MENÜ

Pülümür

Pülümür ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pülümür haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.656 Pülümür haberi bulunmuştur.

Pülümür Haberleri

Son dakika haberi: Tuncelide 4,3 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Tunceli'de 4,3 büyüklüğünde deprem

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

22.05.2020Gündem
MHP lideri Bahçeliden CHPye sert tepki

MHP lideri Bahçeli'den CHP'ye sert tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ekonomi alanında yapılan saldırılara ve asılsız iddialara sert tepki gösterdi. Bahçeli "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ekonomi yönetimine destek veren Bahçeli "Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak'a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş'in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar." dedi.

9.05.2020Gündem
Devlet Bahçeliden CHPye sert çıkış Ekonomi yönetimine destek

Devlet Bahçeli'den CHP'ye sert çıkış! Ekonomi yönetimine destek

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ekonomi alanında yapılan saldırılara ve asılsız iddialara sert tepki gösterdi. Bahçeli "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ekonomi yönetimine destek veren Bahçeli "Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak'a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş'in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar." dedi.

9.05.2020Gündem
Türkiye’de 262 aileye yardım

Türkiye’de 262 aileye yardım

Almanya’da yaşayan Tuncelili iş insanı Turabi Yıldız, koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve Pülümür ilçesindeki ihtiyaç sahibi 62 aile için gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

16.04.2020Avrupa
Tuncelinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Tuncelide Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Tunceli'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Tunceli'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Kısa zaman öncesine kadar turistik amaçlı pek ziyaret yapılmayan Tunceli, son zamanlarda turistlerin uğrak noktası haline gelmeye başladı. Bu bölgede gizli kalmış ve yeni yeni keşfedilen gezi alanları da hepimizin dikkatini çekmeye başladı. Peki, Tunceli’nin ilçeleri neler ve şehir hangi bölgede yer alıyor? Tunceli’de gezilecek ve tarihi alanlar nereler? İşte Tunceli hakkında tüm merak edilenler.

2.04.2020Gündem
Kayıp Gülistanın ablası: Her sudan çıkmadığı gün, yaşıyor umudumuzu sürdürüyoruz

Kayıp Gülistan'ın ablası: Her sudan çıkmadığı gün, yaşıyor umudumuzu sürdürüyoruz

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu (21), arama çalışmaları 69'uncu günde de sürdü. Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, Ankara'dan gelen özel ekiple konuştuklarını kaydederek, "Biz her sudan çıkmadığı gün, yaşıyor umudumuzu sürdürüyoruz. Tek umudumuz bir an önce sonuç alınması" dedi.

13.03.2020Gündem
Lokantada çıkan yangında işletmeci öldü

Lokantada çıkan yangında işletmeci öldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde lokantada çıkan yangında işletme sahibi Murat Kılıç (27), dumandan etkilenerek hayatını kaybetti.

12.03.2020Gündem
Gülistan Dokudan 67nci günde de iz yok

Gülistan Doku'dan 67'nci günde de iz yok

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu (21), arama çalışmaları 67'nci günde de sürdü.

11.03.2020Gündem
Üniversiteli Gülistanı arama çalışmalarında 66ncı gün

Üniversiteli Gülistan'ı arama çalışmalarında 66'ncı gün

Tunceli'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu (21), arama çalışmaları 66'ncı günde de sürdü.

10.03.2020Gündem
Gülistan Dokudan 61inci günde de iz yok

Gülistan Doku'dan 61'inci günde de iz yok

TUNCELİ'de 5 Ocak'tan beri haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, 61'inci günde de sürdü. Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, ekiplerin çalışmasını her gün yerinde izlerken kardeşinden gelecek bir haber bekliyor.

5.03.2020Gündem
Üniversiteli Gülistanı arama çalışmalarında 60ncı gün

Üniversiteli Gülistan'ı arama çalışmalarında 60'ncı gün

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, 60'ncı günde de sürdürüldü. Uzunçayır Baraj Gölü'nde su altı görüş uzaklığı sıfır olduğu için arama çalışmaları sadece kıyı ve yüzeyde yapıldı.

4.03.2020Gündem
Kayıp Gülistan için baraj gölü kıyısında dedektör köpeklerle arama

Kayıp Gülistan için baraj gölü kıyısında dedektör köpeklerle arama

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, 59'uncu günde de sürdürüldü. Tunceli Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2 dedektör köpekle Uzunçayır Baraj Gölü kıyısında arama yaptı.

3.03.2020Gündem
Üniversiteli Gülistanı arama çalışmalarında 58inci gün

Üniversiteli Gülistan'ı arama çalışmalarında 58'inci gün

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, 58'inci günde de sürdürüldü. Arama yapılan baraj gölüne Munzur ve Pülümür nehirlerinden gelen kar sularının çamurlu olması, görüş uzaklığını etkilerken, dalgıçlar, su altında çalışma yapamadı.

2.03.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 179uncu gün: Aile sayısı 102 oldu

HDP önündeki eylemde 179'uncu gün: Aile sayısı 102 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aile sayısı, 179'uncu günde geçen yıl Kurban Bayramı'ndan sonra ortadan kaybolan oğlu Ramazan Eliçümüş (19) için Şırnak'tan gelen Mehmet Halil Eliçümüş ile 102'ye yükseldi.

28.02.2020Gündem
Kırmızı listedeki vaşak, bu kez av ararken görüntülendi

Kırmızı listedeki vaşak, bu kez av ararken görüntülendi

Tunceli’de koruma altında bulunan kırmızı listedeki vaşak yine Tunceli'de karda av ararken görüntülendi.

20.02.2020Gündem
Tuncelide yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Tunceli'de yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

TUNCELİ'de zorlu kış şartlarında beslenme zorluğu çeken yaban hayvanları için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince doğaya yem bırakıldı.

20.02.2020Gündem
Kandilli deprem son dakika 2020: Deprem mi oldu, nerede deprem oldu

Kandilli deprem son dakika 2020: Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?

Kandilli Rasathanesi'nin son dakika depremler listesi, Türkiye genelinde meydana gelen depremleri öğrenmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Ülkede yaşanan depremlerin büyüklerini paylaşan AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin güncel deprem verileri kapsamında, deprem mi oldu sorusunun yanıtı öğrenilebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika verilere göre Kandilli güncel deprem listesi.

20.02.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 170inci gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 170'inci gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 88 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi 170'inci günde de devam etti. Vatani görevi için usta birliğine giderken 5 yıl önce Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yol kesen teröristlerce kaçırılan oğulları Müslüm (25) için Gaziantep'ten eşiyle birlikte gelip oturma eylemi yapan Songül Altındaş, eylemin sonuç verdiğini ve çocukların geldiğini belirterek, oğlununun da kurtulmasını istedi. Vatani görevi için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğulları Müslüm için Gaziantep'ten eşi Şevket Altındaş birlikte HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine katılan Songül Altındaş, 5 yıldır oğlunun peşinde oğlunu belirterek, oturma eylemlerinin sonuç verdiğini söyledi.

19.02.2020Gündem
En son nerede deprem oldu Vanda deprem mi oldu 16 Şubat 2020 canlı son dakika depremler listesi

En son nerede deprem oldu? Van'da deprem mi oldu? 16 Şubat 2020 canlı son dakika depremler listesi

Bugün nerede deprem oldu sorusu, Kandilli Rasarhanesi'nin 16 Şubat Pazar günü son depremler listesinde yanıt buldu. Malatya'da akşam saatlerinde meydana gelen depremin ardından, Van'da da 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Meydana gelen deprem sonrası vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Peki, hangi illerde deprem oldu? İşte, 'deprem mi oldu' sorusuna yanıt arayanlar için Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından güncellenen 16 Şubat 2020 son depremler listesi ve Türkiye geneli son dakika deprem verileri.

16.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Tuncelide 3.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Tunceli'de 3.6 büyüklüğünde deprem!

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

15.02.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 164üncü gün

HDP önündeki eylemde 164'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması isteyen 85 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 164'üncü günde de sürdürdü. Kar yağışı ve soğuk havaya rağmen oturma eylemini sürdüren aileler, çocukları gelene kadar bu eylemi sürdüreceklerini söyledi.

13.02.2020Gündem
Aksarayda okullar tatil mi edildi 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Aksaray'da okullar tatil mi edildi? 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Okulların tatil edildiği iller arasına Aksaray da dahil oldu. Valiliğin aldığı karar doğrultusunda Aksaray'da sabah saatlerinde okullar tatil edildi. Okulların tatil edildiği illere Kahramanmaraş ve Nevşehir de gece saatlerinde dahil olmuştu. Karabük'te de öğrencilerin merakla beklediği kar tatili için valilikten herhangi bir açıklama yapılmadı. Okulların tatil olarak ilan edildiği iller arasında Kırşehir, Kayseri, Bingöl de yer aldı. Peki, okullar hangi illerde tatil edildi? İşte, okullar tatil açıklaması yapılan iller hakkında detaylı bilgiler

13.02.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 159uncu gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 159'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 84 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 159'uncu günde de sürdürdü.

8.02.2020Gündem
Karayoluna dev kayalar düştü, ekipler temizledi

Karayoluna dev kayalar düştü, ekipler temizledi

Tunceli- Erzincan karayoluna düşen dev kaya parçaları, Karayolları ekiplerinin çalışmasıyla temizlendi.

7.02.2020Gündem
Kars ve Tuncelide kar ile tipi ulaşımı aksatıyor

Kars ve Tunceli'de kar ile tipi ulaşımı aksatıyor

Tunceli ve Kars'ta etkili olan yoğun kar ile tipi, ulaşımda aksamalara yol açtı.

5.02.2020Gündem
Tuncelide 50 köy yolu kardan kapandı

Tunceli'de 50 köy yolu kardan kapandı

TUNCELİ'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 50 köy yolu ulaşıma kapandı.

4.02.2020Gündem
Tuncelide çığın düşme anı saniye saniye görüntülendi

Tunceli'de çığın düşme anı saniye saniye görüntülendi

Tunceli'de Pülümür Vadisi'nde çığ düşme anını bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

2.02.2020Haber
Tuncelide çığ düşme anı

Tunceli'de çığ düşme anı

Tunceli'de Pülümür Vadisi'nde çığ düşme anını bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

2.02.2020Gündem
Elazığa gönderilen konteyner yüklü TIRlar yolda mahsur kaldı

Elazığ'a gönderilen konteyner yüklü TIR'lar yolda mahsur kaldı

Erzincan'dan Elazığ'daki depremzedeler için gönderilen konteyner yüklü TIR'lar, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yoldaki buzlanma nedeniyle mahsur kaldı.

2.02.2020Gündem
Elazığa gönderilen konteyner yüklü TIRlar yolda mahsur kaldı

Elazığ'a gönderilen konteyner yüklü TIR'lar yolda mahsur kaldı

Erzincan'dan Elazığ'daki depremzedeler için gönderilen konteyner yüklü TIR'lar, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yoldaki buzlanma nedeniyle mahsur kaldı.

2.02.2020Gündem
Ekrem İmamoğlundan tatil açıklaması

Ekrem İmamoğlu'ndan tatil açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, eleştirilere neden olan Erzurum'daki tatilinin son gününde ziyaret ettiği CHP İl Başkanlığı'nda konuştu. Ailesiyle 3 gün boyunca bir arada olduğunu belirten İmamoğlu, "Ailem, benim kutsalım. Bir arada olmak, baba olarak sorumluluğum. Kayak, zil takıp, oynamak değil. Eşim ve çocuklarımla spor yaptım, dertleştik, paylaştık. Elazığ'daki sorumluluklarımı yerine getirdim" dedi.

30.01.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 144üncü gün

HDP önündeki eylemde 144'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması isteyen 75 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi 144'üncü gününde de devam etti. Aileler, kendilerini ziyaret eden 7 öğretmenin, Eğitim-İş Sendikası'ndan ihraç edilmesine tepki gösterdi.

24.01.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 140ıncı gün

HDP önündeki eylemde 140'ıncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 72 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 140'ıncı günde de sürdürdü. Vatani görevi için usta birliğine giderken, 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 5 Eylül'den bu yana Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemini sürdüren Songül Altındaş, "Oğlumu almadan asla gitmiyorum. Oğlumu bana getirsinler, başka bir şey istemiyorum" dedi.

20.01.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 140ıncı gün

HDP önündeki eylemde 140'ıncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 72 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 140'ıncı günde de sürdürdü. Vatani görevi için usta birliğine giderken, 2 Ekim 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 5 Eylül'den bu yana Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemini sürdüren Songül Altındaş, "Oğlumu almadan asla gitmiyorum. Oğlumu bana getirsinler, başka bir şey istemiyorum" dedi.

20.01.2020Gündem
Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit kimdir Rahşan Ecevit nereli

Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit kimdir? Rahşan Ecevit nereli?

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in ona karşı sevgisini anlatmak için ‘El ele büyüttük sevgiyi’ şiirini yazdığı, Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden Rahşan Ecevit, 97 yaşında Ankara'da hayatını kaybetti. Ressam, yazar ve siyasetçi kimliği ile tanınan Rahşan Ecevit, Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanlığını üstlendi. Peki, Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit kimdir?

19.01.2020Gündem
Karaoğlan’la buluştu... Rahşan Ecevit vefat etti

Karaoğlan’la buluştu... Rahşan Ecevit vefat etti

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi, Türkiye siyasi hayatının önemli isimlerinden, ressam ve yazar Rahşan Ecevit dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü Ankara GATA’da 97 yaşında hayatını kaybetti.

18.01.2020Gündem
Rahşan Ecevit kimdir Bülent Ecevitin eşi Rahşan Ecevitin hayatı ve biyografisi

Rahşan Ecevit kimdir? Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in hayatı ve biyografisi

Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanı olan Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetti. 1946'da Bülent Ecevit ile evlenen Rahşan Ecevit'in vefat haberiyle beraber hayatına ilişkin bilgiler gündeme geldi. Rahşan Ecevit siyasi kimliğinin yanı sıra, yazar ve ressamlığıyla da Türkiye tarihinde ön planda yer alıyordu. Peki, Rahşan Ecevit kimdir? İşte, Rahşan Ecevit'in biyografisi ve hayatıyla ilgili detaylı bilgiler....

17.01.2020Gündem
Son dakika... Rahşan Ecevit hayatını kaybetti

Son dakika... Rahşan Ecevit hayatını kaybetti!

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetti. Ecevit'in cenazesinin yarın ya da pazar günün yapılacağı belirtiliyor.

17.01.2020Gündem
1 askeri şehit eden teröristler Tuncelide etkisiz hale getirildi

1 askeri şehit eden teröristler Tunceli'de etkisiz hale getirildi!

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde 2 yıl önce 1 askeri şehit eden PKK'lı teröristlerin, Tunceli'de etkisiz hale getirildiği tespit edildi.

17.01.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 129uncu gün

HDP önündeki eylemde 129'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 66 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 129'uncu günde de sürdürdü. Vatani görevi için usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm için oturma eyleminde olan Şevket Altındaş, bir an önce oğluna kavuşmak istediğini söyledi.

9.01.2020Gündem
Cemal Süreya vefatının 30. yılında anılıyor

Cemal Süreya vefatının 30. yılında anılıyor! 

Türk edebiyatının usta şairlerinden Cemal Süreya, ölümünün 30. yılında sevenleri tarafından yad ediliyor. Asıl adı Cemalettin Seber olan şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya, ardında onlarca unutulmaz şiir bıraktı. İşte, usta şair Cemal Süreya hakkında merak edilenler...

9.01.2020Gündem
Cemal Süreya ölümünün 30. yılında anılıyor

Cemal Süreya ölümünün 30. yılında anılıyor

Asıl adı Cemalettin Seber olan şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya'nın ölümünün üzerinden 30 yıl geçti.

8.01.2020Keyif
Müzeye dönüştürülen askeri kışla geçmişten geleceğe köprü olacak

Müzeye dönüştürülen askeri kışla geçmişten geleceğe köprü olacak

Son yıllarda turizmin yanında kültürel alandaki yatırımlarla da adından söz ettiren Tunceli, kavuştuğu Kent Müzesi ile ziyaretçilerini spor ve doğanın yanında tarih gezintisine de çıkarıyor.

6.01.2020Seyahat
HDP önündeki eylemde 122’nci gün

HDP önündeki eylemde 122’nci gün

DİYARBAKIR’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 64 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 122’nci günde de sürdürdü. Bazı HDP’lilerin parti binasına girip, çıkması üzerine aileler de çadırdan çıkarak, eylemine binanın merdiveninde devam etti.

2.01.2020Gündem
Emine Erdoğan’dan evlat nöbetindeki ailelere ziyaret

Emine Erdoğan’dan evlat nöbetindeki ailelere ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiren aileleri ziyaret etti.

31.12.2019Gündem
Tuncelide 70 köy yolu kardan kapalı

Tunceli'de 70 köy yolu kardan kapalı

Tunceli'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 70 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor.

31.12.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 4 ay geride kaldı...

HDP önündeki eylemde 4 ay geride kaldı...

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 62 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 120'nci günde de sürdürdü. Aileler, çocuklarına kavuşmak için yeni yıldan umutlu olduklarını söyledi.

31.12.2019Gündem
Tuncelide kar 1 metreyi aştı, 150 köy yolu kapandı

Tunceli'de kar 1 metreyi aştı, 150 köy yolu kapandı

Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 150 köy yolu ulaşıma kapandı. Karın 1 metreyi geçtiği kentte yolların açılması için çalışma başlatıldı.

30.12.2019Gündem
Tuncelide eğitime kar engeli

Tunceli'de eğitime kar engeli

Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime Ovacık ilçesinde 1 gün, Hozat’ta ise öğleden sonra ara verildi. Yağış nedeniyle trafikte de aksamalar yaşandı.

27.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İftar yapan asker nöbettekiyle değişti

Hafta sonu Şırnak’ta Namaz Dağı’ndaki üs bölgesinden bir fotoğraf yansıdı.

18.05.2020