EKSTRA
MENÜ

Sinüzit

Sinüzit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinüzit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.272 Sinüzit haberi bulunmuştur.

Sinüzit Haberleri

Fatih Terim ameliyat oldu

Fatih Terim ameliyat oldu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bu sabah sinüzit ameliyatı oldu.

12.11.2018Futbol
Burun kanaması nasıl geçer Burun kanaması neden olur

Burun kanaması nasıl geçer? Burun kanaması neden olur?

Her insanın hayatında en az bir kere başına gelen burun kanamaları, küçük bir sorun gibi görünse de bazı durumlarda altında ciddi sebepler yatabilir. Özellikle küçük çocukların dikkatsizlik sonucu sık sık yaşadığı burun kanaması durumunda, nasıl müdahale edilmesi gerektiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, burun kanaması nasıl geçer? Burun kanaması neden olur?

5.11.2018Sağlık
Aileler dikkat O enfeksiyon en çok okulları seviyor

Aileler dikkat! O enfeksiyon en çok okulları seviyor

Virüslerin, kapalı ve kalabalık ortamları sevdiği reddedilemez bir gerçek. Ne var ki, bu durum en çok çocukları etkileyerek sık sık hastalanmalarına yol açıyor. Özellikle de okullar, bulaşıcı hastalıklar için ideal bir ortam yaratarak, çocuklarda üst solunum yolu hastalıklarının görünmesinin önünü açabiliyor.

Burun spreyi tıkanıklığa geçici çözüm sağlıyor

Burun spreyi tıkanıklığa geçici çözüm sağlıyor

Burun tıkanıklığı ilk bakışta bakıldığında basit gibi görünse de aslında bir çok hastalığa zemin hazırlayabiliyor. Kronik burun tıkanıklığı uykusuzluk ve yorgunluk gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlara neden olurken, uzun vadede ise kalp büyümesi gibi çok daha ciddi problemlere yol açabilir. Ayrıca burun tıkanıklığına bağlı geceleri ağızdan nefes almak horlamaya, uyku problemlerine, konsantrasyon sorunlarına neden olabiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanı Op Dr Bahadır Baykal konu hakkında bilgiler verdi.

30.10.2018Sağlık
Bu önerilere uyarak gribe meydan okuyun

Bu önerilere uyarak gribe meydan okuyun!

Kuru öksürük, baş ağrısı, yüksek ateş, yorgunluk, burun akıntısı, kas ağrıları… Sonbaharın gelmesiyle birlikte pek çoğumuz gribin yol açtığı bu tür sorunlarla baş etmek zorunda kalıyor, hatta yorgan döşek bile yatabiliyoruz. Üstelik pek çoğumuzun “Nasıl olsa birkaç günde geçer” düşüncesiyle hekime bile başvurma ihtiyacı hissetmediği grip, özellikle çocuklarda ve kronik hastalığı olanlarda; bronşit, sinüzit, kulak enfeksiyonu ile zatürre gibi komplikasyonlara yol açabiliyor, hatta ölümcül bile olabiliyor.

22.10.2018Sağlık
Hatmi çiçeğinin faydaları nelerdir

Hatmi çiçeğinin faydaları nelerdir?

Hatçi çiçeği nedir, faydaları nelerdir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yüz yıllar boyunca birçok tedavide kullanılan hatmi çiçeğinin faydaları saymakla bitmiyor. Peki, hatmi çiçeğinin faydaları nelerdir?

17.10.2018Sağlık
Sabah kalktığınızda çeneniz ağrıyor mu

Sabah kalktığınızda çeneniz ağrıyor mu?

Sabah kalktığınızda çeneniz ağrıyorsa dikkat! Gece bilinç dışı dişlerinizi sıkmış ya da gıcırdatmış olabilirsiniz! Üstelik bu sorununuzun nedeni de stres olabilir! Özellikle daha çok stres hisseden agresif, aceleci ya da titiz kişilik yapınız varsa… Her yüz yetişkinden 8 ile 10 kişinin bu sorunu yaşadığını söyleyen Endodonti Uzmanı Dr. Tubahan Kaya, diş sıkma ve gıcırdatmanın çocuklarda da sık görüldüğünü belirtiyor.

11.10.2018Sağlık
Çocuklarda horlama ne zaman tehlikeli

Çocuklarda horlama ne zaman tehlikeli?

Horlama denilince hemen hepimizin aklına yetişkinler, özellikle de erkekler geliyor. Ancak sanılanın aksine horlama, hatta ''uyku apnesi'' denilen daha ileri boyuttaki tablo çocuklarda da yaygın olarak görülüyor. Özellikle de 2-10 yaş arasındaki çocuklarda ortaya çıkıyor. Bunun nedeni ise horlamaya yol açan etkenlerden olan geniz eti ve bademcik hastalıklarının bu yaş grubunda yaygın olarak görülmesi.

Sinüzit nasıl geçer Sinüzit tedavisi nasıl yapılır

Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

Her yaş ve cinsiyet grubunda pek çok kişiyi etkileyen sinüzit, burun tıkanıklığına bağlı nefes almak zorluğuyla kendini gösteriyor. Sinüzitin kronikleşmesi halinde, kalıcı tedavinin ancak cerrahi uygulamayla söz konusu olacağı biliniyor. Peki, sinüzit nasıl geçer? Sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

3.10.2018Sağlık
Diş ağrısı nasıl geçer Diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısına ne iyi gelir?

En çekilmez ağrıların başında gelen diş ağrısı, pek çok kişinin muzdarip olduğu bir sorun. Halk arasında uygulanan kolonya, sarımsak, alkol, aspirin vb. yöntemler işe yaramamakta hatta diş ve çevresindeki dokulara zarar verdiği için tavsiye edilmemekte. Peki, diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısına ne iyi gelir?

21.09.2018Sağlık
Burun kanaması neden olur Burun kanaması nasıl geçer

Burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

Birçok insanın hayatı boyunca en az bir kez karşılaştığı burun kanamaları bazı durumlarda ciddi sonuçlar doğurabilir. Vatandaşlar ise burun kanamalarının altında yatan sebepleri ve burun kanaması durumda neler yapılması gerektiğini sorguluyor. Peki, burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

20.09.2018Sağlık
Baş ağrısı çocukların da problemi

Baş ağrısı çocukların da problemi!

Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların da başı ağrır. Tekrarlayan baş ağrıları okul sorunlarına, öğrenme güçlüğüne neden olabilir.

Çocuğunuz sık hastalanıp geç iyileşiyorsa...

Çocuğunuz sık hastalanıp geç iyileşiyorsa...

Çocuğunuzun hastalığı uzun sürüyor ve antibiyotik tedavisine geç mi cevap veriyor? Ağzında, vücudunca tekrarlanan apse ya da pamukçuk mu bulunuyor? Fazla mı kilolu? Bunlara cevabınız evet ise dikkat, eşiğinizi bir tık yukarı çıkarın! Çünkü çocuğunuzun bağışıklık sistemi hasta ve ne yazık ki, bağışıklık sistemindeki bozukluklar kesinlikle affetmiyor.

Sıcak havalarda sağlıklı serinleme rehberi

Sıcak havalarda sağlıklı serinleme rehberi

Sıcak havalarda rahat bir nefes almamıza yardımcı olan klimalar, uygun şartlarda ve doğru kullanılmadığı zaman hastalık saçıyor. Aşırı sıcaktan soğuk duş etkisi yaratan “şok soğuklar”a ani geçişe dikkat! Sıcaktan kaçarken klimanızı serin modda kullanmak yerine ortamın nem ayarını yapan modunda kullanılmasının daha sağlıklı olduğu söyleyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ethem Şahin; sağlıklı serinlemenin yollarını anlattı.

14.08.2018Sağlık
Havuz keyfiniz enfeksiyon hastalıkları ile bozulmasın

Havuz keyfiniz enfeksiyon hastalıkları ile bozulmasın

Ortak kullanılan havuzların ishal, mantar, idrar yolları, kulak ve göz enfeksiyonlarına sıklıkla sebep olduğunu söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu mikroplara karşı uyardı.

31.07.2018Sağlık
Sinüzit nedir Sinüzit nasıl geçer

Sinüzit nedir? Sinüzit nasıl geçer?

Sinüzit, günümüzün en çok rastlanılan hastalıkları arasında yer alıyor. Etkileri arasında yoğun baş ağrısı ve akıntı gibi sonuçların yer aldığı sinüzitin birçok çeşidi bulunmaktadır. Tedavisi için genellikle antibiyotik tedavisi kullanılsa da kronik olan çeşitlerinde bu durum daha uzun süreli bir tedaviye dönebilmektedir. Antibiyotiğin yanı sıra tuzlu solüsyonlarla da gerçekleştirilebilen Sinüzit tedavisi, belirli bir sürenin ardından cerrahi bir müdahaleye de dönüşebilmektedir

24.07.2018Gündem
Sinüzit nasıl geçer ve neden olur Sinüzite ne iyi gelir

Sinüzit nasıl geçer ve neden olur? Sinüzite ne iyi gelir?

Özellikle soğuk havalarda etkisini arttıran sinüzit, baş ağrısı, burun akıntısı ve geniz akıntısı gibi belirtileri ile dikkat çekmektedir. Sinüzite iyi gelen en önemli durum ise baş ve yüz bölgesinin soğuk havadan korunması ve iyi muhafaza edilmesidir. Peki, sinüzit nasıl geçer ve tedavisi nasıl yapılır? İşte, sinüzite iyi gelen durumlar ve sinüzit nasıl geçer sorusu hakkında uzmanlardan bazı bilgiler

19.06.2018Sağlık
Sinüzit nedir Nasıl anlaşılır

Sinüzit nedir? Nasıl anlaşılır?

Sinüzit nedir sorusu birçok kişi tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Günümüzde “sinüzit” yerine “rinosinüzit” olarak da tanımlanan rahatsızlığın gelişmesi enfeksiyonlar dışında oldukça nadir. Peki, sinüzit nedir? Nasıl anlaşılır?

16.06.2018Gündem
Dişlerini kaybetmişti... Flaş gelişme

Dişlerini kaybetmişti... Flaş gelişme

Antalya'da beyaz diş hayaliyle girdiği operasyonlarda 32 dişini çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk (41), dinmeyen ağrıları nedeniyle çene operasyonu geçirecek. Öztürk, yanından ayırmadığı protez damak dişleriyle simit yiyeceği günleri bekliyor.

9.06.2018Gündem
Faranjit nedir Faranjit nasıl geçer

Faranjit nedir? Faranjit nasıl geçer?

Boğazın farinks ve farenks adı verilen kısımlarının iltihaplanması sonucu oluşan ve genellikle kış mevsiminde daha sık görülen bir hastalık olan Faranjitin ne olduğu ve nasıl geçtiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bulaşıcı bir boğaz enfeksiyonu olan bu hastalık, kapalı ortamlarda çalışanlarda daha çok rastlanır. Peki, faranjit nedir? Faranjit nasıl geçer?

1.06.2018Sağlık
Tek istediği dişlerini beyazlatmaktı... 32 dişinden oldu

Tek istediği dişlerini beyazlatmaktı... 32 dişinden oldu

Antalya’da dişlerini beyaz bir görünüme kavuşturmak için kaplama kararı alan 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Sunay Öztürk, işlem sonrası azı dişiyle başlayıp tüm dişlerini saran ağrılarını dindirmek için 1,5 ayda tüm dişlerini çektirdi. Buna rağmen ağrıları bir türlü dinmek bilmeyen Öztürk’e son olarak halk arasında ‘delirten hastalık’ diye bilinen ‘trigeminal nevralji’ teşhisi konuldu.

31.05.2018Gündem
İbn-i Sina geleneksel tıbbı

İbn-i Sina geleneksel tıbbı

Ethica İncirli hastanesi ve Ataşehir Estethica Hastanesi, İbn-i Sina’nın “Geleneksel Tıp” anlayışını kontrol ve uygulamalarla günümüz hayatına taşıyor ve yepyeni bir sayfa açıyor.

29.05.2018Etkinlikler
İbn-i Sina Geleneksel Tıbbı

İbn-i Sina Geleneksel Tıbbı

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, baş, boyun, sırt, bel ve diz ağrıları, migren, damar tıkanıklığı, kronik ağrılar, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, bel ve boyun fıtığı, kronik yorgunluk ve halsizlik, varis, uyku bozuklukları, göz hastalıkları, hormonal bozukluklar, sinüzit, cilt hastalıkları, hipertansiyon gibi rahatsızlıklar için tercih edilen İbn-i Sina “Geleneksel Tıp” yöntemini keşfetmeye hazırlanın…

28.05.2018Alışveriş
Alerjik sinüziti neler tetikliyor

Alerjik sinüziti neler tetikliyor?

Hapşırık, burun akıntısı, yaşaran gözler, öksürük nöbetleri… Bahar mevsiminde havada salınan polenler halk arasında saman nezlesi ya da bahar alerjisi olarak bilinen alerjik sinüziti tetikleyerek polen alerjisi olan kişilere adeta kabus yaşatıyor. Üstelik akut alerjik sinüzit tedavi edilmezse veya buna yol açan etkenler ortadan kaldırılmazsa hastalık kronikleşebiliyor. Bu nedenle polenlere karşı önlem almak çok önemli. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Dilaver Özturan alerjik sinüzit hakkında bilgi verdi.

14.05.2018Sağlık
Gözlerdeki bu belirtilere dikkat

Gözlerdeki bu belirtilere dikkat!

Günümüzde cep telefonları ve bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldular adeta. Ancak gün boyunca ekran başında çalışmak, saatlerce cep telefonunda sosyal medyayı takip etmek, internetten alışveriş yapmak gibi etkenler nedeniyle gözleri aşırı kullanmak göz sağlığını önemli ölçüde tehdit edebiliyor.

9.05.2018Sağlık
Yorgunluğunuzun nedeni burun tıkanıklığı olabilir

Yorgunluğunuzun nedeni burun tıkanıklığı olabilir!

Toplumumuzda çok yaygın görülen ama en çok ihmal edilen sorunlardan biri, burun tıkanıklığı. Özellikle grip, nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonları geçici burun tıkanıklığına neden olabilirken, pek çok kişide ise burun tıkanıklığı kalıcı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

4.05.2018Sağlık
Polen alerjisi nedir Bahar alerjisi nasıl geçer

Polen alerjisi nedir? Bahar alerjisi nasıl geçer?

Bahar ayları, polenlerin artması ile birlikte alerjik sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar, sık sık bahar alerjisinden muzdarip. Peki polen alerjisi nedir? Bahar alerjisi nasıl geçer?

30.04.2018Sağlık
Hatmi çiçeği nedir Hatmi çiçeğinin faydaları

Hatmi çiçeği nedir? Hatmi çiçeğinin faydaları

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce bitkiden bir tanesi de Hatmi çiçeği Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan Hatmi çiçeği oldukça faydalı bir bitki. Hatmi çiçeği hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, Hatmi çiçeğinin faydalarını araştırıyor. Peki, Hatmi çiçeği nedir? Hatmi çiçeğinin faydaları neler?

10.04.2018Gündem
Umut Akyürek’e delirten hastalık teşhisi

Umut Akyürek’e 'delirten hastalık' teşhisi

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek’e ‘delirten hastalık’ olarak da bilinen trigeminal nevralji teşhisi konuldu.

10.04.2018Magazin
Uzmanlar: Bahar alerjisi okul başarısını düşürüyor

Uzmanlar: Bahar alerjisi okul başarısını düşürüyor

Prof. Dr. Ayfer Yükselen, polenlerin havaya yayılmasıyla birlikte, polenlere alerjisi olan çocuklarda saman nezlesi, göz nezlesi ve astım gibi klinik durumların tümüne dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Yükselen çimen, çayır ve hububat polenleri ile kızılağaç, fındık ağacı ve huş ağacı gibi ağaç polenlerinin ciddi rahatsızlıklar verebileceğini belirtti.

4.04.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Soğan kürü zayıflatır mı

Soğan kürü zayıflatır mı?

Soğan kürü gerçekten zayıflama üzerinde etkili mi dersiniz?

23.08.2018

Bağırsak ikinci beyin olabilir mi?

Beyin ve bağırsak arasında ciddi bir iletişim olduğu kesin. Ama en azından şimdilik -eldeki verilerle- beynin bağırsakları değil de, bağırsakların beyni yönettiğine beni kimse kolay kolay inandıramaz.

10.07.2018

Köpeklerde alerji

Köpeklerde de aynı insanlarda olduğu gibi mevsimsel alerjilere maruz kalabilen canlılardır. Evcil hayvan alerjileri üç kategoriye ayrılır:

5.06.2018
Ağız kokusu nasıl giderilir

Ağız kokusu nasıl giderilir?

Günde en az iki kez diş fırçalanması ve dilin temizlenmesi ile ağız kokusunu önlenebilir. Bir hastalıktan kaynaklanan ağız kokusu varsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

27.05.2018

Okul mikrobu mu, Çanakkale geçilmez mi?

Yatmadan önceki iki saat, ballı süt hele kakaolu süt asla içirmeyin!

4.04.2018

“Detoks, botokstan farklı bir şeydir.” açıklamasını yaptığımız günler geride kaldı

Son yıllarda sık duyduğumuz kelimelerden biridir, Detoks. Vücudu zararlı toksinlerden arındırmak olarak bilinen detoksa ilgi çığ gibi büyümekte.

23.03.2018