği, İl Hıfzıssıhha Meclisinin düğün, nikah, sünnet düğünü, nişan, kına gecesi gibi merasimlerle ilgili ek tedbirlerin alındığı 84 sayılı kararının bugünden itibaren yürürlüğe girdiğini duyurdu.

31.08.2020Gündem
Yasağa rağmen konvoy düzenlediler, ateş açtılar Balkonda oturan Neriman yaralandı

Yasağa rağmen konvoy düzenlediler, ateş açtılar! Balkonda oturan Neriman yaralandı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde koronavirüs yasağına rağmen sünnet düğünü sonrası yapılan konvoydan havaya açılan ateş evinin balkonunda oturan Neriman Bulut'u (5) yaraladı. Hastaneye kaldırılan Bulut, tedavisi sonrası taburcu edilirken olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

31.08.2020Gündem
İstanbulda önemli karar Vali Yerlikaya: Yürürlüğe girdi

İstanbul'da önemli karar! Vali Yerlikaya: Yürürlüğe girdi

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünlerde alınacak yeni önlemlerin yürürlüğe girdiğini açıkladı.

31.08.2020Gündem
İstanbul’da yasaklar yarın başlıyor: Kapalı alanda nişan-kına, düğünde halay, yemek yasak

İstanbul’da yasaklar yarın başlıyor: Kapalı alanda nişan-kına, düğünde halay, yemek yasak

Koronavirüs salgınında son günlerde görülen artış üzerine İstanbul Valiliği, kapalı alanlarda sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinlikleri yasakladı.

30.08.2020Gündem
İstanbulda düğünler yasaklandı mı, hangi illerde iptal oldu Son dakika düğün kısıtlaması olan iller

İstanbul'da düğünler yasaklandı mı, hangi illerde iptal oldu? Son dakika düğün kısıtlaması olan iller

Düğünlere yasak getirilen iller, koronavirüs tedbirleri kapsamında gündeme gelmeye devam ediyor. Valiliklerden yapılan açıklamaya göre, bazı illerde düğünlere kısıtlamalar getirildi, nişan, kına, sünnet düğünü gibi etkinlikler ise yasaklandı. Düğün kısıtlaması getirilen iller artarken İstanbul Valiliği'nden de son dakika açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da düğünler için yeni düzenlemeler yapıldı. Peki, hangi illerde düğünler yasaklandı? İşte, düğün kısıtlaması olan illerle ilgili son dakika gelişmeler.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul Valiliğinden flaş açıklama geldi... Nişan, düğün ve nikahlar için yeni kararlar

Son dakika haberi: İstanbul Valiliği'nden flaş açıklama geldi... Nişan, düğün ve nikahlar için yeni kararlar!

İstanbul Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm kapalı alanlarda sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere Pazartesi gününden itibaren müsade edilmeyeceğini duyurdu. Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında Düğün ve nikâhlarda yemek verilmesi de dâhil olmak üzere, her türlü yiyecek-içecek servisi/ikram (paketli su servisi hariç) Pazartesi gününden itibaren yapılmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında düğünlerde oyun/dans gibi faaliyetlere müsaade edilmeyecek

29.08.2020Haber
Son dakika haberi: İstanbul Valiliğinden flaş açıklama geldi... Nişan, düğün ve nikahlar için yeni kararlar

Son dakika haberi: İstanbul Valiliği'nden flaş açıklama geldi... Nişan, düğün ve nikahlar için yeni kararlar!

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada Pazartesi gününden itibaren Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm kapalı alanlarda sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere müsade edilmeyeceği, düğün ve nikâhlarda yemek verilmesi de dâhil olmak üzere, her türlü yiyecek-içecek servisi/ikram (paketli su servisi hariç)yapılmayacağı, düğünlerde oyun/dans gibi faaliyetlere müsaade edilmeyeceği ve gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların nişan, düğün ve nikâh merasimlerine katılımına izin verilmeyeceği açıklandı.

29.08.2020Gündem
Aydında düğünlerde gelin ve damat dışında kimse oynamayacak

Aydın'da düğünlerde gelin ve damat dışında kimse oynamayacak

Aydın'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğünlerde gelin ve damadın dışında kimsenin oynamasına izin verilmeyecek.

27.08.2020Gündem
Karabükte düğünler, 2 saatle sınırlandırıldı

Karabük'te düğünler, 2 saatle sınırlandırıldı

KARABÜK'te, 65 yaş ve üstü kişilerin şehir içi seyahatiyle ilgili düzenleme yapılırken kına, düğün, sünnet düğünü, nişan gibi etkinlikler ise en fazla 2 saatle sınırlandırıldı.

27.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Korona virüsle mücadele kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu hastalığın yayılım hızını kontrol altına almak adına yönelik ilave tedbirler aldı.

26.08.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından yeni genelge 14 ilde koronavirüs kısıtlamaları

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından yeni genelge! 14 ilde koronavirüs kısıtlamaları

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Kovid-19 tedbirleri konulu yeni bir genelge gönderdi.

25.08.2020Gündem
Aksarayda düğünde ateş açan 3 kişiye gözaltı

Aksaray'da düğünde ateş açan 3 kişiye gözaltı

AKSARAY’da jandarma ekipleri, sünnet düğününde silahla havaya ateş açan 3 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan operasyonda, 1 adet kalaşnikof tüfek, 2 ruhsatsız tabanca ile 966 adet fişek ve mermiye de el konuldu.

25.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bir kentte daha düğün, mevlit, nişan gibi etkinlikler sınırlandırıldı

Son dakika haberler... Bir kentte daha düğün, mevlit, nişan gibi etkinlikler sınırlandırıldı

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğün, mevlit, nişan, gelin alma, kına gecesi, sünnet düğünü gibi organizasyonların 2 saatle sınırlandırılması kararlaştırıldı.

25.08.2020Gündem
Bayburt’ta 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara kısıtlama getirildi

Bayburt’ta 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara kısıtlama getirildi

Bayburt’ta 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların düğün, kına, nişan gibi etkinliklere katılmaları ve toplu yaşam alanlarında bulunmalarına kısıtlama getirildi.

21.08.2020Gündem
Denizlide sokak düğünleri yasaklandı, 65 yaş ve üzerine sıkı tedbirler getirildi

Denizli'de sokak düğünleri yasaklandı, 65 yaş ve üzerine sıkı tedbirler getirildi

DENİZLİ'de İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Vekili Mehmet Okur'un başkanlığında yaptığı olağanüstü toplantıda, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle sokak düğünlerini yasakladı. Meclisten çıkan kararla, 65 yaş ve üstü kişilerin, saat 17.00 ile 19.00 arasında toplu ulaşım araçlarını kullanmaları kısıtlandı. Gelin, damat, sünnet çocuğunun 1'inci ve 2'nci derecede yakınları hariç, düğün, nişan, nikah, kına ve sünnet düğünlerine katılmaları da yasaklandı.

19.08.2020Gündem
Abant, Gölcük ve Yedigöllere HES kodu ile girilecek

Abant, Gölcük ve Yedigöller'e HES kodu ile girilecek

Bolu'da Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, özellikle il dışından en çok ziyaretçinin geldiği Abant ve Gölcük Tabiat Parkı ile Yedigöller Milli Parkı'na girişlerin Hayat Eve Sığar "HES" uygulaması ile yapılmasına karar verildi.

19.08.2020Seyahat
Abant, Gölcük ve Yedigöller için flaş koronavirüs kararı

Abant, Gölcük ve Yedigöller için flaş koronavirüs kararı

Bolu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, özellikle il dışından en çok ziyaretçinin geldiği Abant ve Gölcük Tabiat Parkı ile Yedigöller Milli Parkı'na girişlerin Hayat Eve Sığar "HES" uygulaması ile yapılmasına karar verildi.

18.08.2020Gündem
Niğdede caddelerde gezerek yiyecek, içecek tüketmek yasaklandı

Niğde'de caddelerde gezerek yiyecek, içecek tüketmek yasaklandı

Niğde'de koronavirüs vakalarının artması nedeniyle kentin işlek cadde ve bulvarlarında vatandaşların maskelerini çıkarmasına sebep olacak sigara, yiyecek, içecek gibi maddelerin gezerek tüketilmesi yasaklandı.

18.08.2020Gündem
Şanlıurfa’da düğünler denetlendi, kurallara uymayanlara ceza kesildi

Şanlıurfa’da düğünler denetlendi, kurallara uymayanlara ceza kesildi

ŞANLIURFA’da, 1349 polis ve zabıtadan oluşan 292 ekip, düğün, nişan, kına gecesi ve sünnet düğünü yapılan mekanlar ile mesire alanlarında denetim yaptı. Uygulamada kurallara uymayanlara ceza yazılırken, gelin arabasının arkasındaki 'Dezenfektan döktüm yollarına' yazısı dikkat çekti.

17.08.2020Gündem
Trabzonda düğün ve benzeri törenler 2 saatle sınırlandırıldı

Trabzon'da düğün ve benzeri törenler 2 saatle sınırlandırıldı

Trabzon'da düğün, gelin alma, kına, nişan, sünnet düğünü gibi etkinliklerin süresi 2 saatle sınırlandırıldı.

13.08.2020Gündem
Malatya Valisi duyurdu Düğün ve nişan organizasyonlarına düzenleme

Malatya Valisi duyurdu! Düğün ve nişan organizasyonlarına düzenleme

Malatya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğün, sünnet düğünü, nişan ve mevlit gibi organizasyonlarda yemek ve her türlü yiyecek ikramında bulunulması yasaklandı.

12.08.2020Gündem
Malatyada düğün ve nişan organizasyonlarına düzenleme

Malatya'da düğün ve nişan organizasyonlarına düzenleme

Malatya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğün, sünnet düğünü, nişan ve mevlit gibi organizasyonlarda yemek ve her türlü yiyecek ikramında bulunulması yasaklandı.Vali Aydın Baruş, İl Pandemi Kurulu toplantısının ardından Valilik Toplantı Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, düğün gibi bazı törenlerde oluşan kalabalıkların kontrol edilememesi, sosyal mesafe ile maske takma kurallarının ihlal edilmesi nedeniyle bazı düzenlemeler yapılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

12.08.2020Haber
Bursa Valiliğinden yeni karar Düğün ve nişan törenleri 2 saatle sınırlandırıldı

Bursa Valiliği'nden yeni karar! Düğün ve nişan törenleri 2 saatle sınırlandırıldı

Bursa Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında düğün, nişan, sünnet düğünlerine 2 saat sınırı getirdi. Düğün konvoylarına da 10 araç sınırlandırılması getirilen kentte, düğünlerin ve diğer etkinliklerin açık alanda, 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde planlanması istendi.

11.08.2020Gündem
Kayseride yeni koronavirüs önlemleri Düğünler 3 saat içerisinde bitirilecek, misafirlerin HES kodu sorgulanacak

Kayseri'de yeni koronavirüs önlemleri! Düğünler 3 saat içerisinde bitirilecek, misafirlerin HES kodu sorgulanacak

Kayseri İl Hıfzısıhha Kurulunca yapılan açıklamada, kentte düğünlerin 3 saat içerisinde bitirileceği, gelen misafirlerin HES kodu sorgulamasının yapılmasına ve yapılan sorgulamada 'riskli kişi' olarak belirlenen kişilerin girişlerinin engellenmesine karar verildiği bildirildi.

11.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları