EKSTRA
MENÜ

Aronya Meyvesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13 haberi bulunmuştur.

Aronya Meyvesi Haberleri

Aronya meyvesi nedir, sağlığa faydaları nelerdir

Aronya meyvesi nedir, sağlığa faydaları nelerdir?

Aronya meyvesi, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisi dolayısıyla son günlerde sıkça tercih edilen meyve türleri arasında yer alıyor. Aronya meyvesinin 'süper meyve' adıyla bilinmesinin temel nedeni ise insan sağlığına olumlu etkileri olarak yorumlanıyor. Peki, aronya meyvesi nedir ve sağlığa faydaları nelerdir? İşte, kanser hücrelerini dahi yok ettiği söylenen aronya meyvesi hakkında detaylı bilgiler

9.09.2021Sağlık
Aronya meyvesinin deneme üretimleri başarıyla tamamlandı

Aronya meyvesinin deneme üretimleri başarıyla tamamlandı

Trabzon'da halk arasında süper meyve olarak bilinen ve ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri başarıyla tamamlandı. Karadeniz’e uyum sağlayan meyvenin bakanlık destekleri ile üretimi yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi Kuzey Amerikanın süper meyvesi aronya meyvesi Karadenizde

3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi! Kuzey Amerika'nın süper meyvesi aronya meyvesi Karadeniz'de

Ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri olumlu sonuç verdi. Bakanlık destekleriyle üretimi Karadeniz'de yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
Deneme üretimi sonuç verdi, aronya meyvesi Karadenize yayılıyor

Deneme üretimi sonuç verdi, 'aronya' meyvesi Karadeniz'e yayılıyor

TRABZON'da halk arasında 'süper meyve' olarak bilinen ve ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri başarıyla tamamlandı. Karadeniz'e uyum sağlayan meyvenin bakanlık destekleri ile üretimi yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
Ona süper meyve diyorlar Artık Türkiyede de yetişiyor

Ona 'süper meyve' diyorlar! Artık Türkiye'de de yetişiyor

Trabzonlu bir üreticinin girişimiyle Türkiye'de de yetiştirilmeye başladı. Üreticisine çok büyük gelir getiriyor.

Afyonkarahisarda bir usta aronya meyvesiyle dondurma yaptı

Afyonkarahisar'da bir usta aronya meyvesiyle dondurma yaptı

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde dondurma üreticisi İsmail Tunç, aronya meyveli dondurma yaptı. Tunç, "Müşterilerimiz çok sevdi. Çok lezzetli ve çok faydalı bir dondurma oldu" dedi.

20.05.2020Nerede Ne Yenir
Aronya meyvesi nedir, aronya hangi hastalıklara iyi gelir

Aronya meyvesi nedir, aronya hangi hastalıklara iyi gelir?

Chokeberry olarak bilinen aronya meyvesi, sağlığa olumlu etkileri ve yararları nedeniyle ‘’süper meyve’’ olarak da adlandırılıyor. Anavatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin insan sağlığına pek çok faydası var. Ülkemizde de üretilmeye başlanan bu besin içeriği nedeniyle kanser hücrelerini yok ettiği ve vücudu baştan aşağıya yenilediği iddia ediliyor. Peki, aronya meyvesi gerçekten bu kadar faydalı mı? Aronya meyvesi hangi hastalıklara iyi geliyor? Aronya meyvesi nasıl tüketilmelidir? Diyetisyen Gülçin Işık, şifa deposu besin aronya meyvesiyle ilgili aklımıza takılanları anlatıyor.

30.01.2020Sağlık
İlk hasadı vali yaptı... Süper meyve aronya, Türk tarımına kazandırıldı

İlk hasadı vali yaptı... 'Süper meyve' aronya, Türk tarımına kazandırıldı

YALOVA Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü, anavatanı Kuzey Amerika olan ve antioksidan içeriği nedeniyle süper meyve olarak anılan aronya için hasat etkinliği düzenledi. Türkiye'de ilk defa Yalova'da üretimi başarıyla gerçekleştirilen meyvenin ilk hasadını ise Yalova Valisi Tuğba Yılmaz yaptı.

20.09.2017Gündem
Aronya Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Aronya Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Aronya Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Aronya Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Aronya, gülgiller ailesine mensup olan, halk arasında güç meyvesi olarak adlandırılmış nitelikteki bir bitki türüdür. Aronya bitkisinin Anavatanı Kuzey Amerika olmakla birlikte, uzun yıllardır Kuzeydoğu Avrupa'da tüketilmesi söz konusudur. Sizin için Aronya fidanı nasıl ve ne zaman dikilir? Aronya fidanı yetiştirme, bakımı ve fiyatları konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

10.04.2021Bitki Bakımı
Süper meyve Trabzonda üreticilerin gelir kapısı olacak

"Süper meyve" Trabzon'da üreticilerin gelir kapısı olacak

Ana vatanı Kuzey Amerika olan ve "süper meyve" diye adlandırılan "aronya"nın üretimi için Trabzon'da 43 üreticiye destek veren Akçaabat Ziraat Odası, Kaymakamlık ve Belediyenin katkılarıyla meyvenin şehrin ekonomisine katkı sağlamasını hedefliyor.

26.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aronya meyvesi nedir? Sağlığa faydaları nelerdir?

Chokeberry olarak bilinen aronya meyvesinin etkileri ve sağlığa yararları ile ilgili yapılan yayınlar açısından çok zengin bir içerikle karşılaşmaktayız. Hatta Kuzey Amerika’da yaygın olan bu meyve; ‘’süper meyve’’ olarak adlandırılacak kadar zengin bir içeriğe sahiptir.

30.01.2020