EKSTRA
MENÜ

Sünnet

Sünnet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sünnet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.911 Sünnet haberi bulunmuştur.

Sünnet veya Sünnet-i Seniyye, tarz, yol anlamına gelen bir İslam dini terimidir. İslam geleneğinde peygamber Muhammed'in farz olarak tanımlanan Kur’an emirleri dışındaki davranışları ve herhangi bir konuda söylemiş olduğuna inanılan söz (kavli sünnet, hadis), fiil (eylem) ve takrirlerine (susarak onaylama) verilen addır. Fıkıh'ta Ef'ali mükellefin'den sayılır.

Devamı...

Sünnet Haberleri

Cuma namazı kaç rekat Cuma namazı nasıl kılınır İşte kılınışı

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır? İşte kılınışı

Cuma namazının nasıl kılındığı, her hafta merak edilen konular arasında bulunuyor. Müslümanlar her gün kıldıkları vakit namazlarının yanı sıra bu mübarek günün gelmesi ile beraber cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır.

15.01.2021Gündem
Küsuf ve husuf namazı nedir İşte Diyanet bilgisi

Küsuf ve husuf namazı nedir? İşte Diyanet bilgisi

Küsuf ve husuf kelimeleri güneş ve ay tutulması hakkında birbirinin yerine kullanılmakla birlikte fıkıh ve astronomi literatüründe genellikle güneş tutulması için küsûf, ay tutulması için husuf kelimesi yaygınlık kazanmıştır. Peki, Küsuf ve husuf namazı ne zaman kılınır?

14.01.2021Gündem
2200 Türk öldü, iflaslar arttı... Salgın Avrupalı Türkleri de vurdu

2200 Türk öldü, iflaslar arttı... Salgın Avrupalı Türkleri de vurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını Avrupa’da yaşayan Türklerin de hayatını olumsuz etkiledi. Hayatını kaybeden Türkiye kökenli vatandaşların yakınları cenazelerine refakatçi olarak katılamadı, bazı vatandaşlar ise cenaze namazlarına telefonla görüntülü katılmak zorunda kaldı. Avrupa’daki birçok Türk işveren ise salgın nedeniyle iflasın eşiğine geldi.

13.01.2021Avrupa
Cuma namazı nasıl kılınır, cuma namazı kaç rekat İşte cuma namazının adım adım kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, cuma namazı kaç rekat? İşte cuma namazının adım adım kılınışı

'Cuma namazı nasıl kılınır?' sorusu, her hafta cuma günü öncesi en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Cuma namazı ibadeti için hazırlıklara başlayacak vatandaşlar öncelikle, cuma namazının nasıl kılındığını eksiksiz şekilde öğrenmek istiyor. Peki, cuma namazı nasıl kılınır, cuma namazı kaç rekat?

8.01.2021Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak 8 Ocak Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri belli oldu

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? 8 Ocak Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri belli oldu

Cuma namazı saati, İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 il için mübarek cuma günü öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Geçtiğimiz hafta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı Diyanet, evlere yakın ikametlerde camilere gidilebileceğini bildirmişti. Sosyal mesafe kullarına riayet etmek kaydı ile 81 ilde cuma namazı idrak edilecek. Müslümanların haftalık bayramı olan cuma gününde Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden il il cuma namazı saatleri öğrenilecek. İşte, 8 Ocak Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri ve vakitleri bilgisi.

8.01.2021Gündem
Vakıf Katılım’ın Yönetim Kurulu ve Danışma Komitesine önemli atamalar

Vakıf Katılım’ın Yönetim Kurulu ve Danışma Komitesine önemli atamalar

Vakıf Katılım Olağan Genel Kurul Toplantısında iki yönetim kurulu üyesi ve bir de danışma komite üyesi ataması gerçekleştirildi.

6.01.2021Ekonomi
İranda devlete karşı silahlı isyan suçundan yargılanan üç kişi infaz edildi

İran'da 'devlete karşı silahlı isyan' suçundan yargılanan üç kişi infaz edildi

İran'da terör örgütü kabul edilen "Hizbu'l-Furkan" adlı selefi gruba üye olarak ve yoluyla 'devlete karşı silahlı isyan' suçunu işlemekle suçlanan 3 mahkumun infaz edildiği bildirildi.

3.01.2021Dünya
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Her hafta bu mübarek günü Müslümanlar büyük bir heyecanla bekliyorlar. Toplanma, bir araya gelme anlamına gelen cuma günü cemaat ile beraber cuma namazı kılınıyor. Bu namaz, Hz. Muhammed döneminden günümüze kadar kılınagelmiştir. İşte cuma namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı hakkındaki bilgiler

1.01.2021Gündem
Cuma namazı saatleri: 1 Ocak cuma namazı saat kaçta kılınacak Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saatleri: 1 Ocak cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati ile 81 ilde namaz ibadeti idrak edilecek. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin tüm illerinde 1 Ocak 2021 cuma namazı saatleri gündeme geldi. Sokağa çıkma yasağının koronavirüs nedeniyle uygulanacağı bu mübarek günde İçişleri Bakanlığı vatandaşların araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebileceğini belirtti. Müslümanlar, yaşadıkları ilin cuma namazı saatini, Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. İşte, 1 Ocak 2021 Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri.

31.12.2020Gündem
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal Kültürel Ve Tarihi Bağlar Konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal Kültürel Ve Tarihi Bağlar Konu anlatımı

Bir toplumu toplum yapan ana unsurların başında sosyal, kültürel ve tarihi bağlar gelir. Bir ülke, aynı devletin egemenliği altında bulunan ve ortak bir tarihe sahip olan milletlerden oluşur. Örneğin Kurtuluş savaşı, Türk milletinin tarihi bağlarından biridir. 6. sınıflar için sosyal, kültürel ve tarihi bağlar konusunu örneklerle anlattık.

31.12.20206. SINIF
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan din görevlilerine çağrı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan din görevlilerine çağrı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, görüntülü mesajla din görevlilerine seslenerek, "Özellikle çocuklar, gençler, aileler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin bizlere her açıdan ihtiyacı olduğu bu salgın hastalık günlerinde, sosyal medyayı ve dijital ortamları da düzenli kullanarak bıkmadan, usanmadan vaaz, irşad ve eğitim faaliyetlerimize devam edelim" dedi.

28.12.2020Gündem
Düğünlerde altınlar artık telefon uygulamasıyla takılacak

Düğünlerde altınlar artık telefon uygulamasıyla 'takılacak'

Hacettepe Teknokent'te üç gencin kurduğu yazılım şirketi, düğün takılarının internet ortamından alınıp takılmasına imkan sağlayan "Goldtag" isimli cep telefonu uygulaması geliştirdi.

28.12.2020Teknoloji
Düğün takısı adetleri değişti İnternetten alınıp takılacak

Düğün takısı adetleri değişti! İnternetten alınıp takılacak

Düğünlerde geleneksel hale gelen takı törenleri akıllı telefon uygulamasıyla gerçekleştiriliyor. Telefondan alınan altın gelin ya da damada 7 gün 24 saat boyunca aktarılabiliyor.

26.12.2020Ekonomi
Van Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu: Ev içi bulaş arttı

Van Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu: Ev içi bulaş arttı

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, son günlerde aile ortamında ev içi bulaşların arttığını gözlediklerini belirterek vatandaşları uyardı.

25.12.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat İşte adım adım cuma namazı kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? İşte adım adım cuma namazı kılınışı

2020 yılının son cuma gününün gelmesiyle birlikte ülkenin dört bir yanındaki pek çok Müslüman camilere akın edecek. Cuma gününe özgü olan ve inananlar tarafından oldukça önem atfedilen cuma namazının kılınışı, ibadetlerini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, cuma namazı nasıl kılınır?

25.12.2020Gündem
Cuma namazı saati | 25 Aralık cuma namazı saat kaçta Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri yayınlandı

Cuma namazı saati | 25 Aralık cuma namazı saat kaçta? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri yayınlandı

Cuma namazı saati, İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye'nin tüm illerinde cuma günü öncesi gündeme geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı 25 Aralık cuma namazı saatlerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Haftalık ibadetlerini camilerde ifa edecek olan Müslümanlar, yaşadıkları ilin cuma namazı saatini, Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. 81 ilde kılınacak olan cuma namazında, pandeminden dolayı vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uyarak ibadetlerini gerçekleştirecek. İşte, 25 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri bilgisi.

25.12.2020Gündem
Abdest nasıl alınır Doğru abdest almanın detayları

Abdest nasıl alınır? Doğru abdest almanın detayları

Namaz ibadetini gerçekleştirmeden yapılması gerekenlerden biri de abdest almaktır. Fıkıh alimleri, Kur'an ve Sünneti referans göstererek abdestin hükümlerini (farz, sünnet, mendup, müstehab, mekruh vs.) şunlar olarak belirtirler: Peki, abdest nasıl alınır, abdest alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte abdest almanın detayları...

18.12.2020Gündem
Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak İşte 18 Aralık il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 18 Aralık il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saatleri için araştırmalar erken saatlerden itibaren başladı. Cuma namazını cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Bakanlığının her hafta güncellediği dünya namaz saatleri sayfasını ziyaret ediyor. Cuma namazı saatleri her hafta birkaç dakika farklılık gösteriyor. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 18 Aralık il il cuma namazı saatleri...

18.12.2020Gündem
Sağlık Personeli nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Sağlık Personeli olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sağlık Personeli nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Sağlık Personeli olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sağlık personeli, uzman doktor tarafından hastaya uygulanması istenen tedavi programının hastaya uygulanmasını sağlar, hasta bakımının gerçekleştirilmesini sağlar ve hastanın iyileştirilmesinde katkı bulunuyor. Sağlık memuru nedir? Mezunları ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

18.12.2020Meslekler
İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazının kılınışı, vakit namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan vakitlerde vatandaşlar namazlarını kılıyorlar. Peki ikindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte 4 rekat sünnet ve 4 rekat farzdan oluşan ikindi namazının kılınışı hakkında bilgiler

17.12.2020Gündem
Erkekler İçin Genital Estetik ve Düzeltme Seçenekleri Nelerdir

Erkekler İçin Genital Estetik ve Düzeltme Seçenekleri Nelerdir?

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar görselliğe önem veriyor. Bunun yanında genital organların estetiği yaygın bir sorun olmasına karşın, dile getirilmesi biraz zor olabiliyor. Erkeklerin genital organ estetiği problemleri ile nasıl sonuçlar elde edilebilir? Erkekler için genital estetik seçenekleri nelerdir? Plastik Estetik ve Rekonstüktif Cerrahı Uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan cevaplıyor.

9.12.2020İyi Yaşam
Topkapının saz yolu Eşsiz eser tesadüfen bulundu: Beton çekmişler...

Topkapı'nın saz yolu! Eşsiz eser tesadüfen bulundu: Beton çekmişler...

Topkapı Sarayı’nda Türk süsleme sanatının en eski örneklerinden ‘saz yolu’ üslubuna ait bezemeler bulundu. Üzeri kara beton sıva yapılarak kapatılan bezemenin 500 yıllık olduğu düşünülüyor.

7.12.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat İşte kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? İşte kılınışı

Cuma namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. Cuma namazı her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber cemaat ile kılınıyor. Müslümanlar bu önemli günün gelmesini sabırsızlıkla bekliyor, sevdiklerine haber veriyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre bu namaz kılınacak. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? İşte kılınışı hakkında bilgiler

4.12.2020Gündem
Uzmanlar uyarıyor: En fazla bulaşın olduğu alan ev içi ortamlar

Uzmanlar uyarıyor: En fazla bulaşın olduğu alan ev içi ortamlar

Son dönemde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısında yaşanan ciddi artışın, toplu taşıma araçları, pazar yerleri ve ev içi gibi kalabalık ortamlarda artan bulaş riskinden kaynaklandığını belirten uzmanlar, vatandaşları kalabalık ortamlarda kurallara hassasiyet göstermeleri konusunda uyarıyor.

27.11.2020Sağlık
Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır Diyanet bilgilerine göre cuma namazının kılınışı

Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet bilgilerine göre cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı, her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan vakitlere göre namaz ibadetlerini yerine getiriyorlar. Cuma namazı vakti de Diyanet tarafından duyuruluyor. Peki, cemaat ile beraber kılınan namazlardan biri olan cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte kılınışına dair bilgiler

27.11.2020Gündem
Ezan okunurken namaz kılınır mı Ezan bitmeden namaza başlanır mı

Ezan okunurken namaz kılınır mı? Ezan bitmeden namaza başlanır mı?

Ezan okunurken namaz kılınıp kılınmadığı pek çok kişinin gündemini oluşturan konular arasında yer almaktadır. Çeşitli nedenlerle ezan okunurken namaz kılmak zorunda kalan vatandaşlar, bu durumun doğru olup olmadığını anlamak için internet üzerinden ezan okunurken namaz kılınır mı sorusuna yanıt arıyor. Peki, Ezan okunurken namaz kılınır mı? Ezan bitmeden namaza başlanır mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.11.2020Gündem
Teheccüd namazı nasıl kılınır İşte Diyanet bilgisi

Teheccüd namazı nasıl kılınır? İşte Diyanet bilgisi

Yatsı namazını kılıp bir miktar uyuduktan sonra kalkılıp gece kılınan nafile bir namaz olan teheccüd namazı hakkındaki merak edilen sorulara yanıt aranıyor. Vatandaşlar özellikle bu namazı kılınışını merak ediyor ve sorularına Diyanet'ten yanıt arıyor. Peki, teheccüd namazı nasıl kılınır?

24.11.2020Gündem
Pfizer ile BioNTeche ait koronavirüs aşısı Sakaryada 40 gönüllüye uygulandı

Pfizer ile BioNTech'e ait koronavirüs aşısı Sakarya'da 40 gönüllüye uygulandı

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, "Firmalara ait aşıda tatmin edici sonuçlara ulaşıldı." dedi.

20.11.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat İşte kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? İşte kılınışı

Cuma namazının kaç rekat olduğu araştırılıyor. Cuma namazı her hafta cemaat ile beraber kılınıyor. Müslümanlar bu namazın kılınışını öğrenmek istiyorlar. Cuma namazı, Hz. Peygamber döneminden günümüze kadar kılınagelmiş ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir farklı görüş ortaya çıkmamıştır. Peki cuma namazı nasıl kılınır?

20.11.2020Gündem
İhlas Suresi Oku - İhlas Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Oku - İhlas Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İhlas suresi Mekke döneminde inmiştir ve toplamda dört ayetten oluşmaktadır. İhlas kelime anlamı ile samimi olmak, dine içtenlikle bağlı olmak olarak nitelendirilir. Allah’a bu sûrede anlatıldığı şekilde inanan, tevhit inancını tam anlamıyla benimsemiş ihlâslı bir mü’min olacağı için sûre bu adla anılmaktadır. Sizler için İhlas suresi oku sayfamızda İhlas suresi Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte İhlas suresi anlamı, fazileti ve tefsiri gibi detaylı bilgilere yer verdik. Ayrıca surenin Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

19.11.2020Namaz Sureleri
Naim Süleymanoğlu vefat yıl dönümünde anılıyor

Naim Süleymanoğlu vefat yıl dönümünde anılıyor!

Bulgaristan'da 1967 yılında dünyaya gelen efsane halterci Naim Süleymanoğlu, vefatının üçüncü yılında anılıyor. Dünya ve Türk halterine adını altın harflerle yazdıran isim Naim Süleymanoğlu, kariyeri boyunca onlarca madalya kazanan bir isim. İşte, Naim Süleymanoğlu'nun hayatı hakkında bilgiler...

18.11.2020Spor Arena
Sabah namazının kazası ne zaman kılınır İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazının kazası ne zaman kılınır? İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazı ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bazı sorularına yanıt arıyor. Özellikle sabah namazının kazasının ne zaman kılınacağı pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, Sabah namazının kazası ne zaman kılınır?

18.11.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat Diyanet Cuma namazı kılınışı bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? Diyanet Cuma namazı kılınışı bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır sorusu, ibadetlerini gerçekleştirmek üzere camilere gitmek için yola çıkacak olan pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kılınış bilgileri verilen Cuma namazı, okunacak dualar ver rekat sayısı ile araştırılıyor. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan Cuma namazı kılınışı bilgileri

13.11.2020Gündem
‘Herkes taşın altına eline koymalı’

‘Herkes taşın altına eline koymalı’

Almanya’da koronavirüsten en çok etkilenen küçük işletmelerin başında düğün salonları geliyor. 2 Kasım’dan beri tamamen kapanan salon sahipleri, düğün sahiplerinden kapora konusunda anlayış bekliyor.

11.11.2020Avrupa
Panislamizm nedir İslamcılık ne demek Panizlamizm hakkında bilgi

Panislamizm nedir? İslamcılık ne demek? Panizlamizm hakkında bilgi

İslamcılık diğer adıyla Panizlamizm akımı ne zaman başladı ve özellikleri nedir? İslamcılık akımı ne anlama geliyor ve neyi ihtiva ediyor. Bu akımı başlatan kimdir ve bu akım nasıl başlamıştır? Aradığınız soruların cevaplarını detaylı olarak derledik.

10.11.2020Araştırma
Cuma namazı kaç rekat Cuma namazı nasıl kılınır İşte kılınışı

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır? İşte kılınışı

Cuma namazı her hafta Müslümanlar tarafından cemaat ile beraber kılınıyor. Cuma toplamak, bir araya getirmek anlamındaki cem kökünden isimdir. Bu önemli günde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlerde cuma namazı kılınır. Peki cuma namazı nasıl kılınır? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre namazın kılınışı ve rekat bilgisi

6.11.2020Gündem
Yalos sanatıyla yaptığı eserlerle ihtiyaç sahibi çocukları güldürecek

Yalos sanatıyla yaptığı eserlerle ihtiyaç sahibi çocukları güldürecek

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde 'yalos' diğer adıyla 'çer çöp sanatı' ile kıyıya vuran tahta parçalarından birçok farklı ve güzel eserler üreten nöroloji uzmanı Doç. Dr. Ahmet Özşimşek, bugüne kadar çok sayıda eser yaptı. Eserlerini birçok yerde sergilediğini söyleyen Özşimşek, eserlerinden elde edeceği gelirin büyük kısmını oluşturacağı bir fonla ihtiyaç sahibi çocuklar için harcayacağını anlattı.

6.11.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat? İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, ikindi saatinin yaklaşmasıyla birlikte namaz hazırlıklarına başladı. İkindi namazının nasıl kılındığını merak eden vatandaşlar, bir yandan da 'ikindi namazı kaç rekat?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır?

5.11.2020Gündem
Kemerlerinizi bağlayın ve  yolculuğun tadını çıkarın... Türkiye’nin hayranlık uyandıran yolları

Kemerlerinizi bağlayın ve yolculuğun tadını çıkarın... Türkiye’nin hayranlık uyandıran yolları

Karayolu yolculuklarının en cazip yanı tablo gibi manzaralar arasından geçerken bu görüntüleri unutulmaz anılar arasına kaydetmektir. “Önemli olan varmak değil yolda olmaktır” diyenler için sonbaharın ‘kartpostallık halleri’ni seyredebileceğiniz yolları jürimize sorduk. Birbirinden güzel 10 yolu sıraladık.

1.11.2020Seyahat
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat İşte kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? İşte kılınışı

Cuma namazı her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor. Müslümanlar her hafta bu mübarek cuma gününü büyük bir heyecanla karşılıyorlar. Birlik ve beraberliğin arttığı, kardeşlik bağlarının daha da kuvvetlendiği bu güne anlamını veren cuma kelimesi, toplamak, bir araya getirmek anlamına gelmektedir. Peki cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

30.10.2020Gündem
Nijeryalı alimlerden Cumhurbaşkanı Erdoğana destek

Nijeryalı alimlerden "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek!

Nijeryalı alimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarının boykot edilmesi çağrısına destek geldi.

28.10.2020Dünya
Yatsı namazı nasıl kılınır, kaç rekat İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu araştırılıyor. Vakit namazlarını kılan Müslümanlar yatsı namazının kılınışını merak ediyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden namaz vakitlerini yayınlıyor. İslam’ın şartlarından olan namaz ibadeti de bu saatlerde yerine getiriliyor. İşte yatsı namazının kılınışı hakkında bilgiler

28.10.2020Gündem
Sabah namazı nasıl kılınır, kaç rekattır Sabah namazı vakti ve kılınışı

Sabah namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Sabah namazı vakti ve kılınışı

Sabah namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. Müslümanlar vakit namazlarını her gün kılıyorlar. İslam’ın şartları arasında beş vakit namaz kılmak da yer alıyor. Sabah namazı, öğle namazından önce kılınıyor. Sabah namazının vakti, tan yerinin ağarması demek olan ikinci fecrin doğmasından başlayarak güneşin doğmasına kadar devam ediyor. İşte sabah namazının kılınışı ve vakti

27.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlüden korkutan sözler: Daha kötü günlere gidebiliriz

Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü'den korkutan sözler: 'Daha kötü günlere gidebiliriz'

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Kötüyü geride bırakmış değiliz, daha kötü günlere gidebiliriz. Salgının seyrine bakılırsa hiçbir duraklama yok, yani baştan beri giderek artıyor. Dolayısıyla yani henüz daha salgını durdurmuş, yavaşlatmış değiliz. Salgın devam ediyor, hem bulaşıyor hem hastalandırıyor hem öldürüyor." dedi. Restoran ve kafelere dikkat çeken Özlü, "Özellikle yeme-içme alanlarında, restoran ve kafelerde insanlar maskelerini de çıkardıkları için oralarda mesafeye de dikkat edilmiyor ve kalabalıklaşma oluyor ve bulaşma çok kolay oluyor. Bütün Avrupa'da da restoran ve kafelerle ilgili riskin çok yüksek olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

25.10.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat Diyanet Cuma namazı kılınışı bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? Diyanet Cuma namazı kılınışı bilgileri

Cuma namazı kılınışı ile pek çok Müslümanın gündeminde yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler çerçevesinde Cuma namazı kılınışı ve kaç rekat olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok Müslüman, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, ellerin semaya açılıp ibadetlerin yerine getirileceği Cuma namazı nasıl kılınır? İşte, Cuma namazı kılınışı ve kaç rekat olduğu hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.10.2020Gündem
23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan 23 Ekim cuma hutbesinin konusu bu hafta Mevlid-i Nebi olarak belirlendi. Cuma namazı öncesi camilerde anlatılacak olan cuma hutbesinde, İslâm âleminin aylardır beklediği Mevlid Gecesinin dini öneminden ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) güzel ahlakından bahsedilecek. İşte, 23 Ekim 2020 cuma hutbesi tam metni.

23.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İncitme incinme

Okumuşsunuzdur... Osman Müftüoğlu, yeni yıla girerken Hürriyet okurlarına bazı sağlıklı-iyi yaşam önerileri verdi. Bu tavsiyelerden birisi özellikle dikkatimi çekti: “İncitme, incinme.”

8.01.2021

Bir potpuri: Aşıdan sonra ilk sözümüz ne olacak

Tabii ki sünnet olduktan sonra söylediğimiz “Oldu da bitti maşallah” gibi bir şey diyebilirsiniz...

10.12.2020

Masalsı bir ortamda doğayla baş başa

Bolu dendiğinde akla gelen ilk yerler Abant ve Yedigöller olsa da, bilenler bilir, bu şehir çok daha fazlasına sahip. Mudurnu’da 700 yıllık ‘ahilik duası’na katılabileceğiniz, Çubuk Gölü etrafında masalsı bir ortamda doğayla baş başa vakit geçireceğiniz, Gölcük Tabiat Parkı’nda huzur bulacağınız alternatif bir Bolu rehberi hazırladık.

22.11.2020