EKSTRA
MENÜ

Oyun Hamuru

Oyun Hamuru haberleri sayfasında güncel ve son dakika Oyun Hamuru hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 416 Oyun Hamuru haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Oyun Hamuru Haberleri

İyi bir şarkı mı, seks mi Berksan: İyi bir şarkı, zaten daha uzun sürüyor - Hande Yener: Evet, süre çok önemli

İyi bir şarkı mı, seks mi? Berksan: İyi bir şarkı, zaten daha uzun sürüyor - Hande Yener: Evet, süre çok önemli

İkisi de pop müziğe sayısız hit kazandıran isimler. Uzun bir süredir de dostlar. Birlikte müzik üretiyor, şarkılar söylüyor ve vakit geçiriyorlar. Küs oldukları zaman arkadaşsız kaldıklarını, hatta konuşmadıkları dönemlerde ağladıklarını itiraf ediyorlar. Ve kendilerini “İki deliyiz, enerjimiz çok” diye tanımlıyorlar. Hande Yener ve Berksan şimdi hem yeni şarkıları hem ortak oldukları yeni mekânla gündemde. Onlarla buluşup müzikal birlikteliklerini ve dostluklarını konuştuk: “Yol açanlara hep kızarlar, sonra da o yolda koşarlar.”

Uyuşturucuyu oyun hamuru kutusuna gizlemiş

Uyuşturucuyu oyun hamuru kutusuna gizlemiş

Eskişehir'de uyuşturucu sattığı belirlenen E.P., polis ekiplerince yakalandı, evinde yapılan aramada ise oyun hamuru kutusuna gizlenen 30 gram bonzai ele geçirildi.

15.06.2021Gündem
Ortada gizemli bir paket varsa mutlaka açılır...

Ortada gizemli bir paket varsa mutlaka açılır...

Charlotte Habersack’ın beş kitaplık serisinin ilk kitabı ‘Sakın Açma Isırır’ın konusuydu. Serinin ikinci kitabında yine Nemo, Fred ve Ada ile birlikteyiz ve işte yine göndereni belli olmayan bir paket Nemo’nun kapısının önünde: ‘Sakın Açma Yapışır!’

10.06.2021Kitap Sanat
Oyun hamuru nasıl yapılır İşte evde oyun hamuru yapımı

Oyun hamuru nasıl yapılır? İşte evde oyun hamuru yapımı

Çocuğunuz evde oyun hamuru ile yapılan etkinliklerle keyifli vakit geçirebilir. Ayrıca el becerisinin yanı sıra yaratıcılığını, hayal gücünü ve zihinsel gelişimini de olumlu etkiler. Üstelik hazırlaması da çok kolay. Evde bulunan birkaç malzeme ile çocuğunuz için rengarenk oyun hamuru yapabilirsiniz. Peki oyun hamuru nasıl yapılır? İşte evde oyun hamuru yapımı...

Hepsiburada pandemi döneminde artan oyuncak trendlerini anlatıyor

Hepsiburada pandemi döneminde artan oyuncak trendlerini anlatıyor

Türkiye’nin ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, her yaştan ilgi gören oyuncakların 2020 yılı trendlerini açıkladı.

22.01.2021Ekonomi
Çocukların büyükanne ve dedeleriyle yapabilecekleri 4 keyifli etkinlik

Çocukların büyükanne ve dedeleriyle yapabilecekleri 4 keyifli etkinlik

Günümüzde her iki ebeveynin de çalıştığı ailelerde, çocuklar büyükanneleri ve dedeleri tarafından büyütülüyor. Uzmanlar ise büyükanne ve büyükbabalarıyla kaliteli zaman geçiren çocukların tüm yaşlılara karşı daha olumlu duygular beslediğinin altını çiziyor, bu iletişimin çocuklara kültür ve değer aktarımını sağlamada önemli rol oynadığını belirtiyor.

Slime malzemeleri - Slime yapımı için kullanacağınız en ucuz slime malzemeleri

Slime malzemeleri - Slime yapımı için kullanacağınız en ucuz slime malzemeleri

Slime özellikle son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Bu tarz videolar izleyen çocuklarda slime ile oynamak istemektedir. Evde bu ürünü yapmak ise oldukça basittir. Slime malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını derledik.

28.12.2020Oyun & Oyuncak
Doğal oyun hamuru nasıl yapılır

Doğal oyun hamuru nasıl yapılır?

Çocukların hem eğlenmesi hem de yaratıcılıklarını geliştirmesi için harika bir oyun hamuru tarifi ile sizlerleyiz. Aynı zamanda doğal olan bu oyun hamuru ile çocuğunuz dilediğince oynayabilir. Peki doğal oyun hamuru nasıl yapılır? İşte cevabı...

Öğrencilerin ara tatilde ekran süresi sınırlandırılmalı

Öğrencilerin ara tatilde ekran süresi sınırlandırılmalı

İlk ara tatillerini yapmaya hazırlanan öğrenciler için uzman isim Sibel İzgiman tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin bu süreyi fiziksel ve zihinsel olarak dinlenmeye ayırması gerektiğini söyleyen İzgiman, “Akademik ilk çeyreği çoğunlukla uzaktan eğitimle geçirdik. Bu süre içerisinde ekran süresi biraz daha kısalabilir ve öğrenciler fiziksel etkinliklere yönelebilirler” dedi.

3. Sınıf İngilizce 5. Ünite Toys And Games - Oyuncaklar Ve Oyunlar konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 5. Ünite Toys And Games - Oyuncaklar Ve Oyunlar konu anlatımı

İngilizcede ''Toy'' kelimesi oyuncak demektir. ''Game'' sözcüğü oyun anlamına gelirken ''Play'' oynamak anlamında kullanılır. 3. sınıflar için ''5. Ünite Toys and Games - Oyuncaklar ve Oyunlar'' konusunu örnek cümlelerle birlikte detaylı bir şekilde anlattık.

18.09.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Maddeyi Niteleyen Özellikler konu anlatımı

Madde 5 duyu organıyla algılanabilen; bölünebilen, ağırlığı ve hacmi olan ve belli bir yer kaplayan nesnelere madde denir. Diğer tanımıyla bir şeyi oluşturan ögeler madde olarak tanımlanmaktadır. Maddenin doğada bulunan farklı şekillerine maddenin halleri adı verilir. Katı, sıvı, gaz olarak doğada bulunan maddeler kendi içlerinde farklı gruplara ayrılır. 3. Sınıf konuları içerisinde bulunan maddenin halleri ve maddeyi niteleyen özellikler konu anlatımını derledik.

17.09.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Cisimleri Hareket Ettirme Ve Durdurma konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Cisimleri Hareket Ettirme Ve Durdurma konu anlatımı

Günlük hayatımızda itme ve çekme kuvvetini kullanırız. Böylece duran cisimleri hareket ettiririz ya da hareket eden cisimleri durdururuz. Şimdi cisimleri nasıl hareket ettiriyoruz ve nasıl durdururuz bunu öğreneceğiz. İşte 3. sınıf fen bilimleri cisimleri hareket ettirme ve durdurma konu anlatımı.

17.09.20203. SINIF
4. Sınıf Fen Bilimleri Kuvvetin Cisimler Üzerindeki Etkileri konu anlatımı

4. Sınıf Fen Bilimleri Kuvvetin Cisimler Üzerindeki Etkileri konu anlatımı

Günlük hayatımızda yaptığımız pek çok şey kuvvete bağlıdır. Bazı şeyleri kuvvetimizle iteriz ya da durdururuz. Şimdi kuvvet hakkındaki bilgileri öğreneceğiz ve nasıl kullanıldığına ve ne olduğuna bakacağız. İşte 4. sınıf fen bilimleri kuvvetin cisimler üzerindeki etkileri konu anlatımı.

11.09.20204. SINIF
Velilere önemli uyarı Buna dikkat...

Velilere önemli uyarı! Buna dikkat...

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala öğrenci ve velileri okul alışverişi telaşı sardı. Türk Standardları Enstitüsü (TSE), aileleri kırtasiye malzemeleri satın alırken ürünlerin güvenilirliğine ve standartlara uygunluğuna dikkat etmeleri konusunda uyardı.

28.08.2020Ekonomi
İnce motor becerilerini geliştiren yumurta etkinliği

İnce motor becerilerini geliştiren yumurta etkinliği

İnce motor gelişimi kavramını sık sık duyduğuna eminiz. Peki, önemi hakkında bilginiz var mı? Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Hande Dinçel, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Çocuklarda görülen alerjinin temelinde ailesel yatkınlık yer alıyor

Çocuklarda görülen alerjinin temelinde ailesel yatkınlık yer alıyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Meltem Yiğit, çocuklarda görülen alerji olaylarının temelinde ailesel yatkınlığın yer aldığını söyledi. Alerjik bünye yatkınlığının çevresel faktörlerden de çok etkilendiğini belirten Uzm. Dr. Yiğit, alerji nedenlerinin mutlaka araştırılıp bulunması gerektiğini kaydetti.

Oyuncak hacıyatmaz nasıl yapılır

Oyuncak hacıyatmaz nasıl yapılır?

Günümüzde birçok çeşidi bulunan hacıyatmaz oyuncağını kendiniz evde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni, Hande Dinçel, harika bir öneriyle karşımızda…

Kreşte nefes borusuna oyun hamuru kaçan Mukaddesin babası: Kızım ihmal kurbanı oldu

Kreşte nefes borusuna oyun hamuru kaçan Mukaddes'in babası: Kızım ihmal kurbanı oldu

Hakkari'de, gittiği özel kreşte nefes borusuna kaçan oyun hamuru nedeniyle bitkisel hayata giren 7 yaşındaki Cevahir Mukaddes Akar'ın babası Recep Akar, kızının ihmal kurbanı olduğunu iddia etti. 10 aydır tedavi gören kızının başından bir an olsun ayrılmayan baba Akar, olayda ihmali olanlar hakkında şikayetçi olduğunu ve adli sürecin devam ettiğini söyledi.

5.08.2020Gündem
Pandeminin mesajı: Hakemi bırak, ilk 16ına bak

Pandeminin mesajı: Hakemi bırak, ilk 16'ına bak

Murat Fevzi Tanırlı yazdı...

29.07.2020Futbol
Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat

Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat!

Skolyoz ergen-genç kızlarda erkeklere oranla 8-10 kat fazla görüldüğünü belirten Doç. Dr. Ahmet İnanır, "Skolyozu olan bir çocuğun çanta taşıması artışa neden olabilir. Yanlış yatma, oturma, ders çalışma postürleri skolyozu artırıcı etki gösterebilir" dedi.

3 Temmuz 2020 BİM aktüel kataloğunda neler var İşte BİM aktüel ürünleri

3 Temmuz 2020 BİM aktüel kataloğunda neler var? İşte BİM aktüel ürünleri

3 Temmuz 2020 BİM aktüel ürünler kataloğu yayımlandı. Her hafta cuma günleri markete yeni ürünler geliyor. Bu ürünleri almak isteyenler erken saatlerde marketlere gidiyorlar. BİM aktüel ürünleri arasında bu hafta ışıklı scooter 99,90 TL, havuzlu toplu kaydırak 149 TL, merserize çocuk şapka 9,95 TL, 100’lü oyun havuzu topu 19,90 TL, cam set üstü ocak 339 TL, el mikseri 89,90 TL, oyun hamuru sepeti 14,90 TL, stantlı yaldızlı fincan seti 44,90 TL fiyatı ile bulunuyor. İşte BİM aktüel ürünlerinin tamamı

3.07.2020Ekonomi
Akışkan oyun hamuru nasıl yapılır İşte tarifi…

Akışkan oyun hamuru nasıl yapılır? İşte tarifi…

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Hande Dinçel; zararsız, tamamen anne yapımı oyun hamuru tarifi verdi. Çocuğunuzla beraber hazırlayıp keyifli vakit geçirmeye ne dersiniz?

Yanardağ deneyi nasıl yapılır İşte malzemeler ve hazırlanışı…

Yanardağ deneyi nasıl yapılır? İşte malzemeler ve hazırlanışı…

Evde hazırlaması çok basit olan yanardağ deneyi çocuklar için hem eğlenceli hem de mükemmel bir gözlem fırsatı... Yani çocuklar eğlenirken öğrenecekler. Etkinlik detaylarını Montessori Eğitmeni Canan Yelken anlatıyor.

Çocuklara ‘normalleşme süreci’ hakkında detaylı bilgi verin

Çocuklara ‘normalleşme süreci’ hakkında detaylı bilgi verin

Çocukların sokağa çıkma izni başladı… Bugün 4 saatlik molada nefes alacaklar. Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, uzun süredir sokağa adım atmayan çocukların maskeli insanları garipseyebileceğini belirtti, onları ‘normalleşme süreci’ne nasıl hazırlanabileceğimizden bahsetti.

Çocuklarınızı koronavirüs ile korkutmayın

Çocuklarınızı koronavirüs ile korkutmayın

Küresel koronavirüs salgınının insanlarda hayatı olumsuz yönde etkileyecek ölçüde kaygı sorunu yarattığını belirten uzmanlar, günlük yaşamda farklı alanlara yönelmenin ciddi psikolojik rahatsızlıkları önleyebileceğini söylüyor. Klinik Psikolog Aziz Görkem Çetin, bu süreçte insanların kendileriyle birlikte çocukların psikolojisini de olumsuz etkilememeleri için Koronavirüsün tehdit olarak algılanmamasını öneriyor.

Hipokloröz Asit Nedir Hipokloröz Asit Dezenfektan Olarak Kullanılabilir mi

Hipokloröz Asit Nedir? Hipokloröz Asit Dezenfektan Olarak Kullanılabilir mi?

Su ve tuzun elektrolize edilmesiyle oluşan hipokloröz asit hakkında bilgi veren Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın, doğal dezenfektanlar hakkında bilgi verdi.

Hem yaratıcılığı hem de hayal gücünü geliştiriyor

Hem yaratıcılığı hem de hayal gücünü geliştiriyor

Çocuklar için en keyifli oyuncakların başında gelen oyun hamurları geliyor. Oyun hamurları çocukların yaratıcılıklarını ve hayal gücünü geliştiriyor.

Bu bir ilandır.

Çocukların oynayabileceği akışkan hamur tarifi

Çocukların oynayabileceği akışkan hamur tarifi

Duyusal oyunlar, evde olduğumuz bu süreçte kaygısı artan ve stres altında olan çocukları sakinleştirmenin ve eğlenceli vakit geçirmelerinin bir yolu olarak düşünülebilir. Duyusal deneyimleri olan oyunlar keyif ve sakinliğin yanı sıra çocukların kalıcı öğrenmelerini de destekler.

Evde kalan çocukların duygu ve davranışları da değişti

Evde kalan çocukların duygu ve davranışları da değişti

Koronavirüs günlerinde hepimiz sürekli olarak evlerimizde vakit geçiriyoruz ve birçoğumuz için bu durum kimi zaman oldukça can sıkıcı olabiliyor. Zira tüm dünyayı etkileyen bu virüs sadece beden sağlığımızı ve aile ekonomimizi değil, ruh sağlığımızı da tehdit ediyor. Hal böyleyken bu süreçte kimimiz ev işleriyle meşgul, kimimiz çalışmaya devam ediyor, kimimiz ise krizi fırsata çevirerek kendine yeni bir düzen kurmaya çalışıyor. Peki, rutin hayatlarına devam eden çocukların bir anda okullarından olması ve evden çıkmalarının yasaklanması çocukları en çok nasıl etkilemiş olabilir? Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Bir çocuğun ‘gerçekle’ imtihanı

Bir çocuğun ‘gerçekle’ imtihanı

Herkes gibi çocuklar da zaman zaman yalan söylerler. En çok da hatalı bir davranıştan sonra cezalandırılma korkusuyla. Bu da aslında çocukların hatalı davranışları karşısındaki ebeveyn tutumunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu nedenle Tim Hopgood’un yazıp David Tazzyman’in resimlediği ‘Ali’ye Göre Gerçek’ çocuklar için olduğu kadar ebeveynler için de bir rehber niteliğinde.

1.05.2020Kitap Sanat
Çocuklarla evde ne yapmalı

Çocuklarla evde ne yapmalı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitimin uzatılması ile çocuklar için planlama yapmak, aktiviteler bulmak bu dönemde ebeveynlerin en önemli görevleri arasına girmiş durumda… Çocuklarla evde daha kaliteli ve keyifli zaman geçirmek isteyen ebeveynler Uzman Klinik Psikolog Tuğçe Ertekin’in önerilerine kulak vermeli…

Evde oyun hamuru nasıl yapılır

Evde oyun hamuru nasıl yapılır?

Evde kaldığımız bu günlerde çocuklarınızla yapabileceğiniz etkinliklerle eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Renkli oyun hamurları çocukların yaratıcılıklarına ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunur. Sevde Aksu Taner'in evde oyun hamuru tarifi ile fazla vaktinizi almadan kendi oyun hamurunuzu hazırlayabilirsiniz.

28.04.2020Life Style
2 yaşındaki çocuklar için etkinlik önerimiz var

2 yaşındaki çocuklar için etkinlik önerimiz var

Küçük ellerin güç ve yetenek kazanması için ince motor beceriler çok önemlidir. O zaman miniklerimizin küçük kaslarını geliştirmeye ne dersiniz? Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Hande Dinçel’in harika bir önerisi var!

Görenler inanamadı Lionel Messi...

Görenler inanamadı! Lionel Messi...

Yetenekli bir çift el, el hamuruna verdiği şekiller ve ufak dokunuşlarla Barcelona'nın süper yıldızı Messi'yi bire bir ortaya çıkararak adeta bir sanat eseri yarattı. Videosu sosyal medyada günün en çok izlenen paylaşımları arasında yerini aldı.

10.04.2020La Liga

Yazar Sonuçları

Ona ‘oyuncak bıkkınlığı’ yaşatmayın

Anne-babaların “Ben çocukken oynayamadım, çocuğum bol bol oynasın” diye aldığı oyuncaklar bir süre sonra çocuğu mutlu etmemeye başlıyor. Hatta uzmanlara göre bu tutum, çocukların tüketim çılgınlığına adım atmasına sebep oluyor.

27.03.2021

Çocuklar için ev yapımı oyunlar

Son bir yıldır, aileler daha çok evde vakit geçirmeye başlayan çocukları için yeni, yaratıcı oyun fikirleri arar oldu. Aslında evde kendi oyunlarımızı yaratabiliriz ama nasıl? Hazırladığı ev yapımı oyunları @ogretmen.baba Instagram hesabında paylaşan Mehmet Gönen ve ‘Evde 99 Oyun’ isimli kitabın yazarı Mehmet Çamlıbel önerdi...

6.03.2021

Kaldırım festivali ‘yap-boz, boz-yap’

Ders: Belediyeciliğe Giriş Konu: Kaldırım

1.03.2021

Makas çalışması- Rapunzel kız

Makas kullanmak el göz koordinasyonunu geliştiren, küçük kaslarının gelişimini sağlayan çok önemli gelişim aşamasıdır. Ortalama olarak 2,5 yaş sonrası makas kullanma çalışmaları yapılabilir.

7.01.2021

Doğal ve kokulu oyun hamuru

Sonbaharı uğurlarken adına yakışır bir oyun yapmak istedim. Hem doğal materyallerle serbest oyun olsun hem de mis gibi sonbahar kokulu bir duygusal oyun olsun diye evdeki malzemelerle oyun hamuru yaptım.

4.12.2020

Çocuk için oyun ve oyuncağın önemi

Oyun, çocuğun sosyal, duygusal, bilişsel, fiziksel kısacası gelişiminin her aşamasında çok önemli bir yere sahip olan en temel ihtiyaçlarından biridir. Çocuk için en kalıcı öğrenme yolu oyundur. Oyun sırasında çocuk hem eğlenir hem de yeni davranış ve bilgiler kazanır.

7.10.2020

Babam hiç kimseyle evlenmemi istemiyor

Babam evliliğe inanmıyor ve bizim de evlenmemize karşı çıkıyor. 3 yıldır beraber olduğum sevgilim, beni istemeye gelmek istiyor ama babam asla kabul etmiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum...

21.09.2020

Makas çalışması - Sağ ve sol el kullanımı

Makas kullanmak el-göz koordinasyonunu geliştiren, küçük kaslarının gelişimini sağlayan çok önemli bir gelişim aşamasıdır. Ortalama olarak, 2.5 yaş sonrası makas kullanma çalışmaları yapılabilir.

25.08.2020

Çocuklarımızın güvenle oynayabileceği akışkan oyun hamuru tarifi

Tamamen mutfağımızdaki doğal malzemelerle hazırlayacağımız bu oyun hamuru tarifini çocuklarımız çok sevecek.

14.08.2020

Harçlığıyla ne yapabilir?

Çocukken aile büyüklerimiz bayramlaşıp el öptükten sonra bize mendil içinde bayram harçlığı verirdi. Şimdi aynı şeyi oğluma da yapıyorlar. Aldığı bu hediye başta olmak üzere, parayı harcama ve biriktirme konusunda bilinçli olması için uğraşıyorum. Bunun için neler mi yapıyorum?

1.08.2020

Karton kutudan fotoğraf makinesi yaptık!

Oğlum Ömer son zamanlarda evin içinde sürekli iki elinin parmaklarını birleştirip “anne poz ver” diyerek dolaşıyor. Günde kaç kez poz verip kaç kez resim çektirdiğimi hatırlamıyorum bile bazen.

30.07.2020

Bil Bakalım oyun kutusu

Çocukların çok eğlenerek oynayacağı gizemli kutuyu hazırlamaya ne dersiniz? Çocuklar dokunacak ve tahmin edecek! Bil Bakalım kutusunun içinden acaba neler çıkacak…

28.07.2020

Elde kalan malzemelerle eğlenceli aktiviteler

Evde yeni bir faaliyet üretemeyeceğiz gibi hissederken her seferinde farklı bir çıkış noktası bulabiliyoruz. İşte onlardan birkaçı... Üstelik tümü hem ekonomik hem de faydalı.

15.05.2020

Ebeveynler çocukları ile oynarken nelere dikkat etmeli?

Oyun; çocukların hayal güçlerini, el becerilerini, fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerini desteklerken yaratıcılıklarını kullanmalarına izin verir. Çocuklar oyun yoluyla çevrelerindeki dünya ile etkileşime girer, deneyimlerini pekiştirir, sosyal rolleri ve kuralları deneyimlerler.

8.05.2020

Her ev bir anaokuluna dönüşebilir

Yasaklara sıkı sıkıya uyduğumuz bu dönemde ilköğretim öğrencileri EBA sistemi üzerinden eğitim alabilirken, anaokulu öğrencilerinin böyle bir imkânı yok. Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı’ya evde bu yaş grubu için yapılabilecekleri sorduk.

18.04.2020