EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Pursaklar

Pursaklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pursaklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.409 Pursaklar haberi bulunmuştur.

Pursaklar Haberleri

Bitirilemeyen üstgeçide tahta merdivenli çözüm

Bitirilemeyen üstgeçide tahta merdivenli çözüm

BAŞKENT Ankara'da tamamlanmadan açılışı yapılan çelik üst geçidi, vatandaşlar, ayaklarına tahta merdiven bağlayarak kullanmaya başladı. Caddede araç trafiğinin çok yoğun ve hızlı olduğunu belirten vatandaşlar, “Araçların altında kalmaktansa, üstgeçitten böyle yararlanıyoruz” dedi.

5.12.2006Gündem
Sabıkalı hırsızı samimi itirafı kurtardı

Sabıkalı hırsızı 'samimi itirafı' kurtardı

Pursaklar'da bir bilgisayar firmasından soygun yaptıkları iddiasıyla yakalanan 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

15.01.2007Gündem
35 saniyede soygun 10 dakikada serbest

35 saniyede soygun 10 dakikada serbest

Bilgisayar mağazasını soyan 5 kişilik hırsızlı şebekesinden üçünü jandarma yakaladı. Mahkemeye çıkartılan zanlıları hakim serbest bıraktı.

17.01.2007Gündem
Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi

Kablo aktarımı, çekimi ve trafolarda bakım, onarım çalışmaları nedeniyle 2-3 Martta Ankara'nın bazı yerlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

27.02.2007Gündem
EGOdan Esenboğa Havalimanına otobüs seferi

EGO'dan Esenboğa Havalimanı'na otobüs seferi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yarından itibaren Esenboğa Havalimanı'na otobüs seferleri düzenliyor. Her yarım saatte bir hareket edecek olan EGO otobüslerine, 2.5 YTL'lik özel bastırılmış biletlerle binilebilecek.

28.02.2007Gündem
“Kopya intiharlar” ve düşündürdükleri...

“Kopya intiharlar” ve düşündürdükleri...

Açık Gazete’de hem sorumluluk üstlenmiş, hem de köşe yazarlığı yapan meslektaşım Birsen Altıner, geçtiğimiz günlerde “Kopya intiharlar” başlığı altında “sır ve sis perdesi” henüz aralanmayan “üçüz intiharlar” konusunu analiz etmeye çalıştı. Dahası herkesin bir ucundan tuttuğu ama hükümetin ve polisin pek aldırmadığı ya da “öyle görünmek” zorunda kaldığı “peşpeşe gelen intiharların” perde gerisinde neler olabileceğini irdeledi. (Sezai BAYAR / Ankara)

11.03.2007Gündem
10 günlük bebeğiyle cezaevine girdi

10 günlük bebeğiyle cezaevine girdi

Ankara'da daha önce 8 kez soyulan bilgisayar mağazasından son kez hırsızlık yapanlar, jandarmanın ısrarlı takibi sonucu 2 ay sonra yakalandı. 7 aylık hamileyken eşi ve bir arkadaşıyla bilgisayar mağazasından dizüstü bilgisayar çalan Dinar Yelken, doğum yaptıktan 10 gün sonra yakaalanınca bebeğiyle birlikte cezaevine girdi.

15.03.2007Gündem
ASELSAN intiharlarında şok iddia

ASELSAN intiharlarında şok iddia

ASELSAN mühendisi Başbilen’in ölümünde son dakika gelişmesi. Başbilen’in “milli yazılım projesi” üzerinde çalıştığı ortaya çıkınca ailesi intihar raporuna itiraz etti. Kardeş Başbilen: Adım gibi eminim Hüseyin öldürüldü.

21.03.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Bir üst geçitte Türkiye gerçeği

ANKARA’da, Esenboğa Havaalanı’nı kent merkezine bağlayan yol törenlerle açılıp, hizmete girdi.

6.12.2006

Beton-doğa zinaları

HALİL Cibran yüz yıl önce "ev" ve "beton" arasındaki farkı yazmış.

15.12.2006

İyi bir şey yanılsaması

KENT hayatımız, "sanılgı"ların yanılgılarıyla dolu.

Biliyorum, "sanılgı" diye bir kelime yok, sanı var.

10.02.2007

TRT’ye İsmet Özel eleştirisi

KISA adı ADD olan Avrupa Atatürk Düşünce Dernekleri Federasyonu Başkanı Dursun Atılgan, TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney’e Köln’den bir mektup yazarak, AKP iktidara geldikten sonra yapılmaya başlanan programlara, Atatürkçü Düşünce doğrultusunda değil ’iman mantığı’ çerçevesinde hazırlandığı belirterek, TRT -INT kanalındaki ’Şiir-Türk’ün İklimi’ programında konuşan İsmet Özel’in sözlerinin ’Atatürkçülük etiği açısından olağanüstü önem taşıdığını’ belirterek şöyle diyor:

16.02.2007