EKSTRA
MENÜ

Stajyer

Stajyer haberleri sayfasında güncel ve son dakika Stajyer hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.757 Stajyer haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Stajyer Haberleri

İş gücü açığı 1.2 milyona ulaştı

İş gücü açığı 1.2 milyona ulaştı

Almanya’da iş gücü açığı giderek büyüyor. Federal İş Ajansı Almanya’da güncel olarak 1.2 milyon iş gücü açığı bulunduğunu açıkladı.

24.10.2021Avrupa
Emine Erdoğan İşim var okula gidiyorum projesinin lansmanına katıldı

Emine Erdoğan "İşim var okula gidiyorum" projesinin lansmanına katıldı

Eğitimleri yarıda kalan öğrencilerin yeniden okullarını tamamlaması, çalışmak istedikleri iş alanında uzmanlaşmaları için hayata geçirilen "İşim Var Okula Gidiyorum." projesinin lansmanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Lansmanda konuşan Emine Erdoğan, "Proje ile gençler ilgi duydukları meslek alanlarına yönlendiriyorlar. Haftanın 4 günü okula gidiyorlar diğer günler staj yapıyorlar. Böylece hem lise mezunu olup ustalık belgesi alarak meslek sahibi oluyorlar. " dedi.

22.10.2021Gündem
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Centerda tören

Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören

İstanbul'da önceki gün hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören düzenlendi. Sami Kohen'in eşi Mirka Kohen törende, 'Röportajlarını okuyunca ve gazetedeki manşetleri gördükçe iftihar ettim.' şeklinde konuştu.

20.10.2021Gündem
MasterChef Dilara kimdir, nereli, kaç yaşında MasterChef Dilara hakkında bilgiler

MasterChef Dilara kimdir, nereli, kaç yaşında? MasterChef Dilara hakkında bilgiler

MasterChef Dilara merak edilen yarışmacılardan biri oldu. MasterChef 2021 kadrosunda yer alan Dilara Başaran aslen Tekirdağlı. Geçtiğimiz hafta kırmızı takımda yer alan Başaran, elenmekten son anda kurtulan isimlerden biri oldu. Peki, MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında?

11.10.2021Televizyon
Ivanka Trumpın yeni hayatı: Kendilerini gölge başkan ve first ladysanıyorlardı

Ivanka Trump'ın yeni hayatı: Kendilerini 'gölge başkan ve first lady'sanıyorlardı

Donald Trump'ın ABD başkanlığı için adaylığını koyduğu dönemde de seçimden zaferle çıkmasından sonra da ondan daha çok ilgi çeken başka biri vardı yanındakiler arasında. Öyle ki bu kişi Trump'ın her anlamda gösterişli bir ışığı olan eşi Melania'yı bile zaman zaman gölgede bırakıyordu. Bu kişi, Donald Trump'ın eski eşi Ivana Trump ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Ivanka Trump'tı. Gençlik yıllarında bir süre modellik de yapan Ivana Trump, o dönemde de ondan sonraki dört yıl içinde de Beyaz Saray'ın "tanıtım yüzü" haline gelmişti deyim yerindeyse.

6.10.2021Magazin
TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, BUÜnün akademik yılı açılış töreninde konuştu

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, BUÜ'nün akademik yılı açılış töreninde konuştu

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, yerli otomobilin çarpışma testlerinin devam ettiğini belirterek, "Her testten sonra aldığımız raporlar doğrultusunda aracımızı gerekirse optimize ediyoruz. Şu ana kadar buna ihtiyacımız olmadı. O anlamda da oldukça keyifliyiz." dedi.

4.10.2021Haber
Son dakika haberi: TOGGun CEOsu dikkat çeken raporu açıkladı Sapasağlam ilerliyor

Son dakika haberi: TOGG'un CEO'su dikkat çeken raporu açıkladı! Sapasağlam ilerliyor!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, yerli otomobilin çarpışma testlerinin devam ettiğini belirterek, "Her testten sonra aldığımız raporlar doğrultusunda aracımızı gerekirse optimize ediyoruz. Şu ana kadar buna ihtiyacımız olmadı. O anlamda da oldukça keyifliyiz." dedi.

4.10.2021Gündem
SMMM staj başlatma sınavı ne zaman 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi

SMMM staj başlatma sınavı ne zaman? 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nin (TÜRMOB), Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) sınavlarına devam ediyor. 2021 Yılı TÜRMOB Sınav Takvimi ile SMMMA tarihleri paylaşıldı. Peki, bu yılın son SMMM staj başlatma sınavı ne zaman?

29.09.2021Gündem
Bakan Varank: Aziz hocamız doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarıyla çalışacak

Bakan Varank: Aziz hocamız doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarıyla çalışacak 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar adına doktora sonrası araştırma bursu programı başlatacaklarını belirterek, Bu özel programda doktora sonrası araştırma yapacak genç bilim insanlarını Aziz hocamız bizzat seçecek ve kendi laboratuvarında 2 yıl boyunca doktora sonrası araştırmalarda onlarla beraber çalışacak" dedi.

29.09.2021Ekonomi
TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları

TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir? İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası TÜBİTAK tarafından sağlanan Star bursuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, açıklamasında “''Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız da STAR bursu olan TÜBİTAK stajyer araştırma uygulamasını başlattı. STAR Burs programını, 1500 öğrenci için yeniden açıyoruz.'' ifadelerine yer verdi. Peki, TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir? İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları...

28.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yurt eleştirilerine rakamlı, fotoğraflı yanıt

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt eleştirilerine rakamlı, fotoğraflı yanıt

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan yurt kapasitelerinin yetersiz olduğu eleştirilerine tepki göstererek, "Bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Ülkemiz 1 milyonu aşkın yurt kapasitesiyle açık ara birincidir. Yurt binalarımız öğrencilerimizin hizmetindedir" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan yüz yüze eğitimde kararlı olduklarını belirterek, "Salgın sürecinden uzaktan yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin yüz yüze eğitiminin yerini alamadığını gördük. Onun için bu sene yüz yüze eğitim için kararlı bir tutum ortaya koyduk. 6 Eylül'de başlayan eğitim faaliyetleri alınan tedbirlerle başarı ile yürütülüyor" dedi.

27.09.2021Gündem
Stajyer nasıl yazılır TDKya göre stajyer kelimesinin doğru yazımı...

Stajyer nasıl yazılır? TDK'ya göre stajyer kelimesinin doğru yazımı...

Türkçede yer alan yabancı kökenli kelimelerin yazımı noktasında bazı hatalar yapılabiliyor. Özellikle iki tane sessiz harfin yan yana gelmesi üzerinden çok fazla hata yapıldığını söylemek mümkün. Peki, stajyer nasıl yazılır? TDK'ya göre stajyer kelimesinin doğru yazımı üzerine detayları derledik.

27.09.2021Sözlük
İdari hakim nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur İdari hakim olma şartları ve maaşları

İdari hakim nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İdari hakim olma şartları ve maaşları

Her dönem hakimler saygın bir meslek grubu olmuşlardır. Pek çok genç, hakim olmak ister. Ancak genellikle hakimlik nedir, nasıl ve nerede görev yapılır, mesleğin özellikleri nelerdir gibi çok çeşitli sorularına cevap bulamayabilirler. İşte ilgiyle okuyacağınız İdari hakim nedir, idari hakim ne iş yapar, İdari hakim nasıl olunur, şartları nelerdir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma
Çocuk psikoloğu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Çocuk psikoloğu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Çocuk psikoloğu nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Çocuk psikoloğu olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Psikologluk mesleği en çok tercih edilen mesleklerden bir tanesidir. Çocuk psikoloğu da psikologluğun bir çeşidi olarak bilinmektedir. Tercih döneminde adaylar kendine uygun en iyi mesleği seçmekte ve buna yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Çocuk psikoloğu mesleği de o mesleklerden bir tanesidir. Son günlerde çocuk psikoloğu ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki, çocuk psikoloğu nedir? Çocuk psikoloğu ne iş yapmaktadır? Çocuk psikoloğu nasıl olunur? Çocuk psikoloğu maaşları nelerdir? Çocuk psikoloğu iş imkanları nelerdir? İşte çocuk psikoloğu ile ilgili tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Beyin cerrahı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Beyin cerrahı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Beyin cerrahı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Beyin cerrahı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Beyin cerrahı doktorlukta en saygın olan dallardan bir tanesidir. Beyin cerrahı olmak için bir takım eğitimleri tamamlamış olmanız gerekmektedir. Beyin cerrahı olmak isteyen kişiler beyin cerrahı ile ilgili araştırma yapmakta ve bu mesleğin ne iş yaptığını merak etmektedirler. Peki, beyin cerrahı nedir? Beyin cerrahı ne iş yapmaktadır? Beyin cerrahı nasıl olunuyor? Beyin cerrahı olma şartları nelerdir? Beyin cerrahı ne kadar maaş alır? İşte beyin cerrahı ile ilgili tüm detaylar.

22.09.2021Araştırma
Son dakika haberi: Bakan Gül duyurdu Yıl bitmeden temelini atacağız

Son dakika haberi: Bakan Gül duyurdu! 'Yıl bitmeden temelini atacağız'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hukukçular Derneği tarafından bir otelde düzenlenen Adli Yıl Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Gül, Ankara'ya yeni bir adliye binası yapılacağını belirterek, "Yaklaşık 700 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni adliye binası, şu an Sıhhiye'deki binanın 8 katı büyüklüğünde olacak, Ankara’nın ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak" ifadelerini kullandı.

10.09.2021Gündem
MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında Dilara Başaran hakkında merak edilenler

MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında? Dilara Başaran hakkında merak edilenler

MasterChef Dilara bu hafta merak edilen yarışmacılardan biri oldu. Kırmızı takımda yarışan Dilara Başaran ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki, MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte aslen Tekirdağlı olan yarışmacı hakkında merak edilenler…

10.09.2021Televizyon
MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, nereli Safanur Bol ile ilgili bilgiler

MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, nereli? Safanur Bol ile ilgili bilgiler

MasterChef Safanur merak edilen isimler arasında bulunuyor. Bu hafta mavi takım kaptanı olan Hasan, Safanur’u kırmızı takım kaptanı olarak seçti. MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkında bilgiler

7.09.2021Televizyon
Korkunç olayda yürek yakan detay Yaralıyken anne seni seviyorum dedi

Korkunç olayda yürek yakan detay! Yaralıyken 'anne seni seviyorum' dedi

Bursa'da, plakası sahte olduğu için polisten kaçan sürücünün otomobille çarpıp ölümüne neden olduğu mimar İrem Özdemir’in (24) annesi Zeynep Özdemir, "Biri, kaza yerinde kızımın telefonundan beni arayıp, 'İrem’in annesi misiniz?’ dedi, 'Evet' dedim. ‘Kızınız kaza yaptı, araba çarptı’ dedi. Sesini duymak istediğimi söyleyince, oradan seslenen İrem, 'Anne seni seviyorum’ dedi. Öldü yavrum. Her şey eksik kaldı." ifadelerini kullandı. Babası Mehmet Özdemir ise, "Eğer ölmeseydi bugün ona sürpriz yapacaktım, araba alacaktım" dedi.

5.09.2021Gündem
MasterChef Dilara kimdir, nereli, kaç yaşında Dilara Başaran hakkında bilgiler

MasterChef Dilara kimdir, nereli, kaç yaşında? Dilara Başaran hakkında bilgiler

MasterChef 2021 yarışmacısı Dilara Başaran, bu hafta eleme potasına giren isimlerden biri oldu. Mavi takımda Dilara, yaptığı yemeğin başarısız olması sonucunda arkadaşları tarafından eleme adayı olarak belirlendi. Peki, MasterChef Dilara kimdir, nereli, kaç yaşında?

3.09.2021Televizyon
Masterchef Dilara Başaran kimdir, kaç yaşında

Masterchef Dilara Başaran kimdir, kaç yaşında?

Masterchef yarışmasının dikkat çeken isimlerinden Dilara Başaran'ın kişisel bilgileri merak ediliyor. Yarışmanın başlaması birlikte 16 kişilik kadroda kendine yer bulan Başaran, 15 yaşında mesleğe başlamış... İşte Dilara Başaran'ın kişisel bilgileri ve detaylar

24.08.2021Televizyon
Son dakika... Selçuk Bayraktardan çok önemli açıklamalar... İşte SİHAlarda bulunan bilgisayar sayısı

Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan çok önemli açıklamalar... İşte SİHA'larda bulunan bilgisayar sayısı

Baykar CTO'su Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin savunma teknolojileri konusundaki gelişimini CNN Türk ekranlarında anlattı. Muhabere teknolojileri alanında ihracatçı tarafa geçildiğini açıklayan Bayraktar, uçan otomobil projesi Cezeri'ye ilişkin de detayları anlattı. Bayraktar, İHA ve SİHA'ların uçaklardan çok daha karmaşık yapılara sahip olduğunu ve bir SİHA'da 100'e yakın bilgisayar bulunduğunu belirtti.

22.08.2021Ekonomi
Kadına yönelik şiddet davalarının avukatına darp soruşturması Kendini böyle savundu

Kadına yönelik şiddet davalarının avukatına darp soruşturması! Kendini böyle savundu

Baktığı kadına şiddet davalarıyla tanınan avukat Umur Yıldırım hakkında eski sevgilisini darbettiği iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Yıldırım'ın ifadesinde suçlamayı kabul etmediği ve "Omuz ve saçından tutarak kendime çevirdim sonrasında elimi geri çektim" dediği öğrenildi.

12.08.2021Gündem
BLACKPINK hayranı olmanız işten bile değiş

BLACKPINK hayranı olmanız işten bile değiş!

Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa... Bugün dünyanın en ünlü şarkıcıları arasındalar, yayımladıkları her şarkıyla yeni bir rekor kırıyorlar. K-Pop grubu BLACKPINK’in hayatı hep mercek altında; dinleyicileri onları daha yakından tanımak istiyor. Bu amaçla çekilmiş filmlere bir yenisi eklendi; ‘BLACKPINK: The Movie’ geçen hafta gösterime girdi. kpopturkiye.com kurucusu Hazan Aköz Işık grubu anlatıyor...

Staj Seferbirliği Programıyla 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı

Staj Seferbirliği Programıyla 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Staj Seferbirliği Programı'nda stajyer havuzunun erişime açılmasının 60'ıncı gününde 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı.

28.06.2021Ekonomi
Afoynkarahisarda yürek burkan olay Meslektaşlarına acı haberi güçlükle verdiler

Afoynkarahisar'da yürek burkan olay! Meslektaşlarına acı haberi güçlükle verdiler

Afyonkarahisar'da meydana gelen trafik kazasında stajyer öğretmen Ezgi Aslanbek (22) yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen AFAD ekipleri Ezgi Aslanbek’in, aynı kurumda görev yaptıkları meslektaşları Sadettin Aslanbek’in kızı olduğunu öğrendi. AFAD ekipleri acı haberi meslektaşlarına güçlükle aktardı.

27.06.2021Gündem
Askeri Ceza Kanununda değişiklik teklifi TBMMde kabul edildi

Askeri Ceza Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM'de kabul edildi

Askeri suçlara ilişkin dava ve işler, suçun işlendiği yerin bağlı olduğu ilin adıyla anılan asliye ve ağır ceza mahkemelerinde ya da askeri birlik ve personel yoğunluğunun gerektirmesi halinde Adalet Bakanlığının önerisi üzerine, Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) belirlenen ilçelerde kurulu bulunan asliye veya ağır ceza mahkemelerinde görülecek.

24.06.2021Gündem
Bağcılarda doktora darp kamerada Görenler dehşete düştü

Bağcılar'da doktora darp kamerada! Görenler dehşete düştü

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde bir sitede 3 güvenlik görevlisinin, stajer doktoru cop, tekme ve yumruklarla darbetme anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Darp raporu alan stajyer doktor Hamdi Arslanoğlu'nun güvenlik görevlilerinden şikayetçi olduğu öğrenildi.

23.06.2021Gündem
Bağcılarda güvenlik görevlileri doktoru böyle darbetti

Bağcılar'da güvenlik görevlileri doktoru böyle darbetti

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde bir sitede 3 güvenlik görevlisinin, stajer doktoru cop, tekme ve yumruklarla darbetme anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Darp raporu alan stajyer doktor Hamdi Arslanoğlu'nun güvenlik görevlilerinden şikayetçi olduğu öğrenildi.

23.06.2021Haber
Son dakika... 4. Yargı Paketi Mecliste..  AK Partili Akbaşoğlundan açıklama

Son dakika... 4. Yargı Paketi Meclis'te.. AK Partili Akbaşoğlu'ndan açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, '4. Yargı Paketi'ni TBMM başkanlığına sunduk. 27 madde var 4 kanunda değişiklik yapıyoruz. Boşanan eşe yönelik işlenen suçlarda cezalar artırılacak. İdarenin cevap süresini 60 günden 30 güne indiriyoruz' ifadelerini kullandı

18.06.2021Gündem
Belçika’da iş arayana ‘Youtuber olma’ kursu

Belçika’da iş arayana ‘Youtuber olma’ kursu!

Belçika’da Brüksel-Başkent Bölgesi’nin mesleki eğitim kurumu, iş arayanlar için ‘Youtuber olma’ kursları vermeye başlayacak.

16.06.2021Avrupa
Şiddete uğrayan sağlık çalışanları anlatıyor: Yolda yürürken bile korkuyorum

Şiddete uğrayan sağlık çalışanları anlatıyor: 'Yolda yürürken bile korkuyorum'

Asistan doktor Ertan İskender’in, hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğrayarak ağır yaralanması Türkiye gündemine oturmuştu. Ancak sağlık çalışanlarına şiddet hem Türkiye'de hem dünyada adeta bir salgın gibi yayılıyor. Bu saldırılar pandemi döneminde daha da arttı. Sağlık çalışanları maruz kaldıkları şiddet olaylarını Hürriyet'e anlattı: "Hala serviste o odaya girerken çarpıntım oluyor."

15.06.2021Gündem
İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı

İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı?

Osmanlı dönemin kadınların sahneye çıkmasının kanunen yasak olması nedeniyle Müslüman kadınlar hiçbir tiyatro oyununda rol alamamıştır. Bu yasak nedeniyle, çeşitli oyunlarda ''zenne'' adı verilen erkekler, kadın kılığında sahneye çıkmıştır. İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Türkiyede ilk Kan uyuşmazlığı tedavisinde kesin çözüm olacak

Türkiye'de ilk! Kan uyuşmazlığı tedavisinde kesin çözüm olacak

Tıp fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Ümmühan Zeynep Bilgili’nin üzerinde çalıştığı TÜBİTAK destekli projesi, Türkiye’de ilk kez bebekten anneye geçen alyuvar miktarının tam olarak ölçülmesini sağlayacak ve kan uyuşmazlığı tedavisine kesin çözüm getirecek.

4.06.2021Haber
Son dakika haberi: Türkiyede bir ilk Tedavide kesin çözüm olacak...

Son dakika haberi: Türkiye'de bir ilk! Tedavide kesin çözüm olacak...

Tıp fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Ümmühan Zeynep Bilgili’nin üzerinde çalıştığı TÜBİTAK destekli projesi, Türkiye’de ilk kez bebekten anneye geçen alyuvar miktarının tam olarak ölçülmesini sağlayacak ve kan uyuşmazlığı tedavisine kesin çözüm getirecek.

4.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberi... AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Belediyelerin su, atık su ve katık atık ile sunduğu bazı hizmetlerden kaynaklanan ücret alacakları, aldığı bazı paylar; büyükşehir belediyelerinin katı atık ücretleri ile su ve kanalizasyon idarelerinin su ve atık su bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında olacak. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Yapılandırılacak tutarların, kanunda öngörülen süre ve şekilde ödenmemesi halinde vade tarihinde değişiklik yapılmayacak.

3.06.2021Ekonomi
Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

"Kuvayi Milliye" ve "Memleketimden İnsan Manzaraları"nın da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eser kaleme alan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet Ran'ın vefatının üzerinden 58 yıl geçti.

2.06.2021Keyif
Stajyer avukatın ölümünde yürek burkan detay

Stajyer avukatın ölümünde yürek burkan detay

Şanlıurfa’da, 4’üncü kattaki evlerinin balkonundan düşüp, hayatını kaybeden stajyer avukat Berrin Akça, tabutuna örtülen cübbe ve duvakla son yolculuğuna uğurlandı. Perşembe günü nişanlanacak olan Akça’nın bu nedenle temizlik yaparken düştüğü belirtildi.

1.06.2021Gündem
Stajyer avukat Berrinden üzücü haber

Stajyer avukat Berrin'den üzücü haber

Şanlıurfa'da, 4’üncü kattaki evlerinin pencere camını silerken dengesini kaybedip düşen stajyer avukat Berrin Akça (23), yaşamını yitirdi. Berrin Akça'nın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

31.05.2021Haber
Stajyer avukat Berrinden üzücü haber

Stajyer avukat Berrin'den üzücü haber

Şanlıurfa'da, 4’üncü kattaki evlerinin pencere camını silerken dengesini kaybedip düşen stajyer avukat Berrin Akça (23), yaşamını yitirdi. Berrin Akça'nın ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

31.05.2021Gündem
Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifinde değişiklik

Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifinde değişiklik

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen önergeyle, bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifine, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Barolar Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği'nin bazı alacakları da eklendi.

27.05.2021Ekonomi
Denizlide stajyer avukatı tehditten yargılanan katibe 18 gün hapis cezası

Denizli'de stajyer avukatı tehditten yargılanan katibe 18 gün hapis cezası

Denizli Adalet Sarayı’nda geçen yıl stajyer avukat Bilal Furkan Şimşek’i "Seninle görüşeceğiz" diyerek tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan katip Ş.U. (53) 18 gün hapis cezasına çarptırıldı. Şimşek, "Yaşadığım bu olayın her geçen gün meslektaşlarımıza yönelik artan baskı, hakaret ve tehdit olaylarının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

26.05.2021Haber
Katipten stajyer avukat Bilal Furkan Şimşeke şok tehdit Seninle görüşeceğiz dedi, 18 gün hapis cezası aldı

Katipten stajyer avukat Bilal Furkan Şimşek'e şok tehdit! 'Seninle görüşeceğiz' dedi, 18 gün hapis cezası aldı

Denizli Adalet Sarayı’nda geçen yıl stajyer avukat Bilal Furkan Şimşek’i "Seninle görüşeceğiz" diyerek tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan katip Ş.U. (53) 18 gün hapis cezasına çarptırıldı. Şimşek, "Yaşadığım bu olayın her geçen gün meslektaşlarımıza yönelik artan baskı, hakaret ve tehdit olaylarının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.

26.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Dünyanın en iyi restoranı açıklanırken oradaydım...

Önümde dünyaca ünlü şeflerden Massimo Bottura, arkamda Dominique Crenn... Boşuna “Gastronominin Oscar’ları” denmiyor bu etkinliğe... Dünyanın En İyi 50 Restoranı ödül töreni için Belçika’ya gittim, listenin sürprizi Noma oldu. Normalde üç kez birincilik alan şefler derecelendirmenin dışında kalıyor. Ama bildiğimiz restoran kapanıp Noma 2.0 adıyla farklı bir konseptte tekrar açıldığı için yeniden adaydı ve kazanmayı başardı...

9.10.2021

Grafiti ile başlayan fotoğraf aşkı

Sevgili okurlar... Ülke olarak son dönemde birçok afet yaşadık. Foto muhabiri meslektaşlarım tüm bu sıcak olaylara yakından tanıklık etti, bir olaydan diğerine koştu. Bu isimlerden biri de İhlas Haber Ajansı(İHA) Foto Muhabiri İsmail Coşkun’du.

31.08.2021

Silikon Vadisi’nin ‘STAR’ı

Her okulu birincilikle bitiren Zeynep Karacan (23), Yale Üniversitesi bilgisayar bilimi mühendisliğini de ‘yüksek onur’ derecesiyle tamamladı. Şimdi de iki yıldır ‘süper star stajyer’ olarak çalıştığı Silikon Vadisi’ndeki Facebook’ta pozisyonuna göre en yüksek maaşla işe başlıyor. Royal Akademi Piyano’yu dışarıdan bitiren Zeynep, lisede kurduğu Sultani Piano Quartet ile üniversitede çok sayıda konser de verdi. Başarısını çok fazla ‘inisiyatif’ almaya bağlayan Zeynep Karacan Türkiye’nin Silikon Vadisi’ni kurmak istiyor.

3.07.2021